Görümcem.....

siz evli bile değilken hatta fi zamanında ablasına ve yeğenine yaptığı maddi jestleri size eşiniz mi anlattı?
hayır çoğuna ben şahit oldum zaten. kalanı da biraz ondan biraz bundan laf arasında... örneğin. ufak kızın odası için dayısından para istedikte en iyisinden aldık. sonra sürekli ararlardı. ziyaretlerine gittiğimiz de kp nin ilk işi arabasını benzinliğe çekip hadi oğlum fulle demekti. şunu alcaz para bunu yapcaz para.. en sonunda eşim isyan etti ben de evlenip yuva kuracağım düğün yapacağım birikim yapmam gerek artık para gönderemem dedi. bu insanlar kirada değil ev borcu yok. altlarında araba olan insanlar yardıma asla muhtaç değiller.

Valla yeri gelirse lafını soylemediginden ottan bocekten şeylere aliniyor bence .

Yeğenine içinden geliyorsa biseyler yapabilir canım

Bende evlendiğinde kardesim çalışıyordu.
Ama ondan hicbir beklentim yoktu
Üstelik basımda sadece babannem vardı.

O biseyler alsın diye kardeşime baskı yapıyordu.
Bende biriktir diyodum
tabi ki yapsın yeğenine ama anası babaaı bunu çıkara çevirdiği için kızıyorum. maddi olarak bizden çok çok iyiler. damadın ailesi cidden çok iyi durumları.

sonradan dank ediyor kafama. neden cevabını vermesim diye de üzülüyorum.

hiç birini unutmayın. mesela kızı oje sürmeye başladığında tırnağını uzattığında veya tesettüre girmediğinde söyleyin derim. iltifat edin. annen sevmez ama olsun çok güzel olmuş deyin :KK70:

Çeğrek :KK70:

Edit: konunun tamamını okudum da geldim. Bir insana nasıl davranıldığını gene insanın kendisi belirler. Cevabını verin sussun arsız.

Mesafeli durun cekilmez boyle bir insan sifati ne olursa olsun.Iki kisi calisiyorsaniz ona mi calisiyorsunuz cnm dusunce tarzina bak ya.Her dedigini de takilmayin sinir hastasi olursunuz vala.

Eski yardımları gündeme getirmeyin eşiniz yapmış belki bir çoğunu isteyerek yapmıştır geçmiş gitmiş bunlarin lafi edilince haklıyken haksız görünüyorsunuz bence .

Bu kadar dert etmeyin kendinize eşiniz bir yuva kurduğunun farkındaymış ne güzel mesafenizi koruyun para kaptırmayın yeter . Gorumceniz konustuguyla kalır sadece takmayın hayatınıza odaklanın siz.

İnsanlar konuşur kıskanır vs herkesin etrafında var bu tipler he deyin geçin sene de bir görseniz yeter .

biz buna kompleks dioruz kendini sizden aşagıda görüyor ve size çamur atıyor bence sessizlik iyidir... ona rağmen ona ıyı davranın ki eşiniz size hak versin ... unutmayın o eşinizin kardeşi asla ona kötü soylemek istemez....

Bırak çatlasın . Çatladığı ile de Kalsın .
Belli ki seni çekemiyor kıskanıyor .
Sende farkındasın zaten . Belli etme anladığını arana da mesafe koy . Tavır yaparsan sende o uzatır da uzatır . Aklında bulunsun görmezden gel .

Neyse ki uzaktalarmış. Siz mutlu olmanıza bakın eşinizle, görmezden gelmek en iyisi. Bence kadın kıskanıyor sizi, çalışıyor olmanız, eşinizle muhabbetiniz vs gibi şeyler. İnsan kardeşi mutlu olsun ister, hatta benden mutlu olmalarını durumlarının daha iyi olmasını isterim, böyle insanları anlayamıyorum. Kardeşini mi sevmiyor nedir, mal da kaçırma derdine düştüğüne göre.

