Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
4 tane çocukla değil evimde kalmak kapımın önünden geçmesini istemem. Millet delirmiş.
Madem gelme diyemiyorsunuz isittirme yolunu deneyin:

"Benim bir arkadaşım var. 3 cocuğu ile misafirliğe gidiyor? Insan 3 çocuğu peşine takıp milletin evine gider mi ya ne insanlar var" de görümcene laf arasında.

Herhalde 3 çocukla misafirliğe gidene şaşıran bi insanın evine 4 çocukla gidecek kadar delirmemistir diye umut ediyorum.

Gece gece nasıl sinirlerim bozuldu bak.

" 4 tane çocuk hevesim olsa kendim yapar evi kreşe ceviririm zaten senden takviye isteyen oldu mu gerizekali kari "da bi alternatif ama siz yine de bunu seçmeyin

Canımın içi bir ay uzun, bence bizde rahat edemezsiniz, ev falan tutun beraber dışarıda bir şeyler yaparız de ne var bunda? Bunu demek ayıp değil ki 4 çocukla davet olmadan misafir olmayı istemek ayıp. Ayrıca almanyadan şu şu vardı bana alsana de siparişler ver madem cimri almaz zaten sen de küsmeye bunu bahane edersin. Maalesef hayır demeden anlayacak kapasite görümcende yok.

Ne zaman geliyorsun tahminen?
Hii tam da o siralar kuzenim esi ve cocuklariyla bize gelip kalacaklar 2 3 hafta
Ne sorumsuz insanlar, hayir gelmeyin o kadar kisiye nasil yetiselim de diyemiyoruz ama insan da azcik aklini kullanip anlamasi lazim dimi ama
Neyse bu seferlik idare edicem ama bi dahakine gelmek istediklerinde kesin bir dille geri ceviricem otel miyim ayol ben. Kuzense kuzenligini bilsin parasina kiysin da otel ayarlasin falan diyin bence 😆

4 tane çocukla değil evimde kalmak kapımın önünden geçmesini istemem. Millet delirmiş.
Madem gelme diyemiyorsunuz isittirme yolunu deneyin:

"Benim bir arkadaşım var. 3 cocuğu ile misafirliğe gidiyor? Insan 3 çocuğu peşine takıp milletin evine gider mi ya ne insanlar var" de görümcene laf arasında.

Herhalde 3 çocukla misafirliğe gidene şaşıran bi insanın evine 4 çocukla gidecek kadar delirmemistir diye umut ediyorum.

Gece gece nasıl sinirlerim bozuldu bak.

" 4 tane çocuk hevesim olsa kendim yapar evi kreşe ceviririm zaten senden takviye isteyen oldu mu gerizekali kari "da bi alternatif ama siz yine de bunu seçmeyin
Ya açıkçası, o kadar soğudum ki, 1 ay kalamaz zaten, tavrımdan anlar o kadar kalamayacağını. Ama 1 hafta bile ağır geliyor bana şuan. Normalde kendim çağırmış olsam, 10 çocuklu da olsa ağırlarım ama böyle istemediğimi bilmesine rağmen emrivaki yapması çok soğuttu beni. 3 gün bile göresim yok.

Ne yiyip içmeleri, ne yaptığım hizmetler, ne de cocuklarina bakmak değil derdim. Ben 30 çocuğu bir araya koysanız oynatıp eglendirebilecek bir tipim.
Derdim, iyi niyetimin suistimal edilmesi, bu beni çok rahatsız ediyor.

Yazık gerçekten. Yazığı geçtim, enayi gibi hissediyorum kendimi. Bu histen kurtulmak için bile konuşmam gerekiyor.
Enayi gibisi mi kalmış? Size gelip yayılıp 4 çocuğuna baktırmaktan çekinmeyen utanmayan kadın ablasına yağdırıyordur. Ona çocuklarını bırakıp gezmiyordur. Beraber geziyorlardır ve temizliğe yemeğe yardım ediyordur. Eksiğini gediğini kapatıp üstüne veriyordur. Gurbetçi konusunda şimdiye kadar hiç yanılmadım. Çocuklarımı alır giderim akşam geç gelirim, niye? Her sabah okula gider gibi kalkmak zorundalar mı? Sizin çözümleriniz hep aman ağzımızın tadı kaçmasın modunda. Yılda bir kez gördükleri kuzenleri yüzünden çocukların ne odası ne eşyası ne mahremi kalmasın. Yeter ki ne siz ne kocanız kötü olmayın sakın. Her sene kötü hissedeceğinize bir kerede kesin atın, kötü olun. En fazla 3-4 gün olur ama fazlasına müsait değiliz diyin. Küsen küssün gelmeyen gelmesin laf söylemek isteyen söylesin. Siz çocuklarınıza mecbursunuz eş ailesine değil.

