Eylülde Tüp Bebek Yaptıracaklar

Sagol canım Allah razı olsun pişman oldum eşimi dinlemeyip açmadıgım için ama artık iş işten geçti malesef bugün tesadüfen erzurumda tüp bebek yaptıranlar diye başlık görünce yazmak istedim benim yaşadıklarımı kimse yaşamasın istedim
Allah Allah ya bu doktorları anlamak zor cok zor seyler yasamıssıj arkadasım inşallah tez zamanda toparlarsın kasap bu doktorlar bende bu ıntıbayı verdı bu nasıl insanlık.. Neyse ki vicdanlı bir doktora denk gelmssnz gelmıs gecmis olsun

Yakup beye telefon acilmis asil suclu o aslindada ikinci suclu bunyamin. Aslinda sana yaptiklarinsan sonra yakup hoca demek bile dogru degil cok uzuldum canim. Hastanede hemsireler dahil herkes cok kaba ve saygisiz herkes degersiz kiymetsiz bir hemsire haric sanirim sengulmu neydi bir o kadin iyi iste insanlarin sansi yok yakinlarda baska yer yok insanlar bende dahil el mecbur gidiyorum surec uzun o kadar zaman il disina gidilmez diye. Ama bunyamin hoca buharaya gececekmis orda boyle davranaamz diye dusunuyorum ama bilmiyorum yinede. Benim sadece transfer kaldi oda ne zaman yaptiririm bilmiuorim yumirta toplamadan sonra cok kotuyum.
Malesef canım dedigin gibi el mecbur sanırım erzincanda yaşıyorsun bende erzincanlıyım erzurum geliniyim rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inş Allah seni takipte olacagım güzel haberlerini bekliyorum Allaha emanet ol canım

Allah Allah ya bu doktorları anlamak zor cok zor seyler yasamıssıj arkadasım inşallah tez zamanda toparlarsın kasap bu doktorlar bende bu ıntıbayı verdı bu nasıl insanlık.. Neyse ki vicdanlı bir doktora denk gelmssnz gelmıs gecmis olsun
Sagol canım Allah razı olsun 4geceyi unutmam mümkün degil 4gün doğum sancısı demek gece yanımda yatan hastaları uyutmuyordum sancımdan iniltimden bi iğne vurun öleyim artık beni bu sancıdan kurtarın diye yalvarıyordum sefa beye kardeşim diyo anlıyorum biliyorum ama yakup hocayı her aradıgımda tartışıp telefonu yüzüme kapatıyor diyo daha gençmişim kendi kendine düşermiş amaliyat ederse tüplerim zarar görürmüş bekliycekmişim bekledimde ne oldu 4gün ölümle pençeleştim neye çare oldu koca bir hiç düşüne biliyormusun bebek tüpte ve kalp atışı başlamış acil müdahale diyolar kendi prof hocalarına gönderiyorlar normal gebelik kendi düşer diyo varmı bu kadar ihmalkarlık olan bizlere oluyor kobay gibi kullanılıyoruz

Canim cok zor gercekten bu kadar rahatsizlik bende hapini kullaniyordum midemi mahvetmisti refluden hergece bogularak uyaniyordum ictigim anda yemek bile yiyemeyip sereemlesip muhakkak uyumam gerekiyordu. Doktoruna soylesen bari miden icin baska ilac verse.
Ben hap kullanmiyorum canim ignesi zaten hapa hic yanasmadi doktor daha cok yan etkisi var diye

Malesef canım dedigin gibi el mecbur sanırım erzincanda yaşıyorsun bende erzincanlıyım erzurum geliniyim rabbim hakkında hayırlısını nasip etsin inş Allah seni takipte olacagım güzel haberlerini bekliyorum Allaha emanet ol canım
Amin saol canim hayirlisi olsun kazasiz belasiz insallah

