Galiba kocamı delirttim.

Kadınlar kulübünde nadir üzüldüğüm erkeklerden.

Siz de yardım alın mümkünse bir evde psikolojisi bozuk biri varsa diğerlerinin de etkilenmemesi çok zor
Teşekkür ederim geri dönüşünüz için. Ben zaten yardım almaya başlayacağım hem bu durumu daha kolay atlatmak hem de bizi bu duruma getiren etkenleri en azından azaltmak için.

Konuyu okurken iyice saldım dediğiniz yeri merak ettim mesela neleri saldınız?
Ben biraz daha planlama insanıyım. Evdeki yapılması gereken işlerin, temizliğin ya da örneğin kırılan dökülen yerlerin tamir edilmesi için plan yaparım. Bir iş için usta gerekecekse bin kişiyle konuşurum bulurum sonra eşimi gönderirim sorunu çözmesi için. Öyle olunca yapılan fiziksel aktivitelerde çok geri kaldım. Hep şunu yap bunu yap insanı oldum. Mesai saatlerim de biraz daha fazla eşimden, o da biraz bahanesi oldu bu işin açıkçası. Elle tutulur gerçekçi bir bahane olmadığını biliyorum tabi.

Spesifik bir tanısı yok depresif duygu durumu olduğunu söylüyor doktorları. Çok düşük doz bir antidepresanla devam ediyorlar tedaviye.
çok düşük bir dozla yatış verirler mı sanmam. yatış verdilerse durumu gayet de ciddi düşük bir dozu alıp evde de tedavi olabilirdi. kolay kolay bu durumlara zaten yatış vermiyorlar.

çok düşük bir dozla yatış verirler mı sanmam. yatış verdilerse durumu gayet de ciddi düşük bir dozu alıp evde de tedavi olabilirdi. kolay kolay bu durumlara zaten yatış vermiyorlar.
Ben de öyle düşünmüştüm ama intihar düşüncesi varmış, o yüzden yatış verilir diye biliyorum

Eşinizin genetik yatkınlığı olduğunu düşünüyorum açıkçası. Anlattığınıza göre çokta delirecek sebepler göremedim. İnsanların başına acı olaylar gelir herkesin acıyı yaşama tarzı farklıdır tabiki ama hastaneye yatacak boyutta sizin onu delirtmiş olmanız bana saçma geldi.

Siz çıldırın da adamın bu hakkını da elinden alın. Aman hep siz ön planda olun.

çok düşük bir dozla yatış verirler mı sanmam. yatış verdilerse durumu gayet de ciddi düşük bir dozu alıp evde de tedavi olabilirdi.
Doktoruyla görüştüm. Şu anda 20 Mglık bir ilaç kullanıyorlar günde 2 kere. Zaten şu anda bulunduğu ortamın ona çok iyi gelmeyeceğini onlar da düşünüyor ama bir süre kontrol altında tutmak istediler. Belki tedaviye cevap vermezse dozda yükseltmeye gidebilirler diye tahmin ediyorum.
Siz çıldırın da adamın bu hakkını da elinden alın. Aman hep siz ön planda olun.
Kötü bir niyetim yok yalnızca merak ettiğim için soruyorum. Kendimi ön planda tuttuğumu size ne düşündürdü?

Konunuzu okuyun orada gerşey ortada

Konunuzu okuyun orada gerşey ortada
Elbette ki bir insanı bu duruma getiren onlarca sebep var. Ailesel problemler, ekonomik problemler, yaş gereği depresyona yatkınlık vs. Ben yalnızca kendi tarafımdaki durumdan bahsettiğim ve buna çözüm aradığım için size tüm olayların benimle alakası olduğunu düşünüyormuşum gibi geliyor olabilir.

