fiziğimle hiç mutlu değilim.

Öncelikle söylemek istediğim şey, kendinizi ifade etme şeklinizi doğru bulmuyorum. Daha anlayışlı, sempatik, umut verici bir lûgat kullanmanızı tercih ederdim. Ben kendime inanır, kendime güvenirim. Ailemdekiler, çevremdekiler, zayıfladığım takdirde çok güzel bir kız olduğumu ve güzel fiziğim olduğunu savunuyorlar. Benim boyum uzun olduğu için 10 kilo dahi versem zayıf, en azından balık etli bir görünüm elde edebileceğim. Evet. Kilo vermek zor değil, uygun zamanı bekliyorum, yapılmayacak bir şey değil kilo vermek. Üstelik 30 kilo fazla elbette çok, lâkin 50-60 kilo verenler ne yapsın? Üstelik siz mankenlerin geçmişini nerden biliyorsunuz.. Eğer iddialı konuştuysanız desteklemeniz gerekir. Mankenlerden değilde, ünlülerden gidelim. Christina Aguilera'yı örnek vereceğim size. Doğum yaptıktan sonra gözle görülecek bir şekilde kilo aldı, lakin 1 yıl sonra başka ödül töreninde gördüğümde şok oldum. Eskisinden çok daha iyi, sıkı ve sportif bir fizik elde etmişti. Kilo vermenin zor olduğunu savunmadım, savunmam. Ben burada çatlaklar hakkındaki tecrübeleri dinlemek istedim. Üstelik buradaki ablalarım, bana güzel motivasyonlar elde etmemi sağladı, hepsine teşekkür ederim. Operasyonlar mevcut olduğunu söylediler. Ne kadar acı verirse versin, çatlaklardan kurtulmak için bıçak altına yatmaktan çekinmem.Eğer tamamen kaybolmuyorsa, elbette ki azaltmanın bir yolu %100 vardır, bu beni tatmin etmese de yine de daha iyi hissedebilirim. Üstelik bir alaycı, sarkastik tavrınız var. Hayaller boş değildir. Boş olan gerçekçiliktir kanımca. Hayal etmek, bizi diğer canlılardan ayıran bir özelliktir. Hayalsiz insanın, yarınları da olmaz. Üstelik ne kadar acı çekilse çekilsin, hayalini kurduğun hayata kavuştuğun takdirde çektiğin acı kutsallaşmıştır, iyi akşamlar.

Üslup falan sorgulamayı bırakın lütfen. Komik oluyor. Siz çatlağınızın nemlendiriciyle geçeceğine inanmak istiyorsanız inanın. Ben araştırdığım gerçeği söyledim. Şu an bu böyle. Polyannacılık oynamayı sevmiyorum.

çirkin olduğunuzu söylemedim ki eminim çok güzelsinizdir. Kilolu da çirkin değildinizdir,çatlakla da. Mankenlik bir meslek ve bedenle yapılıyor ve kusursuz bir bedenle. Ben de uzun boyluyum zayıfım ama manken olacak fiziğim yok çünkü çatlağım var, zayıflayınca deforme oldum. hayaliniz dişe dokunur ve emekle olunabilecek olsa bu kadar net yazmazdım. Sizi şevklendirir belki yazdıklarım kilolarınızdan bir an önce sağlıkla kurtulursunuz. Zaten biraz büyüyünce bu hayal dediğiniz şey de değişir.

Bütün mesajlarınızı okudum. Boy uzunluğu, kıvrım, bacak boyu, vucudum , kelimeleri arasında dönüp durmuşsunuz.
En son mesajınızda ise vucudumun ön planda olacağı bir iş olacak mankenlik olmazsa. Mesela sanatın başka bir dalı demişsiniz.
Sanatın hangi dalı vücudu ön planda tutuyor çok merak ettim ?

Bütün bu hayallerinizin tek sebebi vücudunuz mu ?
...

