fiziğimle hiç mutlu değilim.

Ben daha fiziğinden memnun olanı tanımadım :confused:
hahahaha, aslında gerçekten öyle. ama çevremdekiler, akrabalarım, sen zayıflasan çok güzel fiziğin olur diyorlar. hafif etine dolgun ve uzun oldugum için. acaba biri nazar mı değdirdi ki :KK70: çatlaklarım olmasaydı çok beğenirdim... kiloya rağmen.. ama hem kilolu olduğumdan dolayi çatlaklar çok geniş, kesinlikle görülmeyecek gibi değil. bunları kamufle etmem için bütün vucudumu dövmeyle kaplattırmalıyım sanırım:KK70:

Çatlak kalmaz.nlendirici sürersin geçer bir süre sonra.Bildiğimiz gördüğumuz varda yazıyoruz dimi yaniii:KK49:bu yaşa kadar:KK45:
çok olumlu yorumlar gördüm mutlu oldum...... motive edilmem de gerekiyormuş biraz :-) ben her yerde yorumlar okudum, bu sitede de çatlak konusunda okumadığım konu kalmadı. kimse iyi şeyler yazmamış, tamamen kurtulan olmamış.. ben nemlendirici, bio oil, aloe vera falan kullanacağım yine. yabancı forumlarda da takıldığım için hintyağı, patates suyu öneriyorlar. ben hangisini denesem bilemedim. birde sabır gerekiyor tabi ki.. sizin başarılı olduğunuz tecrübeler varsa lütfen yazın, şuan çatlakların geçmesinden gayrı bir hedefim yoktur..

arkadaşlar hepinize güzel yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederim...... ama modellik hayalimden vazgeçmemi söyleyen hanımefendi, neden böyle düşündüğünüzü açarsanız sevinirim.. bir insan neden hayalinden vazgeçmeli? ben zayıfladığım takdirde, kıvrımlarıma, uzun boyluluğuma ve uzun bacaklarima güveniyorum.... tek sorun çatlaklar..... çatlaklar ile manken olamayacağımı düşündünüz sanırım. bir nevi de doğru düşündünüz, ama hayalinden vazgeçmeni öneririm demek biraz iç burkutucu olabiliyor..

Şimdi şöyle anlatayım evet mankenin çatlağı olabilir ama her yer yeri çatlak olan kaç manken gördünüz ki? Hele çok kilolu olup zayıflayan manken? Deri çatladığı takdirde oradaki kolajen yapı bozulmuş demektir. Altında orayı geren yağ dokusu da gidince oradaki deri gevşek, buruşuk durur. bunu yok etmenin de tek yolu tüm çatlaklı deriyi aldırmak. Çatlağın geçmesi şu an olanaksız. Bunu da yapamazsınız. Ayrıca dediğim gibi kilo verince ufak tefek de olsa deformasyon yaşayacaksınız.

Size manken olmayı düşündüren tek şey uzun bacağınız şu an. Bence hedefiniz sevdiğiniz bir vücuda ulaşmaya çalışmak olmalı. Açıkçası manken olma hayalinin yerine çok daha güzel, zeka,beceri gerektiren hayaller koyabilirsiniz. Neyse keşke böyle olmasa. Hayaller gerçek olsa. Ben gerçekleri söyledim. bana göre boşa hayal kötüdür ve acıyı uzatır. Zayıflayınca, çatlaklarınızdan, kurtulunca, manken olunca tekrar yazın.

hahahaha, aslında gerçekten öyle. ama çevremdekiler, akrabalarım, sen zayıflasan çok güzel fiziğin olur diyorlar. hafif etine dolgun ve uzun oldugum için. acaba biri nazar mı değdirdi ki :KK70: çatlaklarım olmasaydı çok beğenirdim... kiloya rağmen.. ama hem kilolu olduğumdan dolayi çatlaklar çok geniş, kesinlikle görülmeyecek gibi değil. bunları kamufle etmem için bütün vucudumu dövmeyle kaplattırmalıyım sanırım:KK70:
É yani kızkardeş , é yani kızım mı desem bilemedim abla sözü dinle herkes Moral veriyor sen dert arıyorsun kendine.Abla larına güven :KK49::eek:

Okuyor musun? Mankenlik disinda bir B planin var mi? Boy kac?

Kiloyu sagligin icin vermelisin. Mankenlik gibi bir idealin olmasina ragmen son 7-8 yildir kilo alma egiliminde oldugunu soyluyorsun. Erteleme, saglikli yasama basla.

