Geçmişte yaptığım bir hata yüzünden evliliğim tehlikede

Konu ve anlatılanlar ne kadar gerçektir bilemem. Anlatılan olay gerçekse, konu sahibinin eşinin çok şanslı bir adam olduğunu düşünüyorum.

En azından ortak çocukları olmadan önce yolunu ayırabilir, hayatına kendi bakış açısına uygun biriyle devam edebilir.

o kadar sene sonra bu olaydan dolayı hale gelmek çok saçma ya

Çok saçma durup dururken sizin o dönemde sevgili olduğunuzu nerden öğrenmiş mesela adam?
Ortak arkadaş grubundan birisi dayanamayıp, söylemiştir. Mesela arkadaş grubunda adamdan hoşlanan bir kadın vardır. Adam ara ara eski ilişkisini anıyorsa veya çok akıllı geçiniyorsa; sonunda dayanamayıp ağzındaki baklayı çıkarmış olabilir biri.

"O kadar akıllı geçiniyorsun ancak kadın ikinizi aynı anda idare etti; diğeri evlenme teklifi edince de senden ayrıldı, ruhun duymadı vb" denmiş olabilir.

Şimdi pişman olmuşsunuz falan demişte bazı arkadaşlar, pişman olmak böyle bir şey değil yalnız. kişi böyle bir hataya düştüyse bile şimdiki eşle ilişki ciddi bir boyuta gelince "sen evlenmek istiyorsun ama ben de istiyorum, ben şöyle bir hata yaptım ve çok pişmanım, devam edip etmemek senin kararına kalmış" deseydi bir pişmanlıktan bahsedebilirdik. şimdi sadece yalanı ortaya çıkmış oluyor.her insan için de bu " ilişkinin başındaymış zaten, ne önemi var" boyutunda olmayabilir.partner affetmiyorsa yapacak bir şey yok.

adı konulmamışken yapılmasına ben de pek bişey demiyorum açıkçası
flört döneminde "aldatıldığını" düşünen taraf o dönem akıllı davransaymış da ilişkisine isim koysaymış bi sıfata sahip olsaymış diye düşünürüm
benim başıma gelse aldatma olarak görmem . benle de sevgili değildi sonuçta der geçerim
ki başıma da geldi zaten. biriyle ne olduğumuz belirsizdi, yeni tanışmıştık
ben bazı konularda daha atak davranabilirdim, davranmamıştım o dönem
benden bişiler beklediğinin farkındaydım ama ağırdan almak istedim , emin olmamıştım hislerimden
ama konuşuyorduk yani . sonra bi ara uzaklaştı benden, 2-3 gün sonra da biriyle tanıştığını ve çok etkilendiğini söyledi
aa çok sevindim , allah mesut etsin dedim geçtim. aldatılmış gibi de hissetmemiştim

sevgiliyken baska adamla cinsellik konusmak,foto gondermek,opusmek aldatma degilse aldatma taniminizi merak ettim

sevgiliyken baska adamla cinsellik konusmak,foto gondermek,opusmek aldatma degilse aldatma taniminizi merak ettim
önceki mesajlarımı okuyabilirsiniz. konu sahibi duygularından da, ilişkinin devam edip etmeyeceğinden de emin değilmiş. bu durumda flörtleşmesi anlaşılabilir bence. erkekler en başta bilmemkaç kızla görüşüp takılırken, boşver o zaman ciddi bir ilişkiniz yoktu senden sonrasına bak denirken kadın neden linç ediliyor bana anlamsız geliyor. bu konuda seri beğenmedim alsam da görüşüm bu yani. kimseyi tatmin etmek zorunda değilim. gerçi ben eski sevgiliyle hala arkadaş olunduğunu, ailece görüşüldüğünü filan bilmiyordum sonradan okudum. işin rengi biraz farklı burda.

duygularindan emin olmadan sevgili olmasi kocasinin sucu mu ? cinsiyet farketmeksizin aldatma aldatmadir cok garip gercekten

duygularindan emin olmadan sevgili olmasi kocasinin sucu mu ? cinsiyet farketmeksizin aldatma aldatmadir cok garip gercekten
ben konu sahibi suçsuz demiyorum yalnız onu aklamak gibi bir derdim yok. kocasının tepkisi abartı geliyor. herşey yolunda giderken, seneler önce olan bit flörtleşme için herifin teki mesaj attı diye evliliği bitirmek, her şey yalanmış vs demek çok arabesk ve aşırı bir tepki bence.

24 yaşındaydık ikimiz de. Çocuk sosyal medyadan yazmış eşime.
Onca yılın üstüne bu niye yazmış?Sizden bir beklentisi mi var yada size karşı bir kini? Eşinizi haklı buldum.İhanete uğradığımı öğrendiğim anda benim için de hersey biter,ben gayet haklı buldum eşinizi.

Konu sahibi yerden göğe haksız, neyi tartışıyorsunuz? Adam 7 sene sonra öğrendiyse bu adamın problemi değil. Belki zamanında öğrense evlenmeyecekti. Kimse böyle bir şeyi hazmetmek zorunda da değil. Duygularından emin değilmiş de bilmem neymiş de. E sevgili olmasaymış o zaman. Demek ki o güveni almış ki sevgili olmuş. Konu sahibi bildiğiniz şark kurnazı. O olmazsa bu demiş. İlahi adalet de 7 sene sonra al sana demiş.

