Galiba kocamı delirttim.

Tüm sorumlulukları neden siz planlıyorsunuz, o zaman eşiniz aşırı pasif bir adam , siz sadece sizi ilgilendiren konularda aksiyon almalıydınız, eşiniz aşırı tembel bir insansa evlenince bu sorumlulukları almak istememiş olabilir, belki de deliliğe vuruyor kendini

Belki de eşi kendini deliliğe vuruyor sorumluluk almamak için, konu sahibi konusunu düzenlemeli bence , bambaşka şeyler çıktı açıklama yaptıkça...

Depresyonun da tıpkı beden hastalıkları gibi tıbbi bir hastalık olduğunun farkındasınız değil mi? Kadın böyle böyle yaptım falan diye anlattığı ve kendini tam ifade edemediği için adamın depresyonu geçersiz sayılmıyor. Normalde böyle yorumlarınızı pek görmezdim ama bu yorumunuz epey sağduyusuz ve maalesef cahilce.

Sen kendin depresyondasin.
Bundan ötesi yok yani.

Ya konu çok karışık aslında. Temizlik, düzen, iş güç konusunda sorumluluk almaktan gocunmuyordu, ya da yapmak istemediğini söylüyor ama zorla yapıyor gibi bir durum yoktu başta. Ev içinde eşit iş bölümü noktasında 0 sıkıntısı var. Ama ben o iş bölümünden kendimi çektikçe sarpa sardı işler. Benim kafamda ben evin beyni olmaktan yorulduğum için de fiziksel iş yapacak motivasyonum yok , onun kafasında da o fiziksel işlerden çok yorulduğu için evin beyni olacak enerjisi yok. Bir ortak yol da tutturamadık işte.

İsterse intihar edebilirden sonrasını okumadım zaten. Farklı düşünceler olabilir saygım sonsuz ama birinin ölümünü isteyecek kadar değil. Allah ıslah etsin ben ne anlatabilirim ki. Bence siz de tedavi olun. Kalbinizde bu kadar kötü his olmamalı. Meselenin süpürge tutmak olmadığını konu sahibi de 100 kere söyledi. O zaman sizin deyiminizle genetik hastalıkla doğan çocuklar vs de aynı kaderi paylaşabilir zayıf oldukları için. Lütfen TEDAVİ OLUN.

Son düzenleme:

Ben sizi çok yüzeysel buldum. Kendinizi ve eşinizi tanıma, olayları analiz edip doğru bir şekilde yorumlama beceriniz zayıf. Yazdıklarınızı okurken bir yakınıma çok benzettim sizi. Kendisine karşı çok iyi duygular beslemiyorum. Yakınımın eşi için çok üzülüyorum ve ona iyi gelmediğini, kesinlikle boşanması gerektiğini düşünüyorum. Elbette sizin konunuza hakim değilim. Ve kendinize dair bazı şeyleri yumuşatarak anlattığınızı düşünüyorum.

Benzettiğim durumlara gelirsek birkaç örnek vermek isterim. Mesela temizlik yapacağı zaman önce bütün işleri planlar, kağıda döker, bütün evi toplar ve eşi evi, onun tam olarak tarif ettiği gibi temizlemek zorundadır. Misafir gelecekse bir yemek listesi yapar ve eşi, parası var veya yok önemli değil, tam da o listedekileri eksiksiz almak zorundadır. Misafir gittikten sonra bulaşıkları eşi yıkar. (Bir tek yemek yapmayı sevdiğini söylemişti.)Bir yere gidilecekse tam olarak onun tarif ettiği şekilde gitmek zorundalardır. Kendi fikirleri hep doğrudur ve evin beyni kendisidir. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür ve kesinlikle çok zekidir. Zeki olduğunu her fırsatta vurgular, elini aşağı çekmek pahasına. İnsanın çok yorucu bir insan. O da zor zamanlar geçirdi, bebek isteği, tedaviler... Bir kadın olarak bir tek bu açıdan ona üzülüyorum.

Sizi tanımıyorum dediğim gibi. Ama kesinlikle terapi-tedavi neyse başlamalısınız. Aile geçmişiniz, üzerinde düşünmek istemediğiniz ne varsa, halı altına süpürdüğünüz, hatta duygularınızın bile bu kadar anormal derecede soğuk kanlı olması..

Evde roller değişmiş, siz evin erkegi eşiniz de evin hanımı olmuş

Yanlış yorumladığınızı düşünüyorum. Dünyanın en spontane işlerini seven insanıyım. Biri yemek yapmış ne yaptığı, bir yere götürmüş nereye götürdüğü, eğer aşırı baştansavma değilse nereyi nasıl temizlediği umrumda olmaz.

