giriş kat diye alışamazsam😔

Öncelikle hayırlı akşamlar. Allah razı olsun kayınpederim eşime yüklü miktar para verdi. Bizde kirada oturduğumuz için ev almayı düşündük. Eşim benim istediğim evi alıcaktı.ben ara kat istiyordum eşim gece de çalısıyor vardiyalı olduğu için fabrika da giriş katta korkarım diye istemiyordum. Ama gelelim ki ara katlar çok ucuk. Bizde oturduğumuz evin 2daire yanında yeni yapılan binaya baktık. Yüksek giriş kat fiyatı daha iyiydi ara katlara göre. Eşim aslında arakat diye ısrar etseydim alıcaktı ama ben yüksek giriş kat ve emizin hemen yanında oldugu için ve de daha uygun oldugu için orayı aldırdım. Bu arada paramız yettiği için karşılıklı 2 daireyi aldık giriş katları. Ara kat aldırsaydım 2 daire alamayaktık ama şimdi nedense bir tedirginlik var acaba giriş kat diye alışamazsam diye siz ne düşünüyorsunuz hanımlar kendi evim oldugu için alışır mıyım. Bu arada hemen karşımda da en yakın arkadaşım giriş katında oturuyor
Ben eşimin annesinin evinde otuyorum bu cevrede kimsem yok komşuluk yok 4. Kattayım ısınma sorunumuz yok ama bin defa keşke bizim alacak durumumuz olsa da giriş olsa diye düşündüm eve istediğim tadilatı bile yapamıyorum benimseyemedim alışırsın hem komşun da varmış cevren de değişmiyor inan insan kaçıncı katta olursa olsun zaten güvenlik sorunu hissediyor hayırlı olsun güle güle oturun

2 daireyi de kiraya ver ara kata taşın. Ben yapamadım. 10. Kattan ters dublex eve taşındım, giren çıkanın sesi, balkon önünde arabasında müzik açanlar, silkelenmeler,giren çıkan herkesin zilime basması. normal mahalle arası binaydı temizlikçi bile bana abone olmuştu üstte kimse açmazdı kapıyı sürekli suyu deterjanı benden isterdi. Kışın soğuk veya rutubet hiç olmadı ama asla ara katın yerini tutmadı. 4 senenin sonunda satıp çıkmıştık.

Benimde evim giriş kat, geçen sene aldık bütçemiz ona yetmişti ilkten bende alışamayacağımı düşünüyordum hep üst katlarda oturmuştum çünkü. 5 yaşında oğlum var ve inanılmaz rahat ettim. Düşme tehlikesi vs yok çocuk ses yaptı aşağıya ses gitti mi derdi yok 😂 üstteki komşularım da yaşlı çıt çıkmıyor 😂 ama balkonum kapalı, camlarda demir var. Birde binaya ait bahçe garaj kapısı vs olduğundan camlarım direk sokağa bakmıyor. 7/24 güvenlik kamerası var bina sakinlerinden baska kimse giremiyor. Ve evim yazın da kışında aşırı sıcak oluyor. Asansör sesi vs bi rahatsızlık da duymadım hiç. Bunlar benim deneyimlerim 1 yıldır oturuyorum memnunum ☺️ tabi binada ki insanlar da anlayışlı kimse birşey silkelemiyor

Öncelikle hayırlı akşamlar. Allah razı olsun kayınpederim eşime yüklü miktar para verdi. Bizde kirada oturduğumuz için ev almayı düşündük. Eşim benim istediğim evi alıcaktı.ben ara kat istiyordum eşim gece de çalısıyor vardiyalı olduğu için fabrika da giriş katta korkarım diye istemiyordum. Ama gelelim ki ara katlar çok ucuk. Bizde oturduğumuz evin 2daire yanında yeni yapılan binaya baktık. Yüksek giriş kat fiyatı daha iyiydi ara katlara göre. Eşim aslında arakat diye ısrar etseydim alıcaktı ama ben yüksek giriş kat ve emizin hemen yanında oldugu için ve de daha uygun oldugu için orayı aldırdım. Bu arada paramız yettiği için karşılıklı 2 daireyi aldık giriş katları. Ara kat aldırsaydım 2 daire alamayaktık ama şimdi nedense bir tedirginlik var acaba giriş kat diye alışamazsam diye siz ne düşünüyorsunuz hanımlar kendi evim oldugu için alışır mıyım. Bu arada hemen karşımda da en yakın arkadaşım giriş katında oturuyor
Güvenlık onlemleri neler?Allah korusun giren hırsız ara kata da giriyor.
Hayırlı olsun güle güle oturun.En kötü demir taktırırsınız camlara.

