Galiba kocamı delirttim.

Konu sahibi hiçbir şeyi doğru düzgün anlatmamışsınız. birisi tanır diye anlatmıyorum demişsiniz ancak zaten elalem ne derci bir insan olarak evinizin içinde olanları tanıdık insanlara anlatmadığınız aşikar. Ben sizi başka bir üyeye çok benzettim. Bir tanıdık tanır diye değil de üyeler tanır diye anlatmıyormuşsunuz gibi geldi bana.

Size benzettiğim üye de birçok kez düşük yapmış, evleneli birkaç yıl olmuş, evde evcil hayvanı olan, ev işlerini genelde eşinin yaptığı bir üyeydi. İlle o üyesiniz demiyorum (ki desem de bu benim ilk üyeliğim diyeceksiniz onu biliyorum) ancak cidden çok benziyorsunuz. O üye ve eşi evde sürekli bağrış çağrış kavgalar ediyordu. Üye, “eşim beni alttan almak zorunda ben baskın ve agresif biriyim” diye dolanıyordu. Eğer o üyeyseniz veya onun gibi evinizde sık sık kavga oluyorsa psikolojik olarak çökme nedeni sorumluluklarından ziyade evde bitmek bilmeyen huzursuzluktur diye düşünüyorum. Umarım düzelir.
Bu benim ilk üyeliğim değil, farklı bir üyeliğim var ama oradaki kullanıcı adım tüm sosyal mecralarda kullandığım bir isim olduğu için yöneticilerden onay alarak açtım bu hesabı. Uzun zamandır da burada okurum ama kimden bahsettiğinizi anlayamadım. Eğer benimle paylaşırsanız merak ettim, okumak isterim.

Eğer son mesajları okumadıysanız problemi daha detaylı bir şekile anlattım, belki o şekilde daha iyi ifade edebilmişimdir kendimi.

Bu benim ilk üyeliğim değil, farklı bir üyeliğim var ama oradaki kullanıcı adım tüm sosyal mecralarda kullandığım bir isim olduğu için yöneticilerden onay alarak açtım bu hesabı. Uzun zamandır da burada okurum ama kimden bahsettiğinizi anlayamadım. Eğer benimle paylaşırsanız merak ettim, okumak isterim.

Eğer son mesajları okumadıysanız problemi daha detaylı bir şekile anlattım, belki o şekilde daha iyi ifade edebilmişimdir kendimi.
Ben zaten ille o kişiniz demiyorum. Emin olduğum zaman nicki de koyup pat diye söylüyorum. Zaten dünyada söylediğim özelliklere sahip tek kişi siz değilsiniz. Ancak sizi ona çok benzetince sizin de evinizde sanki kavga eksik olmayan, huzursuz bir ev izlenimine kapıldım. Evde sık sık kavga ediyorsanız eğer bu durum insanı bir süre sonra çok tüketiyor. İşten sonra gelip ev işi yapmak cidden çok yorucu bir şey ama evde huzur varsa daha ziyade bedensel olarak yoruyor. Evde huzur yoksa sorumluluklar da eklenince insanda mental sağlık falan kalmaz.

Isterse intihar edebilir, isterse ağlayıp zirlayabilir. Çözümü alt tarafı temizliğe birini bulmak, tamire birini caligarmak olan bir sorun için essek kadar adamın çalışmak istemiyorum, yaşamak istemiyorum nazını cekemem. Kadın bedeninde hamilelik, düşük bir sürü sorun yaşarken hassas beyefendi rol çalamaz. Her şeyin yükü ne yani? Kadın çalışıyor zaten, tamirciye kadar araştırmasını yapıyor, bedeninde çocuk kayıpları oluyor. Adam süpürge tutup yemek yaptı diye intihar edecekse etsin zaten çok lazım değil. Bu kadar zayıf insanlara tahammül edemiyorum. Bu tarz şeylere destek yazanlar da kendileri de depresif ve depresyondan çıkmayan tipler olur zaten.
Şaşırmış yüz

Asıl linç edilmesi gereken sizsiniz bence.

Ay iki iş yapıp hastanelik olan adama ne duyar kastınız hakkaten ya midem bulandı. Alın eve besleyin siz ben kapıya koyarım. İsteyen linç etsin çok da fifi sanki fikirleriniz
HALAA İKİ İŞ YAPIP HASTANELİK OLDU DİYORSUNUZ. BU NASIL BİR AYMAZLIK YAHU BU NASIL BİR KAFAYI KUMA GÖMME ŞEKLİ BU KADAR MI DIŞ DÜNYADAN BİR HABERSİNİZ ? UMUYORUM KALBİNİZİN EKMEĞİNİ EN ÇOK SİZ YERSİNİZ. RABBİM SİZİ SİZİN GİBİLERLE SINASIN BAŞKA DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM.

