Sebze Yemekleri Fırında Patatesli Lahana Sarması - Mis Yoğurt Sponsorluğunda

Merhaba hanımlar size harika bir lezzet olan fırında patatesli lahana sarması tarifi vereceğim :)

Malzemeler :

- 1 adet orta boy beyaz lahana
- 8-9 tane orta boy patates
- 2 adet orta boy kuru soğan
-1 yemek kaşığı domates salçası
-1 su bardağı kısırlık ince bulgur
- tuz, karabiber, pul biber, nane
- yarım çay bardağı sıvı yağ

Fırında Pişirmek İçin :

- 1 yemek kaşığı domates salçası
- 1 tatlı kaşığı tereyağı
- 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
- 1 su bardağı sıcak su

Yapılışı :

Öncelikle lahanamızı 4 eşit parçaya bölüp, daha önceden kaynamış olan suda, sarılacak yumuşaklığa gelene kadar haşlayalım.
Eki Görüntüle 1949924

Patatesin kabuklarını soyup haşlayalım. Daha sonra hoşlanan patateslerin üzerine, 1su bardağı ince bulguru ekleyip püre haline getirelim

Eki Görüntüle 1949928

İyice karıştırıp üzerini kapatalım, bulgur patatesin sıcaklığıyla yumuşasın. Sonra üzerine 1 çay bardağı sıvı yağda kavrulmuş soğanın üzerine salça, tuz, pul biber, nane ve kara biberi ekleyip oluşan bu karışımı patatesli bulgurun üzerine ekleyip karıştırın.
Eki Görüntüle 1949944

Haşladığımız lahana parçalarına 1 tatlı kaşığı iç harçtan koyup saralım
Eki Görüntüle 1949951

Sardığımız lahanaları fırın tepsisine tek sıra halinde yerleştirelim.
Eki Görüntüle 1949952

Daha sonra 1 tatlı kaşığı salça, sıvı yağda kokusu çıkana kadar kavrulup üzerine 1 su bardağı sıcak su eklenip kaynadıktan sonra tepsiye dizilen sarmaların üzerine dökülür ve daha önceden ısıtılmış 180 derece fırında suyu çekip, üzeri kızarana kadar pişirilip üzerine yoğurt dökülerek servis edilir
Eki Görüntüle 1949954

Veeee sunuma hazırdır :)
Eki Görüntüle 1949955
Tugbisimm ellerinden opureem

Ayy vallahi korkuttun beni o_O:silah:

Bir daha olmaz sözzz sözzz:KK54:

Kusura bakma canım sarmalari ben yuttum :KK51::kk77:
Artık bidahakine sanada ayırırız:dondurma:
Aslında seni bırakmamak lazım:KK4:Bu yaptığının karşılığında bize bir sebze yemeği yapabilirsin:KK45:Yapmazsan başka şeyler düşünürüz:sinirli:
Yakın zamanda olsun beni çok bekletmeyin:KK45:

X