Şimdi şöyle anlatayım evet mankenin çatlağı olabilir ama her yer yeri çatlak olan kaç manken gördünüz ki? Hele çok kilolu olup zayıflayan manken? Deri çatladığı takdirde oradaki kolajen yapı bozulmuş demektir. Altında orayı geren yağ dokusu da gidince oradaki deri gevşek, buruşuk durur. bunu yok etmenin de tek yolu tüm çatlaklı deriyi aldırmak. Çatlağın geçmesi şu an olanaksız. Bunu da yapamazsınız. Ayrıca dediğim gibi kilo verince ufak tefek de olsa deformasyon yaşayacaksınız.

Size manken olmayı düşündüren tek şey uzun bacağınız şu an. Bence hedefiniz sevdiğiniz bir vücuda ulaşmaya çalışmak olmalı. Açıkçası manken olma hayalinin yerine çok daha güzel, zeka,beceri gerektiren hayaller koyabilirsiniz. Neyse keşke böyle olmasa. Hayaller gerçek olsa. Ben gerçekleri söyledim. bana göre boşa hayal kötüdür ve acıyı uzatır. Zayıflayınca, çatlaklarınızdan, kurtulunca, manken olunca tekrar yazın.

Öncelikle söylemek istediğim şey, kendinizi ifade etme şeklinizi doğru bulmuyorum. Daha anlayışlı, sempatik, umut verici bir lûgat kullanmanızı tercih ederdim. Ben kendime inanır, kendime güvenirim. Ailemdekiler, çevremdekiler, zayıfladığım takdirde çok güzel bir kız olduğumu ve güzel fiziğim olduğunu savunuyorlar. Benim boyum uzun olduğu için 10 kilo dahi versem zayıf, en azından balık etli bir görünüm elde edebileceğim. Evet. Kilo vermek zor değil, uygun zamanı bekliyorum, yapılmayacak bir şey değil kilo vermek. Üstelik 30 kilo fazla elbette çok, lâkin 50-60 kilo verenler ne yapsın? Üstelik siz mankenlerin geçmişini nerden biliyorsunuz.. Eğer iddialı konuştuysanız desteklemeniz gerekir. Mankenlerden değilde, ünlülerden gidelim. Christina Aguilera'yı örnek vereceğim size. Doğum yaptıktan sonra gözle görülecek bir şekilde kilo aldı, lakin 1 yıl sonra başka ödül töreninde gördüğümde şok oldum. Eskisinden çok daha iyi, sıkı ve sportif bir fizik elde etmişti. Kilo vermenin zor olduğunu savunmadım, savunmam. Ben burada çatlaklar hakkındaki tecrübeleri dinlemek istedim. Üstelik buradaki ablalarım, bana güzel motivasyonlar elde etmemi sağladı, hepsine teşekkür ederim. Operasyonlar mevcut olduğunu söylediler. Ne kadar acı verirse versin, çatlaklardan kurtulmak için bıçak altına yatmaktan çekinmem.Eğer tamamen kaybolmuyorsa, elbette ki azaltmanın bir yolu %100 vardır, bu beni tatmin etmese de yine de daha iyi hissedebilirim. Üstelik bir alaycı, sarkastik tavrınız var. Hayaller boş değildir. Boş olan gerçekçiliktir kanımca. Hayal etmek, bizi diğer canlılardan ayıran bir özelliktir. Hayalsiz insanın, yarınları da olmaz. Üstelik ne kadar acı çekilse çekilsin, hayalini kurduğun hayata kavuştuğun takdirde çektiğin acı kutsallaşmıştır, iyi akşamlar.

Bir de mankenlik nedir , adam gibi bir iş tut. Türkiye'de yapılış biçimi gayet rezilce, modellik/güzellik yarışmaları zaten et pazarı, ne gerek var. Sadece Türkiye değil Avrupa'da da tonla rezillik dönüyor, erkek bir model nasıl tacizlere uğradığını anlatmıştı Voguedaydı galiba bul oku. Erkekler bile tacize uğruyor kadınları sormayın demişti. Podyumda salınmak yürümek et gösterip para kazanmak....bilemedim. hayallerini yukarda ne güzel savunmuşsun, topluma yararlı bir iş yapsan keşke.

