gebelik kesesini ; yavrumuzu ve kalp atışlarını görmeyi bekleyenler

slm kızlar, bir yerde şöyle yazıyordu:

"Bu hafta artık herhangi bir demir ilacı başlanılmalı ve emzirme dönemi sonuna kadar kullanılmalıdır. Bir yandan artan gereksinim bir yandan anne kanının sıvı bölümünün göreceli daha artması ile gebelikte kansızlık belirtilerine karşı demir mutlaka verilmelidir. Çünkü besinler ile gebelikteki demir ihtiyacı karşılanamaz."

Ben folik asit dışında hiç vitamin almıyorum. Sizler alıyor musunuz? Doktorum söylemeden kendiliğimden demir ilacı alıp başlasam bir şey olur mu sizce?

Dr vermeden bısey kullanma derım çünkü tahlılde dusuk çıksaydı verırıdı Canım ben oğluma hamıleyken hıc kullanmadım demır ılacı doğumdan sonrada veremediler ve hıc bır seyde olmadı

Kızlar
1 hafta önce değerim268 çıkmıştı adetimi 3 4 gün geçmişti. 268i öğrendikten 3 gün sonra 1200e çıktı. Doktorla telefonda konuştuk hep iyi dedi sayılar. Yarına çağırdı. Yarın bebeğimizi görebilir miyiz acaba? Kalp atışları başlamış mıdır? Sizce şimdi oran kaç olmuştur 5. Gün bugün 1200 ölçtürdüğümüzden beri.
Çok meraklardayım.
Bi de şeyi sormak istiyorum. Düşük riski vardı falan diyorsunuz ya onu kanama olunca mı anlıyo doktorlar? Başka belirtisi var mı

Haklısın canım ama benim 2li test ve toksoplazma haricinde hiç değerlerime de bakmadı doktorum.

sagol cnm beni aydinlattin

1500 lerın ustunde kese gorunuyor dıye bılıyorum kalp atısı olmasada keseyı gorebılırısnız bnce. dusuk rıskını bana da soyledıler olabılır dıye. benım beta degerlerım ıkı kat artmıyor. bana bu yuzden dusuk rıskı denıldı.

kızlar sizde de aynı durum oluyor mu? benim 4. haftada hamilelik belirtilerim çok daha fazlayken gitgide azalıyor sanki özellikle göğüs ağrılarım baya azaldı daha hastaneye gitmeme bir hafta var ve ben çok üzülüyorum bebeğime bişey olduysa diye. daha kalp atışını hiç duymadık. geçen hafta kese gördükten sonra dr 2 hafta sonrasına yani cuma gününe çağırdı . o zamana kadar nasıl sabretcem bilmiyorum bişey olduysa korkuyorum. zaten bulantı olmadı çok hafif oluyo iştahsızlık çok fazla var midem genelde kötü ama fazla bulanmıyo .bebeğim iyi midir nasıl anlarım. bide sık idrara gitme var

keseyi görebilirsiniz ama kalp atışı için çok erken daha. düşük için de dediğin gibi anormal durumlar olmalı ,her kanama da düşük olmuyo zaten

Canım moralını bozma bıse olsa ılla kanama lekelenme falan olur bende 5 haftalığım benımde oluyo hıc bır belırtı görmüyorum bazen oluyo bu dönemlerde normal yanı

Canım moralını bozma bıse olsa ılla kanama lekelenme falan olur bende 5 haftalığım benımde oluyo hıc bır belırtı görmüyorum bazen oluyo bu dönemlerde normal yanı
sağol canım. insan böyle destek arıyor işte . herşeyin yolunda gittiğini anlamak için de hergün kendimizi dinliyoruz. . geçenlerde birisi yazmış bazen belirti olur bazen olmaz diye ama yine de endişe ediyoruz kötü oluyo stres yapıyoruz

Belirtilerin azalmasi normal ben de istahsizligim disinda hamilelik belirtisi yasamiyorum. yemek hayal edemiyorum icim kalkior sadece. neyse annesi minigin gayet iyi su anda senin icinde yerine alismaya tutunmaya calisiyo stres sikinti yapacagina ona yardimci ol otur bol bol dinlen olumlu dusun sen uzulursen o da uzulur unutma. anne mutluluk hormonu salgilaraa bebekte mutlu olurr miniklerimizi bos sikintilarla uzmeyelim :)

canım aynen tazdıklarına tamamen katılıyorum kendimizi ne yapıp edip rahat tutmalıyız. mesela benim de öyle bulantı olmuyo desem yeridir ,arada midem kötü oluyı gibi sonra birden geçiyo.hani kalkıyo sanki dediğin gibi .bazı yiyeceklere karşı soğuma var 3 gün önce canım isteyerek yaptığım söylemesi ayıp etli nohut aklıma gelince bir kötü oluyorum ağzıma süremedim bügun görmek istemedim .senin de öyle oluyo mu? ama bunlar hoşuma gidiyo :) bide sanki uyku hali arttı bende hep bi uykuluyum ve başım dönüyo 2 gündür şarhoş gibi sallanıyorum

Bende de ayni durum yemeklere karsi soguma vaar. halsizligim var.kalkip bir temizlik yapamadim bugun tembellikten.Bazen cok uyuyorum bazen cok erken uyaniyorum. Dizi film izlerken salya sumuk agliyorum . baya bi karisigim ama biz simdi daha karnimizda hissetmedigimiz icin tuhaf geliyo hissedemedigimiz icin korkuyoruz zaman zaman. bir buyusunler insallah o gunleri de goruruz takipleselim burdan hafta hafta :)

aynen canım böyle konuşmak daiyi geliyo insana aynı zamanda hamile kalmışız demekki aynı şeyleri hissettiğimize göre :)

3448.10du benim değerim daha çok Yen'i dedi dr iki üç haftalık keseyi gördü hayırlı olsun dedi on gün sonra kontrole gel dedi hiç bişe anlamadım doktorun dediklerinden heycandan soracağım soruları da unuttum ama bildiğim kadarıyla bu kadar küçük gebeliğin bu kadar yüksek beta hcg değeri niye hiç bişe anlamadım internette gezip dolanıp bakıyorum iki üç haftalık hamilelikte bu kadar yüksek değer Yok bana doktor niye öyle sesi anladım kese oluşmuş olunca daha bebek oluşmamışta hazırlık mı var orda Hale'n Bide iki üç haftalık hamile isem on gün sonra kontrolde ne dicek ne gibi gelişmeler olucak acaba Kafamda deli sorular

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…