Galiba kocamı delirttim.

Karısının herşeye hükmetmesi ve bu kadar baskın biri olması belli ki adamı mahvetmiş, ilk defa bir erkeğe acıdım bu platformda...

Karısının herşeye hükmetmesi ve bu kadar baskın biri olması belli ki adamı mahvetmiş, ilk defa bir erkeğe acıdım bu platformda...

Ben konu sahibini suclamiyorum bile. Onun da yardima ihtiyaci var. Ama adam hastanelik olmus burda bazilari yok pembe g* yok Pasam felan diyor. Ya bizim toplum da bu konularda bilincsizlik o kadar fazla ki. Sirf erkek oldugu rahatsizligini daha farkli yorumlamam. Adam hastanelik olmus. Daha ne

Ya aslında ortada hüküm gibi bir durum da yok. Benim bir şey yapacak gücüm yoktu, ona da sen yapacaksın ben yapamıyorum gibi bir dayatma yapmıyordum. Ama bir taraf yapmayınca diğer taraf kendinde ister istemez sorumluluk hissediyor. Örnek veriyorum ben kendimi çok zorlayarak bir iş yapmak için kalktığımda bi noktada yok yapamıyorum boşver kalsın diyip geri oturuyodum. Oturduğum zaman da kendi keyfime bakmak için değil, sokağa çıkıp gezip eğlenmiyordum. Yatakta oturup zaman öldürüyordum.

Isterse intihar edebilir, isterse ağlayıp zirlayabilir. Çözümü alt tarafı temizliğe birini bulmak, tamire birini caligarmak olan bir sorun için essek kadar adamın çalışmak istemiyorum, yaşamak istemiyorum nazını cekemem. Kadın bedeninde hamilelik, düşük bir sürü sorun yaşarken hassas beyefendi rol çalamaz. Her şeyin yükü ne yani? Kadın çalışıyor zaten, tamirciye kadar araştırmasını yapıyor, bedeninde çocuk kayıpları oluyor. Adam süpürge tutup yemek yaptı diye intihar edecekse etsin zaten çok lazım değil. Bu kadar zayıf insanlara tahammül edemiyorum. Bu tarz şeylere destek yazanlar da kendileri de depresif ve depresyondan çıkmayan tipler olur zaten.

Komiksiniz.

Ya kendinizi iyi ifade edemediniz ya da iki tarafta da bariz sorunlar var , bence objektif olun yorum katmadan anlatın, ben konunuzu okuyunca karısı tarafından delirtilmiş bir adam gördüm

Konu sahibi kendisini aşırı baskın ve sorumsuz biri olarak yansıttı, biz de adamın buna katlanamayıp delirdiğini anladık

Bence siz de psikiyatrik hastasınız. Değikseniz bile uğraşması zor, ömür törpüsü bir kişiliktesiniz sizin gibi insanlar beyin yiyor anca. Konuya gelirsek 2 psikiyatrik hasta veya sizin karakterinizdeki insanlar evlenmemeli bence, bariz şekilde birbirlerine iyi gelmiyorlar, durumlarını daha kötü yapıyorlar sizin deyimizle birbirlerini çıldırtıyorlar. Bence ayrılın, 2niz de kendinize iyi gelen insanlar bulun. Yeniden ilişki kurmadan önce de kendinizi törpüleyin mutlaka, adam böyle karakterde bir insanla evlenerek baştan yanlış yapmış.

Benim anladığım kadarıyla toplumsal rolleri değişmişsiniz. Tabii ki de bunu savunmuyorum eşit olmasını savunuyorum. Yazdıklarınızdan bana geçen ve anladığım kadarıyla han.zo kocalar gibi davranmışsınız. Hani şu kadına köle gibi davranan tipler vardır ya onun gibi. Bu sadece hani erkeğin yemek yapıp evi süpürmesi olayı değil siz eşinizin üzerine tahakküm kurmuşsunuz. Eğer ki kendisi de baskın bir karakterse bu onu ruhsal çöküntüye yönlendirmiştir ve kayıplarınızda bunun tuzu biberi olmuştur. Sizin de kendinize çeki düzen vermeniz gerekiyor. Tavsiyem hem terapi hem de psikiyatri ile görüşmeniz. Emin olun çok fayda ediyor.