Zaten uzaktaymissiniz,e gorusmeyin? Evine kalkip neden gidiyorsunuz?
eşimin anne babasının şehrine evine giderken görümce yol üstünde oturuyor. . e eşim de yeğenlerini kardeşini görmek amacı ile uğruyordu. bunda tuhaflık yok.

ama bundan sonra gitmeyeceğim dedi eşim. çünkü biz evlendik evleneli kendileri bir kere gelmediler evimize. nedenine de uçak biletleri çok pahalı. annemler kendi arabasıyla sizin oraya gelirlerse bizde atlar geliriz ancak dedi. ben de evimiz çok küçük 1+1 sığamayız. siz ayrı gelin dedim. tamam dedi hala gelcekler güya...

Bırak çatlasın . Çatladığı ile de Kalsın .
Belli ki seni çekemiyor kıskanıyor .
Sende farkındasın zaten . Belli etme anladığını arana da mesafe koy . Tavır yaparsan sende o uzatır da uzatır . Aklında bulunsun görmezden gel .
samimi yorumunuz için çok tşkler.

Neyse ki uzaktalarmış. Siz mutlu olmanıza bakın eşinizle, görmezden gelmek en iyisi. Bence kadın kıskanıyor sizi, çalışıyor olmanız, eşinizle muhabbetiniz vs gibi şeyler. İnsan kardeşi mutlu olsun ister, hatta benden mutlu olmalarını durumlarının daha iyi olmasını isterim, böyle insanları anlayamıyorum. Kardeşini mi sevmiyor nedir, mal da kaçırma derdine düştüğüne göre.
tşk ederim. evet. sevmediğini söyler bazen. şakayla

eşimin anne babasının şehrine evine giderken görümce yol üstünde oturuyor. . e eşim de yeğenlerini kardeşini görmek amacı ile uğruyordu. bunda tuhaflık yok.

ama bundan sonra gitmeyeceğim dedi eşim. çünkü biz evlendik evleneli kendileri bir kere gelmediler evimize. nedenine de uçak biletleri çok pahalı. annemler kendi arabasıyla sizin oraya gelirlerse bizde atlar geliriz ancak dedi. ben de evimiz çok küçük 1+1 sığamayız. siz ayrı gelin dedim. tamam dedi hala gelcekler güya...
Yani simdi mantiken siz onlardan rahatsizsaniz zaten gitmemeniz lazim. Gerek yok zoraki bir misafirlige. Onlarin da size gelmemesi isabet olmus.

Görümceniz cekilmez birisi ve sizi kıskanıyor cekemiyor. O yüzden bu uğraşı. Siz onun seviyesine inmeyin çünkü zavalli bi durumda acidim haline. Aşağılık kompleksine girmiş işte basit insan.

Eşiniz de kizkardesi yeğeni diye o kadr maddiyat dökmek zorunda değil. İlla hediye almak zorunda da degil. Sevgi göstermek hediye almak degildir. Maddi gücüne gore hediye alsin

İş eşinde bitiyor, benim eşimin kardeşi de çocuğa ne istese eşim alır gönderirdi ama evlendikten sonra ben eve katılmayarak, eksikleri anlatarak vb ikna ettim. Sonuçta kiradayız, en büyük eksik ev, onların öyle bi derdi yok. Biraz şikayet edeceksin eşine.

Görümceniz cekilmez birisi ve sizi kıskanıyor cekemiyor. O yüzden bu uğraşı. Siz onun seviyesine inmeyin çünkü zavalli bi durumda acidim haline. Aşağılık kompleksine girmiş işte basit insan.

Eşiniz de kizkardesi yeğeni diye o kadr maddiyat dökmek zorunda değil. İlla hediye almak zorunda da degil. Sevgi göstermek hediye almak degildir. Maddi gücüne gore hediye alsin
kesinlikle kompleksli. ama ondaki laf vurma kendini övme huyu da ben de yok. kendimi kötü hissediyorum :KK43:

X