görümcem....

Illa ki gorusecek...sen istemezsen de...
benim esim abimle, kardesimle kavga etsin, banada gorusmicen desin, kabul etmem, yinede gorusurum
ama seni anliyorum...belki ofkeyle soyledin bunu esine, belkide bekledigin ilgiyi, tepkiyi goremeyince sinirden soyledin...
cunku bende gorumcemle tartismistim ve esim istedigim gibi tavir koymamisti onu olduresim gelmisti sahsen
tabiki et tirnaktan ayrilmaz ama aile içinde de saygi çok onemli
ne demek siddet ya ? nasil olur boyle birsey ?
esin, gereken tavri koyacakti gorumcene, arkanda duracakti, tepki gostercekti...bunlari sen gormeyince simdi daha çok sinirleniyorsun ki haklisin.
gorussun tabiki ama seninde esin oldugunu unutmasin, herkes haddini bilmeli
umarim esin arayi duzeltmeye basarir

KARDEŞ oldukları için silemez kolay değildir..eşim bana diyecek görüşme vallahi de görüşürüm kardeşimin yeri ayrı eşimin yeri ayrı olur..her kardeşlik aynı bir kardeşlik değil tabi..
biz kardeşimle çok bağlıyız kılımıza zarar gelse çok üzülürüz..ama eşim ve kardeşleri öyle değiller..
çok bağlı değiller ise; hala gidip görüşüyor ise haklısın derim..
görüşüyorlarsa bile sana söylememeli idi..eve gelince anlatmalı idi diye düşünüyorum..

Arkadaşlar hepinizin yorumları için ,derdimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama gerçekten moralim çok bozuk şuanda ve beni araya girmekle suçlayan arkadaşların yazdıklarını okuyunca daha çok üzüldüm tabii beni tanımıyorsunuz ve ne kadar iyi niyetli bir insan olduğumu bilmiyorsunuz onun için birşey diyemiyorum
kavganın sebebine gelince eşimin babası hastalandı bende onu hastaneye götürüp sabaha kadar da başında bekledim kendisi evinde uyuyorken ben babasının kustuğunu temizledim hatta orda soğuk yedim 1 haftada hasta yattım sabah görümcem geldi o hastanede yeterince ilgi olmadığından şikayet ediyordumki hastanenin koridorun da herkesin içinde bana benim babam hasta sen kapris yapıyorsun gibi saçmaşeyler söyledi ben peki siz ilgilenin o zaman diye kibar bir sitemde bulundum karşılığında tartaklandım sen napıyorsun derdin ne falan gibi şeyler söyledi inan çok sinirlendiğim içinsözleri tam hatırlamıyorum ben herzaman fedakar bir eş ve gelin oldum ama karşındaki anlayacak insan olmadıktan sonra neye yarar?
ben bu yaşıma kadar böyle terbiyesizlik haddini bilmezlik yaşamadım bu yaşıma bu konumuma görümcem beni tartaklasın diye de gelmedim
lütfen yorum yaparken birazcık elini vicdanınza koyun başınıza gelse ne yapardınız onu söyleyin bana?
güzelim ben sana inanıyorum yemin ederimki.zaten burda öyle kolaymış gibi konuşanları anlamıyorum mideleri ne kadarda alabiliyo bazı şeyleri.yok efendim koca yada karı için aile terk edilmezmiş anne baba bulunmazmıpşta eş bulunurmuş..demekki onlara sokakta karı çok böyle düşünen erkeklrin karınları genişki o olmadı ona o olmadı ona zaten bunu bilenlerde rahat durmıcaktır nasıl olsa biz atılmayız ohh sonsuz kredi.sana şunu kesin dillle sylüyorum canım.eğer benim kardeşimde aynısını yapsaydı allaha yemin veririrm ki eşimden özür dilettirirdim ve bnim eşim olduğunu ona saygı duymaları gerektiğini öğrenmeyenlere öğretirdim.ama eşim görşme dese görüşürüzdüm ama araya öyle bi mesafe koyardım ki bayram da seyranda oda eşim görüşme dediği için değil günah olduğu içindir çünkü akrabalarla irtibatı tamamıyle koparmak günahtır ama şuda VAR İSTİSNAİ DURUMLAR BAŞKA.ZATEN EŞİME BÖYLE SAYGISIZLIK YAPAN İNSAN YADA AİLEM BENİ SEVMİYODUR ÇÜNKÜ SEVSE BENİM İÇİN YADA AİLEM İÇİN O KADAR İYİLİK YAPAN İNSANA BÖYLE DAVRANMAZLAR.YAA ALLAH AŞKINA BİRAZ OBJEKTİF OLUN YAA..NE DEMEK AİLEM İÇİN KOCADA YADA KARIDA ATILIR.SİZİN EVLİLİK KURUMUNA ZERRE KADARDAMI SAYGINIZ YOK.YA NASIL BU KADAR KOLAY GELİYO.VALLA KONUŞUYOSUNUZ YA HANİ EŞ İÇİN AİLE DEĞİŞİLMEZ YA O EŞİN ANNESİ BABASI EVLETLARINI NE ZORLUKLARLA BAKIP BÜYÜTTÜLERSE BAŞKASI AİLESİNE EZDİRSİN DİYEMİ BÜYÜTTÜLER VARMI ÖYLE YAĞMA YAA.VALLA ŞÖYLE Bİ ŞEY VAR NE AİLE İÇİN EŞ NEDE EŞ İÇİN AİLE.ASLA ÖYLE TABULARIM YOKTUR.eğer haksız olan benim annemde olsa haksız olduğunu ve bi şekilde onu yola getirmem gerekiyosa getiririm.bu ne ya haksızlık diz boyu oh o eşimin kardeşi diye her haltı yesin ama senin sesin çıkmasın kardeşi diye..kusura bakmayın kardeşim ama sezarın hakkı sezara.evet belki görüşme diye yasaklayamam ama gelip benden binbir tane özür dlemsini isterim ve eşiminde mesafe koymasını isterim.ona eşlik yapan benim yeri geldi her türlü kahrını çeken benim sonrada bu şekilde mükafat göreyim..bu resmen saçmalıktır..kim hassızsa haksız olduğu bi şekilde hatırlaılmalı.kusura bkamayın ama bunu bu şekilde yapanlardanda onaylayanlardanda allah sorar çünkü allah adildir.ve haksızlık yapanıda sevmez.tamam allah sevmeyi affetmeyi emr eder ama müslümanında akıllı olmasını aptal olmamasını ve kendine haksızlığa müsaade edilmemesini emr eder.bu yapılan ne dine sığar nede insanlığa.mantıklı olan bu canım.ama bu sorunu eşinlede çözemiyosan al karşına görümceni hakkını al.yorumlara bakarsan resmen bu dünya GÜÇLÜLERİN DÜNYASI olmuş.:eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava:

