Eylülde Tüp Bebek Yaptıracaklar

Evet canim mesela tek yumurta transfer olacaksa o tek olani cozdurselermis garip gercekten devlet hastaneleri boyle ilgisiz oluyor demekki. Mesela bana embriyolog ilk olarak tek olani transfer edicez dedi oda blakistmi neymis
Dondurulmuş transferde başarı oranları taze transfere göre daha yüksekmiş. Ben birini tek kalan ikisini birlikte dondurmuşlardır diye düşündüm. Devlette 3 hakkın var çünkü. İlk 2 transfer tek embriyo son transfer 2 embriyo konuluyor.

Rabbim mükafatını vermiş. İnan çok sevindim msjın sonunu okurken yüzüm güldü. Sağlıkla kucağına almak nasip olsun inşallah.

Ya kizlar gunluk progesteron igne vuruluyorum ama mafoldum ya kalcamin ustune oturamiyorum gece uyuyamiyorum ates mide bulantisi cuma transferim var canimin derdine dustum resmen transferin heycanini yasamadim bile :-( doktorumla konustum igne en yararlisi azicik dayansan dedi

Bende vuruldum ama transfere kadar 3 gunde bir di transferden sonra hergun vuruldum bende geceleri yatamiyordum ama artik alistim düşünmüyorum artik popomu

Bende vuruldum ama transfere kadar 3 gunde bir di transferden sonra hergun vuruldum bende geceleri yatamiyordum ama artik alistim düşünmüyorum artik popomu
Benim hergun olandan bide gunde iki kez jel kullaniyorum insallah bende alisirim hamile kalirsam ilk 3 ay devam etckmisim cunku

Benim hergun olandan bide gunde iki kez jel kullaniyorum insallah bende alisirim hamile kalirsam ilk 3 ay devam etckmisim cunku
Alisirsin benim göbekten var hergun bide gobegim mosmor oldu artik koldan vuruyoruz morluk gecene kadar göbekten olanada alisiyormussun yani süreci var ama dediğim gibi poponu düşünme dikkatini oraya verme

Kizlarr bu cuma artik idrar testi yapicam ama acayip tırsıyorum hep husran oldu 2 yıldır transferden sonra 9.gun olcak cikar artik sonuc heralde idrarda dogru

Neden oyle dediniz malesef canim baya ilerledim bende cok negatif seyler gordum ama hangi acidan diyorsunuz sabirsizlikla cevabinizi bekliyorum
Geçen yıl 8kasımda dış gebelik dolayısıyla araştırma hastanesine sevk edildim doğum hastanesinden yeterli ekipman olmadığı için hastaneye gittigimde direk yakup kumtepeye muayene oldum dış gebelik oldugunu belirttim beni akşam saatlerinde ultrasona aldı hayır normal gebelik olduğunu ama 7haftalık olması gerekirken 5haftalık olduğunu bundan sana fayda gelmez düşer dedi bende sancımın bitmesini düşmesinin önemi olmadığını dile getirdim beni tekrar doğum hastanesine gönderdi süşmesini orda kendi doktorun takip eder dedi ve geri geldim doktorum neden geldigimi sordu bende yakup hoca normal gebelik olduğunu ama geriden geldiğini ve düşük yapacagımı sizin takip etmenizi söyledi dedim bütün doktorlar başıma toplandı beni tekrar ultrasona aldılar ve yine dış gebelik olduğunu ve acil müdahale edilmesi sag tüpte olduğu söylendi tekrar araştırma hastanesine gönderildim olay aynı gün oluyor şimdide bünyamin börekçiye muayene oldum oda yatış yapıyorum sürekli beta takibi yapıcaz dedi kendi kendine düşer diyerek beni 3gece 3gündüz olmak üzere beklettiler ve birkez olsun yanıma gelipte bu hasta ne durumda diye bakmadılar tabi tüp bebekte gelir var yatan hasta önemsiz sancıdan öldüm öldüm dirildim 3akşam sonunda polikinlikteki doktor yakup hocayı aramış hastanın dayanılmaz sancısı bar müdahale edelim diye tabi yakup hoca bağırmış çağırmış telefonu yüzüne kapatmış ben wc den çıkarken bayılmışım hemşireler polikinlikteki doktorlar başıma toplanmış damarlarda kanım çekilmiş ultrasona alırken ağlayarak kendime geldim doktor sefa bey Allah razı olsun ondan beni kurtardı iç kanama başladığını tüpümün patladıgını 4saat vaktimin kaldığını yakup hoca ister gelsin ister gelmesin herşleyi göze alarak beni amaliyat edecegini söyledi ve 10 kasım akşamı saat 19.39 da ben amaliyata alındım daha sonra kan istemişler çok kan kaybetmişim 4ünite kan varmış ama hastanede anons yapılmış aileme eşime herşeye hazırlıklı olun denilmiş eşime tek tüpü patlamış amaliyat sırasında digerinide kaybeden bilir diye imza attırmışlar vel hasıl amaliyat bitti kendime geldigimde saat 00.10 su yanı 4saatten fazla sürmüş dışarda bütün ailem perişan olmuş başka şehirdeki akrabalarım yola düşmüş gelmek için ve ben sol tüpte hasar varmı diye hsg çekildim sol tüp amaliyat esnasında kapanmış hsg sonucunu gösterdigim doktor sag tüp neden yok dediginde 10 kasım gecesi amaliyat oldum iç kanama geçirdim dediğimde doktor ayağa fırladı o hasta senmiydin sen yaşıyormusun dedi bana bende yaşıyorum yarım insan olarak dediğimde doktorun dediği ben ölsem o geceyi unutamam dedi sen gittin ve geri geldin dedi amaliyat sırasında ve artık tüp bebek tek çare dediler ve ben o insanlara artık canımı emanet edemem ve hakkımı helal etmiyorum asla erzincandan bi bayan gelmişti direk tüp bebek demişler oda bi umutla yaptırdı ama ne hikmetse dondurma sırasında dolap bozulmuş ve bozulmuş spermi transfer ediyorlar sonrada dolap bozulmuştu zati biz olumlu sonuç beklemiyoduk tekrar yapalım diyo bünyamin bey arkadaş kabul etmiyor istanbula tüp bebege gitmek için hazırlanırken hamile olduğunu öğreniyor şimdi 1yaşında oğlu var sakın bu doktorlara güvenme canım ezurumda oran daha düşük adet düzensizliğine bile direk tüp bebek diyolar kusura bakma uzun oldu hakkını helal et umarım emeğinin karşılığını alırsın ama olmazsa sakın erzurumda tekrar yaptırma

