Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bisey sorcam ne getirilsin bekliyorsunuz?

Seçenek okadar çokki
Kahveler, nutella, çeşit çeşit çikoalatalar, roll-on, kol altı spray, vücut şampuanları, el-yüz kremleri,
benim kuzenlerim peeling eldiveni istiyordu mesela ve maske istiyorlardı mesela
Getirmek isteyene seçenek çok, Nussknacker vb çikolatları ben mahalledeki çocuklara getirmek için getiriyorum giderken, eve kahveye gelene bile ikram etmiyorum akrabalarıma giderkenmi getircem

Hala anlayamiyorum, siz birinin evine misafirlige gittiginizde ne götürüyorsunuz ki ne bekliyorsunuz?yani almanyada Banada misafir gelse bende birine gitsem ufak bi gönül almalik cikolata yada cocuk varsa ufak bi oyuncak yada güzel bir kiyafet alip gidiliyor.

Kendi Eli bos gelen insanlar icin biraz fazla beklenti degil mi bu? Evet suda bir gercek taaaaaaaa almanyadan gelmis getire getire cikolata getirmis diye konusuluyor bugün bile. Taaaaa almanyadan ne gelmesi gerekiyor?

Su konuda haklisin kimsenin evinde coluk cocuk bir ay kalinmaz

Kimseye özel istek getiremem, bunlarin neredeyse hepsi rossmannda satiliyor e oda türkiyede de var artik.
Yanimda yük edemem. Sampuan hediye etmek nedir yahu. Hadi kahve Nutella ok, onu bende götürüyorum. Digerlerine yuh artik diyorum. Tuvalet kagidida götürün o eksik kalmis bu listede

Siz gidip evlerine 1 ay çöküyormusunuz?

Neden kahve veya nutella yokmu TR dede onu yük ediyorsunuz?

Sadece üzgünüm
Hani Almanya bizi kiskaniyordu orada inanılmaz enflasyon vardı . Teyzemgil hep öyle mağdur olduklarını çok zorlandiklarini anlatiyorlardi .

Kız bizimkiler o çikolatadan iki tane zor getiriyordu diğer ucizlarindan getiriyorlarfi bir ay da kalıyorlardı . Birde saçma bir şekilde şampuan kdkckckxmnsmc.

Sadece üzgünüm
Hani Almanya bizi kiskaniyordu orada inanılmaz enflasyon vardı . Teyzemgil hep öyle mağdur olduklarını çok zorlandiklarini anlatiyorlardi .

Yani öyledir belkide bilemem
Aldıkları maaşa göre değişir, herkes bir eli yağda bir eli balda yaşamıyor
3-4 senedir izine gidemeyenler var, bilet fiyatları ve TR deki pahallıktan dolayı, burdaki ödemeler TR deki gibide değil, TR de 1 ay elektrik kullanmasan fatura gelmez ama burda istersen 5 ay kullanma ama elektrik-su-kalorifer vb aidatlar düzenli aynı miktarda kesilir hesaptan, o parayıda cebime koyarım izinde kullanırım diyemezsiniz mesela

Burada bir ay faturayı yatirmazsan direkt kesinti uygulanıyor . Yani eminim ki orada insanlar para saçarak yaşamiyordur. Ama beslenme , barınma ve eğitim gibi temel hayat standartlari buraya göre oldukca yüksek . Yine gelememe sebepleri bizim buradaki biletlerin pahalıligi ve fahis fiyatlar. Biz genellikle bu noktada anlaşamıyoruz .