Soruya cevap : Önce kilo vereceksiniz. Sıkı bir sporla birlikte. Vücudunuzda ne kadar hasar var ancak o zaman görebilirsiniz. Şimdiki imkanlarla çatlak/yırtık kaybolmuyor azaltılıyor.
Morsa bunlar şimdiden gidin tedaviye.
Sanatın hangi dalı vücudu ön planda tutuyor diye sormuşsunuz, ozaman size en popüler şarkıcıların güzelliklerinden, çekiciliklerinden bahsedeyim. Rihanna, Lana Del Rey, Selena Gomez, Beyonce ve daha binlercesi. Bu kadınlar günümüzün en popüler şarkıcıları değil mi? peki içlerinden bir tanesinin bile çirkin olduğunu, fiziğinin deforme olduğunu gördünüz mü acaba? şimdiki dünya böyle, evet belki sadece yetenek önemli olmalıydı, ama görüşün de önemli. Lana Del Rey, öyle dudaklara, o saçlara, güzel fiziğe sahip olmasa yine Lana Del Rey olabilir miydi diye sorarım size......

arkadaşlar merhaba, ben elif. 17ye gireceğim, ama psikolojik olarak çöktüm resmen... son 3 aydır okulda kapalı iyice kafayı taktim meşgul olacak bir şey olmayınca.
arkadaşlar ben 4. sınıftan sonra çok kilo almaya başladım... sürekli yemeye verdim kendimi. hala öyleyim. aşırı yiyorum 1 günde büyük cipsler, ikişer kekler... bilinçaltimda ne yatiyor bilmiyorum ve bilmek istiyorum artık sorunumun ne olduğunuu..6-7 yıl oluyor kilolu olali. kendimin zayıf görüntüsünü unutur oldum. yemeden duramiyorum. aslinda çok kafaya takmiyordum. ideal kilomdan 30 kilo fazlayim...... ama hep bir gün düzelir ya sıkı bir spor yapsam harika fiziğim olur boyum da çok uzun bacak boyumda 103cm...... her şey harika olur diyordum.. taaki bir gün internette çatlaklara tedavi olmadığını görene kadar. dank etti.. 5. sınıfta çıkmıştı hepsi. ben kilodan olduğuun fark ettim ama alerji gibidir, kilo verince hepsi geçicek ve harika fiziğim olcak diyordum. öyle değilmiş. hayatım mahvoldu.....çatlaklara kesin çözümyok''.........günlerce ağladim. arkadaşlar benim çatlağım öyle bir çizgi, var ya da yok gibi değil. öncelikle nerelerde olduğunu söylemeye dilim dahi varmıyor. bacaklarımın arkası, önü, ayak bileğimden başliyor, baldırlara kadar... hemde öyle belli beyaz çizgiler var ki..... koltukaltımdan dirseklerime kadar, kalçam..... şöyle desem hiç yanlış olmaz, çatlak olmayan tek yerim elimin içi, sırtım, ayağımın altı ve boynum. geri kalan her yer öyle yırtılmış ki................ ben bacaklarımı açacak, kolsuz şeyler bile giyemeyecek haldeyim. ben artık kilo vermek bile istemiyorum ki. hiç geçmeyecek onlar çunku. ne kadar sıkılaşsam, kas yapsam, 90-60-90 olsam da onlar vücudumda paramparça olarak kalacak.. model olma hayallerimden ise bahsetmiyorum. bu şekilde çok moralim bozuluyor arkadaslar, lütfen dalga geçmeyin. bu çok ciddi bir sorun benim için. nasıl model olacak benden ki, çatlaklı model mi.. boyum uzun, bacaklarım uzun kıvrımlıyım diye seviniyordum hep. bir işe yaramayacak sanırım.... birde üstüne vücudumun belli yerleri sarkık.. barışık olamayacagim vücudumla galiba hiçbir zaman.

