görümcem....

seni cok iyi anlıyorum canım bence bırak eşinin kardesidir konussun sen seviyeni koru zamanla yaptıgı hatanın densizligin farkına varacaktır sonucta sen onun kardeşinin hayat arkasısın zamanla bu yaptıgından eminim pişman olacaktır ben büyüklük sende kalsın derim konusma ama eşinede engel olma oda arada kalmasın canım a.s.

kızlar ellerim titreyerek yazıyorum bunları eşim geldi ve biz çok kötü kavga ettik kardeşiyle hiçbirşey konuşmamış ve bu konuda hiçbir şey yapmayı hatta parmağını bile oynatmayı düşünmüyormuş istediğimi düşünebilirmişim umurunda değilmiş falan filan bağırdık birbirimize bu kadar işte benim eşimin gözündeki değerim ailesi için benim onurumu ayakaltı etti artık dönüşü olmayan bir yola girdiğimi düşünüyorum ya bu durumu hazmedemediğim halde birşey yokmuş gibi hayatıma gurursuzca devam edeceğim yada alıp başımı gideceğim

haklısın canım...sonuna kadar hemde.ne olursa olsun.kimse kimseyi dövemez....konuşmak varken bu şiddette ne canım.dayakla sanki çözümemi ulaşıldı...

kızlar ellerim titreyerek yazıyorum bunları eşim geldi ve biz çok kötü kavga ettik kardeşiyle hiçbirşey konuşmamış ve bu konuda hiçbir şey yapmayı hatta parmağını bile oynatmayı düşünmüyormuş istediğimi düşünebilirmişim umurunda değilmiş falan filan bağırdık birbirimize bu kadar işte benim eşimin gözündeki değerim ailesi için benim onurumu ayakaltı etti artık dönüşü olmayan bir yola girdiğimi düşünüyorum ya bu durumu hazmedemediğim halde birşey yokmuş gibi hayatıma gurursuzca devam edeceğim yada alıp başımı gideceğim

canım inanamıyorum resmen böyle mi dedi:1shok:
bak canım ne ayırmak gibi bi düşüncem var ne ilişkinizi sarsmak isteyen hakkımda istedigini düşünsün burda ama asla ve asla kocanızın sizi tartaklayan birini isterse annesi olsun kabul etmesini dogru bulamam asla yani:1no2:
aynen alıp basını git kal bi kaç gün otelde ya da annene git ama durma orda neden böyle diyorum cünkü madem kılını kıpırdatmayacak bu ileriki durumları da kabullenecek demektir kızlar sizde birşeyler söyleyin lütfen cünkü ben bile sinirden catlıyorum kendimi koyuyorum yerine dayanılcak gibi değil adına cok ama cok üzgünüm ama eger kabullenirsen bundan sonrakileri de kabulleniceksin anlamına gelir bu sakın böyle bir hata yapma lütfen arkadaşım ablam lütfen yani !!!!! Çok üzgünüm çoook

Eşin yapabileceği en büyük hatayı yapmış ve tepki vermeyeceğini açıkça belirtmiş.Şu durumda gerçek bir tavır koyma zamanınız geldi.Ayrılın demiyorum,onun kardeşi ile görüşmesini de engelleyin demiyorum..Ama hatasını anlayacak bir tavır koymalısınız ki eşinizi en iyi tanıyan biri olarak nasıl bir tavır olur siz karar vereceksiniz.

vallahi başından sonuna kadar hayret içinde okudum..

görümcenizin saygısız ve terbiyesiz hareketlerine karşılık eşinizin umursamaz tavrı gerçekten tüylerimi diken diken etti..eminim ki eşinizin vurdumduymaz tavrı görümcenizin yaptığı terbiyesizlikten daha çok acıtmıştır canınızı..

yangına körükle gitmek gibi bir niyetim yok ama işte bu noktada eşiniz çok büyük bir dersi hakediyor bence..herkes haddini ve yerini bilmeli..

ne yapsın iki arada b, dere kalmış biri kardeşi silemez biri eşi silemez ama bende senin gibi yapardım yapılcak bişey yok görüşecek

böle seviyesiz insanlar benimde başımda vardı
kısa bi süre önce deft ettim
ama yolda sokakta falan görsen tokatı yapıştır derim
yanına kar kalmasın sana yaptıgı

ne o senı tartakladı kocanda ısın ıcınden bukdar kolay cıkıverdı :1shok:eek:ylemı valla ben senın yerıne kendımı koydumda valla ıkısını bırden doverdım :eek:klava:terbıyesız gorumceyse gorumcelıgını bılsın kımkı sana oyle davranıyo valla kımse kusra bakmasın hıc bızman buyuk konusmayıda sevmem ama kendımdende asla ödün vermem boyle bısey kaldırılmaz sonuctaaaa

bu erkeklerin evlilik konusunda iyi bir eğitimden geçmesi şart sanırım...ne buya ...görümcene gelince Allah böylesi görümcelerin cezasını versin...ne diyeyim başka..bazı arkadaşlarda nerdeyse görümceyi haklı çıkaracklar el insaf diyorum...yok et tırnaktan ayrılmazmış falan filan..acaba bu gelin hanım aynı tokadı görümceye atmış olsaydı ,bu aile fertleri bu kadar sessiz kalacakmıydı ki başta kocası olmak üzere...

