Böyle birşey için tartışılır mı?

İnanın bende anlamadım. Beni et kemik oluşumundan ziyade demir oluşumu olarak görüyor bazen.
Eşinize gelenlerin “ikinizin” misafiri olduğunu idrak ettirmeniz lazım, belli ki bunun için gereken akıl yürütme kabiliyeti yok. Eşim bu kafada olsa eve hiçbir zaman misafir almazdım.

Eşim yemekten sonra uyuyacağım dedi kızımda çok huysuzdu park diye tutturdu. Parka gitmeseydikde o an hiç bir iş yaptirmayacakti bana. İnsanız herşeyi mukkemel bir sekilde yönetemeye biliyoruz bazen heleki küçük çocuklar varsa. Eşimin böyle bir şey için benimle tartışmasına kızdım ben.
Normalde çat kapı gelen komşuya misafir için hazırlık yapacaktım ama bir kahve içelim diye belirtirseniz uzun oturmaz ertelemek zorunda kalmazdınız diyecektim ama eşiniz yemekten sonra uyumayı isteyecek kadar misafirden kendini uzak tutuyorsa, size tek kelime etme hakkı yok.

O onların bileceği şey. Ben bu insanları ağırlamak içinden elimden geleni yaparim arkamdan konuşurlarsa onların kalitesizliği olur bu.
Yani konuda eşiniz haksız diye düşünüyorum ama burada da siz haksizsiniz. Gerçekten komşu kadinla kahve içip misafiri erteleyince elinizden geleni yapmış mı oluyorsunuz🙄 insanların kalitesine bakilacaksa bu yaptığınızı da anlatın onlara onlar da bilsin sizin kalitenizi.

Hepinize iyi geceler hanımlar. Direkt konuya gireceğim az önce çok gereksiz bir konu yüzünden eşim benimle tartışmaya girdi. Bugün öğlen bir akrabamız aradı beni musaitsen yarın oğlen sana geleceğız akşamına babamda gelecek dedi. Çalıştığım için ve çocuklarda yaz tatilinden ötürü evde oldukları için evin temizlik durumu hiç müsait değil ama nasıl olsa yarına kadar zamanım var diye (geçtiğimiz gün dahil 3 gün izinliyim bu hafta) buyurun gelin dedim. Tam temizliğe niyetlenmişken komşumuz geldi. Çok sevdiğim bir komşu olduğu için geri çevirmek istemedim. Baya oturdu o kalktıktan sonra yemek telaşına girdim sonrasında çocuklar durmadı onları parka götürdüm. Eve gelmemiz saat 21:00 buldu. Çok yoruldum. Çocuklari yatağa soktum bende yanlarına uzandim kalkip o saatten sonra temizlik ve yarın için hazırlık yapacak halim kalmadı. Yarın sabahta kızımın sağlık ocağın tahlil sonuçlarını almam lazım daha mümkün değil yetistiremem diye dusundum ve yarınki programı perşembe gününe alsak uygun olurmu diye sordum gelecek olan kişiye o da tamam dedi. Eşime bunu söyleyince tavir yapmaya başladı. Anne ve babasinada haber vermiş başladı herşeyi öteliyorsun insanlara söz verip iptal ediyorsun insanlar ona göre ayarlıyor kendini gelecek olan kişileri isimlerini ve anne babasını sayarak hepsi kendini yarına göre ayarladı sende onemsemeyip günü değiştiriyorsun insanlarin aklında soru işareti birakiyorsun falan diye söylenmeye. Bende sinirlendim kendi musaitlik durumuma göre cagiracagim insanları tabi ne bekliyorsun niyetim olmasaydı hiç kabul etmezdim zaten dedim. Ne var yani alt tarafi ertesi gün gelin dedim 11 yıldır evliyiz ilk kez böyle birsey yapiyorum misafir konusunda dedim alayli bir sekilde tabi tabi gibi birşeyler söyledi. Yani anlamıyorum onun niye bu kadar zoruna gitti bu durum misafirleri ağırlayacak olan hazirlik yapacak olan benim birakta ben karar vereyim böyle konulara dedim ama inanilmaz sinirlerim bozuldu. Gerçekten ayipmi oldu bu yaptığım anlamıyorum. Böyle birşey için insan kalkıp eşiyle tartışır mı ya.
O zaman eşinizin eline verecektiniz süpürge ve viledayı. Sabaha kadar uğraşsın. Hem hiçbir moka yardım etmezler hem de sanki onlar ağırlayacak gibi söylenirler