17 yaşında olduğun için önce şimdilik şanşlısın.. Yani daha yaşın genç. Bu günlerinin kıymetini iyi bil. Hayatı kendine zehir etmeden yaşının tadını çıkarmaya bak. Sorununa gelince ailevi, duygusal ya da başka nedenlerle içinde oluşan bir boşluğu yemek yiyerek doldurmaya çalışıyor olabilirsin. Hormonal bişeyler yoksa. 2013 yılında hayatımda ilk kez düzenli olarak zayıflamaya karar verip 15 kilo vermiş biri olarak, öyle şundan bu kadar şu saatte şu diye katı diyet listeleri uygulayıp, 2-3 ay sonra tekrar o yeme şekline dönersen verdiğin kiloyu geri alırsın belki de daha dazlasını. Önce hayatından şekerleri, tatlıları, çikolataları, çay şekerini çıkararak ve ekmeği de kısıtlı olaak kepek ekmeyi tüketerek başlamalısın.. Kepek ekmeği tok tutuyor. bir de kendine de ki, 1 sene sonra aynı bu kiloda olmak mı yoksa az ve düzenli olarak senede en az 10 kilo vermek mi? 1 sene sonra en az 10 kilo vermiş olmayı etrcih edersin. Yani kendine uzun vade tanımalı sakin sakin kilo vermelisin. Bir de öğlenleri protein yemek de tok tutuyor. Kolay gelsin. Hayatın tadını çıkar.. Yaşın daha çok genç..

Üslup falan sorgulamayı bırakın lütfen. Komik oluyor. Siz çatlağınızın nemlendiriciyle geçeceğine inanmak istiyorsanız inanın. Ben araştırdığım gerçeği söyledim. Şu an bu böyle. Polyannacılık oynamayı sevmiyorum.

çirkin olduğunuzu söylemedim ki eminim çok güzelsinizdir. Kilolu da çirkin değildinizdir,çatlakla da. Mankenlik bir meslek ve bedenle yapılıyor ve kusursuz bir bedenle. Ben de uzun boyluyum zayıfım ama manken olacak fiziğim yok çünkü çatlağım var, zayıflayınca deforme oldum. hayaliniz dişe dokunur ve emekle olunabilecek olsa bu kadar net yazmazdım. Sizi şevklendirir belki yazdıklarım kilolarınızdan bir an önce sağlıkla kurtulursunuz. Zaten biraz büyüyünce bu hayal dediğiniz şey de değişir.
Size söylediklerinizin yanlış olduğunu söylemedim, sadece fazla sert geldiniz, o kadar. Hayal dediğimiz şey elbette değişir. Ama bir de şu vardır ki, insan 7sinde ne ise 70inde de odur. Ben 4-5 yaşlarımdan beri televizyonla, magazinle, kliplerle, filmlerle büyümüş bir insanım. bir ünlünün hayatı beni normal bir hayattan daha çok tatmin etmiştir. Sizlere onların hayatının çok mükemmel olduğunu savunmayacağım, her türlü pislik var bu dünyada, kimi zaman uyuşturucu alıyorlar, kimisi küçük yaşta giriyor bu ünlüler bulvarına, psikolojisi çöküyor, kendilerine zarar veriyorlar. ben buna rağmen ünlüler dünyasına hep adapte olmuşumdur, nedeni belirsiz bir şekilde ilgimi çeker, ilgilenirim, severim. yaşın küçük, büyüyünce geçer diyenler var, arkadaşlar 10 sene gibi bir süreden bahsediyoruz, diğer çocuklar doktorluğun hayalini kurarken, ben kendimi podyumlarda görüyordum, lütfen. mümkün olması kolay olsa hayal olmaz zaten! yine de yorumlar için teşekkür ederim, hayallerim değişse bile sanata ve sanatçıya hep ilgi duyacağım.

Kardeşim 17 yaşında o da böyle ortamlarda büyük görüncem diye komik komik konuşur evet hanimefendi bilmem ne.... :) ah ah.. umarım istediğine ulasirsin.

Sanatın hangi dalı vücudu ön planda tutuyor diye sormuşsunuz, ozaman size en popüler şarkıcıların güzelliklerinden, çekiciliklerinden bahsedeyim. Rihanna, Lana Del Rey, Selena Gomez, Beyonce ve daha binlercesi. Bu kadınlar günümüzün en popüler şarkıcıları değil mi? peki içlerinden bir tanesinin bile çirkin olduğunu, fiziğinin deforme olduğunu gördünüz mü acaba? şimdiki dünya böyle, evet belki sadece yetenek önemli olmalıydı, ama görüşün de önemli. Lana Del Rey, öyle dudaklara, o saçlara, güzel fiziğe sahip olmasa yine Lana Del Rey olabilir miydi diye sorarım size......

