gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

Kızlar tam 1 hafta önce b-hcg değerim 116 idi,bugün ise 1866 çıktı..doktor değer artışının güzel olduğunu söyledi ama 1500 üstü değerlerde vajinal ultrasonda keseyi görmem lazım ve sende kese görünmüyor dedi bu durumda dış gebelikten supheleniyorum, cumartesi tekrar gel bakalım dedi.. sizce 1866 da kesinlikle gormeliydi diyebilir miyiz? Böyle bi durum yaşayan var mı?

ya öyle çok duymaya başladım ki bunu kese 4000 lerden itibaren görünür vajinal usg de bile olsa. bu doktorlar ne içiyolar merak ettim doğrusu. bence 1 hafta sonra gittiğinizde göreceksiniz keseyi dış gebelik olsa hcg değerinde de bir farklılık olmalıydı geçmiş olsun rahat olun. inşallah sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza

6 haftalık canım
Mide bulantılarının yoğun olarak başladığı zaman maalesef.Ben doktorumun bana tavsiyelerini söyliyim sana.yanında mutlaka kaynana sopası ya da grissini diyorlar o çıbuklardan bulundur yeri geliyor 2 öğününü onunla geçirebiliyorsun.hava soğuk biliyorum ama ayranın cacığın hep soguk gerekirse buzlu olsun mideyi çok rahatlatıyor.ağır yemeklerden ve geç saatte yemekten kaçın.lebleli kavrulmuş nohut da iyi geliyor.çünkü hatırlıyorum açlıktan midem ağrıyor bir yandan da mide bulantısından yemek yiyemediğim günleri.ama geçiyor allahın izniyle şimdide kendimi durduramıyorum desem yeridir :) birde su notu düşeyim d vitamini eksikliğin varsa baktır.bende cıktı o damlayı kullanınca mide buşantılarım azaldı.

Günaydın kızlar nezle oldum bende.bu haftalarda sorun olmaz diye düşünüyorum ama doktorumuda aramadım zaten ilaç kullanamam sanırım.varmı böyle hasta olan

Salı günü grip oldum bugünde son demlerimi yaşıyorum iyiyim biraz daha ama endişe var icinde çok hapsurdum oksurdum hastalıktan bebegime zarar geldimi diye icim icimi yedi bu sureci hizli atlattim limon ihlamur balli karabiberli süt ve bol su meyve ile bugun saglikli hissediyorum ayaktayim ama korku var yinede endişe var bisey olmamistir dimi 15gun sonra randevumuz varr

Sen yine ıhlamur falan içmişssin değişik şeyler ben ondan da çekiniyorum açıkcası bende bu konuda fikre ihtiyacım var doktora randevum aynı benimde 2 haftam var daha

merhaba 6 haftalık hamileyim tüp bebekle hamıle kaldım ultrasonum vardı bebek ve keseyı gayet güzel görduk ama kalp atısını duyamadı doktorum 2 hafta sonraya randevu verdı kotu bısey soylemedı ama duyulması gerekıyordu dmı artık çok kokruyorum kalbı atmıomu acaba bu benım 3.olcak yıne kurtaj olmak bebegımı kaybetmek ıstemıyorum belirtilerim hala var ama midem bulanıyo bırde gece cok fazla karın agrım oldu düşürüyorum sandım

Sup3risi naptın bakim gittin mi Dr a :) cinsiyet belli oldu mu ? Durumlar nasıl
Hii gittim bak sordun aklima geldi yine sinirlendim öldürcektim doktoru annemide goturdum kadin ilk defa ultrasonda bebek görcekti kus beyinli doktor demedimi sadece kalbini dinlicez bu gun ultrason yapmicam diye bizde tabi bi heves bi heyecan gittik ben acaip sasirdim deli oldum dedim annemide getirdim onun icin ögrenmek istiyoduk diyo yok uzgunum haStamidir nedir esim diyo cinsiyeti belli olmadimi daha diyo tam degil cüs desen anlamaz! Cocugun yerini zor buldu altina ediyodu kalbini dinlicek ya saklanmis benimkide sagda asagidaydi dedim o hep sagda duruyo zaten bazende ortaya geliyo aksamlarida sag sol orta geziyo hissediyorum diyoki daha erken yoo dedim ben hissediyorum bide utanmadan idda ediyo karnimi ölcüyo rahim göbek deligine gelmis diyo falan allahim cok uzattim ama delirdim dun onuda biraktim bidaha gitmicem dosyamida istedim yeni doktordan 20 aralikta randevu almistim ama dayanamam sanirim bi ozel klinik var randevu verirlerse eger gitcez

