Evlilikte kadına kalan miras

Bana araba aldı, bana ev alacaktı derken tapusu sizin üzerinize olacak sanırım ama bosanma halinde zaten ortak mal bunlar. Size diye bir sey almasına gerek yok ki.
Bir de gelecegimi garantiye almak için alacakti demissiniz. Miras kalmış artık öyle bir durumunuz da kalmamis. Ortak alınabilir.

Atladaşlar siz delirdiniz mi? Böyle evlilik mi olur? Benim malım benim olsun, kocam da çalışsın onun çalıştığı da benim olsun. Ama zinhar benim bir kuruşum onun boğazından geçmesin. Böyle bir mantık olabilir mi? Hayat arkadaşım dediğiniz, birlikte yola çıktığınız adamdan mal mülk para sakınmak çok çirkin. Bu kadar güvenmediğiniz adamlarla evli kalmayın. Böyle evlilik olmaz çünkü.

En iğrendirici erkek tipi eşiniz ya! Bana mal kalsa eşim asla tenezzül edip lafını bile açmaz. Gönlünce harca der. Bu konuda pozitif ayrımcıyım erkek adam kadın parası peşine düşmesin abi ya!
Ben böyle söyleyince de damardan giriyor Allah beni senin eline düşürmesin diyor

Evet ben de bunu anlayamadım zaten neden muhtaçken seviyormuşda şimdi böyle davrandığını

Eşim arabayı ortak almadı benim üzerime yaptı.. ben de üzerine vermeyi düşünmüyorum çünkü kötü bir geçmişim var eşimle güvenmiyorum açıkçası

Ben böyle söyleyince de damardan giriyor Allah beni senin eline düşürmesin diyor
Adam doğru söylüyor. Eşinizle ne gibi kötü bir geçmişiniz varda guvenmiyorsunuz? Aldattimi sizi? Cevap evet ise arabayı ve evi sus payı olarak mi aldı/alacak? Bu yüzden mi evlisiniz hala? Cevap yine evet ise evliliginize söyleyecek kelime bulamıyorum. Allah kadininda erkeginde cikarcisindan uzak tutsun.

Son düzenleme:
Bende bir tek benmi böyle dusunuyorum diyordum sizin mesajınızı okuyana kadar. Herkes sakın ha falan demiş ama evliliğin ne anlamı kaldı o zaman. Tamam kanunen kurallar belli ama evlilik hayatı sadece kanunun bize belirttigi kullarar üzerine mi dayalı? Yazılı olmayan kuralların hiç mi bir değeri yok. Etik davranmak gibi güvenmek/ güven vermek gibi ne bileyim vefalı olmak gibi. Bu kadar da ticari bir zihniyete dayali olmamalı ya yuva dediğimiz şeyin.

Anladığım kadarıyla siz çalışmıyorsunuz. Araba evlilik içinde alındıysa kimin üzerine olduğu farketmez ortaktır
Satmayın mallarınızı ama ara ara jest yapın derim.

Son düzenleme:
Dedeniz hayatta daha anladığım kadarıyla.Eğer o evlerin ve dükkanın tapularını sizin üzerinize yapmadıysa henüz düşmemiş miras için neyin huzursuzluğunu yaşıyorsunuz anlamadım şahsen.Belki dedeniz hayır yapacak bir yerlere bağışlayacak?

Miras sizin, sakın ortak etmeyin. Dükkanın işletmesini de ona vermeyin gerekirse kiralayın işletmesi için birilerine. Eşinizin tavrı çok kötü.
Dükkanın işletmesini ona verebiliriz sıkıntı yok ama zaten istemiyorum senin malın bana geçmesin diye trip atmaya başladı

Ben bu detayı kaçırmışım ya. Dede henüz hayatta ve baba vefat etti diye henüz piyasada olmayan malların kavgası yapılmaya başlamış. Oturduğum yerden ben utandım. Babaanne sağ değilse dedenin biriyle evlenip malları ona kaptırma ihtimalide var.

Yalnız bir mesaj yazmışsınız. Bana ev almayı düşünüyordu diye.
Bunu anlamadım. Size ev almayı düşünürken siz herşey sadece benim derseniz o nasıl olacak
Evi ikimize alacak bana değil evet miras benim çünkü ben kadınım beni yüzüstü birakmayacagini nereden bileceğim ona güvenmiyorum yaşadığımız kötü şeyler var çünkü güvensem de mirasımı satmak istemiyorum açıkçası yani öbür türlü de ben mi ona bakayım o ev almasın benim evimde mi geçinelim o ne kadar doğru doğru peki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…