Genetik bakılan pgt li embriyonun düşükle sonuçlanması

Brn
Benim doktor 4 embriyoyu cozdurup genetige gönderme taraftari. Embriyologla bozulma ihtimali yüzde bir diyor.

Birde benim doktorun gibderdigi genetik merkezi mi pahalı, benim doktor mu çok komisyon alıyor bilmiyorum embriyo başı 420 dolar alıyor. 2 genetik parası bir transfer ücretine denk geliyor.

Çok çok çok kararsızım.
Strongmom_ Strongmom_ arkadaşımızın embriyolarında sıkıntı olmamış canım. Tekrar dondurup çözmüşler. Aslında bu daha mantıklı ama ben bozulursa diye korktum. Keşke daha önce yazsaydım buraya. Genetiğe gönderirdim transfer öncesi. İlerde yaşayacağım maddi, manevi yıkımdansa tedbir almak mantıklı.

Bana embriyo başına 350 USD dendi genetik için. Sizinki biraz daha pahalı olmuş. Sanırım komisyonu kafalarına göre alıyorlar.

Brn
Strongmom_ Strongmom_ arkadaşımızın embriyolarında sıkıntı olmamış canım. Tekrar dondurup çözmüşler. Aslında bu daha mantıklı ama ben bozulursa diye korktum. Keşke daha önce yazsaydım buraya. Genetiğe gönderirdim transfer öncesi. İlerde yaşayacağım maddi, manevi yıkımdansa tedbir almak mantıklı.

Bana embriyo başına 350 USD dendi genetik için. Sizinki biraz daha pahalı olmuş. Sanırım komisyonu kafalarına göre alıyorlar.
Ya zaten dünya kadar para döküyoruz.
Gecen ayki kimyasal olan transferi bile borç alıp yaptırdık, onu bile bu ay ödeyeceğiz daha.
Burda pgt 280-350 arası duydum hep. Ondan 420 dolar çok fazla geldi.
Transfer parası biriktirmek için ayrı bekle, pgt ücreti için ayrı bekle, yaşım da 38, çok stres yapıyorum.

Brn

Acikcasi ben de sizin gibi yaptim simdi onumuzdeki hfta transferim var 3 embriyodan ikisi monozom geldi ama dondurulmusa doktor pgd onermedi diye mecburen bilmeden transfer yaptiricaz insallah saglikliysa tutar demekten baska bi sey gelmiyo elimden ama transfer edicekken pgt yollamak istemedim ben cunku zaten fetal dna her turlu yaptiririm tutarsa

Ya zaten dünya kadar para döküyoruz.
Gecen ayki kimyasal olan transferi bile borç alıp yaptırdık, onu bile bu ay ödeyeceğiz daha.
Burda pgt 280-350 arası duydum hep. Ondan 420 dolar çok fazla geldi.
Transfer parası biriktirmek için ayrı bekle, pgt ücreti için ayrı bekle, yaşım da 38, çok stres yapıyorum.
Sizi en iyi anlayanlardanım. Biz de kürtaj ve Cvs testini taksit yaptırdık ve hâlâ onu ödüyoruz. Bir taraftan da transfer ve Rahim yıkama ücreti. İnanılmaz stres, sıkıntı her bakımdan. Bir de tutup tutmayacağı belli olmayan embriyo için Pgt yaptıramadık. Risk almak zorunda kaldık. Ama maddi gücüm olsa yaptırırdım çünkü sonrası daha zor oluyor
Benim de yaş 38 ve şu an kaybettiğim günün bile çok önemi var.
Rabbim yardımcımız olsun.

Acikcasi ben de sizin gibi yaptim simdi onumuzdeki hfta transferim var 3 embriyodan ikisi monozom geldi ama dondurulmusa doktor pgd onermedi diye mecburen bilmeden transfer yaptiricaz insallah saglikliysa tutar demekten baska bi sey gelmiyo elimden ama transfer edicekken pgt yollamak istemedim ben cunku zaten fetal dna her turlu yaptiririm tutarsa
Biz de mecbur risk almak zorunda kaldık her bakımdan. Sağlıksız embriyo tutunduğu için korkuyorum ben. Trizomi 18 di ve tutundu. Yoksa fetal DNA ben de yaptıracağım. Korkum yine sağlıksız tutunur ve aynı şeyleri yaşarsam. Kalp atışı duyduk, kese göründü. Kâbus gibiydi o günler.
Umarım sağlıklılar tutunur sizin de bizim de. Duadan başka şimdilik elimizden bir şey gelmiyor.

