Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buradakilerin geneli ben de dahil kimse kapımızı açmasın demeyiz ama sizin problem görümcenizin 1 ay kalıp çocuklarını da size baktırarak gününü gün etmesi kendi keyfine gezip tozmasına bakmasıydı.
Yoksa kimse 4 gün misafirliğe ortada çok büyük bir sorun olmadıkça itiraz etmez.

Bundan sonra bu disiplinle devam edin, çocukları size bırakıp gezmesine de izin vermeyin, siz tatlı tatlı çözmek istiyorsunuz da bazı insanlar o tatlılıktan anlamıyor o yüzden görümcenizin düşüncesizliği ve sizin yaklaşımınızın ne kadar verimli olacağı bende hala soru işareti🙄 tatil beldesine çocukların hepsini veya sizin çocuklarla yaşı denk olanları size bırakıp gitmesin, ay yengesi çocuklarım kuzenlerini özlemiş biz burada kalacağız deyip ağlıyorlar onlar kalsın ben dönüşte alırım baaaay yaparsa şaşırmam😬

Eşiniz de suya sabuna dokunmuyor, kardeşine hayırdır ne 1 ay kalması diyemiyor ama sözde o kadar kalmalarını istemiyor, o kadar kişiyi tek başınıza ağırlarken ev işlerine yardım edeyim, bir işin ucundan da ben tutayım da demiyor, ben önce kocayı paralardım kesin, böyle ben işten gelmişim koştur koştur yemek yapmışım sonra bir de çay kahve servisi yapıyorum ama koca salon çiçeği gibi oturuyor kahveden 2 fırt alıp kardeşiyle sohbet ediyor falan, zaten menopozdayım bazen beynim kıvılcım atıyor vallahi o kıvılcımla yakardım adamı:KK4:
Ya çok tatlısınız. Burada nasıl bir profil çizdim bilmiyorum ama çocukları bırakıp tatile gitmeye kalkarsa tabi ki saçmalama derim. O kadar değil artık 😀 ha o yaparsa ben de şaşırmam da asla buna izin vermem yani.
Eşim yatılı misafir hiç sevmiyor gerçekten. Geldikleri Zaman bildiğiniz surat asar, sohbet etmez, gitmeleri için gün sayar ama asla gelmeyin diyemez. Onu hiç takmıyorlar zaten. Adam memnun mu bu durumdan değil mi umurlarında değil.
Gerçi gördüğümüz üzere beni de pek takmıyorlar. Kafalarına göre takılıyorlar öyle.

Allah'ım 🙏 ben senden çok rahatladım yemin ediyorum 🤣Görümce buraları okuyorsa ona iki çift lafım var; bulmuşsunuz böyle gelini başınızda taşıyın, hem vicdanlı hem adil, hem naif, hem becerikli , hem çalışkan, hem sabırlı, allah bilir güzel de...Ben olsam neler neler yapardım böylesi geline de...dengine düşmüyor, kısmet işte...
Ya çok teşekkür ederim. O kadar mahcup oldum ki bu mesajınıza sizi 1 ay ağirlayasim geldi 😅

Ya çok tatlısınız. Burada nasıl bir profil çizdim bilmiyorum ama çocukları bırakıp tatile gitmeye kalkarsa tabi ki saçmalama derim. O kadar değil artık 😀 ha o yaparsa ben de şaşırmam da asla buna izin vermem yani.
Eşim yatılı misafir hiç sevmiyor gerçekten. Geldikleri Zaman bildiğiniz surat asar, sohbet etmez, gitmeleri için gün sayar ama asla gelmeyin diyemez. Onu hiç takmıyorlar zaten. Adam memnun mu bu durumdan değil mi umurlarında değil.
Gerçi gördüğümüz üzere beni de pek takmıyorlar. Kafalarına göre takılıyorlar öyle.
Aman iyi o zaman 😂

Valla tatile tek gitmeye kalkarsa tam çıngar çıkarmalık olur 😬

Ben de öyle yaparım böyle ederim deyince yatılı misafir sevmiyorum gibi sanılabilir :))) ama biz severiz yatılı misafiri lakin öyle 1 ay mümkün değil, eşim hemen hötler isterse kendi ailesi olsun fark etmez, ki evde misafir olsun olmasın evin temizlik işi onda olduğundan, öyle görümce gelecek 1 ay her yeri perişan edecek çocuklarını da bize bırakacak, çocuklar kirletecek o süpürecek çocuklar dökecek o silecek, valla benden evvel o kovalar kürekle🤣