size görümcemden sebepsiz yere neler çektiğimi anlatamam,tartaklama olayı olmadı ama ,çok lafını yedim sebepsiz bir şekilde,yüzünü göresim yok...

anlaşılan bu yorumları yapan arkadaşarın görümceelriye araları iyi...ondan böyleler...neyse Allah yardımcınız olsun diyorum...boşuna dert etme ,muhatap olma ,eşine söylesende anlamayacak bunu hepimiz biliyoruz,görüşmezsin muhatap olmazsın,gelmek isterse müsait değilim de olsun bitsin hatasını anlasın ...belkide senin için daha iyi olmuştur,şirret görümcen yüz bulupta adım atamaz belki size...ne kadar yalan söylesede var olan gerçeği değiştiremeyecek,senin ona karşı ne hissettğini artık tahmin edebiliyordur ..

canım, eşinin onlara karşı 3 maymunu oynaması çok yanlış. eşine olayı anlatmışsın zaten. yerinde olsam; o görümce ile görüşmezdim bir daha. inan ki bu kişilikteki insanlardan hep zarar görürsün. babası ile ilgilendiğin için teşekkür etmesi gereken yerde seni hırpalamış.tepkisi ile kendi seviyesini belli ediyor zaten. sen uzak dur ondan.
eşinin de tepki vermesi gerekiyordu, görüşmemek olmaz bence de ama görümcene hatasını söylemeliydi. ve sana karşı bu şekilde davranmasından kendi de rahatsız olmalıydı.
sana yapılmış bir terbiyesizlik gibi görünsede, eşine yeterince saygısı olsaydı bu şekilde davranmazdı.

çok zor bi durumdasın.
öncelikle görümcenin yaptığını kesinlikle onaylamıyorum ama burda asıl kızılması gerekenin görümcen değil eşin olduğunu düşünüyorum.eşin daha önce bi şekilde bu cesareti vermiş olmalı ki görümcen sana şiddet uygulamakta bi sakınca görmemiş.
en baştan eşine kardeşinle görüşme demen yanlış olmuş.ne yaparsan yap görüşeceklerdir.
gerçi şimdi sorun artık görümceni aşmış.
eşinin yaptığı ciddi anlamda saygısızlık.yenilir yutulur bişey değil.
seni bu denli hiçe sayması olacak şey değil.
ya bu durumu kabullenip susacaksın,görümcenle konuşmamaya devam edeceksin.
ya da eşine ciddi bir ultimatom vereceksin.
bağırmak çağırmak fayda etmez sanmıyorum.daha ciddi bir şey olmalı.belki boşanma dilekçeni bile verebilirsin "eşimin saygısızlığı ve bu tutumu evlilik birliğine olan saygımı kökünden bitirmiştir" şeklinde.
belki ciddiyetini anlar ve hatasından döner.
şu durumda kabullenirsen aranızdaki saygı yokolmuş olacak.

dur arkadaşım önce sakin olmalısın.
görümcen çok ayıp etmiş,sende onun seviyesine inmemişsin afferin sana.
ama eşine gelince,tabiki görümcen kendini korumuştur,yapmadım etmedim demiştir.
e eşinde aman o gün babamda hastahanedeydi ikisininde morali altüst olmuştur ondandır diyerek çıkmış işin içinden.
sakın eşinle kötü olma.bu işi sen halledersin arkadaşım.
eşine durumu sinirli bir şekilde anlatıp destek istedin sanırım
ama sen ağlayacaktın ve çok kötüyüm böyle böyle oldu diyerek savunmasız davranacaktın.
eşinde senin mağduriyetini anlayıp hesabını soracaktı.
şimdi sen görümcenin hakkından geleceksin.
eşine beni koru,ona haddini bildir gibi bir baskı yapma.
Allaha havale ediyorum ben çok kırıldım sende beni anlamadım diceksin.
görümcenide eve sokmucaksın.

valla arkadasım benı basıma bu olay gelseydı ve esım bu sekılde davransaydıkı davranmaz1 sn bıle durmazdım sen secımını yaptın ne ara buldun nede beni tınladın dıye cekıp gıderdım ders amaclı bende ozaman onu tınlamazdım kımsede bana karışamaz bu konuda bu benım duşuncem çok ısrarlı ve kararlı ınatçı bır ınsanımdır

Eşinle bu konuyu enine boyna konuş ve onu bu konuda ciddi olduğuna inandır..Kavga çözüm değil canım yıpranan sen olursun...Benim eşimde abisiyle görüşmüyor bazı arkadaşlar et tırnaktan yrılmaz demişler bana maddi manvi zarar veriyorsa kardeş bile olsa asla affetmem...