Onlar şarkıcı sanatçı değil..

Kardeşim 17 yaşında o da böyle ortamlarda büyük görüncem diye komik komik konuşur evet hanimefendi bilmem ne.... :) ah ah.. umarım istediğine ulasirsin. Aile yapında boşluklar var gibi geldi fazla hayalperestsin. Bence bir psikologla görüşmelisin herseyden önce.
Siz öyle diyorsanız.. Yanlış bir üslup mu kullanıyorum acaba? Edebiyatla ilgilenen birisiyim, 17 yıldır yaşıyor olmam, eziklik mi, bir küçüklük mü anlamıyorum bu yaş konusunu da hiç. Diyelim siz 26sındasınız, 26 yıldır yaşamak size 17 yıldır yaşayan birini aşağılama hakkı mı veriyor... Yaşımı seçmek benim problemim değil.

Şimdi şöyle anlatayım evet mankenin çatlağı olabilir ama her yer yeri çatlak olan kaç manken gördünüz ki? Hele çok kilolu olup zayıflayan manken? Deri çatladığı takdirde oradaki kolajen yapı bozulmuş demektir. Altında orayı geren yağ dokusu da gidince oradaki deri gevşek, buruşuk durur. bunu yok etmenin de tek yolu tüm çatlaklı deriyi aldırmak. Çatlağın geçmesi şu an olanaksız. Bunu da yapamazsınız. Ayrıca dediğim gibi kilo verince ufak tefek de olsa deformasyon yaşayacaksınız.

Size manken olmayı düşündüren tek şey uzun bacağınız şu an. Bence hedefiniz sevdiğiniz bir vücuda ulaşmaya çalışmak olmalı. Açıkçası manken olma hayalinin yerine çok daha güzel, zeka,beceri gerektiren hayaller koyabilirsiniz. Neyse keşke böyle olmasa. Hayaller gerçek olsa. Ben gerçekleri söyledim. bana göre boşa hayal kötüdür ve acıyı uzatır. Zayıflayınca, çatlaklarınızdan, kurtulunca, manken olunca tekrar yazın.
Tülin şahini unutmayalım lütfen. Oda çok kiloluydu ve şu anda en gözde manken.

Konu sahibi ,sağlığın için önce fazla kilolarını ver bence. Sonrasını o zaman düşünürsün. Hem belkide sandığının aksine bir çözümü vardır.

Şarkı söylemek size göre sanat değil de, bilim midir? yoksa işsizlik mi, sanat nedir peki size göre? Sadece resim çizebilmek mi, şarkı söyleyen biri acaba çok merak ediyorum, sanatçı değilse nedir?

Hayır şarkı söyleyen gerçek sanatçılar var.
Sizin değiminizle oraya dudağıyla, saçıyla , memesiyle gelen, gece gündüz tek derdi " kıvrım" ve " vücut" kelimeleriyle hayatlarında başka anlam taşımayan zavallı insan toplululukları o saydığınız sarkıcı mankenler ve daha niceleri ..

Bundan 3 4 sene sonra bu düşüncelerinden eser kalmayacak canım benim. Sanata ilgi duyman çok güzel ama lütfen bacak boyun dışında zekanı kullanabileceğin bir dalı olsun. Yada mesela ellerini, ne bileyim düşüncelerini. Yıllar önce olsaydı hayallerinin peşinden git derdim ama şimdi durum öyle değil. Çok şeyden feragat etmen gerekir ki çoğu mutluluk bile getirmiyor. Kendine sağlam bir meslek hedefi koy. Diğer hepsi hobin olarak olsun olacaksa. Konusu açılmasaydı bunları yazmazdım da zaten

Çatlaklara gelince bende de var. Neler denedim kahvesinden limonundan bilmem nesine kadar geçmiyor. Nemlendirici ile çatlak falan geçmez. Ömür boyu bize miras kalacaklar. Kilo verince belki direk göze çarpmaz ama inan binlerce lira döküp medikal müdahele yaptıranların bile tamamen geçmiyor. Senin hedefin kilo vermek olmalı. Gerisi teferruat. Yorum yazanlara da alınma nolur. O kadar kolay olsa forumda deli gibi çözüm arayan yıllarca deneyen bayanlar var elbet biri geçti derdi.