Geçen yıl 8kasımda dış gebelik dolayısıyla araştırma hastanesine sevk edildim doğum hastanesinden yeterli ekipman olmadığı için hastaneye gittigimde direk yakup kumtepeye muayene oldum dış gebelik oldugunu belirttim beni akşam saatlerinde ultrasona aldı hayır normal gebelik olduğunu ama 7haftalık olması gerekirken 5haftalık olduğunu bundan sana fayda gelmez düşer dedi bende sancımın bitmesini düşmesinin önemi olmadığını dile getirdim beni tekrar doğum hastanesine gönderdi süşmesini orda kendi doktorun takip eder dedi ve geri geldim doktorum neden geldigimi sordu bende yakup hoca normal gebelik olduğunu ama geriden geldiğini ve düşük yapacagımı sizin takip etmenizi söyledi dedim bütün doktorlar başıma toplandı beni tekrar ultrasona aldılar ve yine dış gebelik olduğunu ve acil müdahale edilmesi sag tüpte olduğu söylendi tekrar araştırma hastanesine gönderildim olay aynı gün oluyor şimdide bünyamin börekçiye muayene oldum oda yatış yapıyorum sürekli beta takibi yapıcaz dedi kendi kendine düşer diyerek beni 3gece 3gündüz olmak üzere beklettiler ve birkez olsun yanıma gelipte bu hasta ne durumda diye bakmadılar tabi tüp bebekte gelir var yatan hasta önemsiz sancıdan öldüm öldüm dirildim 3akşam sonunda polikinlikteki doktor yakup hocayı aramış hastanın dayanılmaz sancısı bar müdahale edelim diye tabi yakup hoca bağırmış çağırmış telefonu yüzüne kapatmış ben wc den çıkarken bayılmışım hemşireler polikinlikteki doktorlar başıma toplanmış damarlarda kanım çekilmiş ultrasona alırken ağlayarak kendime geldim doktor sefa bey Allah razı olsun ondan beni kurtardı iç kanama başladığını tüpümün patladıgını 4saat vaktimin kaldığını yakup hoca ister gelsin ister gelmesin herşleyi göze alarak beni amaliyat edecegini söyledi ve 10 kasım akşamı saat 19.39 da ben amaliyata alındım daha sonra kan istemişler çok kan kaybetmişim 4ünite kan varmış ama hastanede anons yapılmış aileme eşime herşeye hazırlıklı olun denilmiş eşime tek tüpü patlamış amaliyat sırasında digerinide kaybeden bilir diye imza attırmışlar vel hasıl amaliyat bitti kendime geldigimde saat 00.10 su yanı 4saatten fazla sürmüş dışarda bütün ailem perişan olmuş başka şehirdeki akrabalarım yola düşmüş gelmek için ve ben sol tüpte hasar varmı diye hsg çekildim sol tüp amaliyat esnasında kapanmış hsg sonucunu gösterdigim doktor sag tüp neden yok dediginde 10 kasım gecesi amaliyat oldum iç kanama geçirdim dediğimde doktor ayağa fırladı o hasta senmiydin sen yaşıyormusun dedi bana bende yaşıyorum yarım insan olarak dediğimde doktorun dediği ben ölsem o geceyi unutamam dedi sen gittin ve geri geldin dedi amaliyat sırasında ve artık tüp bebek tek çare dediler ve ben o insanlara artık canımı emanet edemem ve hakkımı helal etmiyorum asla erzincandan bi bayan gelmişti direk tüp bebek demişler oda bi umutla yaptırdı ama ne hikmetse dondurma sırasında dolap bozulmuş ve bozulmuş spermi transfer ediyorlar sonrada dolap bozulmuştu zati biz olumlu sonuç beklemiyoduk tekrar yapalım diyo bünyamin bey arkadaş kabul etmiyor istanbula tüp bebege gitmek için hazırlanırken hamile olduğunu öğreniyor şimdi 1yaşında oğlu var sakın bu doktorlara güvenme canım ezurumda oran daha düşük adet düzensizliğine bile direk tüp bebek diyolar kusura bakma uzun oldu hakkını helal et umarım emeğinin karşılığını alırsın ama olmazsa sakın erzurumda tekrar yaptırma
Çok geçmiş olsun çok çok üzüldüm Rabbim hayırlı evlatlar nasip etsin

Ya kizlar gunluk progesteron igne vuruluyorum ama mafoldum ya kalcamin ustune oturamiyorum gece uyuyamiyorum ates mide bulantisi cuma transferim var canimin derdine dustum resmen transferin heycanini yasamadim bile :-( doktorumla konustum igne en yararlisi azicik dayansan dedi
Cumartesi bende başlıycam o iğneye çokmu kötü ya ilaçları kullanmak epey zorlayacak gibi bende unuturum kullanmayı diye korkuyorum hiç sevmem ilaç içmeyi çünkü

Banada fitil olarak verdi. Bişey sormak istiyorum onu vajinaya koyduktan sonra geri gelmiyor değilmi yoksa uzanmak gerekiyor mu bir müddet
Geliyor canım. Uzansanda geliyor, uzanmasanda geliyor. İçerde kalan yeter diyorlar. Hap olarak kullanınca ciddi yan etkileri varmış. İğne yapmaktan iyidir. Zaten 2 iğnem daha vardı benim. Bunu tercih ederim.

X