Ben zaten tırtım geldi mi gelirler kırar dökerim, tatlı olamıyorum bir yerden sonra☹️

Aaaa nerden bildiniz, 14 yıllık evliyim, daha evini bilmem görümcemin. Asla cagirmaz.
Bir de tabi böyle şeyler söylenmez ama bu kadar nüfus gelip, asla para da harcamiyor. Her gelip gittiklerinde kredi kartı borcu ödüyoruz. Cidden salak gibi hissediyorum kendimi :KK43:
bu şaka olmalı.Bana bunu yapan ikincisini göremez.

Yok markete gittim, o nedenle sustum 😅
Marketteyken aradı görümce. Sana da söyleyeyim planlamayı dedi. 1 hafta memlekette, 4 gün bizde kalacakmış, sonrasi için bir tatil beldesinde otel ayarlamış.
Bence buraları okuyor, vur dedik öldürdün tarzı konuştu 😀
Yani açıkçası bende az kalacaklarına bir sevindiysem, 4 çocuğun tatil yapacağına da iki sevindim. O çocuklar bu keyifli tatili hepinize borçlu 😀
Artı hepiniz bana kızıyorsunuz ama bu şekilde çözmek, vurmadan kırmadan beni daha çok mutlu etti. Neticede benim ailem de yatılı olmasa da geliyor gidiyor bize. Eşimin kardeşini eve almamak demek, kendi ailemi de almamak anlamına geliyor. Ha eşim gelsinler dese, ki der ben alamam. Sadece saf değil, aynı zamanda çok adilim😀
Buralari okuyorsa, biraz beyni varsa hic gelmezdi. Kadin rezil ve gòrgúsúz resmen.
Bende yurtdisindayim, asla birilerinin evine córeklenmem. Giderim hotellerde tatilimi yaparim.
Gòrgüsúz belesci mahluklar

Kendi çocuklarına kıyamıyorlar çünkü, zamanında annen göstermiş annen belletmiş, sizi ondan bişey yerine koymuyorlar, annenin malı olarak o is tediğine koşturabilir siz yok diyemezsiniz onlara göre. Benim az gerilerde bir örneğim var, anası babası hizmetçi olanın çocuğu da hizmetçi görülür, orda da bu işi yapan yenge idi mesela, kaynının kızı neden köyden biri ile evlenmedi diye her yıl memlekete gelince aynı lafı açıyodu. Köydeki kapısı kapandı hizmetçi kalmadı kendi evinde kendi işini yapıyor çünkü g.t yanığı ordan.
Kesinlikle öyle, annenin sakınmadığı evladı kimse saymıyor, okumuşum, öğretmen olmuşum, çocuğum olmuş ne farkeder ki , onlara göre hala işlerini yapan o küçük kızım işte, tesbit gibi tesbit ...

Kendi evlatları yok mu ya hala sizden bekliyorlar, akrabalarınıza burada ben kuruldum!
Kız çocukları yok , hepsi erkek , onlar için kız demek ev işi yapan hizmet eden birey demektir , anneme senin iki kızın var ne güzel diye iç geçirirlerdi hep , O kadar zorlar ki Allah niye kız vermedi belli oluyor, benim sülalemin eline düşen kız çocukları ancak hizmetçi olur , ben sırf onlar yüzünden okudum da memur oldum , sırf kurtulmak için yoksa okumazdım bence , çocukluğum besleme gibi geçti, hala içimde büyük bir öfke var , bazen ölmüş anneme bile öfke kusarken buluyorum kendimi ama sonra bizi babasız büyüttüğü geliyor aklıma geri affediyorum kendi içimde, annem çok mazlumdu tek suçu ailesine aşırı düşkün olmasıydı, konuyu sabote etmek istemiyorum belki birgun içimi dökerim kendi açtığım konumda , benim akrabalarım kız çocuklarını çok yoruyor ama mirası da erkeklere veriyorlar , teyzelerim, annem hiçbir miras hakkından faydalanamadı fakat anneleri hala onlara isyan eder bana bakın edin diye , böyle bir coğrafyaya ve kültüre doğmuşum işte, kızların varlığı sadece hizmet içindir , şuanda kurduğum dünya bambaşka, konforum, eşim, düzenim o kültürden bağımsız, uzakta yaşamak benim tercihimdi , kendi ayakları üzerinde duran güçlü bir kadınım çok şükür😌

