Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç bir şey getirmenize gerek yok aslında, zaten orada olan her şey burada da var. ama illaki getiriliyorsa bir şey kendi isteginizle tabi dünyaları bahşetmiş gibi davranılmasın yeter.
Benim yurt dışında bir teyzem var geçen kızıma düşünmüş saolsun boya vs almış getirmek için çok pahalıya aldım diyip diyip duruyo.
yahu aldigin boya burda metro grosslarda da var boyamıyor bile bahsettigin kadarda burada bile pahalı degil. gonlunden kopmuş almışsın neden abartıyorsun kim sana pahalı bir sey al getir yada bir sey al getir diyor mesela dimi?

Hic bir zaman getirdigim hediyeleri birseyler bahsetmis gibi getirmedim. Sadece karsimdakilerin beklentiye girmesi beni cok rahatsiz ediyor. Evlenip ilk gittigimde herkese özel hediyeler aldim kendimce özenle düsündüm bunuda övünmek icin degil yasadigimi anlatmak icin anlatiyorum. Her birine özel paketler ayarladim. Hic biride memnun kalmadi getire getire bunu mu getirmis diye konustular arkamdan.

Hala anlayamiyorum, siz birinin evine misafirlige gittiginizde ne götürüyorsunuz ki ne bekliyorsunuz?yani almanyada Banada misafir gelse bende birine gitsem ufak bi gönül almalik cikolata yada cocuk varsa ufak bi oyuncak yada güzel bir kiyafet alip gidiliyor.

Kendi Eli bos gelen insanlar icin biraz fazla beklenti degil mi bu? Evet suda bir gercek taaaaaaaa almanyadan gelmis getire getire cikolata getirmis diye konusuluyor bugün bile. Taaaaa almanyadan ne gelmesi gerekiyor?

Su konuda haklisin kimsenin evinde coluk cocuk bir ay kalinmaz

mesele sadece çikolata getirmesi değil ki. görselini koydukları çikolata, markette bulabileceğiniz en ucuz çikolata.

Yoo kullanmadığın elektriği kimse kesmiyor orda
Ben yazdan yaza kullanıyorum, zaten otomatik ödemede ama kullanmadığım elektriği ve suyu ödemiyorum mesela.
Barınma, beslenme birşey diyemem
Ama evet eğitim burda daha kaliteli kesinlikle, buraya dönme sebebim buydu zaten
Demek ki şehirden şehire değişiyor

Kizlar konunun cok disina ciktik, özetle kimse kimseden götürdügü getirdigi hediyeden memnun degil 🤣

Ben konu sahibinin görümcesini merak ediyorum. Oraya dönelim tekrar
Bence kimse kimseye hediye getirmesin ve evine gitmesin . Çok görmek isteyen için gündüz ziyaretleri yeterli

FT
Arkadaşlar gelişleri tekrar yarına kaldı.
Ya gurur yaptı, geldiğinde 4 gün yerine iki gün kalıp tatile geçecek.
Ya şuan kaldığı kuzen evi çok konforlu geldi.
Ya da sen beni istemezsen ben de böyle eziyet ederim deyip, her gün yarın geleceğim diyor,😰
Kardeş sen günlük yasantina devam et. Yoksa beni bekliyorlar havasına girebilir. Paşa gonlu bilir ister gelsin ister gelmesin izlenimi vermek lazım

2 tane dandik market çikolatası getirip karşılığında da kardeşinin evi de olsa 1 ay boyunca çoluk çocuk çöreklenilmesin, evde bi işin ucundan tutulsun istiyoruz.

Ben şahsen hediyenin fiyatından çok özenilerek, düşünülerek alınıp alınmadığına bakarım.

Bize de gelirdi bunlardan sırf getirmedi demesinler diye getirdiklerini o kadar belli ederlerdi ki verenler.
.

Ay ben stres olurdum gelip gitse rahatlasam diye, okudukça strese girdim bilinmezlikten nefret ederim 😅 yarın akşam geleceğim derse yarın akşama hazırlarım kendimi ve psikolojimi, ertelenirse hiç biseyden keyif alamam. Mesela tatile gitmenizede çok şaşırdım, ben olsam onlar gittikten sonra tatile gider yorgunluğumu atar psikolojimi düzeltirdim 😅

Ben kendimi anlatayım benim uzun schengenlerim olduğu için sık sık gittiğim en yakın arkadasım var. iki kadın geziyoruz gittiğimde. Ki elim kolum dolu giderim Avrupa’da yaşıyor. Orada olmayan burada sevdiği markalardan bir kutu yapıyorum içinde Türkiye’ye has şeyler de yiyecek gibi bir sürü.. koyuyorum bimden çikolata alıp gitmem yani 😅 ki o da öyledir şartta değil tabi yapmamız ama icim öyle rahat ediyor. Gidince eve alışveriş yapıyorum ki kahvaltımız yemeğimiz de çıksın. Bazı şeyler görgüdür gerçekten eline üç kuruşluk çikolata alıp gitmezsin ayıptır.
Gelenlerden de ben bir şey istemem kendim gider alırım şükür yani 😀 hatta liste yaptım alacağım şeylerin başında egetürk sucuk var alamancılar bir zahmet getirin de yesinler kalacağınız evde ya burada öylesi yok 😁

Ben kendimi anlatayım benim uzun schengenlerim olduğu için sık sık gittiğim en yakın arkadasım var. iki kadın geziyoruz gittiğimde. Ki elim kolum dolu giderim Avrupa’da yaşıyor. Orada olmayan burada sevdiği markalardan bir kutu yapıyorum içinde Türkiye’ye has şeyler de yiyecek gibi bir sürü.. koyuyorum bimden çikolata alıp gitmem yani 😅 ki o da öyledir şartta değil tabi yapmamız ama icim öyle rahat ediyor. Gidince eve alışveriş yapıyorum ki kahvaltımız yemeğimiz de çıksın. Bazı şeyler görgüdür gerçekten eline üç kuruşluk çikolata alıp gitmezsin ayıptır.
Gelenlerden de ben bir şey istemem kendim gider alırım şükür yani 😀 hatta liste yaptım alacağım şeylerin başında egetürk sucuk var alamancılar bir zahmet getirin de yesinler kalacağınız evde ya burada öylesi yok 😁

O değilde bimde bir çikolata vardı
Badem ve antep fıstıklı
Uzun şekli, kare değil
İsmi gelmiyor aklıma ama tadı efsaneydi
Onlardan birer tane olsada şuan kahvemin yanında yesem ya
Bana biri ondan getirss hiç hayır demem vallah burda yok o tat
Neyse izine az kaldı inşallah 😁

Konu sahibinin gorumcesi de keyif için kalmıyor zaten...Ne yapsın kadın, kardeşinin evi dururken otelde kalıp çuvalla para mi versin ? Hem otelde 4 çocugu kime bırakıp gezmeye alışverişe gidecek? Bunlar hep zaruret

Yazık ya kadına yazlığımın anahtarını veresim geldi
Ben yokken gidip kalsa
Evde yardımcıda var yemeği yapıp çocuklara göz kulakda olur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X