Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aynı değil benzer olay benim komşu anlatıyor hep. Akrabalarından biri yazlık alıp egeye tatile gitmeyi öğrenmeden evvel bi tane dikmişler bina, üst kat dubleks yapıp kendilerine tahsis etmişler. Karısı her sene aynı feryat figan koparmış yıllarca, küçük kızı dışarı vermeyeceklerdi şimdi köyde ona giderdik diye hshahshhs. Tipe bakar mısın, kaynının kızına kadar söz sahibi sanıyor kendini, konu sahibinin kafasında bi ışık yanar belki.

E tabi ailelerde kalıp hanımcılık oynuyordu. Ev de kendi evi bi zahmet kendi evinin hizmetçisi olsun ya.
Ben bu kafadaki insanları sonradan görme olarak nitelendiriyorum. Orada olamadıkları hanım, bey pozlarını burada akrabalarına kesiyorlar.
Bugün sesi çıksın madem onların da diyenini gördüm. E haklı. Sesi çıkmayınca insanların, üstüne üstüne basıyorlar.
Bir de harcadıkları üç beş kuruş öyle değerli ki.. Lütuf zanneden, iyilik yaptım diyen. Sanki dilenciye para atıyorlar. Ay sinirlerim bozuldu..

Gibi mi...?

Son düzenleme:
Ev tutup siz halanizi cagirin bu yil ne dersiniz ?

Konu sahibinden çok diğer üyeye lazım bir ışık.

Tüm yazı ona ayırmak zorunda değilsiniz ve elini bı ise surmemesi.Esiniz arada kalkışmış ne arada kalması ..Söylesin bisey

Bende yurtdışında yaşıyorum artık ama çocukken en nefret ettiğim şey dayımın çocuklarıyla bize gelmesi yengemin odamın her yerini annem evde yokken karıştırmasıydı. Ben üniversiteye gelince şükür ki onlar geldiğinde evde durmamaya başladığım için annem açık açık kabul etmemeye başladı. Ki evimize yakın boş bir evimizde vardı yani kalabilecekleri. Hayatımın kabusu olduğu için kimseye de gidip öyle yük olamam mesela suan, görümcem evlenirse falan asla yani

ama eşinizin siz onlardan soğumadan, tartışma çıkmadan engellemesi lazım. Hangi tarihlerde planlıyorsunuz? Şu şu tarihlerde bizde olursunuz vs gibi. Bir hafta max. iki hafta yani. Size elektrik su mutfak masrafını düşünemiyorum bile suan yani çıkacak olan, bence buradan da eşinizi bi uyarın. Benim kuzenlerim sağolsun annem emekliyle geçiniyor diye ben klima açamazken 7/24 klima açarlardı 1 ay boyunca :)

3 hafta halaniza yakın bı otelde kalsanız da yine hergun görüşerek hasret giderseniz keşke...Yanlış anlamayın ama yüzünüze bişey söyleyemiyo olsalar bile çok utanç verici ve gurursuzca bişey bu yaptığınız , biliyor musunuz?

Pek siz halanizi davet ettiniz mi yaşadığınız ülkeye. Uçak biletini alcaz gel buraları gör dediniz mi?

Bile derken. Ee zaten her yıl tatilde onlarda kalıyorsunuz. Bunda bile denecek birşey yok. Ekstra gibi anlatmışsınız. Bize de Almancı halam gelirdi ama kimsede aylarca kalmazlardi. Her kardeste iki üç gün kalır sonra köye babaanneme giderdi. Aylarca kalmak gerçekten korkunç. Üstüne para verse bile çok zor.

İyi de dolan dolabi zaten misafir yer bitirir. Ev sahibine faydası ne. Zahmeti sıkışıklığı ayrı. Tatili de zannetmiyorum kırk yılda bir ev gibi birşey tutulmuştur ona cagirmislardir. Ben para harcayacak insanın bir ay başkasının evinde kalacağını zannetmiyorum.
Öyle bir arkadasim vardı. Tatil bolgesinde yaşayan arkadaşıma size gelelim yazın dedi. O da ev küçük ama ev tutarız size kiralık evler var dedi..ben de heveslendim 3 arkadaş tatil yapacağız diye. Tamam dedim ayarlayalım..o misafir olarak gitmek isteyen dedi ki para verdikten sonra oraya niye gidelim ki. :)

Ben de onu diyorum zaten, kayda değer bir para harcandığını sanmıyorum, para harcayacak olan sahilde yazlık alıyor, ev kiralıyor, egeye akdenize gidiyor, Bıldırcınlar(şehir adı temsili, atıyorum) beldesindeki kardeşinin, bibisinin vs evine doluşmuyorlar 1 ay boyunca.

Bu arada konu sahibi anlasınlar diyorsunuz ama örnekteki Almancı gibi açıkça soylenmeyince anlaşılmıyor işte.
En basiti eve geldiğinde mesela yardım için çağırın. Ayşe gelir misin bulasiklari birlikte koyalım diyin.
Ben başkasının evinde iş yapamıyorum fazla. Elim ayağıma dolaşıyor sanki. Başkası dediğim de annem veya abimin evi. Annem hallediyor gibi geliyor. Veya ben dinlenirken annem daha çay bitmeden yapmış oluyor. Sonra 3-4 günün sonunda öfkesini farklı şekilde çıkarıyor. O kadar saçma oluyor ki.
Ona da bin kez dedim. Ya yapma iş. Bana de ki kalk bulaşığı yap. Şunu yap bunu yap desin. Ben kendi evimde de dinlene dinlene iş yapıyorum. O yüzden öyle haldur huldur iş yapmak aklıma gelmiyor. Kendi evimde de gelen misafire iş yaptırmam. Sevmiyorum. Önce sohbet edelim onlar gittikten sonra yaparım diyorum mesela.
Yani özetle gelme diyemiyorsaniz bile ev işi konusunda ve çocuk bıraktığında açıkça diyin. Emanetin canı az olur sen yanına al çocuklarınj bana bırakma diyin mesela. Kavga ederler birşey olur aman bana bırakma demekte birşey yok ki.

Bıldırcınlar(şehir adı temsili, atıyorum) beldesindeki kardeşinin, bibisinin vs evine doluşmuyorlar 1 ay boyunca.
Aman diyeyim yurt dışından yurt içinden 7 sülale toplanıp 3 ay tatili Melahatlerde geçiririz diyecek akrabalara sahip insanlar Bıldırcınlar, Güvercinler, Serçeler beldelerinden yazlık almasın pişman olurlar, onun yerine her sene başka bir yerde tatil yapsınlar, bu sene Ege’ye koloni gibi gelindi çoğunluğu akraba yanında tatil yapmaya geldikçiler

Öyle yerler mi var orda ? Tamamen uydurmuştum.

Öyle yerler mi var orda ? Tamamen uydurmuştum.
Güvercinlik var bizim burada

Yazını görünce espriyle karışık dalayım konuya dedim :)))

Yatılı misafir ağırlanır ama misafir ev sahibine Sourlife’ın görümcesi gibi yük olmamalı, düşüncesizce davranan insanlara da direkt dan dan gelmeyin demeliler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…