Hayır şarkı söyleyen gerçek sanatçılar var.
Sizin değiminizle oraya dudağıyla, saçıyla , memesiyle gelen, gece gündüz tek derdi " kıvrım" ve " vücut" kelimeleriyle hayatlarında başka anlam taşımayan zavallı insan toplululukları o saydığınız sarkıcı mankenler ve daha niceleri ..
Anlaşılan hayatınızda bir kere bile açıp ''gerçek müzik'' dinlememişsiniz. Peki size sorsam gerçek sanatçı diye, bana örnek verir misiniz kimmiş bakalım. Beyonce gibi diva bir kadının müziğini, zavallı insan topluluklarına katıyorsanız eğer pardon ama sanatın yanına dahi yaklaşmayın siz. Lana Del'in o buğulu, ılıman, kontralto ses aralığını beğenmiyorsanız ve fiziğiyle ön planda olmak istediğini düşünüyorsanız sizin sanatçı olarak nitelendirdiğiniz kişileri de merak ediyorum.

Bundan 3 4 sene sonra bu düşüncelerinden eser kalmayacak canım benim. Sanata ilgi duyman çok güzel ama lütfen bacak boyun dışında zekanı kullanabileceğin bir dalı olsun. Yada mesela ellerini, ne bileyim düşüncelerini. Yıllar önce olsaydı hayallerinin peşinden git derdim ama şimdi durum öyle değil. Çok şeyden feragat etmen gerekir ki çoğu mutluluk bile getirmiyor. Kendine sağlam bir meslek hedefi koy. Diğer hepsi hobin olarak olsun olacaksa. Konusu açılmasaydı bunları yazmazdım da zaten

Çatlaklara gelince bende de var. Neler denedim kahvesinden limonundan bilmem nesine kadar geçmiyor. Nemlendirici ile çatlak falan geçmez. Ömür boyu bize miras kalacaklar. Kilo verince belki direk göze çarpmaz ama inan binlerce lira döküp medikal müdahele yaptıranların bile tamamen geçmiyor. Senin hedefin kilo vermek olmalı. Gerisi teferruat. Yorum yazanlara da alınma nolur. O kadar kolay olsa forumda deli gibi çözüm arayan yıllarca deneyen bayanlar var elbet biri geçti derdi.
Yorum için teşekkür ederim size de. Sanata ilgimin bundan 3-4 sene sonra azalacağını sanmam. Kimisi kimyager olmak isteyebilir, kimisi matematik öğretmeni, ben de açıkcası sanat dallarıyla uğraşıp geniş çapta biri olmayı dilerdim. Dediğim gibi sanatçı olamasam bile, sanatı hep seveceğim.... hemde çoğu şeyden daha çok. Ben zaten buraya sizlere hayallerimi sunmaya gelmedim. Çatlaklar hakkındaki tecrübelerinizi yazmanız için. Burada çok güzel insanlar var,, isimlerini bilmiyorum hiçbir güzel ablalarımın, ama motive edenler oldu şu 3 saatte, geçer diyenler, takma diyenler. Bazıları ise gerçekçi oluşununu çok da matah bir şey olduğunu savundu, hayallerini unut dediler. İnsan hayatına, ve hayallerine saygı duyabilseniz belki gelişmiş bir ülke olabilirdik. Benim kastım uzun boyum, uzun bacaklarım değil, sanat bulvarına adım atmam için güzelliğimi kullanmam gereken bir devirdeyim, insanlar artık dış görünüşe bakıyor, yaptığı sanat bile 2. plana atılıyor. Yanlışsın, diyen varsa gelsin anlatsın bana doğrusunu. Çatlaklar için operasyon olduğunu söyleyen ablalarım vardı, sağolsunlar umutlandım, az ya da çok. ''Hiç umut'' verici bir konuşma yapmaktan iyidir. İyi insanlar hep bir şekilde varolabiliyor. Çatlaklar benim için çok büyük bir sorun. Siz ister ''yaşımın küçüklüğüne'' verin, ister şımarıklığıma..... Kurtulmak için operasyonlara başvuracağım, en azından azaltmak bile hoş. Yani kısaca burdaki iyi insanlara teşekkür ederim.