Yani konuda eşiniz haksız diye düşünüyorum ama burada da siz haksizsiniz. Gerçekten komşu kadinla kahve içip misafiri erteleyince elinizden geleni yapmış mı oluyorsunuz🙄 insanların kalitesine bakilacaksa bu yaptığınızı da anlatın onlara onlar da bilsin sizin kalitenizi.
Komsuyu ben bile bile cagirmadim habersiz geldi geri ceviremedim sadece. Bu sizin gözünüzde kalitesizlik oluyorsa farklı prensiplere sahibiz demekki. Misafirlerimide bu uğurda iptal etmedim bir gün erteledim. İstemeseydim hiç kabul etmezdim.

Sabahtan gelip tüm gün kendini oğlunun karısına kitlemek bir bizim kültürde var , benimkiler de yeni evliyken beni illallah ettirdi, büyük kavga çıkardım şimdi ayda yılda belki bir defa izin alarak gelirler , son 2 yıldır kafam rahat , eşim bana sormadan bu eve sinek dahi alamaz ...
Miss valla. Hudutları aşılmamalı. Yoksa eşimin ailesine de çak saygılı davrandım. Ağaç kovugundan çıkmadı dedim. Olmadı. 🤣

Sanki 10 gün sonraya attınız alt tarafı 1 gün sonraya almışsınız. Hadi karşı tarafın planı olsa neyse onlarında yokmuş ki sorun olmamış. Sorun yapacak trip atacak olsalardı bizim planımız var gelemeyiz der tamamen iptal ederlerdi. İyi yapmışsınız bir günden birşey olmaz. Aynı gün iptal etseniz evet ayıp olurdu. İnsanlık hali bazen düşündüğümüz planları gerçekleştiremiyoruz. Üst üste ertemele bi durum da yok içiniz rahat olsun. Kocanızı da takmayın o kadar çok düşünceliyse i ben evi süpüreyim sen pasta börek yap der yardım ederdi.

