Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Niye zor anlamıyorum. Bir iki gün çekilir am 4 çocuk, bir ay çok uzun değil mi? Görümce çok meraklıysa kardeşine kendi baksın. Müsiat değiliz gelme deyin küsen küssün.

Hanimefendicigim cocuklarimi ezdirmem diyorsunuzda 1 ay boyunca okulda cok yorulduklarini soylediginiz cocuklarinizi sabah erkenden kaldirip sizinle ise gotureceginizi soyluyorsunuz is yeri ile ev konforu bir mi allah askina onlar rahat etsin diye niye sizin cocuklariniz tatillerinin yarisini bu sekilde gecirsin sizin cocuklara gunah degilmi birakin kopsun o ipler sevmediginiz yuzsuz gorumcenize ayip olur ama kendi oz dogurdugunuz cocuklara ayip olmaz mi cunku onlar cocuk onlar ses cikaramaz kusemez degil mi silkelenin kendinize gelin esinizde size bu sebeple kusecek olursa kardesiyle birlikte gidebilir hic kimse kendi cocuklarinizdan degerli olmasin lutfen bu arada ileride cocuklariniz bunlarida yuzunuze vurucak ve cevreye karsi onlarda pasif olacak ezilecek haberiniz olsun rol model sizsiniz cunku

Şimdiden eşinin beynini didikle istemiyorum gelmesin diye her gün söyle, bence sen değil asıl eşin kardeşine söylemeli misafir edemeyeceğinizi
Ha söyleyemiyor mu? İllaki çağırdı o da geldi mi? Başta eşin olmak üzere herkese tripli davran suratın asık olunca eşin evin huzuru kaçtığı için artık arada kalmaz heralde

Annesine kızkardeşine neden gitmiyor? Onlar açık açık istemiyoruz mu dediler? Sen de diyeceksin mecbursun. Küsmez zaten. Bu kadar yüzsüz biri yine gelir yine gelir. Sabah sabah sinirimi bozdu bu yüzsüz görümce

Çalışan birine 4 çocukla gitmek ve bir ay kalmak gerçekten diyecek soz yok.sirf tatil yapacak diye sizi otel niyetine kullanıyor.benim 4 çocuğum olsa en fazla 2 gün kalır dönerim

Eve gitmem, annemde otururum dışarda yerim gibi pasif agresif tavırlara gerek varmı?
Hayır demek size neden bukadar zorki; siz hayır demediğiniz için oda sizin sevindiğinizi falan düşünüyordur. Yüzüne söyleyemiyorsanız msj yazın. İsterse 2-3 gün gelebileceğini ama onun dışında müsait olmadığınızı, isterse ona otel tavsiyeleri verebileceğini yazın. Hepsini geçtim 1 ay boyunca 5 insanı nereye sığdırıyorsunuz? Benim evim çok büyük, misafir için odam var ama asla 5 kişi ağırlayamam mesela. Yeri geçtim, onların çamaşırı bitmez, açlığı bitmez. Okadar kişiye hergün nasıl yemek yapılır. Görümce yardımcı olsa bile malzeme taşı taşı bitmez. Kendinizi ve çocuklarınızı hiç sevmiyorsanız devam edin tabii. Belki kıymet bilen çıkar

Ay yok ben boyle yuzsuzunu 3-4 gun bile misafir etmem. 3-4 gun kal sonra ev tut desen , tamam tamam der o olur yine sana 1 ay. Off ne genis insanlar ya. Ben esime derdim ki ya sen soylersin guzel bi dille ya da isten izin al sen bak cocuklarina, yemek temizlik sen yap . Ha yok mu ? O zaman soyle bi zahmet ben kimsenin hizmetcisi degilim , az yesin de bir usak tutsun kendine , soylemiyomusun kotu olmak pahasina umrum olmaz ben soylerim. Bu ne yahu sinirlendim sabah sanah

Bu sıcakta yeri ev olan çocuğunuzu milletten uzak tutacaksın diye kendi alanindan cikarip ise götürmek çocuğu ezmektir . Neden hayır diyemiyorsunuz dediğinizde en kotu nolacak ? Topu eşinize atın bir kadın olarak eşiniz üzerinde baskı uygulayın . İstemiyorum deyip surat asın adamın tadı kaçsın. Bu işi siz değil eşiniz savusturacak ailenin başından. Oh ne ala ya aynı evde üç kişi ile nefes almaya tahammül edemiyorum sıcak başıma vurmuş birde milleti çocuğuyla beraber agirlayacagim.

Çocuklarımı ezdirmem kesinlikle, onları da alıp işe götürmeyi planlıyorum

Tüm okul dönemi yorulan çocuklarınızı yine sabah erken kaldırıp iş yerinde dikmeyi mi düşünüyorsunuz? Bu da bir nevi ezdirmek. Sıkıcı sıkıcı bekleyecekler sizi iş yerinde. Yazık günah ys

Kv veya kp hayatta mı? Diğer görümceniz Türkiye’de mi yaşıyor? Bunlar neden sadece size geliyor ya. Ben de sizim gibiyim hayatta gelmez diyemezdim sanırım

Ay lütfen birde çocukları ezdirmem demeyin. Anneleri tatil günleri onları erkenden uyandırıp işe getirecek, niye halalarına tepki verecek diye. Güya. Ezdirmekten kastınız ne bilmiyorum ama tam olarak eziyor ve onları hiçe sayıyorsunuz. Sizinle birliktr akşama kadar sandalye tepesinde oturcaklar Hem orası nasıl işyeri anlamadım. Hem hiç inandırıcı değil, görümcesine gelme diyemeyen insan evi barkı görümceye bırakıp dışarda yemek falan yemez.
Sizin gibi pasif bir annenin çocuğu olmak istemezdim. Yazık çocuklarınıza

İyi de bu da saçma bi çözüm aksine evde daha rahat edecekler , yemeği yiyip bulaşığı kakıp size bırakacaklar . Akşam eve döndüğünüzde sinirden ağlayarak bulaşık yıkayacaksınız. Ya tatile gidicez müsait değilim bu yaz kimseyi evimde ağırlayanıysam kusura bakma canım ehehr diyeceksiniz. Çocukları olan kadınsınız yapmayın yani .

Galiba gelmelerinden kurtulamıyorsunuz eşinizle konuşun hiç bir iş yapmayacağınızı ve para harcamayacağınızı söyleyin. Kadına da aaa o zaman gelin bende o ara çok yoğun olucam akşamları da eğitimlere katılmam gerekiyor. Bana da yardımcı olursunuz ev de yemek yapamıcam zaten sen halledersin benim için de çok iyi olur diyin. Maddi olarak da biraz sıkıntıdayız akşamları katılmam gerekiyor bunlara diyip annenizde oturun. O yüzsüzse sizde yüzsüz olun. Bizimde Fethiye de yazlığımız var annem en son gelmelerini önlemek için ben iş yapamıyorum siz yapın tarzında davrandı hiç birşeye elini sürmedi tabi babamla bizde arkasındaydık her sene gelenler gelmeyi bıraktı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…