Canim cok zor gercekten bu kadar rahatsizlik bende hapini kullaniyordum midemi mahvetmisti refluden hergece bogularak uyaniyordum ictigim anda yemek bile yiyemeyip sereemlesip muhakkak uyumam gerekiyordu. Doktoruna soylesen bari miden icin baska ilac verse.

Yok biliyorum zaten canim hic ilgi denen bisey yok gunde 80 hasta aliyor hepsine 5 dakika ne hastaligini soyliyebiliyorsun ne baska biseyi bende yumurta toplama yaptirdim. Bir hafta gecti hala az yurusem mahvoluyorum karnim agriyor. Ayni durumlari hem cevremde gordum hem kendim yasadim sanki takip etmiyor gibi adam rastgele yazip yolluyor ilaclari. Sonuc ne olmussa olmus. Keske sava acsaydin canim ben olsam acardim baska bebegin varmi tupun alinmis sonucta

Hastane çıkışı elimden dosyamın alınacağını öğrendim hepsini telefonuma çektim eşime dava açalım dedim it itin ayağına basmaz boşver dedi parası olan konuşuyor bu devirde açmadı malesef ilk evliligimden 1kızım var ikinci evlilikten 1tane 4 aylık düşük ve dış gebelik var ortak çocuk yok malesef şimdi o hastaneyi görmek bile istemiyorum gitmiyorumda aklıma geldikçe başımdan aşa kaynar sular dökülüyor hastane çıkışı bünyamin beyi gördüm bişey sora bilirmiyim dedim döndü 1dk dedi ve arkasını dönüp gitti Allaha havale ediyorum

Kizlarr bu cuma artik idrar testi yapicam ama acayip tırsıyorum hep husran oldu 2 yıldır transferden sonra 9.gun olcak cikar artik sonuc heralde idrarda dogru
Gördüğüm kadarıyla 5.gün embriyosu genelde 7. 8.günde idrarda çıkıyor. Zaten 12 günde idrara geçiyor bebek.

Reactions: Cac
Gulumse24 cok sey atlatmissin gecmis olsun travmalari ve vucudun yipranmasi cok üzücü. keske doktora dava acsaydiniz
Sagol canım Allah razı olsun pişman oldum eşimi dinlemeyip açmadıgım için ama artık iş işten geçti malesef bugün tesadüfen erzurumda tüp bebek yaptıranlar diye başlık görünce yazmak istedim benim yaşadıklarımı kimse yaşamasın istedim

Reactions: Cac
Yakup beye telefon acilmis asil suclu o aslindada ikinci suclu bunyamin. Aslinda sana yaptiklarinsan sonra yakup hoca demek bile dogru degil cok uzuldum canim. Hastanede hemsireler dahil herkes cok kaba ve saygisiz herkes degersiz kiymetsiz bir hemsire haric sanirim sengulmu neydi bir o kadin iyi iste insanlarin sansi yok yakinlarda baska yer yok insanlar bende dahil el mecbur gidiyorum surec uzun o kadar zaman il disina gidilmez diye. Ama bunyamin hoca buharaya gececekmis orda boyle davranaamz diye dusunuyorum ama bilmiyorum yinede. Benim sadece transfer kaldi oda ne zaman yaptiririm bilmiuorim yumirta toplamadan sonra cok kotuyum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…