Oralarda son dakika uçak bileti alınmaz, çoktan alınmıştır bilet. Okul tatili, izin vs aylar öncesinden bellidir. Ya da arabayla geleceklerse yola çıkış günü bellidir. O söyleyemez ben söyleyemem derken gelmiş olurlar. Bu sefer de kapıya kadar gelmişler nasıl diyelim dersiniz.

Son düzenleme:
Hii tam da o siralar kuzenim esi ve cocuklariyla bize gelip kalacaklar 2 3 hafta
Ne sorumsuz insanlar, hayir gelmeyin o kadar kisiye nasil yetiselim de diyemiyoruz ama insan da azcik aklini kullanip anlamasi lazim dimi ama
Neyse bu seferlik idare edicem ama bi dahakine gelmek istediklerinde kesin bir dille geri ceviricem otel miyim ayol ben. Kuzense kuzenligini bilsin parasina kiysin da otel ayarlasin falan diyin bence 😆
Bi de şey ekleyin sonuna "neyse salak kuzenimle kafanı şişirdim de sen ne zaman gelecektin canımın içi" diye eklerseniz tamam olur

Enayi gibisi mi kalmış? Size gelip yayılıp 4 çocuğuna baktırmaktan çekinmeyen utanmayan kadın ablasına yağdırıyordur. Ona çocuklarını bırakıp gezmiyordur. Beraber geziyorlardır ve temizliğe yemeğe yardım ediyordur. Eksiğini gediğini kapatıp üstüne veriyordur. Gurbetçi konusunda şimdiye kadar hiç yanılmadım. Çocuklarımı alır giderim akşam geç gelirim, niye? Her sabah okula gider gibi kalkmak zorundalar mı? Sizin çözümleriniz hep aman ağzımızın tadı kaçmasın modunda. Yılda bir kez gördükleri kuzenleri yüzünden çocukların ne odası ne eşyası ne mahremi kalmasın. Yeter ki ne siz ne kocanız kötü olmayın sakın. Her sene kötü hissedeceğinize bir kerede kesin atın, kötü olun. En fazla 3-4 gün olur ama fazlasına müsait değiliz. Küsen küssün gelmeyen gelmesin laf söylemek isteyen söylesin. Siz çocuklarınıza mecbursunuz eş ailesine değil.

Oralarda son dakika uçak bileti alınmaz, çoktan alınmıştır bilet. Okul tatili, izin vs aylar öncesinden bellidir. Ya da arabayla geleceklerse yola çıkış günü bellidir. O söyleyemez ben söyleyemem derken gelmiş olurlar. Bu sefer de kapıya kadar gelmişler nasıl diyelim dersiniz.
İnşallah almıştır bileti. Tarih belli olsa direk o tarihlerde müsait değiliz derim. Ama yaz tatili 3 ay. Bizden tarih bekleyince ya tarih vereceksin ya da aynen kestirip atacaksın gelmeyin diye.

Ben bunları söylesem, üstüne bir de sen sakın üstüne alınma deyip suyunu çıkarırım. Konuşma iki ay kalmalariyla son bulur. Ay çok salağım.

Ben bunları söylesem, üstüne bir de sen sakın üstüne alınma deyip suyunu çıkarırım. Konuşma iki ay kalmalariyla son bulur. Ay çok salağım.
Kardeş çocuklarınız var, sadece siz değilsiniz mesele. Onlara niye saygı duymuyorsunuz, sordunuz mu böyle böyle siz ne dersiniz diye? Malikanede mi yaşıyorsunuz bol bol odanız banyonuz mu var? Okul bitmiş tatil olmuş, neyi ne zaman isterlerse yapacakları yerine koğuş kalk olacak. Beş kişi için beş odanız beş yatağınız yoksa çocuklarınızı sıkıştırcakasınız. Sen orada yat sen de burada kıvrıl yat diyeceksiniz. Evet gelsinler 3-4 gün kalıp kuzenleriyle bir arada olsunlar kaynaşsınlar ama sonra toplanıp gitsinler. Kimse demiyor eve adım atmasınlar diye. Pısırık kocanızı geçtim, siz bari koruyun kollayın çocuklarınızı.

İnsanlar ne kadar şuursuzlaştı gerçekten şok oluyorum. Bu kadar düşüncesizlik ve yüzsüzlük çok çok fazla bence.

“Kendi anlasın mantığı” o kadar doğru değil ki. Bu neye benziyor biliyor musunuz? Görümceniz 1.katta oturuyor, önünde 5 katlı bir apartman var. Önü kapalı. Aslında arkada deniz var ama görümce onu göremiyor çünkü alanı uygun değil. Siz 10.kattan tüm manzarayı görüyorsunuz ve ona diyorsunuz ki, deniz bugün ne kadar dalgalı değil mi, insanlara bak nasıl yüzüyor. Kadın da bön bön size bakıyor. Göremiyor algılayamıyor. Özetle konuşmanız şart kere şart.

