Genital blgenin temizlii

FERAYKANAL

Guru
Kayıtlı Üye
22 Mart 2007
982
4
45
kızlar genital bölgenin temizliğini nasıl hallediyorsunuz ben kuaföre falan da gidemiyom kendim de göremiyorum aynadan bakıp gördüğüm kadarıyla idare ediyorum ama tam temizlik sağlanmıyor

en iyisi eşlerden yardım almak. biliyorum hoş bir şey değil ama, emin olun son ayda aynadan bile zor göreceksiniz ki, doğuma pis gitmemek için yardım almak lazım...

ağda salonunagidiyorum..yarın gidicem işte..hem acıtmıyolar..hemde tertemiz oluyo..ilk başta utandım ama sonra çok normal ve rahat geliyo..20 dakikada her tarafın pırıl pırıl..deneyin bence

iyide daha önce ağda yapmamışlar nasıl gidip yaptıracak? Çok acıdığını biliyorum çünkü.

hiç acımıyo yaa sinek ısırığı gibi işteetatlicadiarzu..bence deneyin çok rahat oluyo..ama hijyenik bir yere gidin.mantar falan kapmayın..ben kol bacak komple sir ağda,genital ve koltukaltı bitkisel yaptırıyorum.sir ağda buraları iyi almıyo çünkü..gerçi sizdede oldumu bilmiyorum ama doğru düzgün tüylenme olmuyo artık..2 aydır gitmiyodum ağdacıya..şimdide yok sayılır ama rahat edemiyorum işte :bbo:
evde ağda yapıyosanız onun acısının yanında bu hiç kalır..hemm tüylenmeyi azaltıcı etkiside var..ben memnunum kızlar..tavsiye ediyorum

Evet de ben hiç ağda yaptırmadım hayatımda. onun için çok acıyacağını düşünüyorum. Yoksa giderdim çoktan ağdacıya. Canım sen devamlı yaptırdığın için hem azalmıştır hemde acı olmaz.

evet çok azaldı..hem busefer acıdı yaaa..hormonlardanmıdır nedir...ama tertemiz oluyosunuz kızlar...doğumdan öncede bi kere yaptırırm

feraycım ben sana bişey sorucam. Sen hala emla kremini kullanıyomusun? Doktora danısdınmı?Ağda yapmak istiyorum ama acıdan korkuyorum..Napıcam hiç bilmiyorum...:KK43:(

Gebelikte EMLA

Gebelik ve emzirme döneminde kullanım

Gebelik:Gebelikte kullanımına ilişkin yeterli bilgi yoktur.

Gebelik Kategorisi: B

Lidokain ve prilokain, gebe ve doğurganlık çağındaki birçok kadında kullanılmıştır. Malformasyon veya fetüs üzerinde doğrudan ya da dolaylı zararlı etkilerin insidansında artış gibi, üreme süreci ile ilgili spesifik zararlı bir etkisi bildirilmemiştir. Ancak gebe kadınlarda kullanılırken dikkatli olunmalıdır.

Laktasyon:Lidokain ve muhtemelen prilokain anne sütüne geçer, Terapötik dozlarda kullanılan lidokain ve prilokainin anne sütüne geçen miktarı, bebek üzerinde risk oluşturmayacak kadar düşüktür

kullanılabilirmi yani? Çok denemek istiyorum çünkü..Yoksa jilet işe yaramıyo arkadaşlar ya.Doğuma temiz gitme olasılığı çok düşük jiletle aldığımızda..TK646, sen nasıl alıyosun?

Ben hamilelikten önce sirle ağda yaptırırdım canım emla kremde kullanırdım doğuma az bi vakit kala yine ağdaya gideceğim.

Hamile kalır kalmaz şehir değiştirdik burdada bildiğim bi yer yok o yüzden şimdilik traş makinesi ama inşallah bulucam temiz bi salon.

Jiletle hiç uğraşma ağdada canın zannettiğin kadar yanmıyor emin ol. Ağrı eşiğini ölç kendin sabah öğlen yada akşam belli saatlerde daha az acı hissediyorsun gideceğin saati ona göre seç daha rahat olur.

ben düğünümden önce gittim kadın başladı ve ben bir çekişten sonra kaçtım çok acımıştııııı...emla yı yarın doktoruma sorucam..yoksa böyle olmayacak..napıcam bilmiyorum:KK43:(

bende hayatımda sadece düğünden önce yaptırdım oda çok acımıştı ve çok kanamıştı
o yüzden daha sonra hiç yaptırmadım şimdi ise vücudum çok hassaslaştı ve tüylerim dahada arttı ne yapacağım bilmiyorum jiletle de artık göremedğim için yeterince temiz olmuyo ne yapacağımı bilmiyorum :KK43:(
bana bi akıl verin lütfen

nası acıyo benimki acımıyo o kadar yaa..kızlaar buna dayanamassanız doğum sancısı gelince ne yapacaksınız be yaaa :) bu işin ustası olan bi yere gidin...ben o kadar acı hissetmiyorum..bence alışırsanız sizede çok rahat gelicek sir ağda olayı..bide 3-4 ay sonra nası azalıyo tüy haline dönüşüyo..yani almasam belli olmıyacak ama ben rahat edemiyorum...

feraycım ben sana bişey sorucam. Sen hala emla kremini kullanıyomusun? Doktora danısdınmı?Ağda yapmak istiyorum ama acıdan korkuyorum..Napıcam hiç bilmiyorum...:KK43:(

YOK BE GÜZELİM KULLANMADIM DR SORMAYA ÇEKİNDİM DOĞRUSU KEŞKE KULLANABİLSEK BANADA LAZIM VALLA

kızlar yazılarınızı okudumda hepinizinde bebişleri yolda ne güzell
sağlık sıhhatle dünyaya gelirler inşallah
genital bölgenizin hamilelik döneminde temizliği sahiden zor olur
ama en akıllıca çözümü matematikçi81 bulmuş

ben dün doktoruma sordum.Kullanabilirsin ama ne gerek var ağda yapmaya jiletle al dedi:KK43:( bende bişey demedim..jiletle alsam bişey olmuyoki ertesi gün ufak ufak cıkmaya başlıyo. offff:KK43:(

X