cnm şöyle yapsan senin için daha karlı olur yangına körükle igtmek değilde durumunu anlatırken mümkün olduğu kadar damardan gir,eşine kendisini savunmadığı için çok üzügün olduğunu,onlara karşı art niyetinin olmadığı halde böyle durumla karşılaşmanın onu incittiğini ve senden teselli bulacağını umduğunu fakat bulmadığında ise daha çok yıkıldığın gibi vs.vs..ama yukarda yazdıklarımın altına imzamı atarım yine çünkü haklısın canım hemde %100.kimsenin kimseye bu şekilde eziyet etme hakkı yok velevki bu eşinin ailesi olsun velevki kendiailen olsun..evet onlar bizim kutsallarımız ama herkezin bir dur sınırı vardır.ve onların bunu öğrenmeleri şart.ÖĞRENİCEKLER.yukardaki yazıdklarrım tmamiyle sana destek oldumu bilmen içindi.ama eşine daha sakin bi şekilde davran..emin ol hiç kolay olmıcak bu kadar darbeyi yaşadıktan sonra..şunu bilki sen herzaman yapıcı olmaya çalış ki allah senden yana olsun seni kıranlarıda inan tepe taklak edicektir..bizzat şahit oldum..merak etme allah kimsenin hakkını kimsede bırakmıyo..öyle güzel dize getiriyoki,o kötülük yaptıkları kişinin ayağına sürüne sürüne geliyolar..bu dünyanın üstü varsa altıda var.sanıylarmıki bu onların yanına kalır..haksızlık yapanda haksızlığa boyun eğende bunu hoş görende haksızlık yapan gibidir.ve bunları yapanlar hakkına giriyolar..ALLAH İNSANLARA DERKİ:BANA 2 GÜNAHLA GELMEYİN 1.KUL HAKKI 2.NAMAZ BORCU..Bak canım fil suresini belki bilirsin.ebrehe allahın evi olan kabeyi yıktı diye ne oldu..çok kötü bir şekilde helak oldu..müslümanın kalbide benim için kabe ile eş değerdir der allah.ŞİMDİ SORARIM SİZE BU ALLAHIN GÖNÜL KABESİNİ YIKMAYI BIRAKIN KIRAN İNSANA BİLE ALLAH LANET ETMEZMİ.işte ben bu olayı bu yüzden hoş göremem canım kardeşim..sen yinede allaha dua et ve bu mevzuuyu elinden geldiği kadar yumuşak ve az hasarlı olarak tedavi etmeye bak cnm.allah sana sabır ve kuvvet versin.allah o kocanada feraset versinki gerçekleri görsün.