Canim hic endise etme ben 6+2 de gitmistim bebek yoktu burdaki doktorlar erkenden kalp atisida dinletmiyo taa ucuncu ayimda dinledim ben :)

Canim hic endise etme ben 6+2 de gitmistim bebek yoktu burdaki doktorlar erkenden kalp atisida dinletmiyo taa ucuncu ayimda dinledim ben :)
bilmıyorum canım ya tüp bebek olduğu için gec döllenmede olamaz tam 6 haftalık doktorum görmem gerekırdı dedi çok ugrastı ama yok araştırdım 6.hafatda duyulması gerekıyor dıyolar çok korkuyorum bi mucize olsa tüp bebek maddi manevi okadar yıpratıcı ki

Saıl Canım denıcem dedıklerının bende ılac kullanıyorum onunla ayakta duruyorum bı geçse. Su günler ya

Seni cok iyi anliyorum canim cevremdede cok insan var ugrasan gercekten zor bi sürec ama kokma iy seyler dusun benim bebegimde tam 6+2 di hatta su an bi haftada önde gidiyo ona ragmen gorunmedi sadece yolk kesesi olusmustu o bebegin esi dedikleri 8. haftada gittik o zamanda 1.5 cm falandi bebegim icin hic rahat etmiyorsa 7 haftalikken falan bebek olusur kiminde 9 haftaya kadar yolu var sen kendini korkutma o kadar ugrasmissin dikkat et uzulme hic sakin ol

tesekkur ederm canm evet okadar zorki oncekındede kürtaj olmak zorunda kalmıstım oyuzden korkuyorum bebek gorundu benım 3.5 mm kadarmıs sadece kalbı duyulmadı hayırlısı artık dua edıp beklıycem

tesekkur ederm canm evet okadar zorki oncekındede kürtaj olmak zorunda kalmıstım oyuzden korkuyorum bebek gorundu benım 3.5 mm kadarmıs sadece kalbı duyulmadı hayırlısı artık dua edıp beklıycem
Hakkinda hayirlisi olsun canim rabbim bidaha yasatmasin sag saglim kucagina almayi nasip etsin insallah bu kez bol bol dua et sabret insallah hersey yolunda giderde duyarsin yavrunun minicik kalbini

kızlar 19. haftada benim ilk başlardaki alt karın ağrıları inceden dönmüş durumda ve bu konuda 19. hafta için:
Alt karın ağrısı: Rahminizi destekleyen ligamentler rahminiz genişledikçe esnemeye başlamaktadır – bu da alt karın ağrılarına (veya yuvarlak bağ doku ağrısı) yol açabilir. Kendinizi olabildiğince rahatlatmaya çalışın ve ağrıya neden olabileceğinden dolayı aniden pozisyonunuzu değiştirmeyin.
gibi bilgiler içermekte.. sizde durumlar nasıl?

Sup3risi ne güzel hissetmişssin erkenden bebişini.nasıl bir his tarif edebilir misin o kadar merak ediyorum ki
Herkeste aynimi olur farklimi bilmiyorum doktora hissediyorum diyorum kadin erken diyo :) 18 haftaligiz bagirsak hareketi olmadigi kesin artik nasil tarif etsemki bazen oyle bi dokunuyoki icim gidiklakiyo tuhaf oluyorum ayaklarin yerden kesilir ya oyle genelde sagda duruyo ama aksam 10-11 gibi falan baya dolaniyo hareketli cok sukur sag sol orta minicik minicik dokunuyo ama hala kendimi iyi dinlemem gerekiyo acaba bagirsakmi dedigi oluyo insanin ama oyle olunca hemen dokunuyorum karnima nerde oldugunu anliyorum hafif bastirinca. Az kalmis seninde insallah erkenden hissedersin bebisini sende darisi sana canim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…