Galiba kocamı delirttim.

tamam işte durum ciddi demek ki ben onu kast ediyorum. konu sahibi durumu pek ciddiye almıyor gibi geldi
Durumun son derece ciddi olduğunun farkındayım. Bir insanın ne sebeple olursa olsun yaşayacak enerjisi kalmamasının ne kadar zor ve ciddi olduğunun da farkındayım. Hastaneye yatırmayıp evde tedavi etselerdi bile konu yine çok ciddi ve önemli olurdu.

Valla üst üste düşük yapsam ve mesai saatim daha fazla olsa bende salarım ev işini. Hep diri olacağımız ne malum? Hep direktif mi vereceğiz biz adamlara. Elleri kolları tutuyorsa akılları çalışıyorsa pekala bizim yaptiklarimizi gayet yapabiliyorlar.

20 mg ve günde iki hap düşük doz mu? Benim bildiğim düşük doz 10 mg ve ilk hafta yarim yarim günde 1 kez içilecek şekilde oluyor.

İlaçların gücünü mg ile ölçmemek lazım. Sallıyorum parol 500 mg iken ağrılarıma güçsüz kalır ama arveles 25 mg ile 2 parolun kesemediği acıyı keser. Antidepresanlar da o şekilde.

Ayrıca tamam düşük ve çalışma saatleri sebebiyle eşiniz daha fazla paylaşabilir ama hem kendine hem size hem eve hem işe yetmeye çalışırken bu noktaya gelmiş olabilir. Genetik yatkınlık demek aaa benle hiç ilgisi yokmuş demek değildir. Psikolojik değil de fiziksel bir hastalığa yatkınlığı olsaydı ve yine aynı hayat düzeninde o hastalığa yakalansaydı herkes gayet evet adam bak sen elini taşın altına koymadığın için hastalanmış diyecekti.

Psikolojik konularda hep hafife almak gibi bir hata yapıyoruz hafife alınmamalı. Konu sahibi bunları sizin için demiyorum siz zaten benim gözümde epey hatalısınız ve yaşadıklarınızla ortak olarak siz de sebep olmuşsunuz gibi görüyorum ancak hatalarınızın farkında gibisiniz benim söylemim genel.

20 mg ve günde iki hap düşük doz mu? Benim bildiğim düşük doz 10 mg ve ilk hafta yarim yarim günde 1 kez içilecek şekilde oluyor.
Hastalığın genel seyrine, kullanılan ilaca göre çok değişen bir durum bu çok net bir şey söylemem doğru olmaz. Doktorların bana aktardığı bir bilgiydi bu düşük doz bilgisi, yorum katmadım.
Yazdıklarınızın her noktasına katılıyorum. Elalem ne derse desin zaten ikimiz için de bunların olmaması lazımdı. Hatalarımın farkındayım, iyileştiği zaman yolunu nasıl çizmek isterse saygı duyarım. Benimle kalmak isterse artık neyi yanlış yaptığımı biliyorum. Elbette onun da yanlışları var, kendisini iyi hissederse oturur konuşulur. Kalmak istemezse konuşuruz anlaşırız düzenimizi kurarız.

Böyle sorunlar genelde aynı anda yaşanıyor ve iki kişi de aynı acının içinde yer ediniyor. Ne yazık ki bir acı yaşanırken birbirlerine destek olmak yerine biri diğerinden destek beklemeye başladığında sonu alınmaz hale geliyor. Benim açımdan sizin özetiniz bu şekilde. Bakarsınız eşiniz çıktığında birlikte bu aşamaları kaydetmeye başlarsınız ve durum zamanla toparlanır. Umuyorum toparlarsınız.

Esiniz psikiyatride mi yatiyor? 3-4 intihar vakasini hastaneye goturmuslugum var yine de yatis verilmemisti. Siz esinizde sadece yasam sevincinin bittigine emin misiniz?