Yahu 17 yaşında bir çocuğun benim yükselmek için bedenimi kullanmam lazım. Her türlü ödünüde veririm demesini inan bana kimse desteklemez çocuğum. Benim senin yaşında öğrencilerim var. Şuan bu soylediklerin demin dediğim gibi acilen psikolojik tedavi görmen gerektiğini doğruluyor. Ailede herhangi bir problemin var mı? Bak burda kimse seni tanımıyor. Tamamen iyiliğin için söylüyorum.

Anlaşılan hayatınızda bir kere bile açıp ''gerçek müzik'' dinlememişsiniz. Peki size sorsam gerçek sanatçı diye, bana örnek verir misiniz kimmiş bakalım. Beyonce gibi diva bir kadının müziğini, zavallı insan topluluklarına katıyorsanız eğer pardon ama sanatın yanına dahi yaklaşmayın siz. Lana Del'in o buğulu, ılıman, kontralto ses aralığını beğenmiyorsanız ve fiziğiyle ön planda olmak istediğini düşünüyorsanız sizin sanatçı olarak nitelendirdiğiniz kişileri de merak ediyorum.

Fazla edebiyat yapıyorsunuz ? Fiziği olmasaydı yok böyle olur muydu diyen siz değil misiniz ?
Nereden tutacağınızı bilmiyorsunuz .. Karar verin " o saç o dudak olmasaydı yok bilmem kim olur muydu diyeceksiniz , yoksa diva deyip başka bir yerden mi başlayacaksınız ?

Benim size vereceğim örnekler ile kafanızdaki bacak boyu , kıvrım , kavramları değişseydi , uzun bir açıklamaya girerdim.
Sizinle daha fazla yazışmayacağım.
Çatlakları çözebilirseniz ki tek engel olarak görüyorsunuz vucudunuzun ön planda olduğu bir iş seçersiniz olur biter.

Yahu 17 yaşında bir çocuğun benim yükselmek için bedenimi kullanmam lazım. Her türlü ödünüde veririm demesini inan bana kimse desteklemez çocuğum. Benim senin yaşında öğrencilerim var. Şuan bu soylediklerin demin dediğim gibi acilen psikolojik tedavi görmen gerektiğini doğruluyor. Ailede herhangi bir problemin var mı? Bak burda kimse seni tanımıyor. Tamamen iyiliğin için söylüyorum.
Zaten benim sizle bir sorunum yok. Sadece 17 yaşındaki bir ''bireyin'' neden sizin gözünüzde bir değeri yok, onu anlamadım. Ailem benim sahip olduğum en iyi şey. Benim yaşımda öğrencilerinizin olması, sizi benim ''hocam'' yapmaz..:KK70:

Zaten benim sizle bir sorunum yok. Sadece 17 yaşındaki bir ''bireyin'' neden sizin gözünüzde bir değeri yok, onu anlamadım. Ailem benim sahip olduğum en iyi şey. Benim yaşımda öğrencilerinizin olması, sizi benim ''hocam'' yapmaz..:KK70:
Canim bir birey değilsin demedim. Hocanım hiç demedim. Sadece yaşının özelliklerini iyi biliyorum. Ancak senin gozunde kadının cinsel obje olması ve kendini sadece bir beden olarak görmen sorun. Yükselmek için her türlü şeyi göze alırım demen sorun. Kendini bu kadar küçük görmen sorun. Yani tam tersi sen kendini bir birey olarak gormuyorsun. Ama tabi sen bunu da anlamayacaksin....

