Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi de bu da saçma bi çözüm aksine evde daha rahat edecekler , yemeği yiyip bulaşığı kakıp size bırakacaklar . Akşam eve döndüğünüzde sinirden ağlayarak bulaşık yıkayacaksınız. Ya tatile gidicez müsait değilim bu yaz kimseyi evimde ağırlayanıysam kusura bakma canım ehehr diyeceksiniz. Çocukları olan kadınsınız yapmayın yani .
Çocuklara yazık gerçekten çok üzüldüm
Tatilde sabahları çocukların tepesine dikilip hadi benle işe geliyorsunuz, çünkü halanıza ders vercez desem benimkiler beni deli ilan eder. Anne bi git Allahsen yaa terapi falan ol derler. Haklı olarak. Çocuklar aylarca tatili bekledi yatıp dinlenmek, keyif yapmak için. Neymiş ben görümceme gelme diyemezmişimde çocuklarımı sabah kaldırır işe getirirmişim. Aynen

Ya zaten gelse bile asla çocuklarına bir saat bile bakmayacağım. Bu konuyu konuştum eşimle. Sonra aramız bozulmasın, ben ne çocuk bakarım ne de bu kadar kişiye yemek yaparım. Mesaideyim deyip eve geç gelirim dedim.
Yani gelirse sabahtan çocuklarımla çıkıp akşam eve girmeyi planlıyorum.
Gelme diyemiyor olabilirim ama onlar için çocuklarımın keyfini asla kaçırmam.
Çünkü daha önce çocuklarına bakıp, her gün sofra çektiğim için yaşıyorum bunları.
Ama daha önce en fazla 1 hafta kalıp giderdi. Bu 1 ay muhabbeti yeni çıktı.
Gelse bile değil, gelmeyecek demelisiniz. Hala gelecekler diye teslim olmuşsunuz.
“Ben müsait değilim canısı” diyeceksiniz alt tarafı. Diyemem de diyemem derseniz 10 kişiye yemek temizlik yapmaya mecbursunuz..

Evet gelirse, ki gelecek. Çocuklarımı da alıp annemde geç saatlere kadar oturmayı düşünüyorum. Aslında bu gelme demekten daha ayıp ama gelme diyemem, karakter meselesi ki bunu onlar da biliyor. Hep derler "sen kırmamak için herşeye susarsın" diye. Bunu kulaniyor madem ben de bu evi onlara bırakırım :)
Bence bu tavırdansa uygun değiliz demek daha iyi.

Evet kümesi daha iyi ama bu defa öteki görümcem arayıp yiyip bitirecek beni. Kardeşimi ağırlamadin vs. O da kusecekse olur :)
Açmayın veya kısa kesin çok istiyorsa o agirlasin.
Sizde söyleyin açık açık bende yoruldum tatili hak ediyorum biraz da siz beni agirlayin deyin.
Kusura bakmayın sizi biraz fazla enayi buldum ben.
Gorumceniz mükemmel bir insan bile olsa 4 çocukla kimsenin evinde kalmaması lazım.
Eşyalı ev dolu artık piyasa zor değil.

Bence bu tavırdansa uygun değiliz demek daha iyi.
Güya görümce kendi anlayacakta, erken gidecekte veya birdaha gelmeyecekte. Plan o.
Plana kurban giden kim? Tabiki çocuklar.
Çünkü niye, anneleri hayır diyemezmiş. Onun yerine çocuklarını perişan edermiş ama görümceye canım ya kusura bakma vallah müsait değiliz, öptüm bayyy diyemezmiş.

Güya görümce kendi anlayacakta, erken gidecekte veya birdaha gelmeyecekte. Plan o.
Plana kurban giden kim? Tabiki çocuklar.
Çünkü niye, anneleri hayır diyemezmiş. Onun yerine çocuklarını perişan edermiş ama görümceye canım ya kusura bakma vallah müsait değiliz, öptüm bayyy diyemezmiş.
Ben de hayır diyemeyen bir insan(d)ım hatta hep bahane uydururdum eskiden istemediğim bir şeyi yapmamak için direkt hayır demek yerine. Şimdi hayır diyorum neden denince istemiyorum diyorum. O yüzden konu sahibini iyi anlıyorum, ama artık çoluk çocuğa karışmış ve ev hayatını etkiliyor yani 1-2 gün değil ki 1 ay diyor. Müsait değiliz diyecek başka yolu yok, pasif agresif tavırlarla bu kadar yüzsüz insanlar terbiye edilmez ki. E daha iyi ev genişledi der kalırlar

Siz hayır istemiyorsunuz , eşiniz hayır diyemiyor eee kim hayır diyecek ?
Sosyal medya hesabı ya da iletişim numarası verin de ben bari ulaşıp. “ Utanmıyor musun bir ay milletin evinde kalmaya .” diyeyim .
Ay gercekten bunu soylemek ıcın gelmıstım😀
Numarasını banada atabılırsınız
Bende gerekeni söylerim..