Ev olsunda giriş kat olsun alışırsınız merak etmeyim.(Şahsı düşüncem)

5 sene yüksek giriş katta oturdum ve sesten illalah ettim şimdi kendi evimde 3.kattayım. Türkiye gibi full gürültü bir ülkede heleki küçük bebekle giriş katı tavsiye edemem ama siz almışsınız artık inşallah rahat huzurlu oturabilirsiniz.

Alinmiş olmuş bitmiş.
Birini kiraya verin diğerine geçin işte mis gibi 😀insan evladının alışamayacağı hicbir şey yok

Ev olsunda giriş kat olsun alışırsınız merak etmeyim.(Şahsı düşüncem)
bende öyle diyordum ucuza kiralık bulduk yüksek giriş tuttuk Allah kahretsin tutmaz olaydım sürüsüyle çocuk var doğuran salmış çocuğu ev köşede kalıyor 10 sağda oynuyorsa öteki 10 solda oynuyor tam ortada beynim yanıyor sinir hastası oldum 2 ayda resmen.

Bende yüksek giriş katta oturuyorum eşim gece çalışıyor.
Semt güvenilir iste apartmanda kamera sistemi varsa engin gördüğünüz yerlede demir yaptırın oldu bitti zamanla alışırsınız gule gule oturun.🌹

bende öyle diyordum ucuza kiralık bulduk yüksek giriş tuttuk Allah kahretsin tutmaz olaydım sürüsüyle çocuk var doğuran salmış çocuğu ev köşede kalıyor 10 sağda oynuyorsa öteki 10 solda oynuyor tam ortada beynim yanıyor sinir hastası oldum 2 ayda resmen.
Ayni sorun bizde de bas gosterdi birkac gun. Ustte bi hasta teyze var o bir cemkirdi bir daha sokakta oynayan cocuk gormedik 😂

Ayni sorun bizde de bas gosterdi birkac gun. Ustte bi hasta teyze var o bir cemkirdi bir daha sokakta oynayan cocuk gormedik 😂
bizimkilerin ağzı bir pis ben hayatımda böyle bir şey duymadım anırıyorlar normal konuşsalar çocuk deyip geçeceğim bizde sonuçta çocuk olduk ama o küfürler sinirimi tepeme çıkarıyor.

Sizde de demir var mı acaba
Benimki site içi kamerali yine de arka taraf biraz daha engin diye 1 odama demir yaptırdım.
Diğer balkonlarimi da katlı cam yaptırdım bir sorun yaşamadım şükür.
Tebbirinizi alin içinizi ferah tutun🌹

Yıllarca 1.katta oturdum ben tavsiye etmiyorum ama artık almışsınız mecbur oturacak siniz.

Hirsiz demiri kesip yine giriyor (bizim eve girdi demirliydi) ama hırsıza kat fark etmiyor tabi 12.katta ki komşumun evine de girdi gündüz vakti .

Bizim memnun olmama sebebi bütün herkesin sizin zili çalması,üst katlardan silkeleme yapılıp,aşağı çöpler atılması,üst katlarin boruları tikanirdi banyo suları vs bizim evden çıkardı,yaptirmazlardi zor bela yaptırdık yaz-kış sokağın gürültüsü hiç bitmezdi bütün mahalle çocukları bizim evin önünde maç yapardı tabi toplar bizim balkona isabet ederdi daha bir sürü örnek var .

Siz de bütün pencerelere Boydan boya korkuluk yaptırın,çelik kapı önüne pancur kapı taktırın .

Balkon varsa cam değilde boydan boya korkuluk yapanlar var ondan yaptırın derim ve alarm taktirin.

X