Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence bu kadar yüzsüzse, ki öyle gibi, takmayacak, bedava tatilin elinde kalanlarla tadını çıkaracaktır. Siz en iyisi açıkça, anlayacağı kelimelerle istemediğinizi, iyi bir ev ya da otel ayarlayabileceğinizi söyleyin. Yüzsüz insan sınır bilmez.

Bahane sunmadan bu kadar insani bu kadar sure agirlamak zor geliyor derse daha iyi olur gibi yoksa o gorumce seneye o kapilari yine zorlar gecen sene dinlenmistiniz der
Seneye de başka bir bahaneyle geri püskürtecekler bence. Karşıdaki kişi neden istenmediğini anlayana kadar bu sekilde devam edilebilir. Çünkü diğer türlü direkt olarak "istemiyorum" dendiğinde küslükler, kırgınlıklar olacaktır ve bu durum karı koca arasındaki ilişkiyi bozacaktır muhtemelen.

Açıkça müsait değiliz diyeceksiniz. Biraz paraya kıyıp sezonluk ev kiralasinlar.

Konunda çok haklısın. Kimse her sene yaz ayında bir aylık misafir istemez.

Bu yazdığın şeye gelince ben de aynı konudan muzdaribim. İnsanları “hayır” diyerek kıracağımı düşünüp diyemiyorum ama pasif agresif tavırlarla ne bileyim alakasız konularda patlamalarla sinirimi belli ediyorum. Bu konu üzerinde yardım almaya başladım. Psikoloğum bana bir olay seni çok az bile rahatsız ediyorsa bunu çözmek ve sonuca ulaştırmak zorundasın dedi. Çünkü o olayın kavgası mutlaka ilerleyen zamanlarda çıkacak. Sen şu an konuşarak o büyük kavgayı engelleyeceksin aslında. Biraz da ne olacağını sen değil diğer insanlar düşünsün. Senin tatilin kötü geçeceğine onunki geçsin.

Zaten buna sinir oluyorum. İlla kırıp dökmek mi lazım? Kendisi nasıl böyle birşey teklif ediyor. Gerçekten bazı insanlar başka insanları kullanmak için var.

Hiç ince ince düşünmeyin
Bu tür misafirlikler özellikle çocuklar için çok zor
Ben 15 yaşındayken rahmetli annem küçük bir yazlık aldı, site içinde düz ayak 2+1 çok şirin bir evdi, kapıdan çıkınca denize on adım ama ben yıllarca o on adımı gidip ayağımı suya sokamadım. O yazlığın misafiri geleni, gideni, kalanı hiç bitmedi. Misafir ağırla, yemek yap, yatak ser kaldır, temizlik yap, denizden bir gelirler her yer kum hadi bir daha temizlik yap, çay getir, meyva getir, mangal yak,gece kardeşlerimle küçücük odada tıkıl kan sıcakta offf.... Nefret ettim yeminle tiksindim yazlık işinden, annem öldükten sonra bir kez bile gidip kalmadım sinirlerim geriliyor kapısından girince sonunda sattık bitti. İnsanlara hayır demeyi öğrenin, annem öğrenemedi, 59 yaşında vefat etti zaten emek emek yaptığı hiç bir şeyin sefasını süremedi insan ağırlamaktan yapmayın, kötü olsunlar, kırılsınlar bişeycik olmaz

Kocaniz rahatsız falan değil,sizin hizmet etmeniz işine geliyor, şanı yürüyor.Erkekler düzen sever, rahatı bozulsun istemez,Sesi çıkmıyorsa hâlinden memnun.Sizde ağzımızın tadı bozulmasın,tüm dertleri ben çekerim bana getir kıvamında olduğunuzdan olan çocuklara oluyor Hayatta bir şey öğrenecekleri rol modellerinin kendine hayrı yok......
O küsermiş bu alınırmış yani ???? Üzülen alsın hizmetini kendi yapsın.
Hayır dememek için bulduğunuz çözümler çok komik,olan yine çocuklara oluyor evlerinde kalamiyor anneleri yüzünden bavul gibi ordan oraya taşınıyor.Soz meclisten dışarı atalarımızın çok güzel bir sözü var" Eşek olana semer vuran çok olur"

Var, gelme diyeceksiniz. Kisa net.

Evet kümesi daha iyi ama bu defa öteki görümcem arayıp yiyip bitirecek beni. Kardeşimi ağırlamadin vs. O da kusecekse olur :)
Görümcelerinizden mi korkuyorsunuz? Öteki görümceniz arayınca ben kimsenin bakıcısı değilim 4 çocuklu bir kadın kardeş de olsa 1 ay bakmak zorunda değilim kolaysa her şeyleriyle sen ilgilen diyemiyor musunuz?
dersem olay büyüyecek.
Büyüsün ya siz neden yaz tatilinizin 1 ayını bu insanlara köle olarak harcayasınız

Kaynanan nasıl alınmadı bu duruma benimki bir alındı adımız evden kovana çıktı

Ya aslında ben konuşsam, eşim neden konuştun demez. Ama ayıp olur diye ben de konuşamıyorum. Yani daha doğrusu bi gelme demedigim kaldı ama anlamak istemiyor.
Daha çok ezilirsin seni çok kullanırlar açık açık soylicen gündüz bakim evine doncek evin şaka gibi ya..