Allah bağışlasın, çok güzel ömrü olsun yavrularınızın 🥰
Keşke biz de öyle yapsaydık. Bozulursa diye korktum. Sıfırdan başlamak daha rahatlatacaktı içimi ama maddi boyutuna gücümüz el vermedi şimdilik.
Ben Cuma transfer olacağım. Benim için çok geç 🙁 ama en azından başka arkadaşlar için güç olur, fikir olur yazdıklarınız.
Amin çok teşekkür ederiz inşallah sizinde bu sefer sağlıkla sonuçlanır kucağınıza almayı nasip etsin Rabbim İnşaAllah 🤲 ❤️

Çok geçmiş olsun çok sevindim mutlu sona . Bana da umut oldu açıkçası hiç sıcak bakmıyordum embriyomu dondurup pgt ye gönderip dondurup tekrar transfer e. Ama bir yerde de olacaksa her şekilde oluyor işte , çok enteresan nasip kısmet meselesi
Çok teşekkürler bende istemedim ama tekrardan başlamayada gücüm yoktu iyi bir laboratuvarda yaptırın derim nerede tedavi oldunuz

Benim doktor 4 embriyoyu cozdurup genetige gönderme taraftari. Embriyologla bozulma ihtimali yüzde bir diyor.

Birde benim doktorun gibderdigi genetik merkezi mi pahalı, benim doktor mu çok komisyon alıyor bilmiyorum embriyo başı 420 dolar alıyor. 2 genetik parası bir transfer ücretine denk geliyor.

Çok çok çok kararsızım.
Memorialde 296 dolar pgt diye biliyorum

Biz de mecbur risk almak zorunda kaldık her bakımdan. Sağlıksız embriyo tutunduğu için korkuyorum ben. Trizomi 18 di ve tutundu. Yoksa fetal DNA ben de yaptıracağım. Korkum yine sağlıksız tutunur ve aynı şeyleri yaşarsam. Kalp atışı duyduk, kese göründü. Kâbus gibiydi o günler.
Umarım sağlıklılar tutunur sizin de bizim de. Duadan başka şimdilik elimizden bir şey gelmiyor.
Ben de cok korkuyorum ama herkes icin cok basit seyler degil ya opu trasnfer falan misal ben opudan sonra ohss yuzunden cok cektim simdi yeniden opu benim icin kabus gibi ama icimde hep 3 embriyodan biri sagliklidir ya hissi var inşallah doğrudur artik bilimi falan gectim napim 💆🏼‍♀️

Ben de cok korkuyorum ama herkes icin cok basit seyler degil ya opu trasnfer falan misal ben opudan sonra ohss yuzunden cok cektim simdi yeniden opu benim icin kabus gibi ama icimde hep 3 embriyodan biri sagliklidir ya hissi var inşallah doğrudur artik bilimi falan gectim napim 💆🏼‍♀️
Benim de toplamda beş embriyo vardı. İkisi transfer edildi kaldı üç. Doktorum da içinde bir tane sağlıklı vardır diyor ama bilmiyorum. O korkum hiç geçmeyecek. Sağlıklıysa tutunsunlar diye dua edelim
Ama imkanları zorlayıp başta genetiğe göndermek gerekiyormuş.

Benim de toplamda beş embriyo vardı. İkisi transfer edildi kaldı üç. Doktorum da içinde bir tane sağlıklı vardır diyor ama bilmiyorum. O korkum hiç geçmeyecek. Sağlıklıysa tutunsunlar diye dua edelim
Ama imkanları zorlayıp başta genetiğe göndermek gerekiyormuş.
Kesinlikle gondermek lazim ama benim aklimi aret kamar cok karistirdi hala kesin emin degilim. Benim doktorum bu sagliklidir belki diyemiyor ama 3 taneden biri sagliklidir belki diye ben trasnfer istiyorum. 5 tane icinde vardir diye ben de dusunurdum ama influencer simla canpolat var o ilk opuda 4 embriuoda hepsi sagliksiz cikmis bunlari duydukca umudum da gidiyor amaan gerçekten yasamadan asla anlayamayacagiz