Burada olayların biraz yüzeysel kalma sebebi, birazcık da acaba tanıdığımız biri olursa bizim olduğumuzu anlar mı detay verince çekincem. Biraz Elalem ne derci olduğumu zaten söylemiştim.

Duygularımda soğukkanlılık 0, hatta overthinklediğimi bile söyleyebiliriz.

TRde milyonlarca insan yaşıyor. Kimse sizi ifşa etmez.
Düzgünce açıklık getirmediğiniz sürece kimse yardımcı olamaz.

Ben sizi çok yüzeysel buldum. Kendinizi ve eşinizi tanıma, olayları analiz edip doğru bir şekilde yorumlama beceriniz zayıf. Yazdıklarınızı okurken bir yakınıma çok benzettim sizi. Kendisine karşı çok iyi duygular beslemiyorum. Yakınımın eşi için çok üzülüyorum ve ona iyi gelmediğini, kesinlikle boşanması gerektiğini düşünüyorum. Elbette sizin konunuza hakim değilim. Ve kendinize dair bazı şeyleri yumuşatarak anlattığınızı düşünüyorum.

Benzettiğim durumlara gelirsek birkaç örnek vermek isterim. Mesela temizlik yapacağı zaman önce bütün işleri planlar, kağıda döker, bütün evi toplar ve eşi evi, onun tam olarak tarif ettiği gibi temizlemek zorundadır. Misafir gelecekse bir yemek listesi yapar ve eşi, parası var veya yok önemli değil, tam da o listedekileri eksiksiz almak zorundadır. Misafir gittikten sonra bulaşıkları eşi yıkar. (Bir tek yemek yapmayı sevdiğini söylemişti.)Bir yere gidilecekse tam olarak onun tarif ettiği şekilde gitmek zorundalardır. Kendi fikirleri hep doğrudur ve evin beyni kendisidir. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünür ve kesinlikle çok zekidir. Zeki olduğunu her fırsatta vurgular, eşini aşağı çekmek pahasına. İnsanın çok yorucu bir insan. O da zor zamanlar geçirdi, bebek isteği, tedaviler... Bir kadın olarak bu açıdan ona çok üzülüyorum. Ama evin beyni olmak yerinde iki kişilik bir hayatı paylaşan, bu evlilikte kendi payına düşeni yapan ve eşini sevmenin sadece histen ibaret bir durum olmayıp ona saygı göstererek, onun da kendi gibi bir insan olduğunu kabul ederek yaşasa, bu kadar stres yapmasa en ufak bir şeyi, bebeğinin olacağına eminim.

Sizi tanımıyorum dediğim gibi. Ama kesinlikle terapi-tedavi neyse başlamalısınız. Aile geçmişiniz, üzerinde düşünmek istemediğiniz ne varsa, halı altına süpürdüğünüz, hatta duygularınızın bile bu kadar anormal derecede soğuk kanlı olması.. Üstünde düşünmediğiniz çok şey var belli ki.

İyileşin, kendinizi sevin en başta ve eşiniz de iyileşsin. Birbirinize doğru şekilde değer verin. Birbiriniz üzerinde tahakküm kurarak değil, yükünü paylaşarak... Ama birbirinize iyi gelmeyecekseniz de intihar etmeye gerek yok.

Yorum yazarken şarjım bitti. Düzenleme süresi doldu. Bu yorumu göz ardı edebilir miyiz?

Mesajımı tekrar yazdım şarjım bitti düzenleyemedim. Detay vermezseniz yanlış yorumlamamız çok normal.

Mesajımı tekrar yazdım şarjım bitti düzenleyemedim. Detay vermezseniz yanlış yorumlamamız çok normal.
6 senelik bir ilişki ve 2 senelik bir evlilik bizimkisi. Evlenmeden önce o zaten yalnız yaşıyordu, ben aile evindeydim birkaç senedir. Sonra bir iş buldum, evlendim, eve 20-21 gibi dönmeye başladım. Başlarda birlikte vakit geçirir, evi temizler, yemek yapar bulaşık yıkardık. Sonra ben hem evi hem işi ilk kez deneyimlediğim için bir bocaladım haliyle. Ev işleri evcil hayvanlar derken her şey ona kaldı bir noktada fiziksel olarak. Ama bu esnada evdeki yerleşme ile ilgili işleri taşıma şirketini bulmaktan anlaşmaktan tut ustaları ayarlamaya kadar ben halletim. İlişki genelinde de bu iş bölümü böyle ilerledi. Bazen konuştuk dengeyi tutturduk bazen şaşırdık. Herkes gibi kavgalarımız oldu, birbirimize uygun olmadığımızı düşünüp ayrılmayı tartıştığımız zamanlar oldu ama problemleri anladığımızı düşünüp ortak kararlar aldık vazgeçtik.