tersi bir durumu düşünerek hareket edin yani empati kurun göreceksiniz sizde ne yapacağınızı bilemeyeceksiniz.bence görümcenizle kendi aranızda bırakmayın eşinizi yetişkin ve kendini savunabilecek bir hanım olarak aranızda halledin halletme uslubu size kalmış sonuç olarak eşinizin kardeşinin sizin aranızda gelişmiş olan bir husumet yüzünden evliliğinizi zedelemesine müsade etmeyin sevgiler herşey gönlünüzce olsun.. nacizane sakın kavga etmeyin eşinizle sonuçta 3 günlük dünya kaç kişi severek evlenirki ?

benim de görümcem var bi tane. geçen gün fena kapıştık msnde.sebepde çok saçmaydı ama o başlattı..msn de space oluyo ya resimler filan konuyo. işte ben oraya eşimle benim düğün resimlerimizi koydum iki resimdede eşimin amcasıyla halası da vardı. görümcem tutturdu neymiş nie amcamla halamın resimleri var nie biz yokuz sen bizi tanımıyosun yok sayıyosun dedi oraya onun resmini koymamamda art niyet yoktu gerçekten. kayınvalidem ve onun resmini koymadım diye bağıdı bağırdı sonra bi daha benle konuşmadı:dilcikar:
zaten ilk tanıştığımız andan beri sevemedi beni sinir...:tomato:
bizim oralarda böylelere deli derler.manyk sanırım çatıcak yer arıyo..vallaha deliricem burda okuduklarım karşısında..böyle haksızlıklar inan beni hasta ediyo..dikkatini çekerim canım zaten bu gibi olaylar ekseri türkiyede oluyo çünkü türkiyede insanlar hala gelişemediler bu konuda hala evlatlarının evlilikleri içlerine sinmiyo..nerdeyse bazı arkadaşlar karşı tarafı haklı çıkarıcaklar..eğitim şart eğitim..öyle hava cıva değil ama gerçekten eğitim.:eek:klava::eek:klava::eek:klava::eek:klava:

tersi bir durumu düşünerek hareket edin yani empati kurun göreceksiniz sizde ne yapacağınızı bilemeyeceksiniz.bence görümcenizle kendi aranızda bırakmayın eşinizi yetişkin ve kendini savunabilecek bir hanım olarak aranızda halledin halletme uslubu size kalmış sonuç olarak eşinizin kardeşinin sizin aranızda gelişmiş olan bir husumet yüzünden evliliğinizi zedelemesine müsade etmeyin sevgiler herşey gönlünüzce olsun.. nacizane sakın kavga etmeyin eşinizle sonuçta 3 günlük dünya kaç kişi severek evlenirki ?
bu yazıları zaten yazarkende ben şahsım adına empati kurdum aynı durum olsa beni körü körüne alemi değilde uslubunca haklı olanı savunurum savunmakta zorundayım..çünkü benim eşimle kardeşim arasında böyle bi durum olsa ben bu işi eşimin değil kendim halletmek isterim eşim nede olsa onların oğulları değil ama ben kızlarıyım ve benim söylediğim onlara batmaz ama eşim söylese emin olun onu ömür boyu unutmazlar.çünkü bende evliiğimi bu şartlar ve temeller üzerine kurdum..eşimin ailesinden gelicek olmsuz olaylara eşim benim ailemden gelicek olumsuz olaylarada ben set olucaktım..kesinlikle böyle olduğu müddetçe sağlıklı olur.burda görülüyoki burda kadın tek taraflı bi sevgi içinde.eğer eşimde beni seviyo yada değer veriyosa bu olaylara birllikte makulca göğüs germeliyiz.o zaman madem empati kuruyoruz kuralım..benim eşim aileme karşı iyi hatta mükemmel diyenilirim her türlü fedakarlıkta buluunmuş,ama erkek kardeşim sırf canı istedi diye kocamı herkezin içinde tartaklasın gururunu iki paralık etsin..sizce ben ne yapmalıyım?çoğu arkadaşın dediğine göre haddini bildirmeyeyim.eşimde tarrtaklandığu ile kalsın..allah aşkına bu vijdana sığarmı o benim kıymetlim ya o bu kadar yi bi insan olurken ben ona nasıl kıyarım.uğruna hayatımı feda edecek kadar sevdiğim birinie bunlar yapılırken ben kayıtsız kalmam ne aşka sığar nede fedakarlığa..kayıtsız kalmaktan kasıt bazılar ila ailesine bağarsızn çağarsın anlıyo..böyl değil ama eşimin bu durumundan kurtulması için ne gerekiyosa yapmalıyım.benim sevgi anlayışım bu.evet ailemi atmam ama bu onları hoş göreceğim anlamına gelmez..kesinlikle hatalarını telafi ettirirdim.

X