Kesinlikle gondermek lazim ama benim aklimi aret kamar cok karistirdi hala kesin emin degilim. Benim doktorum bu sagliklidir belki diyemiyor ama 3 taneden biri sagliklidir belki diye ben trasnfer istiyorum. 5 tane icinde vardir diye ben de dusunurdum ama influencer simla canpolat var o ilk opuda 4 embriuoda hepsi sagliksiz cikmis bunlari duydukca umudum da gidiyor amaan gerçekten yasamadan asla anlayamayacagiz
Sonrasında kürtaj, test, ikinci transfer derken o parayı geçti çünkü bizimki. Başta göndersek genetiğe böyle hem iki emek olmayacaktı hem de bu kadar masraf, üzüntü olmayacaktı.
Benim doktorum da kesin sağlıklı vardır demedi, olasılık sadece 😞
Dediğiniz gibi yaşayıp göreceğiz. En azından aklımda kalmayacak.
Ama güzel örneklerde var. İnşaallah biz de onlardan oluruz

Sonrasında kürtaj, test, ikinci transfer derken o parayı geçti çünkü bizimki. Başta göndersek genetiğe böyle hem iki emek olmayacaktı hem de bu kadar masraf, üzüntü olmayacaktı.
Benim doktorum da kesin sağlıklı vardır demedi, olasılık sadece 😞
Dediğiniz gibi yaşayıp göreceğiz. En azından aklımda kalmayacak.
Ama güzel örneklerde var. İnşaallah biz de onlardan oluruz
Eger trasnfer olumsuz olursa zaten anlayacagiz ki bundan gerci ger pgt saglijli embriyoda tutmuyor ama tekrar gondermekle ugrasmam acikcasi yeniden opu olacagim ama aklim cok karisik olsam ve hic saglikli cikmazsa 3.kere opuya nasil baslayacagim bilmiyorum mental olarak sadece bu korkutuyor su an

Benimde Bi tanesi mozaik gelmişti Dr %50 ihtimalle sağlıklı olur ya da düşer anomali bebekse doğmaz dedi. Ama biz şansa bırakmadık tekrar Bi tane daha yolladık o normal geldi ve transfer oldum sonrasında. Benim gittiğim hastanede bunu çok yapıyorlar ve sonuçlar olumlu İnşaAllah sağlıklıdır ve tutunur sizin bebişinizde❤️🤲

Bende ohss olmuştum o yüzden yeni tedaviye başlamadım şansımı denedim

Bende ohss olmuştum o yüzden yeni tedaviye başlamadım şansımı denedim
Ya gercekten umudum oluyosunuz ama esim cok keskin biri bu konuda. Mesela trasnfer icin cozulunce gonderenler varmis ama doktor ikisine de mantıklı bakmadigi icin esim de istemiyor yoksa ben gozumu karartip dondurulmusa pgt istiyordum. Simdi mecburen gozu kapali transfer ettiricem. Tek dusuncem su 3 embriyodan biri sagliklidir bence 🥲 allah bana da sizin sansinizdan versin insallah

Eger trasnfer olumsuz olursa zaten anlayacagiz ki bundan gerci ger pgt saglijli embriyoda tutmuyor ama tekrar gondermekle ugrasmam acikcasi yeniden opu olacagim ama aklim cok karisik olsam ve hic saglikli cikmazsa 3.kere opuya nasil baslayacagim bilmiyorum mental olarak sadece bu korkutuyor su an
Karar vermesi gerçekten çok zor bir süreç.
Umarım en kısa zamanda hakkınızda en hayırlı olan kararı verirsiniz. Tek embriyo olduğu için merkezinize de güveniyorsanız genetik bakılabilir. Daha içiniz rahat eder.

Doğru, her Pgt yapılan embriyo tutmuyor ama benim yaptırdığım klinikte geneli pozitif duyuyorum.

Karar vermesi gerçekten çok zor bir süreç.
Umarım en kısa zamanda hakkınızda en hayırlı olan kararı verirsiniz. Tek embriyo olduğu için merkezinize de güveniyorsanız genetik bakılabilir. Daha içiniz rahat eder.

Doğru, her Pgt yapılan embriyo tutmuyor ama benim yaptırdığım klinikte geneli pozitif duyuyorum.
Tamamen sans diye dusunuyorum artik ya sonucta pgtli embriyo da tutmayinca doktorlar da sans diyor artik isi biraz da kadere birakiyorum olacagi varsa olur

X