^^ Sizin ne demek isteğinizi anladım ben, merak etmeyin. Sadece 17 yaşındaki bir insanı kendinizden daha aşağıda görmeniz canımı sıkmadı değil. Yine de teşekkür ederim herkese. Dediğim gibi model olmayı istediğimi öylesine cümle içinde yazmıştım, çok detaya girmeyecektim, ben insanların çatlaklarla olan mücadelesini dinlemek istedim.. Anlaşılan da başarıya ulaşan yokmuş. Boşuna üzülmemişim, bir şey değişmeyecek. Elbette ki psikolojik sorunlarım var bu yüzden çok yiyorum, değil mi? Neyse, buradaki kalbi iyi olan herkese teşekkürler, diğerleri de, demek ki siz mankenliği öyle pislik, iğrenç görmüşsünüz ki, cümle arasında öylesine söylediğim bir olayı çok büyüttünüz, ''katiyen olma, o da meslek mi beh?!'' imasına getirenler oldu.. Amacim tamamen çatlaklar, üzüntüm tamamen çatlaklar. Bacaklarıma baktığımda ağlamamın sebebi çatlaklar. Neyse, sanırım konuyu kapatmak için moderatör izni gerekiyor-muş. Yetkili kişi konuyu silerse sevinirim.......

Yorum için teşekkür ederim size de. Sanata ilgimin bundan 3-4 sene sonra azalacağını sanmam. Kimisi kimyager olmak isteyebilir, kimisi matematik öğretmeni, ben de açıkcası sanat dallarıyla uğraşıp geniş çapta biri olmayı dilerdim. Dediğim gibi sanatçı olamasam bile, sanatı hep seveceğim.... hemde çoğu şeyden daha çok. Ben zaten buraya sizlere hayallerimi sunmaya gelmedim. Çatlaklar hakkındaki tecrübelerinizi yazmanız için. Burada çok güzel insanlar var,, isimlerini bilmiyorum hiçbir güzel ablalarımın, ama motive edenler oldu şu 3 saatte, geçer diyenler, takma diyenler. Bazıları ise gerçekçi oluşununu çok da matah bir şey olduğunu savundu, hayallerini unut dediler. İnsan hayatına, ve hayallerine saygı duyabilseniz belki gelişmiş bir ülke olabilirdik. Benim kastım uzun boyum, uzun bacaklarım değil, sanat bulvarına adım atmam için güzelliğimi kullanmam gereken bir devirdeyim, insanlar artık dış görünüşe bakıyor, yaptığı sanat bile 2. plana atılıyor. Yanlışsın, diyen varsa gelsin anlatsın bana doğrusunu. Çatlaklar için operasyon olduğunu söyleyen ablalarım vardı, sağolsunlar umutlandım, az ya da çok. ''Hiç umut'' verici bir konuşma yapmaktan iyidir. İyi insanlar hep bir şekilde varolabiliyor. Çatlaklar benim için çok büyük bir sorun. Siz ister ''yaşımın küçüklüğüne'' verin, ister şımarıklığıma..... Kurtulmak için operasyonlara başvuracağım, en azından azaltmak bile hoş. Yani kısaca burdaki iyi insanlara teşekkür ederim.
Gerçekçi olmayan hayalperest yorumlarla geçici umutlar elde edeceksen na buyur yol köşeden sağda. çözümü olsaydı bu kadar kadın biz bilmiyor muyuz denemiyor muyuz. ayrıca ben sanatla uğraşma demedim. anlamak istediğin yerden anlıyorsun. doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar burda haa

-Sanat eseri, para için yapılan bir eser değildir. Sanatçı o eseri tasarlarken hiçbir şekilde para kazanma amacı ile yapmaz. Zanaat eseri ise tam tersi şekilde asıl amacı para kazanmak olan eserlerdir. Yani söylediğiniz şarkıcılar sanatçı değil zanaatkâr.

Şarkı söylemek size göre sanat değil de, bilim midir? yoksa işsizlik mi, sanat nedir peki size göre? Sadece resim çizebilmek mi, şarkı söyleyen biri acaba çok merak ediyorum, sanatçı değilse nedir?

X