Son düzenleme:
eşi için ailesini silen,yarın başkası içinde eşini siler...
kendisini doğuran,bakan,büyüten kadını,karnını doyuran babayı,kan bağıyla bağlı olduklarını (abi,abla,kardeş) unutan insana eşler nasıl güvenir anlamamkafamçokkarıştı

olay çoook çirkin savunulacak bir yanı yok haklısınız da ama kardeşi mecbur görüşecekler siz böyle yaparsanız o daha da ortada kalacak ve sonunda size patlayacaktır birde niye kardeşi orda diye tel.kapatıyorsunuz ki konuşun eşinizle güzelce o orda diye sinirlenmeyin eşiniz ailesinin yanına gitmiş haliyle siz de onu orda olabileceğini düşünmelisiniz...birden kendininiz gaza getirmeyin öfke anında yaptıklarımız sonra bize daha kötü bir şekilde geri dönüyo

belli bir süre tavır koyması gerekirdi elbette
ama nezaman yasak koysan erkekler dah tepkili oluyor
kardeşim deiyp işin içinden çıkıyor.
ama tepkisini göstermediyse onun hatası
al karşıa konuş sana kardeşii git döz demedim ama sen de hiç oralı olmadın bana yapılan hatya karşı çok kırıldım ben beni koruyacağını bana herzaman destek olacağını düşünmüştüm.
de biraz kafası karşısın azıcık içi cız etsin..

sana hak verme konusunda emin degilim canim ama cok cok iyi anliyorum tavrini
sen bir kere görüsme demissin,esin görüsüyor,sonucta kardesi yani atamaz
ama sana bi tecrübe tavsiyesi bir daha görüsme falan deme,ses cikarma
zamanla ablasida olsa kardeside olsa sana karsi yaptiklarini gördükce zaten uzaklasiyor onlardan
hic moralini bozma canim,kendine edersin

canım benim, bazen öyle durumlar oluyor ki silmek değil de görüşmeyi, konuşmayı kesmek zorunda kalabiliyorsun.
ben ablamla bir müddettir konuşmuyorum ama bu onu sildiğim anlamına gelmez. bir derdi ihtiyacı olsa ilk koşacak benim.

anne baba ya öf bile demeyeceksin diye bize ayetle bildirilmiş.
bu sebepten anne ve babama zaman zaman haklı olarak çok kızsam bile inancım gereği asla küsmem. kardeşlikte çok önemli ama epey uğraşıp da eğer başedemiyorsanız huzur açısından uzak durmak gerekebiliyor.

şahsen ben de eşim bana kötü muamele yapan kardeşinle görüşüp konuşmaya hiç birşey yokmuş gibi devam etse çok üzülür ve aynı tepkileri veerirdim.

bence evlilik danışmanına gidip bu sorunu çözebilirler. fakat erkekleri bu tip yerlere gitmeyi ikna etmek çok zor neredeyse imkansız.

canım dikkat edersen ben tamamen silmekten bahsettim.
üzülüp kırılabilir insan aileside olsa.ya açık açık konuşursun,ya laftan anlamadıklarını düşünüyorsan dediğin gibi mesafe koyarsın ama bayramına seyranına gidersin,yakındaysa haftada bir,15 te bir ziyaretine gidersin vs...yani yabancı biriyle hiç görüşmemeyi seçebilirsin ama ailene bunu yapamassın.
bazen öyle yorumlar okuyorum ki karı/koca için aileler siliniyor.düğünde yardım etmedi,evime çok gitti geldi,bana eğri baktı,yan yattı vs.. türü şeyler gelinler/damatlar için karşı tarafın ailesiyle görüşmeme sebebi olabiliyor.ve ne acıdır ki öz evlatlarda buna onay veriyor.
benim kast ettiğim bu.
hala da aynı fikirdeyim.
nasıl evlat ne kadar kötü olursa olsun anne-baba onu atamazsa,anne-babada ne kadar kötü olursa olsun evlat atmamalı.hele hele sonradan hayatına giren bir kadın/erkek için asla.
hayat arkadaşı bulunur,anne-baba bulunmaz.eşin üveyi olmuyor.ama anne-babanın yerine koyun bakalım bir başkasını:nazar:

X