görümcem....

eşime görüşemezsin demezdimde .. kardeşiyle ciddi bir konuşma yapmasını söylerdim.. eşimin benim için değerli olduğunu ona yapcağı bi saygısızlığın abisine yapmış olacağını..böyle bir durum bir daha tekrearlanırsa aile ilişkilerinin zedeleneceğini söyler birazda gözdağı verirdim.. böyle işin içinden sıyrılması hoş bir durum olmamaış.. ama kardeşiyle görüşmesini siz engelleseniz gizli gizli görüşecek..bunu istemenizde pek adil gelmedi bana açıkçası

Böyle bir durumda "kardeşinle görüşme " gibi bir isteğin etkili olacağını sanmıyorum.Kimse kopamaz ailesinden.Ama sahip çıkma olayına gelince sonuna kadar seni savunmalı bu durumda.Eşine karşı saygı duyulması gerektiğini vurgulamalı.Bunu dile getirmek lazım.Ama bunlar kavga boyutuna taşınarak söylenirse ters etki yapabilir.Sakin kafayla güzel bir şekilde dile getirmek lazım.
erkek ailesi ile eşi arasında dengeyi koruyan insan olmalı hep.

ama araya girmiyor ki tartaklanmış resmen sinir bozucu değil mi hiç bir şey olmamış gibi davranılması senağlama
ben mi yanlış düşünüyorum acaba:nazar:

Ne demek girmiyor canim, arkadasin yorumunu dogru okuduysam resmen sende görüsmiceksin diyor kocasina bu araya girmek degilmi??:nazar:

Tabiki bende olsam o sahis ayaklarima gelene kadar özür dileyene kadar görüsmem ama esime görüsmesin diymem!!:kahve:

Arkadaşlar bundan bir ay kadar önce görümcemle bir tartışmamız oldu o tartışma esnasında beni tartakladı evet yanlış okumadınız resmen tartakladı ama o anda bulunduğumuz yer kavga etmeye müsait olmadığı için karşılık vermedim elinden kurtuldum ve ortamdan ayrıldım.Bu olay o kadar içime dert olduki emin olun başka bir yerde olsak yaptığı harekete karşılık okkalı bir osmanlı tokadı yemişti benden neyse eşime durumu anlattım kardeşin benden özür dileyecek dedim yoksa bende görüşmem sende görüşemezsin dedim.Eşim kardeşiyle konuşmuş ama o ben öyle birşey yapmadım diye inkar etmiş eşimde ikinizde sinirlisiniz dedi çıktı işin içinden Ben bir daha görümcemle konuşmadım görüşmedim eşime de görüşmeniz istemiyorum ve bueve artık gelemez dedim bu hafta sonu eşim memleketine gitti bende napıyorsun diye aradığımda görümcemin evinde olduklarını söyledi telefonu yüzünekapattım ve şuanda sinirden çıldırıyorum
Kız kardeşinin,hanımına böyle bir saygısızlık terbiyesizlik yaptığı halde hiçbirşey olmamış gibi davranması beni deli ediyor bu ne demek şimdi yani ?çok fena kavga etmeyi düşünüyorum gelirse arkadaşlar sizce ne yapmalıyım?
ben de sana katılıyorum,benimde başıma gelseydi aynı tepkiyi verirdim.eşinin öncelikle bu konuyu çözmesi gerekirdi ama erkekler bizim kadar incefikirli diil:1rolleyes:
sinirin geçsin büyük kavga çıkarma sonuçta o kardeşi sende eşisin.ama tepkini lli et,bırak o görüşsün sen görüşme.
herşeyi okadar kafaıza takıyorus kii ondan çabuk yaşlanıyoruz:çok üzgünüm:

ama araya girmiyor ki tartaklanmış resmen sinir bozucu değil mi hiç bir şey olmamış gibi davranılması senağlama
ben mi yanlış düşünüyorum acaba:nazar:

tabiki hiç bişey olmamış gibi davranmamalı
onun cevabını orda oan vermeliydi durum müsait değildi yazmış arkadaş ama görümce öyle düşünememiş demekki o halde arkadaşımızında tepkisi orda yerinde olmalıydı, ha olmadımı ozaman bi süre sonra başka bi ortamda cevabı neyse vermeliydi bunun seviyesizlikle alakası yok insanin kendini savunması nezamandır seviyesizlik oluyor?
ama eşine kardeşinle görüşmeni istemiyorum demek çok yanlış bir davranış, eşinin onu tutmasını değil daha çok uzaklaşmasını sağlamaktan başka bişeye yarayacağina inanmiyorum gördüğümüz gibi adam kardeşine gitmiş vs. gidecek tabii kardeş bu insan kardeşinden neolursa olsun vazgeçmez
sorun ikisinin arasındaysa ikisi halletmeli arkadaşımız eşini katmamalı. Hakemlik yapmasını beklememeli