E-nabiz'ina girebiliyorsaniz iyice bi didik didik edin, bilinen bir hastaligi mevcuttur belki gozlem altina alma ihtiyaci duyulduguna gore?

Tam olarak ne yasarken hastaneye goturdunuz? Bilinci mi gitmisti, kendinde mi degildi, saga sola mi saldiriyordu?

Hayır gayet bilinci yerindeydi kendisini net bir şekilde ifade edebiliyordu. Ölmek istiyorum gibi net bir talebi de yoktu. Hayatın bir anlamı olmadığını, yaşamak için bir istek duymadığını, bundan sonra herhangi bir sorumluluk altına girmeyeceğini ve sadece dümdüz durmak istediğini dile getiriyordu.

E-Nabız ya da doktorlardan da aksi bir beyan almadım, düzenli takibini yapıyorum.

Cok ilginc yahu, sasirdim yalan yok.

Ozel hastaneye mi goturdunuz?

Hayır devlet hastanesinde. Hastane kapsamlı bir hastane, farklı bir konudan gittiğimde bana da direkt yatış vermişlerdi, iki durumda da bence farklı bir hastaneye gitsek ayakta tedavi önerirlerdi.
Bir tane psikiyatri calismis doktor uyemiz vardi, o buralarda olsaydı keske.

Esiniz kendi mi yatmak istedi bu arada?

Adamı delirtmişsin ne diyelim ki , biraz insafın varsa adamı boşarsın o da senden kurtulur ! Narsist insan ...

Yalnız konu burada sadece çalışıp çalışmama mevzusu değil iyi okudunuz mu siz? Konu sahibi hem çok baskın bir karakter olduğunu söylüyor hem de büyük sorumlulukları kocasının üstüne bıraktığını söylüyor.

Büyük sorumluluk olarak evde tamir işlerini söyledi. Sordum. Tamir işini de bi zahmet kocası üstlenseydi.

Gerek onun içine çok atan birisi olması, gerek benim çok baskın bir karakter olmam
Bence olayın özeti bu. Eşinizle ilişkilerinizi sakince yürütün. Hayat zaten ciddi ve yorucu en azından size düşen kısmında kolaylık göstermeye çalışın.

Arkadaşım kusura bakma da adamı cildirtmamissin adam kendisi pembe g.tlü. kaç tane düşük yaşamışsın, mesai saatlerin adamdan fazla, araştırma düşünme kısımları sende. O kadar zor geldiyse tutsun birini temizlik yaptırsın ya ne yükü varmış omuzlarında o kadar? Kafayı yedi bu erkekler gerçekten.

Zaten sizin gibt düsünenler yüzünden erkekler icine ata ata deliriyor sonunda. Düsükler sadece konu sahibini mi etkiliyor? Erkekler üzülmüyor mu saniyorsunuz? Konu sahibi kendi herseyi saldigini yaziyor. Herseyin yükü, konu sahibi dahil, adama kalmis.

Ben herkes gibi düşünmüyorum bu konuda.
Konu sahibi ile eşi anlaşamamış. Olabilir.
Zor süreçler geçirmişler bebek vs anlamında. Olabilir.
Kadın evi boşlamış, adam iki sorumluluk alınca psikolojisi bozulmuş. Vay paşam... Kadının boşladığı sorumluluklar da günlük hayatımızda hepimizin sorumlulukları yani, ekstra bir şey de yok.
Adamın mesai saati de kadından kısaymış. Prenseslik etmiş paşam.
Birebir aynı hayatı yaşarken kadın iyi kötü devam ediyor çalışıyor adam yok intihar etmek istiyorum yok öylece durcam falan. Mantıklı mı bu şimdi?
Düşük yaşamak sağlıksız gebelik yaşamak baba adayını 1 etkilerse anne adayını 3 etkiler.

Konu sahibi delirttiğin falan yok adamı bence. Hayır birini öyle delirtebilme yeteneği yok yani hiçbirimizde. Uyumsuz olabilirsiniz, mutsuz olabilirsiniz. Yol yakınken dön git.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…