Görümcem.....

kesinlikle kompleksli. ama ondaki laf vurma kendini övme huyu da ben de yok. kendimi kötü hissediyorum :KK43:

Kat kat donanımlı olduğunuzu söylüyorsunuz neden kötü hissediyorsunuz anlayamıyorum gerçekten samimi söylüyorum. Ben olsam üzülürdüm onun için zira o tarz insanlar malesef çok komik duruma dustuklerinin farkında olmuyorlar.

Aklı başında olgun bir yetişkin olarak bu görümce kisisini bu kadar ciddiye almanız size yakışmaz . Mevzusunu yapmak bile gereksiz neden kendi kendinizi huzursuz ediyorsunuz .

Kat kat donanımlı olduğunuzu söylüyorsunuz neden kötü hissediyorsunuz anlayamıyorum gerçekten samimi söylüyorum. Ben olsam üzülürdüm onun için zira o tarz insanlar malesef çok komik duruma dustuklerinin farkında olmuyorlar.

Aklı başında olgun bir yetişkin olarak bu görümce kisisini bu kadar ciddiye almanız size yakışmaz . Mevzusunu yapmak bile gereksiz neden kendi kendinizi huzursuz ediyorsunuz .
haklısınız ama yapı meselesi. annem de sessiz bi kadındı. kendine babannem neler neler yapardı. yine de ağzını aöıp kötü bir kelime söylemezdi. Bu çokta iyi bir şey değil tabiki. insan kendini ezdirmemeli. hakkını aramalı. ama işte taa çocukluktan öyle işlemiş ki karalterime karşımdaki hakarette etse küfürde etse donup kalıuorum. dediğiniz gibi en iyisi kafaya takmamak...

haklısınız ama yapı meselesi. annem de sessiz bi kadındı. kendine babannem neler neler yapardı. yine de ağzını aöıp kötü bir kelime söylemezdi. Bu çokta iyi bir şey değil tabiki. insan kendini ezdirmemeli. hakkını aramalı. ama işte taa çocukluktan öyle işlemiş ki karalterime karşımdaki hakarette etse küfürde etse donup kalıuorum. dediğiniz gibi en iyisi kafaya takmamak...

Ben de öyleydim. Ama eskide kaldı şimdi susmuyorum oh valla rahat ettim. Kafaya takmıcan ama söylenen laflar söyleneceklerin habercisidir o yüzden laf söylemeye alış derim nacizane tavsiyem

Çok ayip etmis size.Hamile kadina söz veripte hediyesini ve tacini getirmemek ne demek.bunu sürekli yapmis.Sözünün eri degil belli ki.Patavatsiz birisi.Mesafeli olun.

Eski kafa cehalet gorgusuzluk yuzsuzluk akiyo gorumcende Allah sabir versin

Valla yeri gelirse lafını soylemediginden ottan bocekten şeylere aliniyor bence .

Yeğenine içinden geliyorsa biseyler yapabilir canım

Bende evlendiğinde kardesim çalışıyordu.
Ama ondan hicbir beklentim yoktu
Üstelik basımda sadece babannem vardı.

O biseyler alsın diye kardeşime baskı yapıyordu.
Bende biriktir diyodum
Kendinizden uzak tutun eşinizde görmeye başlamış ne güzel siz kendi kalitenizden ödün vermeyin derim ben. Mal mülk vs mevzusu da gün gelince konuşulacak iş şimdi ortaya neden atılmış anlamış değilim. Görümceniz fazlaca açık gözlü sanıyor kendisini ama aslında içten içe haset ve pişman kendi okumamış ev hanımı olmuş siz okumuş mesleği elinde bir insansınız duymayın söylediklerini eğer sıkarsa bir laf ile de içinize atmayın üslubuyla verin cevabını.