sen zaten tavrını ortaya koymuşsun evime almam bir daha görüşmem diyorsun
er yada geç özür dileyecektir ve sizde bunu bekliyorsunuz zaten
bari eşinize baskı yapmayında yarın birgün özür dilediğinde eşinize bakacak yüzünüz olsun

Ne demek girmiyor canim, arkadasin yorumunu dogru okuduysam resmen sende görüsmiceksin diyor kocasina bu araya girmek degilmi??:nazar:

Tabiki bende olsam o sahis ayaklarima gelene kadar özür dileyene kadar görüsmem ama esime görüsmesin diymem!!:kahve:

aslında sende görüşmiceksin bir şeyleri çözmez o konuda hepiniz haklısınız ama en azından sert bir üslupla kesinlikle tavrını koyarak konuşması gerekmiyor muydu:sm_confused:
bizde konuyu bilmeden yorum yapıyoruz ama kim haklıydı bu konuda bi bilgim yok.konuyu bilseydik daha gerçekçi olurdu tabi ama en azından kimsenin kimseyi tartaklamaya hakkı yok..:mymeka:

aslında sende görüşmiceksin bir şeyleri çözmez o konuda hepiniz haklısınız ama en azından sert bir üslupla kesinlikle tavrını koyarak konuşması gerekmiyor muydu:sm_confused:
bizde konuyu bilmeden yorum yapıyoruz ama kim haklıydı bu konuda bi bilgim yok.konuyu bilseydik daha gerçekçi olurdu tabi ama en azından kimsenin kimseyi tartaklamaya hakkı yok..:mymeka:

Onu tartismiyoruz zaten canimyerimseniben, orda hemfikiriz!! Siddete hayir tabiki....:enbuyukkk:

Canim o senin esin cocugun degilki , yasak koyuyorsun, sen yasakladikca o inadi görüsecek ve buda senin zoruna gidecek.
Bence hic karisma, ama sor madem kardesinle görüstünde, umarim benden özür dilemesini hatirlatmisindir de.
Bunu anlamasi gerekiyor, her ne olduysa aranizda bence böyle birseye hakki yok, zaaten hakli bir durumu olsaydi abigsine anlatirdi böyle böyle yapti o yüzden tartakaldim diye.

Birak biraz zaman gecsin olayin üzerinden , sende sakinles, görümcen icin kocanla kötü olmana degmez.

tabiki hiç bişey olmamış gibi davranmamalı
onun cevabını orda oan vermeliydi durum müsait değildi yazmış arkadaş ama görümce öyle düşünememiş demekki o halde arkadaşımızında tepkisi orda yerinde olmalıydı, ha olmadımı ozaman bi süre sonra başka bi ortamda cevabı neyse vermeliydi bunun seviyesizlikle alakası yok insanin kendini savunması nezamandır seviyesizlik oluyor?
ama eşine kardeşinle görüşmeni istemiyorum demek çok yanlış bir davranış, eşinin onu tutmasını değil daha çok uzaklaşmasını sağlamaktan başka bişeye yarayacağina inanmiyorum gördüğümüz gibi adam kardeşine gitmiş vs. gidecek tabii kardeş bu insan kardeşinden neolursa olsun vazgeçmez
sorun ikisinin arasındaysa ikisi halletmeli arkadaşımız eşini katmamalı. Hakemlik yapmasını beklememeli

işte tamamen anlatmak istedigim eger eşi anlatmış olsaydı tamamen tavrını koysaydı kardeşide üzülürdü herkes mutlu olurdu ama böyle cok boşlukta kalmış olay hiçbirşey yok gibi yeniden olmasına zemin hazırlar gibi..
yoksa görüşmesin bagını kessin değildi söyledigim sadece ikiside tavırlarını koyabilirlerdi yaptıgının yanlış oldugunu görene kadar ..a.s
kadın hasta sorunlu değilse durdu yere de tartaklamaz diye düşünüyorum yani nedir bu kadar olgun iki insanı birbirine bu kadar düşüren düşünmeden edemiyorum :nazar:
Allah hayırlısını versin herkese inşallah hepiniz durumu düzeltir abi kardei görümce çok ama çok mutlu günler görürsünüz bu günlere bakıp gülersiniz birlikte...:1hug:

