Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vallah ben TRde yaşıyorken ve çalışmadığım dönemler gayetde seviyordum, halade severim.
Yaşanan ülkeyle alakası nedir?
İşte çalismayan insana uzun süreli kalabalik misafiri tolere etmek daha katlanilabilir geliyor...Hem çalışmadığı için sosyal olarak da iyi gelir insana belki bu gecici kalabalık kaos ama bütün gün ve yil dışarıda çalisip eve döndüğünde tek istediği biraz huzur ,dinlenmek ve enerjisi kaldıysa kendi ailesiyle eviyle ilgilenmek olan kadınlar doğal olarak sizin kadar hoşgörüyle yaklasamiyor...Üstelik konu sahibi çalistigi icin ülkemizde arşa çikan giderleri de dolaylı yoldan kendisi karşılamış oluyor, "bana ne kocamın parası, kocamın kardeşi, kendi kazanıyor kendi yediriyor" diyip geçebileceği bir durumda degil

Çalışan kadına bence yatılı misafir ağırlamak daha kolay. Zaten tüm gün evde yok, akşama da dışardan yemek söylenir biter gider. Ama çalışmayan için işler öyle kolay değil. Kahvaltı hazırla, öğle yemeği hazirla, akşam yemeği hazirla kabus gibi.

Bende çalışmasa bile demişim zaten?
Hem çalışan birde sosyalliğe, değişikliğe ihtiyaç duyuyor.
Ben duyuyorum yani

siz bir ay boyunca 6 çocuk ve 3 yetişkine dışarıdan yemek ısmarlayabilir misiniz?

Bende çalışmasa bile demişim zaten?
Hem çalışan birde sosyalliğe, değişikliğe ihtiyaç duyuyor.
Ben duyuyorum yani
Sizin eviniz çok büyük (villa tarzindaydi sanırım ), ve isiniz konu sahibininki gibi ağır değil diye biliyorum....İnanın bana 100 metrekare evde 10 saat mesaiden sonra 1 ay tam 10 kişinin hizmetini desteksiz görüp maddi manevi ağırlamak, burada akıl sağlığı yerinde hickimsenin değişiklik olarak görebileceği birşey değil...

Eminim çalişsaydiniz bütün maasinizla gorumceniz ve 4 çocuguna günlerce dışarıdan yemek ismarlar (maaş yetmez zaten, bı de kredi çekmek lazım) sonra da taksitlri öderken oh be ne kolay oldu derdiniz

3 5 günlük misafirlikten bahsediyorum.

Türkiye nüfusunun azımsanmayacak bir kesimi asgari ücrete çalışıyor. eve iki maaş giriyor olsa da bu maalesef aile bütçesi için büyük bir para değil. kadın, bütün ay görümceyi ve bebelerini beslemek için çalışacak sizin çözümünüze göre.

Çözümümü 1 ay misafir kabul etmem diyerek başlarda belirtmiştim. Şuan tekrar başa dönmek istemiyorum.
İkisininde deneyimlemiş biri olarak çalışırken misafir ağırlamak daha kolay geliyor bana. Siz agirlamazsiniz olur biter

Konu sahibi ne işi yapiyor bilmiyorum ama ben masa başı çalışsam bile gayet çok yorucu ve sorumluluğu yüksek olan bir pozisyondayım.
Ve evimiz büyük, 10-15kişiyi çok rahat ağırlarız özellikle yazın.
Gelen sevdiğimiz birileri ise bana mutluluk verir
Beraber hazırlar beraber yeriz
Arada çay- kahve faslı
Arada herkes kendi başına takılmalı
Akşamları gülüp eğlenmeli
Dediğim gibi ben keyif alıyorum, kardeşlerim ve sevdiğim arkadaşlarım gelse tadına doyamam
Sevmediğim birinide kolay kolay yatılı ağırlamam zaten.

Eminim çalişsaydiniz bütün maasinizla gorumceniz ve 4 çocuguna günlerce dışarıdan yemek ismarlar (maaş yetmez zaten, bı de kredi çekmek lazım) sonra da taksitlri öderken oh be ne kolay oldu derdiniz
Piraye çalışıyorum zaten, ama misafirden misafire fark var. Görumcemi uzun zamandır agirlayamıyorum ama ben aksam eve gelene kadar zaten hazırlıyordu birseyler. Ve bizde birkaç gün yemeğe çıkartıyorduk. Ayrıca konu sahibi gorumcesi 1 ay kalacak diye otele gidebilecek bir insansa gayet rahat yemek ısmarlar. Herkesin bütçesi bir değil haklısınız. Bütçesi olmayan hergun evinde ne pişiriyor onu koyar olur biter bu kadar mükemmeliyetçi olmaya gerek yok.

Ya tatlım sen konunun başını kacirmişsin, oku bir iki sayfa daha, bu kadın senin görümcen gibi olsa biz de bişey demeyiz...Bı bak benziyor diyorsan ok

Neden çocuklarını okulların tatil olmasına rağmen; bu sıcakta sabah evden çıkarıp akşam getireceksin ki. Yapmayın lütfen. Neden çocuklarınız kendi evlerinden kaçıracaksınız neden rahatını bozacaksınız? Olur mu hiç öyle şey.

Konu sahibi Max 100 metrekare apartman dairesinde oturuyor, evinin havuzu yok bahçesi yok, 2 çocukla kendisi bile bunaliyor muhtemelen o evde ve Turkiyede misafir ağırlama giderleri aşşşıri yükseldi...O yüzden ben onu anlıyorum.

Ya tatlım sen konunun başını kacirmişsin, oku bir iki sayfa daha, bu kadın senin görümcen gibi olsa biz de bişey demeyiz...Bı bak benziyor diyorsan ok
Evet kesinlikle misafir gelen kişiye göre değişir.
Mesela benim ablamın kızı var oğlumla 6 ay farkla doğdular, birlikte büyüdüler, evlerimiz de yakın, o yeğenim çok sık gelir bize ama kahkahaları dışarıya kadar taşacak kadar eğlenir çocuklarım.
Şimdi benim yeğenim bu kadar sık gelirken eşime senin yeğenlerin 4 gün bile gelmesin diyemiyorum, denmez bence. Yani gerçekten eşim sorun çıkaracak diye değil de vicdanen diyemiyorum.

Hani ben hiç sevmiyorum diyelim, çocuklarımın çocuklarıyla anlaştığı bir misafir olsa çocuklarım kuzenleriyle eğlensinler diye yine ses çıkarmadan ağırlarım. Ama bana ayrı eziyet, çocuklarıma ayrı eziyet olunca iş değişiyor tabi.

son durum ne peki geldi mi ne yapmaya karar verdiniz

Adidas veya Birkenstock falan nasıl, buraya göre daha uygun mu fiyatları? Hediye olarak değil de kendim ödeyip istediğimde değer mi?

Gerçekten getirmeyin, yurt dışında olsam ben getirmezdim çünkü gerçekten bir çok şeyin aynısı burada da var.
Kuzenlerim ablalarından diş macununu diş fırçasina kadar istiyor neymiş orda ucuzmuş.
Ucuz tamamda orda yaşayan insanda ailesi için çalışmıyor illaki bir geçim derdi var o insanında.
Burada herşeye ulaşabildikleri için zaten getirdiklerinizi küçümsüyorlar ne bekleniyo bende anlamiyorum.
Siz böylesiniz diye demiyorum bence ne bir şey getirilmesi istenmeli, nede getirilen şey abartılmalı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…