Hepinize iyi geceler hanımlar. Direkt konuya gireceğim az önce çok gereksiz bir konu yüzünden eşim benimle tartışmaya girdi. Bugün öğlen bir akrabamız aradı beni musaitsen yarın oğlen sana geleceğız akşamına babamda gelecek dedi. Çalıştığım için ve çocuklarda yaz tatilinden ötürü evde oldukları için evin temizlik durumu hiç müsait değil ama nasıl olsa yarına kadar zamanım var diye (geçtiğimiz gün dahil 3 gün izinliyim bu hafta) buyurun gelin dedim. Tam temizliğe niyetlenmişken komşumuz geldi. Çok sevdiğim bir komşu olduğu için geri çevirmek istemedim. Baya oturdu o kalktıktan sonra yemek telaşına girdim sonrasında çocuklar durmadı onları parka götürdüm. Eve gelmemiz saat 21:00 buldu. Çok yoruldum. Çocuklari yatağa soktum bende yanlarına uzandim kalkip o saatten sonra temizlik ve yarın için hazırlık yapacak halim kalmadı. Yarın sabahta kızımın sağlık ocağın tahlil sonuçlarını almam lazım daha mümkün değil yetistiremem diye dusundum ve yarınki programı perşembe gününe alsak uygun olurmu diye sordum gelecek olan kişiye o da tamam dedi. Eşime bunu söyleyince tavir yapmaya başladı. Anne ve babasinada haber vermiş başladı herşeyi öteliyorsun insanlara söz verip iptal ediyorsun insanlar ona göre ayarlıyor kendini gelecek olan kişileri isimlerini ve anne babasını sayarak hepsi kendini yarına göre ayarladı sende onemsemeyip günü değiştiriyorsun insanlarin aklında soru işareti birakiyorsun falan diye söylenmeye. Bende sinirlendim kendi musaitlik durumuma göre cagiracagim insanları tabi ne bekliyorsun niyetim olmasaydı hiç kabul etmezdim zaten dedim. Ne var yani alt tarafi ertesi gün gelin dedim 11 yıldır evliyiz ilk kez böyle birsey yapiyorum misafir konusunda dedim alayli bir sekilde tabi tabi gibi birşeyler söyledi. Yani anlamıyorum onun niye bu kadar zoruna gitti bu durum misafirleri ağırlayacak olan hazirlik yapacak olan benim birakta ben karar vereyim böyle konulara dedim ama inanilmaz sinirlerim bozuldu. Gerçekten ayipmi oldu bu yaptığım anlamıyorum. Böyle birşey için insan kalkıp eşiyle tartışır mı ya.
Burda daveti otelemeniz sorun değil ama sizin zamanı yönetme konusunda probleminiz var bence. Bir davet için anlasildiysa konu komşuyla muhabbet yada parka gitmek gibi aktiviteleri iyice düşünmek gerekir. Çocuklarınızın yaşını bilemiyorum ama okullu çocuklarsa yaşları aşağı yukarı tahmin edebiliyorum başka bir şekilde oyalayip evdeki işlerin bir kısmını halledebilirdiniz. Hadi park bir nebze ama oturup komşuyla muhabbet çok zamansız olmuş. Önce davetinizi organize etmeliydiniz.

O zaman kendide taşın altına elini koyacakti. İşten geldikten sonra yemeğini yer yemez uykum var uyuyacağım dedi. Komşu konusunda haklısınız o an geri ceviremedim uzun zamandır ugramamisti çünkü. Durumu iyi yonetememiş olabilirim ama sonuçta insanlari tamamen geri ceviremedim bir gün erteledim sadece. Bana göre bu kadarda büyütülecek bir olay değil bu ama herkes aynı dusunmuyor bu konuda demekki.
valla eve misafir geleceği zaman evle ilgilenmek yerine malak gibi yatmayı seçen bi adamla evlenmeyi tercih etmişsiniz demek ki, işiniz çok zor allah yardımcınız olsun yerinizde olmak istemezdim

Miss valla. Hudutları aşılmamalı. Yoksa eşimin ailesine de çak saygılı davrandım. Ağaç kovugundan çıkmadı dedim. Olmadı. 🤣
Aşırı saygılı davranınca sınırı aşıyorlar gerçekten, yeni evliyken çok hürmet ettim evime geldiklerinde ama onlar suistimal edip evime çöreklenmeye kalktılar, o gün bugündür kimseye gereğinden fazla saygı duymam ...

Evinin dışındakinin misafirliği için evinin içindeki ailesini üzenleri anlamıyorum. Siz sonuna kadar haklısınız. İnsanlık hali her an her şey olabiliyor.
Lakin çatkapı komşu da hoş olmamış. İşimi gücümü ertelemezsin. Çatkapı gelebilen komşu temizliğe de yardım eder ya da halden anlayıp gidebilir. Ama siz tatilinizde komşunuzla oturup çay içmek isteyebilirsiniz. Sizin bileceğiniz iş.
Eşinize bunu belirtin. Bir daha beni kapımızın dışında kalanlar için üzme deyin. Misafir benim misafirim, her hazırlığı yapan benim keyfime göre de ağırlarım. İşine gele başımın üstünde yeri var. Müsait olmayan da başka zaman. Herkes kendini ayarlıyor da önemli olan benim ayarlamam.
Bu arada keşke hepsi beraber aynı anda gelseler. Akşama kadar kadın akşam da ailece ağırlamak anlamı be. Akşam derli toplu gelseler süper olur.

valla eve misafir geleceği zaman evle ilgilenmek yerine malak gibi yatmayı seçen bi adamla evlenmeyi tercih etmişsiniz demek ki, işiniz çok zor allah yardımcınız olsun yerinizde olmak istemezdim
Tabi ya benim gibi malak kocayi tercih eden kadinlar olmasa mükemmel kociye sahip kadınlarımız kimin uzerinden nasıl hava atacaktiki?