Sonrasında çok topladık her şey çok yolundaydı. Çocuk planı da ince düşünülmüş bir plandı, bir dönem çok iyiydik, sonra düşükler sonrası ikimiz de tam patladık gibi oldu. Patlayınca zaten komple sildik çocuk fikrini kafadan. Ben çok kaygılı, dertlerini düşüncelerini söyleyen bir insanım. O çok rahat, ama dertlerini fikirlerini içerisine atan bir insan. O da benim kaygı durumlarımı anlamadığı için yanımda olamadı. Bazen ince düşünsün istedim, düşünemedi.

Sonra bir sebepten dolayı 0 kişi tanıdığımız bir çevreye taşındık. İkimiz de 24 saat evde iş saatlerinde dahi sadece birbirimizi görür olduk. Bu en son düşük falan olaylarından sonra ben yataktan çıkmadan çalışıp sonra uyuyan bir insan oldum. X su versene, X bilgisayarımı getirsene gibi bir amaçsızlık bu. Ailesinden çok kıymet verdiği birisi eşimle küstü, sebebini hala ikimiz de bilmiyoruz. Biraz borcumuz oldu, benim borçtan uykularım kaçtı, o toplarız dedi falan derken birbirimizi belli ki iyice anlamaz olduk.

İkimizin de birbirimizi sevdiğini ve değer verdiğini biliyorduk içten içe ama ikimiz de bunu çok hissetmiyorduk son zamanlarda. Değer anlayışlarımız farklıydı. Sonuç da malum zaten.

Biraz destan yazar gibi oldum, ama daha iyi anlamak istiyorsanız işin eğrisi doğrusu bu.

Çözülemeyecek durumlar değil. Belli ki depresyona girmişsiniz. Sizin terapi halinde olmanız gerekli, bunu lütfen geciktirmeyin. Güçlü olduğunuza inanıyorum sadece zor zamanlardan geçiyorsunuz. Terapi süresince hem kendinize dair hem de evliliğinize dair birçok şey yerli yerine oturacaktır. Kaygı durumunuz, stresiniz normal seviyeye inecektir.

Eşinize gelince onunki daha derin zannımca. Sorunlarını konuşmaktan kaçan ve içine atan insanlarda bu durum ya fiziksel hastalığa dönüşür ya da olmadık bir zamanda patlak verir. Eşinize destek olmanız ve bu evliliği yürütecekseniz biraz ona karşı, problemlerini size anlatmasına yönelik destekleyici sorular sormanızı tavsiye ederim. Zaten söze dökülünce baş edilemeyecek şeyler olmadığını görecektir. Böylece içinde büyümeyecek.

Umarım ikiniz de sağlığınıza kavuşur ve bütün sorunlarınızı çözersiniz.

Konu sahibi hiçbir şeyi doğru düzgün anlatmamışsınız. birisi tanır diye anlatmıyorum demişsiniz ancak zaten elalem ne derci bir insan olarak evinizin içinde olanları tanıdık insanlara anlatmadığınız aşikar. Ben sizi başka bir üyeye çok benzettim. Bir tanıdık tanır diye değil de üyeler tanır diye anlatmıyormuşsunuz gibi geldi bana.

Size benzettiğim üye de birçok kez düşük yapmış, evleneli birkaç yıl olmuş, evde evcil hayvanı olan, ev işlerini genelde eşinin yaptığı bir üyeydi. İlle o üyesiniz demiyorum (ki desem de bu benim ilk üyeliğim diyeceksiniz onu biliyorum) ancak cidden çok benziyorsunuz. O üye ve eşi evde sürekli bağrış çağrış kavgalar ediyordu. Üye, “eşim beni alttan almak zorunda ben baskın ve agresif biriyim” diye dolanıyordu. Eğer o üyeyseniz veya onun gibi evinizde sık sık kavga oluyorsa psikolojik olarak çökme nedeni sorumluluklarından ziyade evde bitmek bilmeyen huzursuzluktur diye düşünüyorum. Umarım düzelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…