Gelirken iki paket şundan getirip dünyayı getirdi sanabilir 89 cente Eki Görüntüle 3453634
Ay hayatımda şundan hic yemedim ve sabah sabah çok merak ettim, çıkınca alayım bizim de küçükken arkadaşların almanyadan akrabası gelir böyle çikolata oyuncak falan getirirdi çok kıskanırdım. İşin iç yüzü başkaymış

Kendi gözlemime Göre Nutella ve kahvenin fiyati türkiyede ucuk bir derecede ama evet bana kalsa onuda götürmem

Götürmeyin ozaman
TRde herşey var, yok yok.
Olmadığı için getirmiyor zaten kimse
Yarım elma gönül alma denir ona
Burda gittiğiniz eve getirdiğiniz bir kutu çikolatayı ev sahibi alamiyor yada onda yok diye getiriyorsunuz sanırım

Benim kuzenlerim gezmeye gelirken ben onlardan taze yufka ve tarhana vb istiyorum mesela, burda olmadığı yada daha pahalı olduğu için değil ordaki daha güzel ve taze olduğu için istiyorum.

Kendi gözlemime Göre Nutella ve kahvenin fiyati türkiyede ucuk bir derecede ama evet bana kalsa onuda götürmem

Bence onu da getirmeyin. En nefret ettiğim hediye sırf getirmiş olmak için getirilen hediyelerdir. İstersen almanyadan playstation getir fikrim değişmez.

Bu çikolatalar da öyle bi intiba uyandırıyor bende. Almanya da çok yakınım yok bana gelip gitmiyor böyle şeyler ama hoş da gelmiyor. Akrabalarımız var ben pek görüşmüyorum kendileri ile. Onlar da 2 bundan alıp gelirlerdi hep eskiden hatırlıyorum. Çok saçma geliyor bana. Samimi değiller çünkü.

Almanyadakiler zengin hayatı yaşıyor, her şeyi alıp gelsinler demiyorum ama azıcık özen diyorum sadece.

Almanya ve Belçika gezilerimde çok yakınlarıma ben de çikolata getirdim. Ama özenle seçtim, marketlerden alelade almadım. O bunu sever bu bunu sever diye kişiselleştirilmiş hediyeler almaya gayret ettim.

İstediğim şey bu özen işte

Yoo kullanmadığın elektriği kimse kesmiyor orda
Ben yazdan yaza kullanıyorum, zaten otomatik ödemede ama kullanmadığım elektriği ve suyu ödemiyorum mesela.
Barınma, beslenme birşey diyemem
Ama evet eğitim burda daha kaliteli kesinlikle, buraya dönme sebebim buydu zaten

Aynen, bi de bana kalsa getirmem demiş. Demekki gönülsüz götürüyor. Ay yazık valla nutellayı kahveyi verdiği kişi de ne güzel beni düşünüp getirmiş diyor

Ben kimsenin evinde kalmiyorum, ya otel yada kiralik yazlik ayarliyorum. Yakin cevrede akrabalar varsa görüsecegimiz onlara evet cikolata kahve alip getiriyorum. Onlar elleri bos geliyorlar. Sizce ne getirmeliyim?
Hiç bir şey getirmenize gerek yok aslında, zaten orada olan her şey burada da var. ama illaki getiriliyorsa bir şey kendi isteginizle tabi dünyaları bahşetmiş gibi davranılmasın yeter.
Benim yurt dışında bir teyzem var geçen kızıma düşünmüş saolsun boya vs almış getirmek için çok pahalıya aldım diyip diyip duruyo.
yahu aldigin boya burda metro grosslarda da var boyamıyor bile bahsettigin kadarda burada bile pahalı degil. gonlunden kopmuş almışsın neden abartıyorsun kim sana pahalı bir sey al getir yada bir sey al getir diyor mesela dimi?

Aynen, bi de bana kalsa getirmem demiş. Demekki gönülsüz götürüyor. Ay yazık valla nutellayı kahveyi verdiği kişi de ne güzel beni düşünüp getirmiş diyor

Ay getirdiği indirimden kaptığı bir kahve bir nutella zaten
Taş çatlasa ev sahibi 1 haftada bitirir sonra gider marketden alır koyar masasına, sanki bir yıl onun getirmesini bekler gibi tavırlar.
Sonrada övünür neler getirdim bir kıymet bilmiyor diye.
İçten gelmiyorsa yapmican bukadar basit

Hayatta öyle bisey yapmadim ama karsimdakiler hep bir beklenti modundalar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…