HALAA İKİ İŞ YAPIP HASTANELİK OLDU DİYORSUNUZ. BU NASIL BİR AYMAZLIK YAHU BU NASIL BİR KAFAYI KUMA GÖMME ŞEKLİ BU KADAR MI DIŞ DÜNYADAN BİR HABERSİNİZ ? UMUYORUM KALBİNİZİN EKMEĞİNİ EN ÇOK SİZ YERSİNİZ. RABBİM SİZİ SİZİN GİBİLERLE SINASIN BAŞKA DİYECEK BİR ŞEY BULAMIYORUM.
Hakkimdaki fikirleriniz gerçekten hic umrumda değil, bu kadar parçalamanız da üstümde herhangi bir etki yaratmıyor. Bu kadar büyük büyük yazacak kadar etkileniyor musunuz gerçekten okuduğunuz seylerden, çok ilginç. Bu kadar hassas olunca hastanelik de olunur tabi. Dertsizlikten.

Hakkimdaki fikirleriniz gerçekten hic umrumda değil, bu kadar parçalamanız da üstümde herhangi bir etki yaratmıyor. Bu kadar büyük büyük yazacak kadar etkileniyor musunuz gerçekten okuduğunuz seylerden, çok ilginç. Bu kadar hassas olunca hastanelik de olunur tabi. Dertsizlikten.
Hanımefendi en yakın çocukluk arkadaşımı ben üniversite 2 deyken gecenin bir yarısı acile yetiştirdim. Avuç avuç hap içtiğini fark edip uyuduğunu gördüğüm an. Tabi ki benim için intihar bir travma. Yaşamayan bilmez diye bu sebeple söylüyorum bunun neresi hastanelik olmak ? Bir insanın kendini öldürmek istemesi sizde bu kadar buz gibi bir etki yaratıyor olmamalı. Etki yaratması için yazmıyorum hiçbirini, yaratmayacak zaten orası belli. Konu siz de değilsiniz zaten ister alının ister alınmayın ancak yine de şu zamanda sizin gibileri görünce şaşırmama engel olamıyorum. Sizin gibi insanlar soykırımı da umursamaz hastalığı sağlığı da umursamaz hiçbir şeyi umursamaz benim gözümde. O sebeple diyorum kalbinizin ekmeğini yiyin diye.

Hanımefendi en yakın çocukluk arkadaşımı ben üniversite 2 deyken gecenin bir yarısı acile yetiştirdim. Avuç avuç hap içtiğini fark edip uyuduğunu gördüğüm an. Tabi ki benim için intihar bir travma. Yaşamayan bilmez diye bu sebeple söylüyorum bunun neresi hastanelik olmak ? Bir insanın kendini öldürmek istemesi sizde bu kadar buz gibi bir etki yaratıyor olmamalı. Etki yaratması için yazmıyorum hiçbirini, yaratmayacak zaten orası belli. Konu siz de değilsiniz zaten ister alının ister alınmayın ancak yine de şu zamanda sizin gibileri görünce şaşırmama engel olamıyorum. Sizin gibi insanlar soykırımı da umursamaz hastalığı sağlığı da umursamaz hiçbir şeyi umursamaz benim gözümde. O sebeple diyorum kalbinizin ekmeğini yiyin diye.
Ya velev ki kötüyüm size ne yani? Herkes kendi seçimiyle yaşar zaten sizlik bir durum yok. Öyle beddualar falan gerek yok boşunuza yormayın güzel parmaklarınızı diye diyorum. Ben bu kadar duyarlı bir insan değilim ve kendimden çok memnunum.

Ya velev ki kötüyüm size ne yani? Herkes kendi seçimiyle yaşar zaten sizlik bir durum yok. Öyle beddualar falan gerek yok boşunuza yormayın güzel parmaklarınızı diye diyorum. Ben bu kadar duyarlı bir insan değilim ve kendimden çok memnunum.
Emin olun kalbinin ekmeğini yemek beddua değildir. Size kendinizle iyi şanslar.

Kendi karakterinizi konu sahibiyle yakın buldunuz sanırım. Evde hep bağıran, hep isyan eden, ev işlerini hep size yaptıran bir eş varsa hem de eşiniz de düşük yaptıysa depresyona girmez misiniz? Adam belli ki iyi biri ki karısına yüklenmektense kendi içine kapanmış. Çok sert dille yazmışsınız.

Kendi karakterinizi konu sahibiyle yakın buldunuz sanırım. Evde hep bağıran, hep isyan eden, ev işlerini hep size yaptıran bir eş varsa hem de eşiniz de düşük yaptıysa depresyona girmez misiniz? Adam belli ki iyi biri ki karısına yüklenmektense kendi içine kapanmış. Çok sert dille yazmışsınız.
Olaylara herkes çok tek taraflı bakmaya başladı sanki bir noktada. Ortada bir sorun varsa ki var, bu kolektif bir sorun bence.

