Flörtüm çok lüks yaşıyor?

Crazy-cat-lady

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2017
196
320
34
Merhaba herkese, inşallah derdime bakıp da Allah başka dert vermesin demezsiniz çünkü çok huzursuz olduğum bir konu.

Daha önce bahsettiğim mektup arkadaşımla hem mektupla hem de telefon üzerinde sohbetimiz devam etti ve yaşadığım yere (İzmir) gelmek istedi ve geldi. Ben 1 yıldır buradayım, kendisi daha önce İzmir’de yaşadığı için burayı benden çok daha iyi tanıyor o yüzden programı kendisinin yapmasını istedim. Bana 3 mekan önerisi sundu, ilk ikisi gerçekten çok ağır ve lüks restoranlardı açıkçası hayatımda böyle mekanlara gitmedim ve ilk buluşma için de uygun yerler olmadığını düşünüyorum, evlilik teklifi filan edilecek günlük olmayan kıyafetlerle gidilecek yerlerdi. İlk ikisine baktıktan sonra bu mekanların çok ağır olduğunu, ilk buluşma için daha samimi bir ortam hayal ettiğimi, insanlarla iç içe olmayı tercih ettiğimi söyledim. Başka bazı mekan önerilerinde bulundu ama onlarla ilgili de uyumsuz durumlar olunca ilk gönderdiği 3. mekanın aslında tarifimle uyumlu olduğunu söyledi. Bakınca onun ilk 2’sine göre daha sıcak olduğunu gördüm ve tamam o zaman dedim.

Kendisi şu an havaalanının yakınlarında bir otelde kalıyor (ve benim arabam yok) ve havaalanı ile yaşadığım yer yaklaşık yarım saat mesafede. Alkol alacağı için arabayla gelmeyeceğini söylüyor, taksiyle gelecekmiş. Ben normalde ihtiyaç halinde bile havaalanına gideceğimde izban saatleriyle uyumlu olacak uçak bileti almaya çalışıyorum taksiyle bu dönemde 300 tl gibi bir fiyat veriyorlar. Beni almaya taksiyle gelecekmiş ve aynı mesafeyi tekrar kat edip karar verdiği yere (yani daha uzağa) gideceğiz ve aynı taksiyle de döneriz diyor. Yani yuh…. Bu harcamalar benim için çok fazla. Bahsettiği mekanın yorumlarına daha detaylı baktığımda bir akşam yemeğine 400-500 tl gibi fiyatlar ödendiğinden bahsedilmiş. Tüm bunlar benim için çok lüks.

Bu akşam buluşacağız, yani aslında vakit biraz dar. Ama sizce kendisinden başka bir yer mi seçmeyi rica etmeliyim yoksa hayat tarzlarımız birbirinden çok mu uzak, bu buluşmanın ardından iletişimi kesmeye yönelik mi hareket etmeliyim?

Yani adamın parası varsa tabii ki lüks yaşamak isteyecek bu seni neden rahatsız ediyor anlamadım bence sen de ona ayak uydur eğer karaktere de düzgünse bence hiçbir sıkıntı yok bu şekilde yaşamakta aranıp da bulamadık bir fırsat bu devirde

E niye bu kız onla takılınca hiç hesap ödemicek mı? Para harcayacak mı? Hep adam mı ödeyecek? Demek ki konu sahibi yolunacak kaz aramıyor

İlk buluşma için özenmiş kaliteli bir akşam geçirmenizi istemiş. Kebapçıya mı götürseydi?
Ayrıca bugünlerde iyi bir kebapçıda bile 400 500 TL ye çıkarsınız. O kadar abartılı bir durum yok. Kendini kasma yani. Bu kadarına layık değilim gibi bir tavır içine girme. İyi vakit geçirmeye bakın.

Anladığım kadarıyla var, ben açıkçası maddiyatla ilgili şeyleri sormaya biraz utanıyorum şimdiye kadar da kendisi de vurgulamadı. Ben aslında diş hekimiyim, yani maddi açıdan az da olsa şanslı bir grupta sayılırım, kendisi gemi mühendisi. Bir seferinde bu yaşta uzaktan ilişki yaşamanın zor olacağını düşündüğümü söylediğimde son kez gemiyle gideceğini ve sonrasında İzmir’de olacağı bir işinin olduğunu, iyi para kazandırsa da böyle düzenli bir hayatının olamadığını falan söylemişti. Bir de genelde gemi mühendisleri için iyi gelirlerden bahsedildiğinden iyi kazandığını sanıyorum.

