Görümcem tatilde bize gelmek istiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben sizi biliyorum.. Keşke herkes sizin gibi düşünse, maalesef birçoğu cevap yazdığım üye gibi.

Hani dogruya dogru. Hasret gidermek felan güzel. Ben airbnb veya otel kullaniyorum genelde. Akrabalarimi da ziyaret ederim. Ama birinin evinde 1 ay kalmak hasret gidermekle alakali birsey degil. Kaldi ki yatili misafir ev sahibine hep yüktür ve yorucudur. Kaldi ki bunun su ve elektrik masraflari var, alisveris yapiyorsaniz bile. Birde bizim tazil var diye evdekiler tatilde olmuyor genelde. Insanlar seninle mi ugrassin kendi hayatlari ile mi. Akrabalik asıl bu konuda hoş görü gerektirir. Ben tatildeyim diye insanlar niye beni ve cocuklarimin gürültüsünü ceksin.

Dert değil demişsin ama baya bir dert bu durum.Böyle emrivakileri kimse kabul etmemeli.Sizin yerinizde olsam görümceniz gelmeden ararım ve gayet net bir dille.Misafir kabul edemem ,planlarım var.Gelirseniz evde yokuz derim.O bu kadar yüzssüzlüğü yaparken çekinmiyorsa ben de gevelemeden direk açık ve net bir dille söylerdim.Lütfen insanlar kırılacak diye bu kadar pasif olmayın.Empati kurmadan yoksun kişileri bu kadar tölere etmeyin.

Bu kadar lütufkarlar demek ki paranın yüzünü diğer 3 üne de göstersinler onları da tatile falan götürsünler bak nasıl dört dönüyorlar. Şu zamanda milletin dolabını doldurup tatile götürücen de yok diyecekler. Kocaman bir aile olurlar ne güzel.

Konu sahibi ben hayir diyemem beni asar diye bisey olmaaz bunlar imadan da anlamazlar salaga yatarlar cesaretinizi toplayin ve bir daha konustugunuzda x nerde kalacaksin ben bukadat uzun misafir agirlayamam kusura bakma cok yorucu oluyor cocuklarinda duzenini bozmak istemiyorum istersen ev yada otel ayarla de kirilirsa kirilsin saf olmayin cocuk bakmak yedirmek icirmek sizde bunedir siz her sene gidip onlarda bir ay kalsaniz sizi kapidan sokmazlardi

Aman yok ne para yüzü cimrilikten otelde kalamayan adamlar. Eve ekmek al, kahvenin yanına çikolata götür ooo onlardan bonkörü yoktur kendi gözlerinde. Değeri biline, az buz değil Alaman çikiletası herkese nasip olmaz.

Hem beş aylık erzak masrafımı da karşılasalar ben almayayım bir ay bir misafir ya, çoluk çocuk damat yeğen curcuna.
Sorsam ben kötüyüm. Ben anlamam hasret ne demek.
Bi kendileri akıllı..

Kendinize halanıza yakın bir ev alın, dayayın döşeyin, yazları halanız gelsin sizin evde kalsın 1 ay hasret giderirsiniz. Olmuyormu öyle?

Sizi kırmak istemem ama uzunca vakit geçirmek gerçekten kötü. Ben günü geliyor eşimi çekemiyorum, niye onun kardeşini ve çocuklarını çekmek zorunda olayım. Yani içinde biriktirdiği hasreti otele giderek çıkarsın, benim evimi otel gibi kullanarak değil. Görümcem gelip gece gündüz iş yapsa, tüm harcamaları o yapsa yine istemem. Ablam o kadar uzun süre kalsa onu da istemem.

Dehset içinde okudum. Bu ne böyle yahu 1 hafta olsa (ki o bile çok ) 1 ay nedir ya ? Dayanmak zorunda değilsin asla ne arsız gorumceymiş o öyle.

Mevzu eve alışveriş yapmak, dolabı doldurmak degil. Halan memnun olabilir ama bakalım eşi ve çocukları da memnun mu bu durumdan. Ben olsam birinin evinde o kadar süre kalıp onu yemeğe çıkaracağıma yada evine alışveriş yapacağıma bir ev tutar orda kalırım. Akrabalarıma yakın bir ev olduktan sonra onlar bana gelir, ben onlara giderim yine bol bol vakit geçiririz. Ama kimsenin düzenini bozmak istemem, kendimde rahat edemem öyle cümbür cemaat.

Bu arada görümcenin vizyona da hayran kaldım.
Sen kalk yurtdışında yaşa
Ama tatil nedir bilme.
1 ay Türkiye de farklı otellerde krallar gibi yaşardım
İnsan da vizyon yoksa, İngiltere sarayında yaşasa ne çare.Vizyon yok ama az çakal değil, bulmuş konu sahibi gibi birini, garibim kocası da yanında ona üzülüyor sanıyor, eşi gorumcesi biniyorlar kadının tepesine,o da çareyi çocukları perişan etmekte buluyor.......

İkı haftada cok

Kendi 4 çocuğu bakamıyorsa 4 tane yapmasaymış! Kimse kimseye bakıcılığı yapmak zorunda değil. Hadi görümce yardımcı olsaydı siz bu durumda rahatsız olmazdınız ama her şeyi siz hizmetçiliği yaptığınız için yoruluyorsunuz zaten çalışıyorsunuz amaan boşverin kabul etmeyin.

Gurbetçilerin bazılarında bu kafa var ne yazık ki. Avrupa’da yaşamaları bile içlerindeki köylüye hayır dedirtemiyor. Bizim de amcamlar böyleydi. 15-20 sene bu şekilde annemle babam idare etti. Onlar alışveriş yapıp, bir iki kere bizi de gezdirip, yalandan ev süpürünce sus payı vermiş oluyordu. İşe de yarıyordu, sesi çıkmıyordu bizimkilerin. Annem sıkıntıya giriyordu tabii ama babamın hatrına susardı. Sonra amcamlar asrın hatasını yaparak bir bina diktiler, en üst kattaki daireyi kendilerine ayırdılar gelince kalmak için. Yengemin kaç kere şöyle söylediğini duydum: Burada kendi evimi kurdum, hizmetçi oldum. Eskiden ne güzeldi, Alilerde kalırdık.

Oh olsun bizimkilere.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…