Sizin mesai saatleriniz daha fazla ise doğrusu ev işlerinin ağırlığının onda olması zaten. Hem daha fazla çalışıp hem düşük yapıp hem ev işi mi yapmanızı bekliyormuş? Ki düşük hormonları etkiliyor cidden. Üst üste düşük yaptıysanız duygu durumunuz çok yara almıştır. Adam bana çıt kırıldım geldi açıkçası. Ev işini hanım yapmıyor vay anam ben yapıyorum hayat çok zor kötü diyerek intihara mi meyletti ne kadar komik.

Bahsettiğiniz şeylerin çok daha ağırını yaşamış insanlar depresyona girmiyor. Benim eşim de depresyon tedavisi görüyor ben de neden böyle bir şey olduğunu sorguladığımda doktoru yatkınlığı olduğunu söyledi. İlerleyen zamanda eltimden geçmişte de depresyon geçirdiğini öğrendim. Yani kendinizi suçlamayın, evet hepimiz hayat yolunda fazlasıyla yıpranıyoruz ve bazen psikolojimiz zayıflıyor. Ama depresyona tek başınıza sizin şu anlattığınız sebeplerle girileceğini sanmıyorum. Bu arada diğer arkadaşlara katılıyorum bu tarz psikolojisi bozuk insanlar evdeki diğer bireylerin de yaşam enerjisini emiyor, o sebeple siz de destek alsanız iyi olur. Eşinizin tedavisinde aşama kaydedildiğinde boşanma konusunu da gündeme getirebilirsiniz, ağır geldiyse bekar kalabilir.

Hanfendi başlığınız 'Galiba kocamı çıldırttım'

Konuya içimden geçirdiğim yorumu yapmak istiyorum. Eşinizin ki bana biraz sorunlardan kaçma gibi geldi, dediğim gibi genetik yatkınlığı yoksa. Çalışmak istemiyorum, 30 yaşına geldik elimizde birşey yok, hayatı kendim için yaşamak istiyorum falan filan.
Artık bu ülkede 40 yaşına da gelsek elimizde bişey olmayacak bi ev almak istesek 2 ev kadar faiz ödeyeceğiz. İnsanlar emekli olmak istemiyor çalışmak zorundalar 10 bin lira emekli maaşıyla geçinemeyecekler.
Diğer mesele yaşadığınız kayıplar yüzünden ruh haliniz dengeniz hatta alışkanlıklarınız bozulabilir bu çok normal yasın da bir süresi var.. eşinizden açıkçası size destek olmasını sizi motive etmesini beklerdim. Eşinizin sizinle değil kendisiyle problemleri var yaşadığı kayıplar da ya tetikledi ya cesaret verdi bilemiyorum.. kendinizi suçlu hissedecek bişey göremiyorum. Umarım herşey yoluna girer.

Duygusal olarak yanımda olmakta zorlandığı zamanlar oldu tabi ama benden böyle beklentileri olan bir insan değildi hakkını yiyemem. İş bölümü konusunda omuzundan yükleri biraz almalıydım, kötü hissediyorum diyip kendimi komple geri çekmemeliydim. O da kendisini kötü hissediyormuş ki yetişememiş demek ki. Çok kötü bir kriz yönetimi gibi düşünüyorum bu konuyu.

Hanfendi başlığınız 'Galiba kocamı çıldırttım'
Evet çünkü benimle yaşıyordu. Çevresel faktörlerin de benim de elbette ki payım vardır, hangisinin oranı daha fazladır bilemem tabi ki. Yine de en yakınındaki kişi ben olduğum için kendi payımın daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Gerçekçi bir bahane değil evet. Ama sizin için değil eşiniz için. Bence de genetik yatkınlık var ya da geçmişte ağır bir depresyon yasadiysa tekrar etme olasılığı vardır. Her şeyi siz mi söyleyeceksiniz bir ömür? Bahsettiğiniz şeyleri erkekler yapar evlilikte zaten. Ustayı falan ben bulup getireceksem üstüne bir de ev işi yapacaksam herife ihtiyacım yok zaten açıkçası. Duygu durumu zayıf ve kriz yönetiminde beceriksiz heriflerin kendine faydaları olmuyor eşlerine de yük oluyorlar böyle vallahi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…