Ayyy nefretlik insanlar. Baş örtüsünü bilinçli örtmediği belli. Soğuk davran zaten sıcak davranılacak biri değil.

ben gorumcenın ne oldugunu bır gorumce olarak kk da ogrendım :KK70:
oyle gorumce konuları okudum kı dırek gorumcem dıye tanıstırıldıgımda kız tarafından bırıyle ben gorumce degılım dıye ellerı yukarı kaldırıyordum :KK70: kardesım dıyordum

ınanın cok uzuluyorum gorumcelerın mikser gıbı ortalık karıstırmalarına
hıc aklım almıyor neden ? bende gorumceyım ama gercekden hıc aklıma gelmıyor turlu hinlikler
ınsan nıye kardesının evını huzursuz etmek ıster bundan nıye zevk alır

kardesını abını ablanı sevmıyorsan yaparsın kotu anlamda gorumcelık

bır gorumce olarak dıyorum kı
kım olursa olsun esının neyı olursa olsun
asla kımsenın sızı ezmesıne huzurunuzu kacırmasına ızın vermeyın
mesafe koyun dırek
zaten uzakmıssınız
cıddıye almazsanız oda yerını bılır
onun sızı el ustunde tutması gerek onun sıze ıyı davranması gerek aıleye katılan sızsınız ıyı bır aıle olduklarını kendısının gostermesı gerek

ıyı anlamda bır adım atmadıgı surece gormezlıkten gelın
al bendende okadar gelinimiz ilk geldiginde psikolojik olarak abla ben gorumce degilim beni gorumce diye tanitma nolur dedim sonuc olarak bana tamda bu konudaki gibi bir gorumcek denk geldi şansmi kadermi anlamadim bide bana diyorki sen nasil gorumcesin :)))

al bendende okadar gelinimiz ilk geldiginde psikolojik olarak abla ben gorumce degilim beni gorumce diye tanitma nolur dedim sonuc olarak bana tamda bu konudaki gibi bir gorumcek denk geldi şansmi kadermi anlamadim bide bana diyorki sen nasil gorumcesin :)))
allahtan benım gorumcem yok :)
2 eltım var hangısı daha ıyı bılemedım sımdı :)

Kendinizden uzak tutun eşinizde görmeye başlamış ne güzel siz kendi kalitenizden ödün vermeyin derim ben. Mal mülk vs mevzusu da gün gelince konuşulacak iş şimdi ortaya neden atılmış anlamış değilim. Görümceniz fazlaca açık gözlü sanıyor kendisini ama aslında içten içe haset ve pişman kendi okumamış ev hanımı olmuş siz okumuş mesleği elinde bir insansınız duymayın söylediklerini eğer sıkarsa bir laf ile de içinize atmayın üslubuyla verin cevabını.
haklısınız. istesem de onun tarzında onun gibi karşılık veremem. kendi uslubumla artık cvbını vermem lazım

okurken şiştim peki siz bunları yaşarken şişmediniz mi nasıl susup susup ezildiniz aklıma almadı

Korkmuştur. Kocası ortada birşey yokken kendi ailesine tavır alır diye korkmuştur. Benim aileme saygısızlık yapar mı diye korkmuştur. Bunlar genelinde var evliliklerin. Cahil bir ailenin oğlunu veya kızını aldıysan eş diye emin ol korkarsın. Hatalı olduğunu bildiği halde ama Benin ailem diyen hatırım icin ses etme diyen adama karşı gelmemek icin susmuştur.çoğu erkek farkında canavara dönüşen anneciğinin ablacığının ama gel gör ki ses ettirmiyorlar

Korkmuştur. Kocası ortada birşey yokken kendi ailesine tavır alır diye korkmuştur. Benim aileme saygısızlık yapar mı diye korkmuştur. Bunlar genelinde var evliliklerin. Cahil bir ailenin oğlunu veya kızını aldıysan eş diye emin ol korkarsın. Hatalı olduğunu bildiği halde ama Benin ailem diyen hatırım icin ses etme diyen adama karşı gelmemek icin susmuştur.çoğu erkek farkında canavara dönüşen anneciğinin ablacığının ama gel gör ki ses ettirmiyorlar
evet ilk zamanlar asla görmüyordu zamanla farkına vardı. şaşırdı hatta neden böyle davranıyorlar aklım almıyor dedi. kendiliğinden uzaklaşma kararı aldı. Ve gerçekten canavara dönüştüler...

X