Ayrıca çocukları alıp dışarıya çıkmak o kadar kötü bir fikir ki, pasif eşiniz bir şey diyemiyorsa bunu siz yapmaya mecbursunuz. Kendinizi bu eziyete layık görüyorsanız çocuklarınızı düşünün. Onların ne kadar rahatsız ve mutsuz olacağını hayal edin. Yazık değil mi, bütün yıl yoruldular bir de arsız halalarının eylem planına susup razı gelen ebeveynleri yüzünden diken üstünde yaşayacaklar.

Bir kere hayır diyince artık diyemiyorum demeyeceksiniz kendiniz için. Bi kere öğrenirseniz öyle bi cesaret geliyor ki o günden sonra çevrenizdeki herkes noldu buna demeye başlıyor. Çünkü sizin bur kafasına al ekmeği hallerinize çok alışmışlar. Neyse işin özü kendi rahatsızlıklsrınız bi yana çocuklarınız da snlaşamıyor. Eğer onların arası iyi olsaydı orta yol bulun diyebilirdim belki. Çocuklarınız sizinle anneanneye git gel git gel yorulmayacak mı? Ne farkı kaldı okuldan? Kendinize ve çocuklarınıza, evden çalışmak zorunda olan eşinize haksızlık ediyorsunuz. Eşinizle siz evin her bireyine kendiniz dahil haksızlık ediyorsunuz. Bi kere gelmeyin diyin nasıl çorap söküğü oluyor görün.

Ne yüzsüz insan ya. Sakın gelirse şunu yaparım bunu yaparım demeyin. Direkt gelme deyin. Başka türlü anlamaz.

Arkadaşlar hepiniz gerildiğinize göre abartmıyormuşum, en azından bu konuda içim rahatladı. Ben "hayır" diyebilen bir insan değilim. Böyle kendi kendimi yer bitiririm genelde. Yani ben karşıdaki insanın bunları düşünebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama düşünemiyor işte. Gelme diyemem malesef, o kısım beni aşar. Bazı arkadaşlar, sen dışarda ye, eve gitme filan yazmış. Aslında bunu yapmak geldi aklıma. Çocuklarımı da alıp çıkarım çeşitli bahanelerle diye. O şekilde de anlamazsa daha ne yapabilirim bilmiyorum.
Gelme diyemiyorsanız bizim yapabileceğimiz birşey yok. Bu huyunuzu bildikleri için geliyorlar zaten.

Evet gelirse, ki gelecek. Çocuklarımı da alıp annemde geç saatlere kadar oturmayı düşünüyorum. Aslında bu gelme demekten daha ayıp ama gelme diyemem, karakter meselesi ki bunu onlar da biliyor. Hep derler "sen kırmamak için herşeye susarsın" diye. Bunu kulaniyor madem ben de bu evi onlara bırakırım :)
Sırf gelme diyemediğiniz için 1 ay evi onlara mı bırakacaksınız? Sizin şu tavrınıza az bile kalıyorlar. Ne de olsa hayır demiyorsunuz, 3 ay da kalabilirler

Ya zaten gelse bile asla çocuklarına bir saat bile bakmayacağım. Bu konuyu konuştum eşimle. Sonra aramız bozulmasın, ben ne çocuk bakarım ne de bu kadar kişiye yemek yaparım. Mesaideyim deyip eve geç gelirim dedim.
Yani gelirse sabahtan çocuklarımla çıkıp akşam eve girmeyi planlıyorum.
Gelme diyemiyor olabilirim ama onlar için çocuklarımın keyfini asla kaçırmam.
Çünkü daha önce çocuklarına bakıp, her gün sofra çektiğim için yaşıyorum bunları.
Ama daha önce en fazla 1 hafta kalıp giderdi. Bu 1 ay muhabbeti yeni çıktı.
Çocuklara yazık değil mi? Günboyu niye evden ayrı kalacaklar? Çözümleriniz çok saçma. Ayrıca konuyu sanki her yıl 1 ay kalıyorlarmış gibi açtınız. 1 haftaysa idare edin hayır diyemiyorsanız.

Travma gibi Ya ben bu kadar çok çocuğu olan insanların hala neden ısrarla gezmeye çalıştığını anlamıyorum. Şimdi kesin linçleneceğim ama abi 3 4 çocukla kolay mı bir yere sığabilmek ya? Ben bazen tek çocuğumla durmayacağını bildiğimden günübirlik dahi gitmiyorum kimseye. Millet 3 4 5 çocukla bir ay kalmaya çalışıyor. Çok gezesi varsa eşyalı apart tutsun. Otelde kalsın. Direk gelmeyin demekten başka seçeneğiz yok. Yapmayın çocuklarınıza bu kötülüğü…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X