Normalde bende soyleyemeyen bır ınsandım
Ama panık atak ,anksıyete
Günümün cogu acillerde geçiyordu
Cok zor zamanlar yasadım
Yıllar once 15 gun ailecek gelmek ısteyen kuzenıme
Ya ses cıkarmayacak o stres altında daha cok acıllık olacaktım yada kabul etmeyecektım
Kabul etmedım ben rahatsız oluyorum evın sorumlulugunu bıle alamıyorum dedım
Küstüker kendılerını gerı cektıler ama banane ya onların utanması gerek

Evi nasil gorumce ve cocuklarina birakip annenizde oturacaksiniz gece yarisina kadar? Cocuklarin uykusu gelecek orada uyuyacaklar kalkin eve gidiyoruz mu diyeceksiniz? Sabah da ise goturecekmissiniz
Cocuklarina eziyet et dense ancak boyle bir plan yapilabilirdi yani yazik gunah
Gorumceler laf edecek kusecek koca kisisi belki surat asacak diye cocuklarinizi harciyorsunuz resmen

Ya açıkçası, o kadar soğudum ki, 1 ay kalamaz zaten, tavrımdan anlar o kadar kalamayacağını. Ama 1 hafta bile ağır geliyor bana şuan. Normalde kendim çağırmış olsam, 10 çocuklu da olsa ağırlarım ama böyle istemediğimi bilmesine rağmen emrivaki yapması çok soğuttu beni. 3 gün bile göresim yok.

Ne yiyip içmeleri, ne yaptığım hizmetler, ne de cocuklarina bakmak değil derdim. Ben 30 çocuğu bir araya koysanız oynatıp eglendirebilecek bir tipim.
Derdim, iyi niyetimin suistimal edilmesi, bu beni çok rahatsız ediyor.
Valla sizin yumuşak mizacınız gözümün önünde canlanınca görümcenizin gerçekten de rahatsız olduğunuzu anlamadığını düşündüm.
Sizin rahatsızım sinyalleriniz bile yumuşacık bence.
Bazı insanlar öyledir, rahatsız olduğu konuyu bir türlü anlatamaz belli edemez. Belli ettim sanır ama yapamaz.
Demek ki neymiş? Açık iletişim.
“Ben onca misafiri yatılı ağırlayamam.”
“Müsait değilim”
Gibi gibi net cümleler.
Çocuklarınızı düşünün bu pasifliğiniz onlara zarar.

Ben de hayır diyemeyen bir insan(d)ım hatta hep bahane uydururdum eskiden istemediğim bir şeyi yapmamak için direkt hayır demek yerine. Şimdi hayır diyorum neden denince istemiyorum diyorum. O yüzden konu sahibini iyi anlıyorum, ama artık çoluk çocuğa karışmış ve ev hayatını etkiliyor yani 1-2 gün değil ki 1 ay diyor. Müsait değiliz diyecek başka yolu yok, pasif agresif tavırlarla bu kadar yüzsüz insanlar terbiye edilmez ki. E daha iyi ev genişledi der kalırlar
Yapım gereği istemediğime hayırda derim, istemiyorumda derim.
Kimse benden ve ailemden önemli değil
Banane görümce nerde istiyorsa orda gidip kalsın, benmi düşüncem
Ha ziyarete gelir evimde en güzel şekilde ağırlarım, 2-3 gün misafirde ederim ama 1 ay 4 çocuğu ile evime kimse çökemez. Müsade etmem.
Küssen küssün, sevmeyen sevmezin. Çok umrum.

Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?
Allah yardimciniz olsun net bir dille reddedin yoksa tepenize daha cok binerler ailem gelecek kalmaya yanima bu yaz kabul edemme falan diyin

Siz diyeceğinizi demişsiniz zaten. Eşinize de bu dediklerinizin altını çizmek düşüyor; eşinizle görümceniz konuştuğunda eşiniz üzerine basa basa söylediğiniz şeyleri tekrar edecek. "Biz bu sene ailecek baya bunaldık, o yüzden hep bir plan program yaptık. Bu sene bizi mahzur görün" diyecek.

Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Pes ya insanlardaki rahatlığa bak.
Hayır demeyi de öğrenme zamanı bence yoksa aranız daha da kötü olacak mesafe her iki taraf için iyi gelicektir çok geç kalmadan yapın durumu belirtin 4 çocuk diyorsunuz yahu.

Yüzsüzlüğün baş zirvesi, gayette eşiniz gelmeyin diyebilir.Küserseler de küssünler bu ne böyle be sizi salak yerine koyup otel ve bütün yeme içme masrafını bakıcı masrafını bedavaya getirtiyor uyanık kadın.Açık açık hayır demeyi ne zaman öğreneceksiniz acaba ? planını yaparsa yapsın ev sizin gelirsen kapıda kalırsınd eyin bakalım gelebiliyor mu haspam ay çok sinirlendim ya .

Merhaba arkadaşlar,
Direkt eşiniz arayacak abla müsait değiliz evdede olmayacağız planlarımız var bu yaz sizi ağırlayamayacağız diyecek
Başka türlü bu yüzsüz görümce sizi hammal yerine koyacak afedersiniz amiyane tabirle 🙏🏻 böylesine değil yemek, önüne zehir konulmaz
O kadar euro dolar getirecek parası değerli burda 1 aylık eşyalı kendine daire tutsun
Kendinizi kullandırtmayın

Dayanamadim bir sey daha yazacagim bu arada esinizde size hak falan vermiyor hak verse idi kardesine musait degiliz gelme derdi bu sekilde sadece sizin gazinizi aliyor gelsinlerde sizde hizmet edin diye yoksa deneyin siz gelme diyin bakalim neler edecek yada planinizi yapin gece yarilarina kadar annenizde takilin bakalim neler olacak

Siz diyeceğinizi demişsiniz zaten. Eşinize de bu dediklerinizin altını çizmek düşüyor; eşinizle görümceniz konuştuğunda eşiniz üzerine basa basa söylediğiniz şeyleri tekrar edecek. "Biz bu sene ailecek baya bunaldık, o yüzden hep bir plan program yaptık. Bu sene bizi mahzur görün" diyecek.
Bahane sunmadan bu kadar insani bu kadar sure agirlamak zor geliyor derse daha iyi olur gibi yoksa o gorumce seneye o kapilari yine zorlar gecen sene dinlenmistiniz der

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X