Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Teşekkür ederim canım 8 haftalık şu an :) güzel dileklerin için çok teşekkür ederim amiiin inşallah arada yazar güncellerim zaten şimdilik şükür iyi gidiyoruz
Benim hamileyken hiç ağrım olmadı inşallah seninde öyle olur canım çocuğunu sağ salim kucağına al.

Yapıyor malesef canım yapmadığı bisey yok yine buna şükür diyelim tamemen strese bağlı artık buna eminim benm sol tarafım komple ağrıyor el parmaklarımda karıncalanma var
benimde tek bacağımda bi gerginlik ve minik minik çekiliyormuş gibi bi hisler oluyor, ayakkabı ayağımı rahatsız ediyor çıkarsam dolaşsam sanki rahatlıyor ben anlamıyorum bu saçma hisler neyin nesi.. Mesela sendeki garip hislerden örnek verir misin canm, ağrı dışında

Boynum dan damarın çekildiğini hissediyorum ayaklarım kımıl kımıl karıncalanma desem değil uyuşma değil kolumdan gelen ağrı ile el parmaklarım karıncalanıyor yüzüme vuran bi gerginlik oluyo bunun gibi şeyler yaşıyorum

o tarif edemediğin kımıllık ve boyundan yüze vuran çekme gerginlik hissi banada oluyor

Merhaba Mine hanım. Rica etsem bana da özelden yazabilir misiniz? Aynı dertten ben de muzdaribim. 3 ay önce laparoskopi ile safram alındı. Sonrasında kalbim, sırtım, kaburgam, midem derken nefes alamıyorum. 6 aylık bebeğim var. Geçen hafta antidepresan başladım. Kalp Dr na gittim birşey çıkmadı. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Merhabalar. 24 yaşımdayım, daha 15 yaşımdayken sol omzumda ağrı hissetmeye başladım bir iş yaparken. Tutulup kalıyor, cayır cayır yanıyordu ordaki kaslar. 18-19 yaşlarımdayken bu kez sırtımda hissetmeye başladım. Sağ kürek kemigimin iç tarafindaydi. Geriye doğru gerindigim zaman sağ kürek kemigimden cıtlama sesleri geliyordu. Hala da devam ediyor ama artık ağrı iki kürek kemigimin iç tarafına ve orta kısımlara yayıldı. Boyun düzleşmesi de varmıs. Boyun ağrıları da eklendi üstüne.
Doktora gitmedim,henüz teşhis konmadi yani. Ama ben fibromiyaljiden şüpheleniyorum. Ağrısız geçen bir günüm yok ve dik de duramıyorum.
Azıcık bir iş yapsam mahvoluyorum. Araştırdıgimda tıbbi bir tedavisi olmadığını öğrendim.
Sonra saraçoğlunun kürüne denk geldim. Yapıp fayda sağlayanlar olmuş. O kürü yapip ek olarak da mutlaka egzersiz yapmayı ve boyun destekli yastık almayı düşünüyorum. Banu hanımın videolarını da izledim. Söylediği şeyler çok mantıklı. Ki ben zaten şekeri seven ve nerdeyse yediği her öğün gluten içeren bir insanım. Umarım şifayı buluruz

merhabalar, 37 yaşındayım. 10 ay önce başlayan isal şikayeti ile gastroentrolojiye gittim. huzursuz bağırsak sendromu ve fibromiyalji dedi, mide şikayetlerim de olunca endoskopi yaptı gastrit çıktı. romatolojiye sevk etti fakat gidemedim. benim sorunum her sabah uyandığımda karın kaslarım, sırtım, bel kaslarım ağrılı ve gergin oluyor. gün içinde açılıyor. gece uyurken uykum çok bölünüyor, çok fazla rüya görüyorum, gece dişlerimi sıkıyorum, uykuda kendimi kasıyorum gibi hissediyorum. sabahları yorgun üzerimden kamyon geçmiş gibi bir hisle uyanıyorum. bu fibromiyalji denen illet bu şıkayetleri mi yapıyor. bunun için hangi doktora gitmeliyim. konyada önerebileceğiniz doktor var mı.

Bende aynı durumdayım bi haftadır da karnımda bi şişkinlik ağrı anlatamam daha önce doktora gittim midemden gastrit var ülser var dediler sabaha kadar uyuyamıyorum ağrıdan yapar mı bu hastalık mide rahatsızlığı.

benimde benzer şikayetlerim vardı midemde helico bakteri çıktı onunla ilgili tedavi görüyorum.Endoskopi yapılırken biyopsi yapıldı mı ?

Hayır yapılmadı doktor istedi ama tahliller temiz çıkınca yaptırmadım
Kesin tanısı endoskopiyle konuluyor ve endoskopi sırasında biyopsi yapılıyor keşke yaptırsaymışsınız . isterseniz özel bi hastanede gaita testi vererek de helico bakteri testi yaptırabilirsiniz ama tanı konusunda kesin olmuyor.

Özele gitmiştim bende doktor hiç anlamıycaksın bayıldatarak yapıcaz dedi ama ben korktum helico bakteri nedir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…