Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Özele gitmiştim bende doktor hiç anlamıycaksın bayıldatarak yapıcaz dedi ama ben korktum helico bakteri nedir
mide mikrobu olarak geçiyor ve dediğiniz şikayetleri yapabiliyor genelde de gastrit ve ülser in asıl sebebi o oluyo. doktorunuzun aslında yapması gerekirdi belki raporunuzda yazıyordur eğer yapılmadıysa da bi gaita testi yaptırabilirsiniz bi daha endoskopi olmayın

Çok sağolun yaa olmazsa hafta içi gidip baktırayım bi gaz mı şişkinlik mi ağrı mı acı mı anlamıyorum inanın Bi şişlik karnımda acı da var çok kötüyüm sabahtan beri ilaç içiyorum evde mide için ne varsa içtim

rica ederim ama dediğim gibi gaita kesin tanı vermez inşallah öyle birşey yoktur da bi daha endoskopi olmazsınız.

Arkadaşlar merhaba ağrılarınız ne durumda? Ben buralar sırt ağrısından ölüyorum. Sağa sola dönünce ağrı, sabit kalınca ağrı, elimle bastırınca ağrı. Rüzgara da çarptırdım kendimi şuan hayattan soğudum resmen yine panik atak tuttu başladım akciğer kanseri miyim o kanseri miyim bu kanseri miyim diye düşünmeye yine. Sırt ağrısı olan var mı bu şekilde? Rahatlamak için neler önerirsiniz?

Ben de kaç aydır ağrı çekiyordum altı aydır ilaç kulandim şuan ağrı hissetmiyorum ilacı bıraktım ama dolexs kulandim 30 mg Birakali 2 ay oldu

Kızlar aynı sorun bende de var doktora gittiğimde sormuştum havuza yüzmeye gitsem yada fizik tedaviye hangisi iyi gelir diye ikisi de olur ama tek çözümü pilates dedi. Pilates yaparak ağrılarından kurtulursun dedi imkanınız varsa pilatesi düşünün derim. Ben spor yapıyorum hareket ettiğim sürece ağrılarım çok olmuyor

Aynı durumdayım. Sabahları sırt bel bazen kalça bölgemde tutulmalar oluyor ama istisnasız her sabah oluyor. En çokta sırt ağrısı beni rahatsız ediyor. Kalkınca bir süre sonra açılıyor ama gün içinde biraz hareketsiz kalayım (tezgahta yemek yaparken vs) ağrılarım başlıyor. Dahiliyeye gittim romatizma sanıp tahliller temiz cikinca psikiyatride sevketti. Fibromiyalji dendi. 3 farklı ilaç verdi o dönem ağrılarım çok çok hafifledi ama pandemi araya girince tedavim yarım kaldı. En kısa sürede tekrar tedaviye başlamak istiyorum çünkü ağrılarım şiddetiyle geri döndü

Bende sırt ağrılarından muzadiribim kızlar sabah kalktığımda sırt ağrılarımdan tutuluyorum resmen sırt üstü gece yatamıyorum uykuda eğer yatmışsam sabah kalkınca sağa sola zor dönüyorum.Daha. Önce doktora gittim romatizma testleri yaptılar bişey çıkmadı fibromiyoloji dediler ama bir ilaç tedavisi uygulamadılar.D vitamini eksik çıkıyordu takviye aldım ama sırt ağırlarıma çözüm olmadı.Bende tiroid var oda sırt ağrısu yaptığını düşünüyorum

Bende aynı oldu ama ilacımı eczaneden kendim aldım 6 ay kulan demişti kulandim 6ay bıraktım vurusten dolayı gitmedim tekrar ama ağrım yok şuan

Benim yaşadıklarım da aynen bu şekilde gece hangi pozisyonda yatarsam yatayım sagimdan soluma donemiyorum. İstisnasız her sabah yataktan kalkmadan önce 5 dakka cozunmeye çalışıyorum donuk kalkıyorum çünkü. Tiroid bakıldı mi bende bilmiyorum ama TSH hormonu normal çıkıyor ondan anlaşılır mı. Fibromiyalji için tranko-buscas ve ilaveten iki ilaç daha vermişti Dr bana onlar iyi gelmişti baya.

