Evlilikten soğudum

21 yaşında genç bir kızın bu kadar evlilik konusunda kendisini bu denli dertlendirmesini ben anlayamıyorum.
Ne gerek var bu kadar küçük yaşta, bu kadar çok sorumluluklar altına girmeye?
Ben bulunduğunuz ilçenin de buna etkisi olduğuna eminim.
Ancak anladığım kadarı ile siz çalışmıyorsunuz, evleneceğiniz kişi de daha çok genç yaştadır diye düşünüyorum.
Allah sonunuzu hayır etsin inşallah, iyi şeyler olsun hep hayatınızda ama bu kadar erken de evlenmenizi doğru bulmuyorum.

canım ben 8 yıldır beraberiz eşimle 2 yıldır da evliyim 22 yasındayım :) eger kı emınsen evlen ben emındım evlendım ve mutluyıum 3,5 yılda nişanlı bekledık :) emin isen adımı at.

Henüz 21 yaşındayım erkek arkadaşımla 7 yıllık bir iliskimiz var ve biz 17 18 yasindan beri evlencez evlencez diyoruz bu yaz evlenecektik ben babama vs. Söyledim hatta o da kabul etti ama erkek arkadasimin ailesi bu sene dugun yapamayacaklarini falan soyledi annemde babama söylemiş babam oh bende erken buluyordum zaten hatta 1 senede biz erteleyelim falan demis bende babam çok uzuldugu icin vazgeçmiştim korkmuştum zaten şimdi anneme diyorum ertelensin 1 sene daha annem hayır diyor ha 1 sene önce ha 1 sene sonra diyor küçük bir ılçede yaşıyoruz ve annem laf söz olcak falan diye korkuyor bu yüzden kabul etmiyor ne yapicam ben keşke en başından erkek arkadaşımın gazına gelip işi buralara getirmeseydim diyorum çok pişmanım sevdigimle çocukluk aşkımla evleneceğim ama sevinemiyorum mutlu olamıyorum
21 yasında evlencm desem,kafama terliği yerdım anamdan:)
26 da evlendm hala erken evlendin der:)
2019 agöre erken evet.
21 yasında evlenip hayat planınız nedir?
Calısıyor musunuz?Bi kariyer planınız var mı?

A
Henüz 21 yaşındayım erkek arkadaşımla 7 yıllık bir iliskimiz var ve biz 17 18 yasindan beri evlencez evlencez diyoruz bu yaz evlenecektik ben babama vs. Söyledim hatta o da kabul etti ama erkek arkadasimin ailesi bu sene dugun yapamayacaklarini falan soyledi annemde babama söylemiş babam oh bende erken buluyordum zaten hatta 1 senede biz erteleyelim falan demis bende babam çok uzuldugu icin vazgeçmiştim korkmuştum zaten şimdi anneme diyorum ertelensin 1 sene daha annem hayır diyor ha 1 sene önce ha 1 sene sonra diyor küçük bir ılçede yaşıyoruz ve annem laf söz olcak falan diye korkuyor bu yüzden kabul etmiyor ne yapicam ben keşke en başından erkek arkadaşımın gazına gelip işi buralara getirmeseydim diyorum çok pişmanım sevdigimle çocukluk aşkımla evleneceğim ama sevinemiyorum mutlu olamıyorum
Acaba naptınız merakettim evlendinizmi şuan 24 yaşa girdininiz veya girceksiniz .

Evlilik için o kadar küçüksünüz ki inanın şuan ki pişmanlığınızın daha fazlasını yaşarsınız ileride evlenirseniz kaç senedir sevgili olmanızdan ziyade gerçekten zamanının gelmesi önemli. Anladığım kadarıyla çalışmıyorsunuz ikinizde konuda bahsedilmemiş ama iyi düşünün derim.

Erkek arkadaşım çalışkan bir çocuk askere gitmeden önce de gidene kadar çalıştı askerden geldi 2hafta sonra ise başladı Allah'a şükür onda bir sorun yok ama gençliğimizi beraber yaşamak istediğimiz için böyle atıldık bu ise ama şimdi ben ailemden ayrılma korkusu yaşar oldum
Eger ikiniz de olgunsaniz, aile destegi olmadan gecinecekseniz, aileler de problemli tipler degilse evlenin bence. Ben de erken evlendim, her seyi beraber yaptik

X