Flörtüm çok lüks yaşıyor?

Aynı konu eski, konu sahibi ortada yok ama yazdıysa biri söylesin allah rızası için o 400-500 lira hesap gelen lüks restoran neresiymiş? Biz belediyenin dandik restoranına 600-700 falan ödüyoruz.

Aynı konu eski, konu sahibi ortada yok ama yazdıysa biri söylesin allah rızası için o 400-500 lira hesap gelen lüks restoran neresiymiş? Biz belediyenin dandik restoranına 600-700 falan ödüyoruz.
Hakikaten nasıl oluyor o? Geçen gün arkadaşla dedik ki bu ay deniz kıyısı bi mekanda rakı planı yapalım. İki kişiyiz, ellilik söyleriz herhalde (ellerinde varsa tabii o da yoksa 35 yetmez, 70 fazla gelir) ortaya, yanına mezesi falan derken arkadaşım dedi ki kişi başı 400-500 gider herhalde. Onunla hesabı hep ikiye böleriz biz. Dedim ne 500'ü kız en az 750 tutar kişi başı ucuza ne kaldı ki lüks restoranda 400 lira hesap gelsin?

Havaalanına yakın lüks restoranları düşündüm, bildiğim LA Mahzen ve İsa Bey var ikisinde de kişi başı 1000 liradan aşağı hesap gelmez şaraplı falan bir yemeğe. Şarabın kadehi 150 lira zaten.

Diyorum ya sana mavişehir sahilde belediyenin balık restoranı var, 35’lik rakı iki meze bir salata bir ara sıcak minimum 600 lira. Öyle lüks de değil baya bildiğin dandirik, mok gibi bi yer

Hep şu alkollü mekanlar çok kar ediyor diye düşünmüştüm, doğru galiba. Tekel bayide 70'lik rakı 400 civarıydı en son. Geçen konak pier'de gittiğim mekanın menüsüne baktım tekrar, 70'lik 800 tl küsür. Lüks bir yer değil ama dandik de denmez, kibar düzgün, deniz kıyısı sadece. Daha lüksleri de vardı yani. En iyisi en kısa zamanda güvenilir birini bulup bu yeme içme işlerini evin lüks balkonunda halletmek galiba bu uçuşa yetişemiyoruzz

Ayy ama Pier' deki yer hoş yaa. Hiç oturamadım ama ordan geçiş de var ya görüyorum. İçimde uktedir bi gün ben de içmesem de orda yemek yicem (ben genelde ordan dönüyosun ya fast food' çular var. Ordan yiyodum

Ada Beyi vardı orda uzun zamandır gitmedim, orayı diyorsan lüks şekerim orası masaya sıcak havlu geliyor, tuvaletlerde diş fırçası falan var

Konu sahibi siz degil luks yasayan, normal sosyal hayat yasayan birisi bile degilsiniz sanirim. Dis hekimiyim demissiniz demek ki kazanciniz fena degil. Yani ilk bulusma gibi ozel bir randevu icin gideceginiz restorani luks bulmaniz, taksiye burun kivirmaniz. Ustelik Turkiye sartlarinda 500 tl aksam yemegine luks demeniz!

Zamanında hoşladığım bi çocuk öyleydi bana göre çok yüksek standartlarda yaşıyodu ve karşılıklı birbirimizden hoşlanıyodıuk. Bu durumu idare edemeyeceğimi bildiğim için birliktelik yaşamamayı tercih etmiştim.

Başlangıçta sınıfsal olarak çok uç bir fark olduğunu düşünüp korktum açıkçası. Fakat siz zaten diş hekimiymişsiniz. Yani restoranlar artık çok pahalı maalesef. İlk buluşma için de özen göstermek istemiş. Romantik birine benziyor. Gemi mühendisi olması da çok iyi. Yani baba parası yiyen şımarıkzadelerden diye düşündüm ama adamın kazancı iyi belli ki.

Bu aralar her şeye fazla zam geldiği için herkesin lüks algısında sapmalar oluyor. Fakat bu harcamalar şu koşullarda gayet normal. Zaten siz de öğrenci değil, hekimsiniz. Sizin kazancınız da iyidir. Bir sorun göremedim.

İki iki içkili akşam yemeği 400 tl orta halli oldu artık. Geçen gün tavuk döner kolaya 70tl verdim.
Zaten seni etkilemek için iyi mekanlar seçmiştir. 20 li yaşlarımda bir erkek (daha sevgili olmamıştık ısınma turlarıydı) ilk buluşmada beni lüks bir balıkçıya götürüp bugünün parasıyla 1000-1500 tl gibi bi hesap ödemişti. Amaç kızı etkileyim falan işte... Bi sevgili olun hele ayak üstü dürüm tavuğa bağlarsınız...

Dün akşam eşimle rakı balık yaptık 1350 ödedik öyle salaş bir mekan lüks faln da değil. 400 500 normal bence.

Dün akşam eşimle rakı balık yaptık 1350 ödedik öyle salaş bir mekan lüks faln da değil. 400 500 normal bence.
arkadaşa aylar öncesinden verilmiş deniz kenarında rakı sözüm vardı. son zamanlarda çok sorar oldu, iptal etmek, sallamak için kırk takla atıyorum bir süre midem rahatsız bahanesi uydurdum ama sonra buluşmalarımızda bira falan içtik, mide ağrım otomatik olarak geçti tabii... yakında bahane olarak "dayım doğum yaptı" falan diyeceğim herhalde. işin trajik tarafı ben rakıyı sevmem, sevmediğim içki için dünya kadar hesap ödemek zoruma gidecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…