Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güvercinlik var bizim burada 🤣

Yazını görünce espriyle karışık dalayım konuya dedim :)))

Yatılı misafir ağırlanır ama misafir ev sahibine Sourlife’ın görümcesi gibi yük olmamalı, düşüncesizce davranan insanlara da direkt dan dan gelmeyin demeliler.
Evet, yazlık beleşçileri de orlayn şu sıralar. 🥴

Mesafe koyabilmek lazım. Bunu huy edinmek lazım. Sadece bu konu özelinde söylemiyorum.
Ben mesela herkesin her dakika fütursuzca soru sorabileceği, bir şeyler talep edebileceği bir mesleğe sahibim. Ama akrabalarla arama öyle güzel bir mesafe koydum ki acayip çekinirler beni aramaya. Turistik memleketim var, her gittiğimde otelde kalırım. Gezerim, görmek istediğimi görürüm sonra da evime gelirim.

Velhasıl sınırı baştan çizmek lazım. Konu sahibi siz de bu sene bahane uydurmadan net bir şekilde kendinizi ifade edemezseniz görümceniz bahanelerinizi anlamaz, anlamak işine gelmez, gene her türlü size gelir, her sene de aynı şey yaşanır

Evet, yazlık beleşçileri de orlayn şu sıralar. 🥴
Anne babanın yazlığı vardır gidilir ama Katip valla görüyorum dıdısının dıdısı yazlığına gelenler var, bir de mübarekler geldi mi koloni halinde geliyorlar ev sahibine yük olur muyuz diye düşünmüyorlar, şu an etraf bayram ziyareti bezginliği yaşarken 10 gündür batan evini temizleyenlerle dolu, daha yıllık iznini alıp gelecekler var, bebelerini de evin kadınına yıkıp denize gidiyorlar, rahatlıklarından ben bile imdat diye bağıracaktım da hayır diyemeyenlerin yerine ben niye tepki gösteriyorum ki dedim sustum😵‍💫

Bile derken. Ee zaten her yıl tatilde onlarda kalıyorsunuz. Bunda bile denecek birşey yok. Ekstra gibi anlatmışsınız. Bize de Almancı halam gelirdi ama kimsede aylarca kalmazlardi. Her kardeste iki üç gün kalır sonra köye babaanneme giderdi. Aylarca kalmak gerçekten korkunç. Üstüne para verse bile çok zor.
Eve ekmek alıp yerleri süpürmüşlükleri de var ama lütfen 😂

Merhaba arkadaşlar,
Dert değil belki ama gerçekten beni bunaltan bir durum. Görümcem yurtdışında yaşıyor ve 4 çocuğuyla birlikte her yaz bize gelmek istiyor. Geldiğinde asla elini bir işe sürmüyor. Beni evde bulduğu an, çocuklarını bana bırakıp gezmeye, alışverişe vs.cikiyor.
Ben çalışıyorum, çocuklarımız deseniz anlaşamıyorlar. Ben işteyken çocuklarımı evde bırakırken bile tedirgin oluyorum. Onun çocukları yüzünden.
İki defa geleceğim dedi, ben tabi gelin demedim. Çalışıyorum dedim, tatil planımız var dedim vs.ama boş yere konuşuyorum tabi, geleceğine eminim. Planlarını çoktan yapmış, hatta 1 ay kalırım gibi planları var kafasında.
Gercekten bu rahatlık bana çok fazla geliyor, ben ablama 2 saatliğine giderken bile 10 defa müsait mısın diye soran bir tipim. Eşim deseniz iki arada bir derede kalmış. Bana hak veriyor ama gelmeyin diyemiyor tabi.
Yazımı 10 kişiye yemek yaparak ve onun çocuklarına bakıcılık yaparak geçirmek istemiyorum. Benim çocuklarım da yoruldu okul hayatından, yazın olan tüm vaktimi kendi çocuklarıma ayırmak istiyorum.
Ben ne yapacağım? Var mı bu konuda akıl verebilecek olan?
4 çocuk doğurduysa yemek de yapacak bi zahmet

Parmağımı oynatmam yemek için gelirse

Ne kadar yüzsüz insanlar var .Bir de bunlar Almanya da yaşıyor.Ben asla 4 çocuklu bir aileyi 1 ay agirlamam,agirlayamam.Bir de üstüne iş yapmayacak,çocuklarım mutsuz olacak ,bir de çocukları kitleyecek.Bu cehennem.Ben olsam esimle sağlam kavga ederim gelme demesi için.Ailemle gayet rahat ve açık iletişim kurarim ben.Herkesin delisi de kendine.Acsin konuşsun eşiniz.Sonucta kardeşi uzun süre kusemezler.Bir görümce olarak söylüyorum, sizin gorumceleriniz çok kötü insanlar

