gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Kizlar merhaba doktor bana folik asiti biraktirdi 9 haftalik hamilegim ilac kullanmana gerek yok dedi hatta folim asit gebelik oncesi vitamindir sende artik gebe olduguna gore gerek yok dedi migdem cok bulaniodu ilaci birak azalcak dedi oyle de oldu sizce folik asit icin ne diosunuZ

Ben hamilelik öncesi imom omega3 e başlamıştım. hamilelik belli olunca da devam ettim, hala da aynı ilaca devam ettiriyor doktor. içeriğinde folik asit ve bir çok vitamin var.

Merhabalar kızlarr daha cok minik kan testi yaptırdımm gecen hafta beta hcg 403 cıktı. 2 hafta sonra ilk doktor muayenesine gitmeyi düşünüyorum. Daha erken gitmemi gerektirecek bir durum yoktur herhalde sizler kaçıncı haftada gittini ilk muayene çok tedirginim kafamda bir sürü soru var. ilk gebeliğim 6 ay öncesinde düşükle sonuçlandı ondan sonra bu durumdayım. Rabbim evlatlarımızı sağlıklı bir şekilde büyüyüp dünyaya gelmelerini nasip etsin.

CAnım benim beta hcg 3295 çıkmıştı. 5 haftalıktı gittiğimde keseyi görmüştü. Bugün de kalp atışı için gittim. Miniğimin kalbini dinledim ☺️ Allah a şükür

Merhabalar kızlarr daha cok minik kan testi yaptırdımm gecen hafta beta hcg 403 cıktı. 2 hafta sonra ilk doktor muayenesine gitmeyi düşünüyorum. Daha erken gitmemi gerektirecek bir durum yoktur herhalde sizler kaçıncı haftada gittini ilk muayene çok tedirginim kafamda bir sürü soru var. ilk gebeliğim 6 ay öncesinde düşükle sonuçlandı ondan sonra bu durumdayım. Rabbim evlatlarımızı sağlıklı bir şekilde büyüyüp dünyaya gelmelerini nasip etsin.
Hayirli olsun allah saglikla kucagina almayi nasip etsin bhcg iyi cikmis adetin kac gun gecikmisti

Bnde bgn test yaptrdm 403 çıktı ama kadn dogum yoktu kaç haftlık oldgnu ogrenemdm ya

Kızlar iyi akşamlar gecen cumartesı 173 ıkı gun sonra 435 çıktı.bes gün sonra 2636 cıktı ve bugün 6640 cıktı ama keseyı göremedık karından baktı bu terslık mı var bılenedım erken mı daha görünmez mı ?

Kizlar merhaba doktor bana folik asiti biraktirdi 9 haftalik hamilegim ilac kullanmana gerek yok dedi hatta folim asit gebelik oncesi vitamindir sende artik gebe olduguna gore gerek yok dedi migdem cok bulaniodu ilaci birak azalcak dedi oyle de oldu sizce folik asit icin ne diosunuZ
Canim normalde hamilelikten uc ay oncesinde baslayip hamile olduktan sonra ucuncu aya kadar kullanman gerekiyo ha suna bakarsak eskiden folikasitmi vardi ama yiyecekler ve insanlar bizlere gore daha saglikliydi bebegin beyin ve omurilik gelisimi icin bana kalirsa kullanman gerekir. Ben 6. ayima kadar kullanmayi dusunuyorum

Kızlar iştahsızlıl var mı bende pazardan beri fena var.ağzımda büyüyor bazen yediklerim doktorun dediklerini bile yiyemez oluyorum hele tavuk balık yumurta tiksiniyorum

Kızlar iştahsızlıl var mı bende pazardan beri fena var.ağzımda büyüyor bazen yediklerim doktorun dediklerini bile yiyemez oluyorum hele tavuk balık yumurta tiksiniyorum
Gebeligin ilk haftalarinda olur canım, cok normal... Sen yine az az da olsa yemeye calis. Yumurta yerine süt ic veya bol yogurt tüket. Benim bulantılarıma limonlu su iyi geliyordu, belki sana da faydası olur.

Gebeligin ilk haftalarinda olur canım, cok normal... Sen yine az az da olsa yemeye calis. Yumurta yerine süt ic veya bol yogurt tüket. Benim bulantılarıma limonlu su iyi geliyordu, belki sana da faydası olur.
Evet bak ekşi şeyler rahatlatıyor beni de ayrıca yeşillik salata falan bunları rahat tüketiyorum ama iş yemeğe gelince yaparken bile kötü oluyorum.

Birde şalgam suyunun zararı var mıdır sizce ben çok severim has yerinden de geldi napsam bilemedim

Ogrenene kadar ogrendikten sonra hatta şu güne kadar aralıksız herseyden yiyorum yemek tabaklarimdaki miktar az eskiden 2kepce yedigim yemegi suan 1kepce yiyorum ama 1saat sonra badem ceviz 1saat sonra meyve 1saat araliklarla yediğimin haddi hesabi yok heran canımın ne istediği belli degil 1kilo almışım bu kismi ayri komik geliyorr :halay:

4.-5.haftalarda bende rahattım ne zaman altıya girdim o zaman başladı ceviz bile istemiyorum.doktor da 3 ana 2ara öğün yenecek dedi zoraki bir seyler yiyorum

Selam kızlar.. 2 gun once cinsel ilişkiye girdiğimizde hafif kan gelmişti. Bugun muayeneye gittim. Kanamanın herhangi bir zararı olmamış, kalp atısını duyduk. Hatta bebisimizi gorduk daha da buyumus kıpır kıpır oynaşıyordu. Kalp atımı normal dedi. Gelişmesi normal dedi. Ama vajinadan ilaç al dedi, progesteron verdi. Nette araştırdım hiç bi işe yaramadıgını yazıyor. Ve dusuk tehlikesi olan kişilere veriliyor deniyor hep. Ee dusuk tehlikesi yok hersey saglıklı dedi, peki bu ilacı neden verdi.. bi rahatlamıyo içim ya... var mı bu ilacı kullanan?

Arkadaslar bende bişe sormak istiyorum geçen ultrasona girdim bebeğim göründü fakat kesenin üstünde boş yuvarlak yumurta ya benzeyen bi siyahlık Var doktor bişe demedi ama sizde ole olan varmı acaba 7 haftaligim

X