İkimiz de zorduk birbirimize. Ben isyanla duşa vurdum o vuramadı yapısı öyleydi kendini yedi içten içe.

Eşinize merhametiniz varsa onun yanında bulunun. Herkesin acılara verdiği tepkiler farklıdır. Size agresyon olarak tesir eden şey onda başka etki yapmış. Siz en azından öfkenizi dışarı kusabiliyormuşsunuz haliyle depresyonun etkilerini daha aza düşürmüş oluyorsunuz ama eşiniz şuan patlamak üzere olan bir bomba gibi, o bomba da kendi canı. Sizin diğer konularınızı bilmiyorum ama anladığım kadarıyla çocuk için de uygun bir aile haline gelmemişsiniz. Ben de sizinle yaşıtım ve eşimle bazı sorunlarım var. Eğer çocuk edineceksem kendi kişiliğimden ve eşimle olan ilişkimizden emin olana kadar yapmamayı düşünüyorum.

Eşinize merhametiniz varsa onun yanında bulunun. Herkesin acılara verdiği tepkiler farklıdır. Size agresyon olarak tesir eden şey onda başka etki yapmış. Siz en azından öfkenizi dışarı kusabiliyormuşsunuz haliyle depresyonun etkilerini daha aza düşürmüş oluyorsunuz ama eşiniz şuan patlamak üzere olan bir bomba gibi, o bomba da kendi canı. Sizin diğer konularınızı bilmiyorum ama anladığım kadarıyla çocuk için de uygun bir aile haline gelmemişsiniz. Ben de sizinle yaşıtım ve eşimle bazı sorunlarım var. Eğer çocuk edineceksem kendi kişiliğimden ve eşimle olan ilişkimizden emin olana kadar yapmamayı düşünüyorum.
Çocuk planlarken bir süredir düzene girmiş, ya da öyle olduğunu düşündüğümüz bir ilişkimiz vardı, yaklaşık 6 aydır zaten işler karışınca bu saçmalığa bir de çocuk ekleme fikrini tamamen kafadan çıkarmıştık işler düzelene kadar.

Eşim şu anda benden tam olarak nefret ediyor, söylediği şeyler kendimi katil gibi hissetmemi sağlıyor, bazen ben de ölsem de kurtulsam madem böyle iğrenç bir insanım diye düşündüğüm bile oluyor. Bunun geçici bir süreç olduğunu bildiğim için yanındayım, yanında olduğumu da söylüyorum ne kadar umrunda orasını bilemem tabi.

Eğer başarılı bir tedavi süreci sonrasında benim hakkımdaki görüşleri değişmez ise ikimiz de hayatımızı farklı yönlerde sürdürürüz. Ben eşimi seviyorum, nerede kendini daha iyi hissedecekse saygı duymaktan başka şansım yok maalesef.

Depresyonun da tıpkı beden hastalıkları gibi tıbbi bir hastalık olduğunun farkındasınız değil mi? Kadın böyle böyle yaptım falan diye anlattığı ve kendini tam ifade edemediği için adamın depresyonu geçersiz sayılmıyor. Normalde böyle yorumlarınızı pek görmezdim ama bu yorumunuz epey sağduyusuz ve maalesef
Cahil yorumunu hiç üstüme almıyorum çünkü zaten adamın depresyonda olduğuna bile inanmıyorum. Tabi ki sadece okuduğumuza göre yorum yapıyoruz burada. Bana kalırsa sorumluluk almamak için eşinden rol çalan şımarık adamın teki. Herkes aynı düşünecek diye bir şey yok.

Cahil yorumunu hiç üstüme almıyorum çünkü zaten adamın depresyonda olduğuna bile inanmıyorum. Tabi ki sadece okuduğumuza göre yorum yapıyoruz burada. Bana kalırsa sorumluluk almamak için eşinden rol çalan şımarık adamın teki. Herkes aynı düşünecek diye bir şey yok.
Depresyon tanısı zaten birilerinin inancına bağlı bir şey değil, bilimsel tanı kriterleri var dsm-5

İlla ki depresyonda ama korkunç inatçı bir insan benim eşim. Toplayamamasında bence onun da payı çok büyük.
Elbette her şeyin etkisi var ; kendi kişilik yapısı, çevresel faktörler gibi. Ben yorum yapan arkadaşın bu kadar katı bir şekilde depresyonu güçsüzlük olarak görüp depresyonda olmadığına ‘inanması’ mesajına tepki gösterdim

X