Karakterine dair şimdilik olumsuz bi izlenim edinmedim ama uzaktan edindiğim izlenim de yetersiz olabilir tabii.

400 500 liraya 2 kişi yemek yiyecekseniz normal. Ben trabzon akçaabatta oturuyorum. Akçaabat köfte yemeye gitsek şu an salatası patatesi içeceği cartı curtu iki kişi 400 lirayı geniş geniş bulur.

Taksiye 300 lira kulağa fazla geliyor ama izbanla sizi alamayacağına göre mecburen taksi tutacak. Hani başka nasıl olacak ilk buluşmaya mecburen o şekilde gelecek. Ilk bulusmaya sizi izbanla götürmesi daha anormal olurdu

Size teklif ettiği mekanlar pahalı sık yerler olabilir. Ama dediğim gibi belki ilk olduğu için özenmek istedi. Belki sizin lüks takildiginizi düşündü altta kalmak istemedi.

Ve son olarak belki de adamın parası var. Ona göre yaşamak istiyor. Bu da olabilir. Herkes aynı imkanlara sahip değil.

Eğer o sizin yaşam tarzinizi sorun etmiyorsa siz de etmeyin.

Hesabı ve taksi parasını size odettirme ihtimali olabilir, misafirim diye düşünebilir. Kaç yaşındasınız ikiniz?
Ben 31 yaşındayım o 33. Bu kadarı çok kabaca olmaz mı?
Taksiyle geleceğini söyleyince “Ben halk kahramanı olarak toplu ulaşım tercih ediyorum” dedim, “Ama bugün özel bi gün ve araba da kullanamam, seni halktan koparmam lazım” dedi. Yani bana ödetmez herhalde ama? Ödetirse baya incinirim, öyle yaparsa küserim mektubumu keserim p

Ben öğrenci olarak düşünmüştüm sizi, bu devirde AVM'de yemek yemek bile 200 lira tutuyor nerdeyse bence çok abartmışsınız

Bunu dediyse tamam :) bence kibar bir beyefendi gibi duruyor öğrenci de değilsiniz aşağı yukarı tahmin edebiliyorum gelirinizi 400-500 lirayla sarsılmaz gibi geliyor.

400 500 tl nasıl lüks oluyor anlamadım 900 1bin tlden aşağı hesap ödemiyorum eşimle çıktığımda öyle ultra lüks mekanlarda değil bunlar. Standart kaliteli balıkçılar diyelim. Size göre çoksa onu bilemem ama kendi ödedikten sonra neden sıkıntı yaptınız. Izmirin en lüks mekanı bence "E V" bilen bilir. Kapisinda ferrari,gumbal3000 minvalinda arabalar olur sadece,oraya da zamanında çok gittim,Istanbul'a göre normal geldi fiyatı bana. Ben olsam tadını çıkarırım, ilk gorusme için bunlar sıkıntı olmamalı,iş ilerlerse o zaman isteğinizi belirtirsiniz

Gemi muhendisi oldugu icin gemiye gittiginde dolar ile maas aliyordur sizin TL ile hesapladiginizi o dolar ile hesapliyor yani. O yuzden cok gelmiyor.

Durun bakalim bir gorusun belki hic hoslanmayacaksiniz gorusunce, belki adam kokuyor, belki garsona kaba davraniyor bilmiyorsunuz daha Bugun akisa uygun davranin sonrasini dusunursunuz. En kotu ihtimalle biraz para kaybedip hayat dersi kazanirsiniz

Normalde keyfinize bakin derdim ama internette denk geldigim bazi videolardan dolayi tanimadiginiz insanlarla sizin için lüks olacak yerlere takilmayin diyeceğim eğer butceniz yoksa.

Boyle yerlere goturup hesabi kadina ödeten, arabayla aldigi kadini mekan cikisi ortada birakip giden mi ararsin çok degisik tipler varmiş. Paraniz varsa gidin ama gittiginiz yerden dönmek ve yediginizi ödemekte sıkıntı yaşayacaksaniz dikkat edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…