Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Adidas veya Birkenstock falan nasıl, buraya göre daha uygun mu fiyatları? Hediye olarak değil de kendim ödeyip istediğimde değer mi?

Biraz araştırınca modeline göre daha uygun bulunur
Fakat aklınıza belirli bir model varsa ozaman biraz şans işi daha uygununu bulmak
Bazen çok güzel indirimler oluyor özellikle markaların outlet mağazalarında veya mağzaların sezon sonu indiriminde
Ama genel anlamda mesela %50 daha uyguna alırsınız burdan diyemem

Aslında birşeyler getirmenin sebebi bunlar TRde yok bunu getirimde yesinler/görsünler düşüncesi değil, amaç gittiğiniz yere boş gitmemek.
Ben TRden gelirkende burda iş ardaşlarıma yada sevdiklerime bi kutu baklava, kuru pasta/ lokum/ pestil veyakarışık çerez paketi getirip herkesin alabileceği bir yere koyuyorum herkes buyursun alsın diyorum. Burda baklava yada çerezmi yok, gırlaa ama gittiğin yerin meşhur birşeylerini paylaşmak amaç burda.
Karşılığında bir beklentim yok, gelip gitsin bana biri teşekkür etsinde beklemiyorum.

işte oyle olmuyor az onceki bayanin dediği gibi burun kivriliyor.
Beklentiler yüksek can sıkıcı bir durum gerçekten herkese jack daniels, paket paket marlboro getirmek zorundaymışsın gibi bir ifade onlar yiyecegine kendiniz yiyin daha iyi

Açıkcası kimse getirdiklerime burun kıvırmıyor
Ne orda ne burda
Kimse aman getire getire bunumu getirmiş demiyor çünkü zaten birşey beklemiyor kimse
Herkes herseyi kendi alabiliyor
O beklenti belki TR deki yokluk zamanindan kaldi, şuan herşey var iyi kötü herkes herşeye ulaşabiliyor kimsenin ihtiyacı yok
Bazen telefon, tablet, bilgisayar gibi özel istek oluyor onuda siparis veren ödemesini yapiyor zaten dolasiyla daha uyguna aldıkları icin memnun oluyorlar

Bizimkilere parasını yollayayım bana şunu alip gelirmisin diyorum burda olamayan bir ayak kremi istedigimde ( sağlık için krem) valizimde yer yok diyo
Kendi akrabalarım adına konuşayım herşeyin en lüksünden gelmesini bekliyorlar getire getire çikolata getirmiş diyede burun kıvırıyorlar.
Sonra yurt dışından gelen bir dahaki sefere onusa getirmiyor insan bi çikolata kahvedemi getirmez diyolar
Yurt dışında yaşıyor olsam kimseyi görmeden egede tatilimi yapar geri dönerim gerçekten.

Ben kendi cocuguma mesela n...ke marka Spor ayakkabisin uygun olanini yada ucuzluga gireniki alirken, köydeki akrabalar 200€ olani istiyorlar, ben kendim o zaman daha 200€ cep telefonu kullanirken 1200€ olan elmali telefondan istediler. Bu adamlar tabi ki cikolata kahve nutellayi begenmezler

elmalı telefon için böbreğini satışa çıkaranlar vardı bir ara elmalıyla diğerinin arasındaki fark ne anlayamıyorum ben gerçekten ikiside aynı işi yapıyor bana göre

Insanlara bu yüzü neden verdiniz yahu ? Bunlar nasıl köydeki akraba

Amaan siz de kurban rolünden çıkın. O kadın da yurtdışından sadece 4 günlüğüne gelecek göz var mı? 4 gün der 2 ay kalır. PHayatınızın iplerini elinize almak bu kadar zor olmamalı yaa. "Kendi planımız var canım müsait değiliz kusura bakma NOKTA" Haa illa ki gelmek istiyorsa buyursun otel tutsun.

Sizin eviniz dingonun ahırı değil. Ama siz onlara o imkanı verip , elini işe sürmeyen birine 1 ay bakarsanız gelir başınızın üstüne de oturur. BU DA ONUN SUÇU DEĞİL, SİZİN KENDİNİZE DEĞER VERMEYİŞİNİZİN GERI DÖNÜŞÜ OLUR. Siz kendinize değer vermezseniz, sizi otel hizmetçi gibi kullanan birine HAYIR demeyip suspus oturup jendinizi savunmazsanız kusura bakmayın de kimse de size değer vermez. Sizin bir duruşunuz olsun ki karşınızdakiler de ona göre duracakları noktayı bilsin

Zıkkımın kökünü yesinler ... Bu gece sinirlerim tepemde biraz

Umarım bu "yarın geleceğim" deyişlerini duymak için her gün aramıyorsunuzdur konu sahibi, zira kalıp döndükten sonra "önce istemedi, sonra her gün gel diye arayıp yalvardı" şeklinde anlatabilecek biri gibi görümceniz.

Tipik almancısınız

Ben olsam susardım sanırım eşimin kardeşi diye o da benim içim kardeş çok önemli ama yanlış bir davranış benimki siz susmayın derim

Ben 4 gün kalacağım konuşmasından sonra bir kez bile aramadım, o da aramadı.
Eşim de toplam da üç defa görüşmüştür son iki haftada.
Biz olağan hayatımıza devam ediyoruz merak etmeyin :)

Yoo ben kurban rolünde filan değilim, gayet duruşum da var. Buraya sohbet amaçlı yazıyorum, neticede bir konuş açtım, konuşuyoruz. Yoksa gece gündüz tırnaklarımı yiyip görümce gelecek diye dolaşmıyorum ortalıkta.
Duruşumu 1 ay değil, 4 günlük misafirligi kabul ederek gösterdim. Dediğiniz gibi daha uzun süre kalırlarsa ozaman tekrar bir duruş gösteririm.
Sadece karşımda fazla rahat bir tip olduğu için biraz zorlanıyorum geri püskürtürken.

Yoksa benim kendi ailemle, eşimle bile bir mesafem vardır yapım gereği. Patronum tüm çalışanlara ismiyle hitap ederken, bana sourlife hanım diye hitap eder.
Yani düşündüğünüz gibi oturayım, hizmet edeyim aman kocamla aram bozulmasin diyen bir tip hiç olmadım.
Her zaman, mesafeli ve saygılı bir insanım. Karşıma bu saygıyı kullanılır birşey olarak algılayan bir insan çıkınca bocaladim biraz, hepsi bu.

Ben olsam susardım sanırım eşimin kardeşi diye o da benim içim kardeş çok önemli ama yanlış bir davranış benimki siz susmayın derim
Elbette ben de eşimin kardeşi abisinin evine ayak basmasın diyecek biri değilim.
Birkaç günlüğüne gelmesinde benim için sakınca yok.
Fakat geldiğinde oturup hizmet beklemeyecek, o da ayakta olacak. Zaten hava 40 derece mi 50 derece mi belli değil, nefes alınmıyor burda.
Kendi çocuklarıma zar zor yemek yapıyorum sıcaktan, daha fazlasıyla uğraşamam açıkçası.

Tahrik olsun artık bence ya....İnşallah görümce dediğin gibi iyice bilenmiştir de bizimkini bı temiz döver, inşallah karakolluk olurlarBaşka türlü bitmeyecek çünkü bu eziyet ....

Son düzenleme:
Keşke yapsa öyle bişey ama bunlar ekmek kapısını öyle kolay kapatmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…