gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Arkadaslar bende bişe sormak istiyorum geçen ultrasona girdim bebeğim göründü fakat kesenin üstünde boş yuvarlak yumurta ya benzeyen bi siyahlık Var doktor bişe demedi ama sizde ole olan varmı acaba 7 haftaligim
Yolk kesesidir o diye düşünüyorum internetten ultrason görüntülerine bak yolk kesesinin çıkar

Kizlarrrrrr bugün çok şükür kesemizi gördük nasipse 10 gün sonrada bebeğimizi ve kalp atisimizi duycaz heyecanlı bekleyiş devam ediyor
İnsanın ağzı kulaklarına varıyor değilmi ne mutlu hayırlısı olsun rabbim sağlıkla kucağına almayı büyütmeyi nasip etsin .benimde 8 günüm kaldı

canım bende geçen hafta perşembe kan baktırdım 568 çıktı hemen doktorumu aradım 20 ekimde çağırdı ilk kontrole senle aynıyız hemen hemen benim gittiğim tarih sanada uygun o aralar git yani bana verilen tarihi doktorum belirledi
canım ben 11+4 teyim, sen sanırım 5+... lardasın henüz..

Arkadaşlar mrb.bende 6. Haftamdayim .omega 3 kullanmk istiyorum ersağin bilginiz tavsiyeniz varmı kızlar.Rabbim hepimizin yavrusunu sagsalim kucagimiza almayı nasip etsin

Selam kızlar.. 2 gun once cinsel ilişkiye girdiğimizde hafif kan gelmişti. Bugun muayeneye gittim. Kanamanın herhangi bir zararı olmamış, kalp atısını duyduk. Hatta bebisimizi gorduk daha da buyumus kıpır kıpır oynaşıyordu. Kalp atımı normal dedi. Gelişmesi normal dedi. Ama vajinadan ilaç al dedi, progesteron verdi. Nette araştırdım hiç bi işe yaramadıgını yazıyor. Ve dusuk tehlikesi olan kişilere veriliyor deniyor hep. Ee dusuk tehlikesi yok hersey saglıklı dedi, peki bu ilacı neden verdi.. bi rahatlamıyo içim ya... var mı bu ilacı kullanan?

Kanama olduğu için vermiş ilacı. Önemli olan kanamanın tekrarlanmaması. Bu ilaçta düşük önleyici bi ilaç. Kullanmanı istemesi çok normal ki çoğu kadın gebelikte kullanıyor.

kızlar ikili test için önceden doktordan ekstra randevu almak gerekiyor mu yoksa 12 haftadaki gidecegımız muayene de testi de ister mi ?

Günaydın kızlar en önemli şeyleri yiyememe konusunda ilerliyorum sanırım yumurta süt peynir yiyemiyorum doğru dürüst yemek de yemiyorum doktoru arayıp sorucam vitamin falan alayım bari nasıl beslenecek bebiş?

Günaydınnlarrr. Ayyy kızlarr yaa benimde kan değerim cok düşük :KK43: hergün pekmez içiyorum artık inş biran önce yükselir

Kanama olduğu için vermiş ilacı. Önemli olan kanamanın tekrarlanmaması. Bu ilaçta düşük önleyici bi ilaç. Kullanmanı istemesi çok normal ki çoğu kadın gebelikte kullanıyor.

Çoğu yazıda ilacın aslında düşüğü önlemediği yazmış. Bu yüzden çok şaşırdım. Hatta bazı doktorlar tamamen hasta psikolojisini rahatlatma amacıyla verildiğini bile söylemiş.

Çoğu yazıda ilacın aslında düşüğü önlemediği yazmış. Bu yüzden çok şaşırdım. Hatta bazı doktorlar tamamen hasta psikolojisini rahatlatma amacıyla verildiğini bile söylemiş.

Sanmam canım. Çünkü bende kullanıyorum. 6. Hafta basında hafif bi kahve akıntım olmuştu. O zaman kullanmaya başladık. Pzt kontrole gittim. Kalp atışını vs dinledik. İlaca devam dedi. Günde 1 defa gece kullanıyorum. Doktorun ne diyorsa onu yap. Her konuda elbet karşı görüşte insanlar olabiliyor.

kızlar meraba :) 7+1 olduk bebişimi gördüm bugün kalbini de dinledim çok şükür bir ay sonra ikili test için gidicez. Allah bekleyen herkese sağlıkla nasip etsin inşallah :)
Gözünüz aydın olsun o zaman :) Amin inşallah sağlıcakla kucağımıza alalım :anneadayı::nazar:

X