TRoid için anti tpo anti triglobin ve diğer Tsh hormonlarına bakılması lazım tek başına iyi çıkması torid hastası olunmadığını göstermiyor.Nasıl bişeyse bu fibromiyalji tam olarak tedaviside yok acaba başka bi rahatsızlıklar varda bulunamıyor mu bilmiyorum açıkçası korkuyorum da sırt ağrısı hafife alınacak bişey de değil Bende sadece sabahları da olmuyor gün içinde uyuyim kalkayım sanki sırtıma şiş batırıyorlarmış gibi ağrıyla uyanıyom

Annem tiroid hastası benim o yüzden ben de zaten risk grubundayim. Ama annemin böyle şikayetleri yoktu. Benim de sadece sabahları olmuyor gün içinde de oluyor. Hatta sadece yattığımda değil uzun süre sandalyede oturdugumda ya da tezgahta biseyler yaptığımda da oluyor. Ama en şiddetli sabahları yataktan kalkarken ağrıyor. Sabaha karşı başlıyor özellikle ve sagimdan soluma donemiyorum. Bacağımı bir milim hareket ettirsem sırtıma vuruyor ağrı. Bir fizik tedavi uzmaniyla konuştum en iyi gelecek şeyin yüzme ve pilates olduğunu söyledi. Ama salgindan dolayı ikisini de ertelemek zorunda kaldım. İnternette bı doktor için yapılan yorumları okudum yanlış hatırlamıyorsam Ahmet Akgül du doktorun adı. Değişik tedavi yöntemleriyle fibromiyaljiden kurtulduklarini filan yazmışlar. Ama doktor benim yaşadığım şehirde değil. Düzenli gidemem ona da. O yüzden sürekli araştırma yapıyorum bana yakın bı yerlerde çare bulacağım bı Dr var mı diye

Hangi şehirdeymiş doktor Düzenli yüzme gerçekten iyi gelebilir.Zaten gün için de hiç yatmasam bile ara arar ağrısını hissediyorum ben inşallah bir çare buluruz yada başla bir rahatsızlığımız olmasın

Doktor sanırım İstanbul'da. Fibromiyalji patolojik kökenli başka bı hastalıkla iliskilendirilmiyor bildiğim kadarıyla ama tabi ki altında yatan bazı hastalıklar var. En önemlisi pskiyatrik rahatsızlıklar geliyormuş onun haricinde fiziksel travmaların da tetiklediğini söylemişti benim gittiğim doktor. Bir kaç kez dikkat ettim duygusal boşalma yaşayıp agladigim gecelerin sabahında ağrısız uyanıyorum. Ama insan ağrısı olmasın diye istisnasız her gece de aglayamiyor:))

Stres boşalması yaşayınca geçiyor mu olabilir aslında hepimiz birşeyleri kafaya takıp stres yaşıyoruz ben yüzmeyi deneycem inşallah işe yarar bir de tekrar doktor kontrolünden geçicem belki bir tedavi uygularlar

Yüzme gerçekten çok iyi geliyor ama onun haricinde pilateste deneyebilirsiniz
Benim ağrılarım geçmişti pilatesle bıraktıktan belli bir süre sonra tekrar dönüyor gerçi Sıfır stresli bi hayat yaşamak gerekiyor galiba ağrıların geri dönmemesi için ama o da pek mümkün değil

Mesajınızı okuyunca kendim yazdım sandım okadsr ki aynı sorunları yaşıyorum. Gecen ay göğüs ağrısıyla gittim doktora tomografi çektik bisi yok psikolojik dediler.simdi agrim sırtımda batıyor kemiklerim sanki.akciger kanseri miyim diye kendi kendimi yiyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…