İnsanlar, bize, bizim onlara çizdiğimiz sınırlara göre davranırlar.

Böyle arsız ve yüzsüz insanlara açık ve net konuşmak lazım.
Eşle ortak yalan uydurmak, eve geç gelmek, pasif agresif tutum sergilemek bence açık ve net konuşmaktan daha yorucu ve oyalayıcı.

Gerekli durumlarda ‘Hayır’ demesini bilemeyen, sınırları olmayan insanları kimse takmıyor ve dikkate almıyor.

Konuşun ve bu sorunu çözün, her yıl aynı sıkıntıyı çekmektense bir kere biraz sıkılıverin.

Anlasa da gitmeyecek
Bı ay cekeceksınız
Hatta kavga cıkacak
O yuzden hayır demeyi ogrenmelısınız
Bu kişilik gelısımı zaten.
Dunyaya yemeye ıcmeye sevısmeye gelmedik sadece.
Kendimizi geliştirmeye de geldık ki hayvandan bir farkımız olsun

Görümceniz düşüncesiz ve bencil o net, eşiniz de bencil kardeşiyle kötü olmamak uğruna ailesinin rahatını düşünmediği için, siz de bencilsiniz sırf ayıp olur diye çocuklarınızın rahatını düşünmediğiniz için… çok kızıyorum böyle ebeveynlere aman ağzımızın tadı bozulmasın kıvamında el iyisi olan evdekini düşünmeyenlere… tüm sayfaları okumadım arada birkaç yorumda gördüm düşündüğünüz çözümleri çok kızdım size. O çocuklar tüm sene erken kalkıp okula git gel yoruluyor zaten. Tatil onların hakkı evinde istediği saatte uyuyup uyanmak ama sırf anne babasının pasifliği yüzünden çocuklar eziyet çekecek!

Ben ablama
sacma zamanlarda cocugunu yollama arzusu
Ya da bana gelecekse, önden on bes gun Oncesinden cocugunu bana gönderme arzusu sebebiyle hayır diye diye düşman oldukasfdafafagss

Bencil kendını dusununene denmiyor mu ya
ayıp olur diye cocuklarının rahatını(yani kendine ait olanı) dusunmeyen kişi bencil kategorisinde olmaz kı

Bencil kendını dusununene denmiyor mu ya
ayıp olur diye cocuklarının rahatını(yani kendine ait olanı) dusunmeyen kişi bencil kategorisinde olmaz kı
Evet kendini düşünendir bencil ve konu sahibi de bencil bence. Kendine laf söz gelmesin de görümcesi kızmasın küsmesin ona ama çocuklarının rahatı bozulursa bozulsun

Hiç bir açıklama yapmayın arayın Nezaman geliyorsunuz biz evde yokuz deyin 2 ay tatil yapacaz deyin kapatın konuyu. Bende yurt dışında yaşıyorum halalarım teyzeler kuzenler hepsi Türkiye de bizde her Türkiye ye geldiğimizde sadece tek bir halamda kalıyoruz çünkü sadece o bizi rahat ettiriyor sadece o iyi niyetli. Diğerleri seni kapıdan bile sokmaz onu bırakın. Ölsek bir bardak su vermeyecek insanlar. Ama bizde gidince evine bi ekmeğini almayı evine az da olsun alişveriş yapmasını yada bi akşam üstü balkonda otururken beraber birimiz kahvesini yaparken bir diğerini de ben mutlaka tatlı almaya yollarım. Ev işlerini beraber yapar kaldırırz beraber indirip yeriz. Eğer zaman evde geçirilecekse beraber geçirilmeli gezilecekse beraber gezilmeli. Hadi hergün beraber gezmeseniz bile en azından bir kez hep birlikte yemeğe çıkılmalı. Ama ev işine el atmıyor evine bir akşam yemeğine ekmek bile getirmiyorsa bide herşeyi ayağına bekliyorsa kusura bakmasın ozaman dönüyoruz başta yazdığım konuya biz yokuz bizde bu sene stress atmaya gideceğiz bitti. Sizde bir ailesiniz gerçekten de gidin yani biyerlere çünkü evde durdukça birileri gelmek istiyor sanki ya hani 2 hafta kalsa sonra hani otele gitseler tamam 1 ay fazla hele bila ki bu anlattıklarımız gibi yapmıyorlarsa ..

İşte bundan sonra " hayır" demeyi, " gelme" demeyi öğrenmek lazım.

Bazı Almancıların Türkiye 'deki akrabalarını hizmetçi sanmalarından gına geldi. Sizin gibiler oldukça bu beleşçiler ekmeksiz kalmaz, paraları cebinde kalır, çiçek gibi yaşarlar, doyunca da seni beğenmezler. O çocuklarınızdan çok ah çok sitem duyacaksınız ilerde, kendinizi buna hazırlayın. Beleşçi görümceden korktuğunuz kadar onlardan korkun. Bi 10 yıl sonra görümce olmayacak yanınızda, kocadan da öehhh gelecek, onlarla kalacaksınız baş başa.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…