Bir tanıdığım vardı. Kadın her sene Almanya dan tatil için kayınvalidesinin kardeşlerini, çocuklarını ağırlamak için yıllık izine ayrılıyordu , izin boyunca hizmet etmekten pert olup, sinirini 2 küçük çocuğundan çıkarıyordu.( Eşi tek çocuk , kayınpeder vefat etmişti diye kv ile birlikte yaşıyordu. Çocukları anneye muhtaç, ayağına dolanıyor , anneden ilgi istiyor .Anne çocuklarına yeterince vakit ayıramayı bırakın, bir de misafire hizmet ettirmiyorlar diye onları hırpalıyordu). Yıllarca bu şekilde hizmet eden kadın , yeşil pasaportu hak edince yurtdışında yaşayan akrabalarına oraları merak ettiğini, çocukların da görmek istediğini filan söylediğinde , tüm o aileler tarafından reddedildi. Artık o akrabaları ile görüşmüyorlar.
Hala yıllık izinlerinde çocukları ile tatile gitmeyip, onlarla birlikte vakit geçirmediği anılar biriktirmediği için çok pişman.
Akrabaları da onların da talebi olunca artık onlara gelmekten vazgeçtiler. Ev aldılar 😂😂😂

Ya bu benim kayınvalidem resmen. Eşimin amcası eşi yıllarca geldiğinde kadıncağız izin almış rahat ettirmiş. 5 kuruş harcamadan kalmışlar günlerce. Sonra kayınpederim kendi payını ona borç vermedi mirastan diye kavga kıyamet kopardı gitti 😂

Bende yurtdisindayim. Eskiden annemde bizi güya tatile götürürdü akrabalarin yanina haftalarca. Yanliz bizim gitdigimiz yerde ozamanlar otel motel yokdu…ki olsaydi bile kalmazdik kesin akraba glrmege gitdik diye. Bende sinir olurdum tüm gün bende temizlik, ev isi yapardim ne gezmege gide bilirdik ne rahat oturup uzanirdik.
Evlendim bu kez esimin aylesinde kaliyoruz gidince. Esim kardesleri resmen kalmazsak bildiginiz küsüyorlar.
Ama bana yetdi. Esime dedim onlar senin aylen, ama ben el kiziyim. Siz aksam kanepede atletle o sicaklarda uzaniyorsunuz ben orda hanim hanim kanepede oturup dakikalari sayiyorum. Istedigin zaman dus alamiyorsun, uzanamiyorsun atletle oturamiyorsun. Rahat uyuyamiyorsun, üstünü degistiremiyorsun. Eysalarimiz hep valizde, ev ana baba günü resmen. Dedim yeter birdaha gidersek otelde kalcaz yoksa ben gelmem. Benimde izinim, istedigim gibi uzanmak, istedigimi giyinmek istiyorum. En basitinden haftalarca kiyafetlerimi valizden cikarmak istemiyorum.
Gündüz git gör ayleni ama sonra tipis tipis otele dönülcek. Kim küsüyorsada küssün.

bence böyle bir durumda çok net bir şekilde hayır demek gerekiyor. görümceniz gibi huyu olan kişiler en ufak bir tereddütü, hayır diyememeyi ya da geri adımı yakalayıp hemen istediklerini uyguluyorlar ne yazık ki. görümcenizin değişmesini beklemeyin, aile olarak sizin bir şeyleri değiştirmeniz lazım.

eğer eşiniz ısrarla hayır diyemem diyorsa da bahane bulmak mübah diye düşünüyorum. hayali bir tatil planı uydurun ya da önemli bir iş vs olduğunu söyleyin.

Tek bahtsız ben değilim,😀

Eklentiler

• 1000087760.jpg
    1000087760.jpg
    83,7 KB · Görüntüleme: 150
Inanın tek sorun gurursuzluk. Benimle alakası yok. Şimdi biz bir hafta yokuz diye gidip kuzeninde kalacak. Kuzenin de 3 küçük çocuğu var. O kadına da soran yok. Biz yokuz diye pat diye ona gidilecek.
Kafalar değişik. Kimsenin rahatı umurlarında değil.
Kuzenden sonra tekrar size dönmek istediğinde kesin bir dille reddedin bari geçen sefer de müsait değilim demiştin gelmistiniz ama bundan sonra kabul edemeyeceğim diyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X