valla kutlarım nasıl karşılık vermedin ama saygılı insanın hali bir başka oluyor...canım yapacağın şey onunla daha görüşmemektir eşine gelince hiç uyarmamış mı buu adam bacısını yaa olurmu öle eşindede suç var ama hiç konuşmadıysa bacısıyla senin yapcan tek şey ezdirme bidaha öle kendini evede alma yüzne bile bakma eşin bişe yapamaz eşini katma dicem ama karısısın sende o da biraz bağırsın çağırsın kardeşine canım ne o öle

Arkadaşlar hepinizin yorumları için ,derdimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama gerçekten moralim çok bozuk şuanda ve beni araya girmekle suçlayan arkadaşların yazdıklarını okuyunca daha çok üzüldüm tabii beni tanımıyorsunuz ve ne kadar iyi niyetli bir insan olduğumu bilmiyorsunuz onun için birşey diyemiyorum
kavganın sebebine gelince eşimin babası hastalandı bende onu hastaneye götürüp sabaha kadar da başında bekledim kendisi evinde uyuyorken ben babasının kustuğunu temizledim hatta orda soğuk yedim 1 haftada hasta yattım sabah görümcem geldi o hastanede yeterince ilgi olmadığından şikayet ediyordumki hastanenin koridorun da herkesin içinde bana benim babam hasta sen kapris yapıyorsun gibi saçmaşeyler söyledi ben peki siz ilgilenin o zaman diye kibar bir sitemde bulundum karşılığında tartaklandım sen napıyorsun derdin ne falan gibi şeyler söyledi inan çok sinirlendiğim içinsözleri tam hatırlamıyorum ben herzaman fedakar bir eş ve gelin oldum ama karşındaki anlayacak insan olmadıktan sonra neye yarar?
ben bu yaşıma kadar böyle terbiyesizlik haddini bilmezlik yaşamadım bu yaşıma bu konumuma görümcem beni tartaklasın diye de gelmedim
lütfen yorum yaparken birazcık elini vicdanınza koyun başınıza gelse ne yapardınız onu söyleyin bana?

kızlar ya
bizim başımıza gelse bu kadars serin kanlı olamazdık
ben eşine çok kızdım.eşini ailesine ezdirmemeli helede bir erkek.
kim kusurluysa diğerinin gönlünü almalı bu durumda görümce
valla benim kocama öle bişi olsa kardeşimle aramı açarım
kocama saygı duymayan banada duymamış olur

Arkadaşlar hepinizin yorumları için ,derdimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama gerçekten moralim çok bozuk şuanda ve beni araya girmekle suçlayan arkadaşların yazdıklarını okuyunca daha çok üzüldüm tabii beni tanımıyorsunuz ve ne kadar iyi niyetli bir insan olduğumu bilmiyorsunuz onun için birşey diyemiyorum
kavganın sebebine gelince eşimin babası hastalandı bende onu hastaneye götürüp sabaha kadar da başında bekledim kendisi evinde uyuyorken ben babasının kustuğunu temizledim hatta orda soğuk yedim 1 haftada hasta yattım sabah görümcem geldi o hastanede yeterince ilgi olmadığından şikayet ediyordumki hastanenin koridorun da herkesin içinde bana benim babam hasta sen kapris yapıyorsun gibi saçmaşeyler söyledi ben peki siz ilgilenin o zaman diye kibar bir sitemde bulundum karşılığında tartaklandım sen napıyorsun derdin ne falan gibi şeyler söyledi inan çok sinirlendiğim içinsözleri tam hatırlamıyorum ben herzaman fedakar bir eş ve gelin oldum ama karşındaki anlayacak insan olmadıktan sonra neye yarar?
ben bu yaşıma kadar böyle terbiyesizlik haddini bilmezlik yaşamadım bu yaşıma bu konumuma görümcem beni tartaklasın diye de gelmedim
lütfen yorum yaparken birazcık elini vicdanınza koyun başınıza gelse ne yapardınız onu söyleyin bana?