Konu sahibi kendisini aşırı baskın ve sorumsuz biri olarak yansıttı, biz de adamın buna katlanamayıp delirdiğini anladık
Kadın sorumsuz değilmiş. Zaten işler onun üzerine imiş genelde. Sık ard arda dusuk sonrası yılmis. Bahsettiği işlerde atla deve değil. Evde birinin durumu iyi değilse diğeri yapacak. Kadın fazla mesai yapıp hem düşük yaşayıp hemde hiçbir şey olmamış gibi ev işinin agirligini omuzlarında taşımaya devam mı edecekti? Böyle miyminti tarz herifler zaten otoriter kadınlara giderler genelde. Direktif verenim yok diye bu kadar drama fazla açıkçası. Evet düşüklere adamda uzulmustur ama orada vücudu da yıpranmış bir kadın varken bu kadar drama yapmaya hakkı yok valla. 3 düşük yaşamış mesai saati daha fazla olan kadına da neden ev işlerini erkeğe yıktın demem ben.

Siz siz olun yinede bu sürecte bireysel olarak terapi alin. O da kendi terapisini alsin. Sonra cift olarak duruma bakarsiniz. Kendinizi suclayarak bir yere varamazsiniz. Esiniz de öyle. Ikinizde zor zamanlardan gecmissiniz ve bu dinamiklerde herkesin kaldirma süreci ve gücü ayni olmuyor. Ikinize de gecmis olsun. Insallah tekrar iyi günlerinize dönersiniz

Bana çok tutarsız geldi. Görümcem bipolardı, kendini bilmeden çatıya çıktığı olmuş. Sanrılar gördüğünü bizzat şahit oldum. O halde bile yatış verilmedi. Sabah akşam 50mg veriyorlar, üzerine farklı ilacı daha vardı.

Tramva sonrasında hastalığın artması gibi bir durum oluyormuş. Görümcem için danıştığım psikiyatrist anlatmıştı. Muhtemelen hastaydı zaten. Üst üste gelince patladı

Ev içini saldım üzerine kaldı gibi birşey olmazdı, bahsettiğiniz usta kırma dökme işleri... Size ait değil zaten. Diğer tüm işler de üzerinde ise enfazka bunalır itiraz eder. Baktınız olmuyor yardımcı alırdınız.

Agrasif demişsiniz size Saldırı vs mi oldu?

Ben ilk mesajı okuyunca bayanı ev hanımı sanmıştım. Saldım vs... Düşükler derken bunalıma girmiş gibi. Ama durum gerçekten farklı... Ki bir çok kadın çalışırken, çocuk ve ev işlerini felan yüklenmiş oluyor... Hepimizin kafayı yemesi gerekirdi

Ülkedeki kadınların %80i bu adamdan daha fazla yüke sahip. Henüz hastaneye yatanı ben duymadım. Son dusukten sonra saldım diyor kadın, aman hiç hakkı olmasın iki dk dinlenmeye kadının. Hemen bayginliklar geçirip kendini ordan oraya atsın adam. İyi ki kadın olarak doğmamış yani ne diyeyim.

Bende melankolik kişilik + bipolar tarzı bir şey diye düşündüm. Ustayı ben bulurdum diyor kadın. Kusura bakmasın kimse yani.

Evliliklerinde büyük bir dengesizlik var ben öyle hissettim , sanki hickimse kendi görevini, sorumluluğunu üstlenmek istemiyor gibi...

Evliliklerinde büyük bir dengesizlik var ben öyle hissettim , sanki hickimse kendi görevini, sorumluluğunu üstlenmek istemiyor gibi...
Valla bu abla bence fazlacana sorumluluk üstlenmiş. Biraz ağırlık herife kayınca yaşamak istemiyorum olmuş olay. Benim erkek kardeşimde çok tembel bir iş buyurduğun zamanla oflar poflar zor der yakınır ona benzettim açıkçası.

Ay inanmıyorum. Yük mük dış etkenleri es geçersek psikolojik rahatsızlıklar da fiziksel olanlar kadar önemli ve ciddidir. Hiçbir zaman depresyon yaşamamış veya yaşayan birini görmemiş gibi konuşmuşsunuz. Kimin acı eşiği yüksek düşük bilemeyiz ancak pembe götlü diyerek büyük konuşuyorsunuz. Allah vermesin verdiğinde anlaşılır böyle şeyler. Çok ama çok kötü kalplisiniz.

Eğer konuyu eşim yüzünden hastaneye düştüm şeklinde açsaydı çok farklı konuşacaktınız sırf erkek diye böyle konuşmamalısınız. Erkeklerin de sırf kadın diyerek yaptığı dayatmadan yargılamadan kısıtlamadan bir farkı yok düşünce şeklinizin. Konu sahibi bile bir çok hatasından bahsediyor bu konuya karşılıklı iki insanın yaşadığı sorun olarak bakmanız lazımken işin iç yüzünü bilmeden konuşmuşsunuz. İkiside birbirine kötü gelmiş. İki kişinin psikolojik durumu ve olaylara verdiği tepki farklıdır biri kaldıramamış biri sınırda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…