Biz tr’ye geldiğimizde bir hafta on gün otele gidiyoruz, sonrasında annelerimizin evinde kalıyoruz.Annemler onlarda kalmadığımızda trip atıyorlar yoksa kvnin eşyalı boş evi var bizim için en rahatı orası. Hatta birkaç kez uzun zamanlı geleceğiz kimseye yük olmayalım diye yazlık tuttuk ki ailelerimizin yazlıkları var, isteyen herkes buyursun gelsin dedik, herkes de bi işin ucundan tuttu. Denize birlikte gidildi gelindi, yemek temizlik beraber yapıldı, ailelerimiz geldi, arkadaşlarımız geldi kimseyle hiçbir sıkıntı yaşamadık. “ Gurbetçi” arkadaşlar asgari düzeyde bir tatil istiyorsanız yazlık kiralayın, korkmayın. Parayı harcamak için kazanıyoruz 😂
Ayy bi de bütün bir yıl buralarda evden işe işten eve hayat geçirip ah vahlıyorlar gurbetlik çok zor diye bir arabesk psikolojiler bilmem neler…

Konu sahibi arkadaşım bu yıl söylemezseniz seneye, seneye söylemezseniz sonraki yıla bir patlama yaşayacak yine kötü olacaksınız. Kimse bu kadına artık zahmet vermeyelim demeyecek, “ben çalışıyorum bana tatil değil ayrıca dört çocuk sende iki de bende altı çocuk gürültüsünü kafam, bu kadar insana hizmet etmeyi de vücudum kaldırmıyor abla kusura bakma” diyip kapatacaksınız konuyu. Öyle ya da böyle kötü olacaksanız bari daha çok pişman olmayın.

Mesafe koyabilmek lazım. Bunu huy edinmek lazım. Sadece bu konu özelinde söylemiyorum.
Ben mesela herkesin her dakika fütursuzca soru sorabileceği, bir şeyler talep edebileceği bir mesleğe sahibim. Ama akrabalarla arama öyle güzel bir mesafe koydum ki acayip çekinirler beni aramaya. Turistik memleketim var, her gittiğimde otelde kalırım. Gezerim, görmek istediğimi görürüm sonra da evime gelirim.

Velhasıl sınırı baştan çizmek lazım. Konu sahibi siz de bu sene bahane uydurmadan net bir şekilde kendinizi ifade edemezseniz görümceniz bahanelerinizi anlamaz, anlamak işine gelmez, gene her türlü size gelir, her sene de aynı şey yaşanır
Öğrenmem lazım

Arkadaşlar sizi rahatlatacak kadar olmasa da bir miktar hallettim işi.
Benim işlerim yoğun, geri kalan zamanlarda da çocuklarımla ilgilenmek istiyorum, neticede onlarında tek tatili var dedim.
Gelecekseniz şu tarihte 5,6 günlük müsaitliğimiz var dedim. Önce derin bir sessizlik oldu, sonra gelip gelmeyeceğimiz belli değile döndü iş.
Bu saatten sonra ne olur bilmiyorum ama hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu gücü sizlerden aldım :)

Benim işlerim yoğun, geri kalan zamanlarda da çocuklarımla ilgilenmek istiyorum, neticede onlarında tek tatili var dedim.
Gelecekseniz şu tarihte 5,6 günlük müsaitliğimiz var dedim. Önce derin bir sessizlik oldu, sonra gelip gelmeyeceğimiz belli değile döndü iş.
Bu saatten sonra ne olur bilmiyorum ama hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu gücü sizlerden aldım :)
Çok çok sevindim.

Hizmetçi bulamayınca ne güzel çark etmişler.

Kadının bir aylık tatil planini 5-6 güne düşürmüşsünüz tabi olur sessizlik. :KK70:
5 kişi, 5 gün için gelmezler muhtemelen. İyi olmuş.

5- 6 gün neyine yetmiyor hanımefendinin? Bu bile büyük lütuf. 4 çocukla otele yerleşse parası gider çünkü. Hizmet, yemek, kalma ücreti ucuz şeyler değil. Travmam tetikleniyor bu tür konularda. Ensemden başıma ağrı giriyor. Kullandırmayın kendinizi. Çocuklarınıza büyük kötülük.

Sorunu halletmenize çok sevindim. Şunu merak ediyorum; onlar sizi hiç davet ediyorlarmi yaşadıkları ülkeye? Sizin çocuklarınızda illaki merak ediyordur, görmek istiyordur, hiç gelin sizi gezdirelim diyorlarmı?

Sorunu halletmenize çok sevindim. Şunu merak ediyorum; onlar sizi hiç davet ediyorlarmi yaşadıkları ülkeye? Sizin çocuklarınızda illaki merak ediyordur, görmek istiyordur, hiç gelin sizi gezdirelim diyorlarmı?
Yok 13 yıllık evliyim, daha hiç davet edilmedik :)

Öncelikle sevindim adınıza , ben Didim'de dört sene yaşadim icanadolu bölgesinden Balıkesir'e giden tanıdıklar yol üstü geçerken ugrayalim diyip gelmişti 😁😁 o derece havlusununalan geliyordu , yaşim kucuktu ses de cikaramiyordum , illallah ediyor insan , çok haklısınız , çekirdek aile vakit geçirmek bizim ülkede lükse kaçıyor 😅

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X