ya o görümce kim oluyoda seni tartaklıyo aman ne dayaklık ne dayaklık çok afedersin ama gerçekten çok ezdirmissin kendini 2.kez tartaklamış seni sende öyle yap desem kin tutarlar sana olmaz alttan al desem zaten öle yapıosun of ne kötü durum yaa buarada görürmcen kaç sen kaç yaşındasın

canım haklısın eşin gelince otur konuş,herşeyi anlat.boşver herkes değeriyle kalsın.eşin aradımı sen teli kapayınca peki???

kızlar ya
bizim başımıza gelse bu kadars serin kanlı olamazdık
ben eşine çok kızdım.eşini ailesine ezdirmemeli helede bir erkek.
kim kusurluysa diğerinin gönlünü almalı bu durumda görümce
valla benim kocama öle bişi olsa kardeşimle aramı açarım
kocama saygı duymayan banada duymamış olur

valla sorma hiç böyle serin kanlı olabileceğimi sanmıorum
eşi de hiç korumuyor kadını baksana

ilk önce zigor arkadaşım konuyu iyice açıklamışsın simdi yazdıklarımda ve benim gibi düşünenlerin de cok haklı oldugunu görüyorum..
Sen haklısın ablacım üzülmene değmez tavrını koy derim ben böyle saygısızlık görmedim bence eşinize kızkardeşiniz cok farklı şeyler söylemişte olabilir eşiniz uzatmamak için yapmadım dedi demiştir:nazar:
öyle görümceden herşey beklenir..
kardeşim sen boşver kendi yaptıgın az bileymiş gerçekten sabrına da hayran kaldım ..
Babasına sizin cok fazla ilgi göstermiş olmanızı kıskanmış bence:dilcikar:
Siz nasıl bi insan oldugunuzu göstermişsiniz başınız dik olsun
öyle bir durumda bile sizi tartaklayan bu insan diyemedigim varlıgı da Allah'a havale edin..
Eşinize artık yorumum yok:1closedeyes:

canım sen görümcene kızmakta küsmekte sonuna kadar haklısın
fakat sana kimse kötü niyetlisin demiyor burda
sadece eşinlen görümcen arasına girme deniyor yani sen görümcenlen ömrünün sonuna kadar konuşmaya görüşmeye bilirsin istedikten sonra ama aynı şeyi eşinden bekleyemesin sadece bu anlatılmaya çalışılıyor
daha önceki yorumumunda yazdım eşimlen-abim biz daha yeni evliyken birbirlerine girmişlerdi 1 sene konuşmadılar ama eşim bana asla ben abinlen görüşmicem sende görüşmiceksin demedi diyemez. Dinlemezdimde zaten. Biri abim biri eşim hiç birşekilde taraf tutmadım abimlende istediğim şekilde görüştüm ama eşim görüşmedi, sonra noldu kendi kendilerine barıştılar benim hiç bir katkım olmadan. Birbirinden özür dilediler ve şimdi çok iyiler allah'a şükür. Ben bu durumda abime tavır alsaydım şimdi abim benim yüzüme bakarmıydı aceba? sanmam
et tırnaktan ayırılmaz bunu bilir bunu söylerim ne olursa olsun

sen sonuna kadar haklısın,tavrını al kesinlikle konuşma gelip af dileyip özür diliyene kadar,aslında böyle hadsizlere haddini bildirmek gerek asla alttan alma,karşılık ver ama bence eşini arada bırakma ne kadar kötü olursa olsun kardeşi bir yerde konuşmak görüşmek zorundalar.ama dediğim gibi sen yap yapacağını eşini hiç karıştırmadan,burnundan fitil fitil getir görümce sıfatlı densizin.bu ne dir ya ben de görümceyim kardeşimin karısını bırak hırpalamayı,gözünün üstünde kaşın var demem bana yapılmasını istemediğim hiç birşeyi karşımdakine yapmam.çok kızdım çok:eek:klava:

Sen tabi ki görüşme özür dileyene kadar senden görümcen..Eşine de tavır yapabilirsin bu hakkındır ama görüşmesi konusunda değil kardeşine tepki vermemesi konusunda tavır yapmakta haklısın..
Yoksa etle tırnak ayrılmaz ondan görüşmemesini bekleyemezsin..Beklememelisin de..O kanı canı sen eşi de olsan..
Ama bu yapılan hataya tepki vermeyecek anlamına gelmez.Eşin mutlaka tepkisini koymalı özür dilettirmeli senden..

X