Kalkınamama sebebimizi öğrendiğim iyi oldu

Yoruma katılıyorum, adı konmamış bir şeyler yaşarken kadın da erkek de başkalarıyla da görüşüyordur ikisi de birbirinin diğer ilişkilerinden haberdardır o zaman olabilir ama ilişkinin adı konmuşsa başkasıyla görüşmek aldatmadır, hadi aldattınız bunu evlenmeden önce söylemeniz gerekir ki karşınızdaki insan da ona göre bir karar versin.

Hepsini geçtim, evlendikten sonra eşinizden değil de birlikte olduğu insandan duymak çok onur kırıcı, bunun kadını erkeği yok, adam aldatmış olsaydı da evlendikten sonra birlikte olduğu kadın konu sahibine eşin seninle sevgiliyken benimle de birlikteydi aramızda cinsel içerikli konuşmalar oldu deseydi, konu sahibine vereceğimiz cevaplar aynı olurdu.

Yani Mune abla sevgili olmadan önce insanlar bir konuşuyor kafalar uyuşuyor mu bakıyor tamam çok takılmamak lazım da. Insan neden sevgili olur ki biriyle adı üstünde sevgi olduğu için bu noktada artık ciddi olacak mı ileride olmayacak mı konu bu olmamalı . Şimdi de evlilik ciddiyetini kaybetmiş boşanma durumu çok olası o zaman şimdi de zaten ayrılacağız diye başkasıyla oldum denilebilir benim gözümde farkı yok bunun . Herşey çok plastikleşiyor sanırım dünyada . Ya da ben çok eski kafaliyim . Ben imada bulunan insanla bile iletişim kuramam kaldı ki sexting ve öpüşme . Tüm bunlar benim için sevgiliyken yaşanacak şeyler . Adamda bu kafadaysa isterse yirmi yıllık evli olsun uzaklaşmasi normal

Sino hanım konuşmak ayrı sevgili olmak ayrı ama konu sahibi eşiyle sevgiliymiş. Yani bilmiyorum iki kişiyle yine iletişim kurarsın ama biriyle öpüşecek ve sexting yapacak asamadaysan bu benim için o insana sevgi duyuyorsun demek diğerini bırakırsın . Belki ben alaturka bir insanimdir ben gerçekten birşey hissetmediğim insanla opusmem . Biriyle opusiyorsan digeriyle nasıl evlenecek aşamaya gelebilirsin ? Bunu adamın kabul etmemesi çok dogal

Dünden beri girip okuyup yazmadan çıktınız, bula bula bu yazdıklarınızı mı buldunuz? Aman Yarabbi, eşiniz için ne kadar onur kırıcı bir durum. Sizle sevgililiğinden tut, evliliğine kadar herkesin ağzında sakız olmuş, çiğneyip çiğneyip tükürüyorlar. Arkadaşla haber yolladım ne demek? Eşinizi bu adamla aldattığınızı haberi götüren arkadaş da biliyor demekki, ki "sen kocamı senle aldattığımı niye kocama söyledin" diye sordurabiliyorsunuz... Düşman başınasınız yeminle...

Eski kafalılıkla alakası yok herkesin ilişkilere bakış açısı farklıdır, sizden büyüğüm ama 2 bekar insanın hür iradesiyle sadece cinsellik yaşamak için beraber olmasını aboooo ne kadar ayıp ar edep kalmamış diyerek ayıplayıp yargılamam, başkalarına bağlılıkları olmayan insanlar hayatlarını istediği gibi yaşayabilir ama aldatma bir şeyler yaşanmış lakin bitmiş diyebileceğim bir şey değil, ki dediğim gibi bunu sevdiğiniz insandan duymak üzer ama sizi aldattığı kişiden duymak onurunuzu kırar, düşünsenize sizi öper sarılırken başkasını da öpüp sarıldığını duyuyorsunuz hem de bunu size diğer kişi anlatıyor, kafanızdan neler neler geçer, ayrıca aklınıza şüphe girer, bu kişiyle aldattığını duydum ya duymadıklarım da varsa, benimle sevgiliyken kaç kişiyi idare etti acaba diye düşünürsünüz.

Konu sahibinin tek ilişkisi bile olsa artık inandıramaz çünkü vaktiyle dürüst olmamış saklamış, erkekler çok mu masum? Değiller ama konu sahibinin eşi böyle bir şey yaptıysa bile yakalanmadığı için şu an olayın mağduru.

Konu sahibi kendisinin yaptığı gibi eşinin onu aldatmasından korkuyor, şüpheleniyor, aldatmanın karşılığı aldatma olmamalı ama evlilikleri de böyle yürümez, boşanmaya karar vermekle doğrusunu yapmış ki adam da zaten boşanmak istiyor, belki karısına aynısını yaşatmak istemediğinden en azından açık sözlülükle isteğini dile getirmiş.

Siz yanlış okuyorsunuz galiba eşiyle sevgiliyken o şahısla yakınlaşmış yani ikisini de idare etmiş. Siz aynı anda başka bir kadınla idare edilseydiniz afferder miydiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…