Manken olamam ama fiziğim iyidir. Olacağım varsa da manken olmazdım dış görünüş odaklı hayat ve kariyer çok yüzeysel. İşim başka tipim de flört aşk-meşk işlerime hizmet ediyor böylesi daha iyi bence.:)

Son düzenleme:
Benim de model olma hayalim vardı o yaşlarda te Allahım
Hahahaha, muhtemelen herkes hayalini kurmuştur. Asla değişmez demiyorum, eğer manken olmazsam, sanatın bir daliyla uğraşmak isterim, sanat en değer verdiğim kavramdır. Yine de her şekilde vücudumun ön plana çıkma ihtimali yüksek, bakalım hayat nasıl şekillenecek..:KK68:

Hahahaha, muhtemelen herkes hayalini kurmuştur. Asla değişmez demiyorum, eğer manken olmazsam, sanatın bir daliyla uğraşmak isterim, sanat en değer verdiğim kavramdır. Yine de her şekilde vücudumun ön plana çıkma ihtimali yüksek, bakalım hayat nasıl şekillenecek..:KK68:

Hersey gönlünce olsun tatlım mutlu olduğun işi yap yaptığın işte en iyi olmayı hedefle

zaten kilo meselesini dert etmiyorum çünkü verebileceğimin farkindayım.. istemek, çaba göstermek yeterli.... ama dedigim gibi model olmak en büyük isteklerimden birisi, ve saydığım o 4 bölge dışında her yerde bembeyaz çizgiler görmek bence herkesi rahatsız eder..... belki sizin tek bir bölgenizde toplanmıştır çatlaklar ve rahatsız etmiyordur.. keşke benimde sadece kalçamdakiler kalsa diğerlerinin hepsi gitse.... ona da raziyim.. hatta sadece bacaklarımdaki gitse bile çok mutlu olurum..
Kilo veririm nasilsa diye hala kendini kandirip yemeye devam ediyorsun.o 30 kilo fazlan 3 yil sonra edecek sana 60 kilo daha.gunde 1 paket cips ne demek.
Ne yapiyorsun sen kendine allah askina..17 yasindasin yazik degilmi.
En guzel yillarini sagliksiz yiyerek kiloylami gecireceksin...
Acilen hemen bir diyetisyene git.
Kalkmis catlaklari dert ediyosun ya.
Once bi kilo verde catlaklarini sonra dusun

Bir de mankenlik nedir , adam gibi bir iş tut. Türkiye'de yapılış biçimi gayet rezilce, modellik/güzellik yarışmaları zaten et pazarı, ne gerek var. Sadece Türkiye değil Avrupa'da da tonla rezillik dönüyor, erkek bir model nasıl tacizlere uğradığını anlatmıştı Voguedaydı galiba bul oku. Erkekler bile tacize uğruyor kadınları sormayın demişti. Podyumda salınmak yürümek et gösterip para kazanmak....bilemedim. hayallerini yukarda ne güzel savunmuşsun, topluma yararlı bir iş yapsan keşke.
Size haksızsınız demeyeceğim, bunların hepsi doğru. Ama benim hedeflerim modellikle sınırlı değil, asıl amacımı sorarsanız elbette sadece vücudumun harikalığıyla insanları etkilemek değil. Benim hedefim sanata hizmet etmektir, ama sanat dunyasına girmek için bir strateji uygulamak gerekir. Güzelliğinle dikkat çekmezsen, malesef ki bu ülkede sanatçı olamiyorsun....enstrümansal ve ses sanatçılığı olarak hedeflerim de var.

Size haksızsınız demeyeceğim, bunların hepsi doğru. Ama benim hedeflerim modellikle sınırlı değil, asıl amacımı sorarsanız elbette sadece vücudumun harikalığıyla insanları etkilemek değil. Benim hedefim sanata hizmet etmektir, ama sanat dunyasına girmek için bir strateji uygulamak gerekir. Güzelliğinle dikkat çekmezsen, malesef ki bu ülkede sanatçı olamiyorsun....enstrümansal ve ses sanatçılığı olarak hedeflerim de var.

O zaman bol şans diliyorum her şey gönlünce olur umarım.

Bütün mesajlarınızı okudum. Boy uzunluğu, kıvrım, bacak boyu, vucudum , kelimeleri arasında dönüp durmuşsunuz.
En son mesajınızda ise vucudumun ön planda olacağı bir iş olacak mankenlik olmazsa. Mesela sanatın başka bir dalı demişsiniz.
Sanatın hangi dalı vücudu ön planda tutuyor çok merak ettim ?

Bütün bu hayallerinizin tek sebebi vücudunuz mu ?
...

Soruya cevap : Önce kilo vereceksiniz. Sıkı bir sporla birlikte. Vücudunuzda ne kadar hasar var ancak o zaman görebilirsiniz. Şimdiki imkanlarla çatlak/yırtık kaybolmuyor azaltılıyor.
Morsa bunlar şimdiden gidin tedaviye.

X