Aşırı saygılı davranınca sınırı aşıyorlar gerçekten, yeni evliyken çok hürmet ettim evime geldiklerinde ama onlar suistimal edip evime çöreklenmeye kalktılar, o gün bugündür kimseye gereğinden fazla saygı duymam ...
Yaa bir gün okuldayken eve geldim bi baktım evdeki eşyaların halıların yeri değişmiş. Yardım etmişler bana temizlik yapmislar 🫢🫢 gercekten cahil insan böyle sanıyor.

Komsuyu ben bile bile cagirmadim habersiz geldi geri ceviremedim sadece. Bu sizin gözünüzde kalitesizlik oluyorsa farklı prensiplere sahibiz demekki. Misafirlerimide bu uğurda iptal etmedim bir gün erteledim. İstemeseydim hiç kabul etmezdim.
Yahu sizin bu kadar açıklama yapmanıza bile gerek yok. Bu gelen kişi büyük ihtimalle eşinizin sevdiğiniz bir kuzeni, ki gündüz rahat rahat oturmak için geliyor, akşamına gelen babası amca veya dayı. Hanımı bir sebepten yok. Akşama kv ve kp de geliyor. Yani akşama ağır, yemekli misafiriniz var. Arkadaşların önerdiği şipşak börek, makarna salatası ya da dışardan söyleme olmaz. Bunları zaten öğlen gelene kafadan yapacaksınız. İki çocuk uykuyu seven eş ile komşuyla kahve içmeseniz bile çok zor. Kayınvalideniz laf demiş olabilir. Eşiniz kurulmuştur. Olması gereken eşiniz ve kayınvalidenin size yardım etmesi.
Benim gibi artık misafir sevmeyenler en çok ağır misafir ağırlayan, nasıl olması gerektiğini bilen ve harap olanlardır. 🤗

Tabi ya benim gibi malak kocayi tercih eden kadinlar olmasa mükemmel kociye sahip kadınlarımız kimin uzerinden nasıl hava atacaktiki?
eş tercihini insanlar kendileri yapar, kimsenin eşi çekilişten rasgele çıkmıyor.
"o zaman elini taşın altına koysaydı" diyen sizsiniz.
11 senelik eşiniz evin derlenip toplanması gerektiği bir zamanda yatıp uyumayı tercih ediyorsa bunda sizin de payınız vardır.
eşinize bu konuda doğru tavrı sergilemesi gereken sizsiniz, burada her yorumunuzda laf sokup durduğunuz sanal alemdeki kadınlar değil .
bu insanla yaşayan sizsiniz, biz değiliz. bunun sıkıntısını çeken de sizsiniz, biz değiliz .
adam hem işin ucundan tutmuyor hem de tek başınıza doğal olarak yetiştiremediğiniz için erteleme yapmanız üzerine size tepki gösteriyor.
bu iki hatalı davranışı yapacak cesareti bizden almıyor, sizden alıyor.
burada sinirlenmeniz gereken kişi kocanız mı yoksa gerçekleri söylemiş olan ben miyim ? bi daha düşünün.
özellikle çok yakın ilişki içinde olduğumuz insanların rahatsız edici davranışlarında bizim de payımız oluyor.
örnek veriyorum bazen doğru tepkiyi gösteremediğimiz için, bazen alttan aldığımız için, bazen fazla verici olduğumuz için, bazen idare etme sanatını abarttığımız için vs ama bi yerde bizim de kendimize bakmamız gereken bi kısım var siz beğenseniz de beğenmeseniz de.

X