Evlilikte aile ilişkileri...

En büyük korkumdu yanımda olmayan bir eşle evlenmek. ama annenin kaderi kızına hesabı bana da öylesi denk geldi
beni korumayınca ben de kendimi korumak zorunda kalıyorum.
dışardan bakınca eşim ideal eş. iş arkadaşlarıyla ve akrabalarla ilişkilerinde çok sevilir ama dışı sizi içi beni yakıyor.

Hiçbirşey olmamış gibi mi davranmalıyım. o zaman yenilgiyi kabul etmiş olmaz mıyım? bundan sonra meydan iyice onlara kalır. bize karşı gelemiyor diye iyice üstüme gelirler

Hayırrrr Sizi iplemiyorum gibi, çokta tın gibi.

Ne yenilgisi, bak sen tavrını susarak koy. İpleme abiyi, hamini.

Senin derdin ailenin sana tavrı olsun. Sen sakın ama sakın abisinin yada gelinin kocana nasıl davrandığını takılma sakın onlarıda bu konuda düzeltmeye çalışma.

30 senelik abi kardeş birbirlerine böyle davranıyorlar. Sen mi söyleyeceksin. Bırak problem varsa kendileri cozsun. Kaldı ki problem de yok.

Sen sana yapılan taviri dikkate al. Ama esinin başının etini yeme.

1000 liralık hediyemi alıyor bırak alsın. Senden yada çocuğundan kismiyorsa müdahale etme.

Belli bir noktadan sonra kendi paramı harcarken sana mı sorcam der. Seninde zoruna gider.

Yorulursun...

haklısınız güdülmeye alışkın bir adamı değiştiremem.
gittiğimizde zaten hiç konuşmuyorum. o da ayrı problem oluyor. :)
yoruldum hem de çok erken...

Sizi çok iyi anlıyorum, dışardan bakınca çok mülayim ama içinin bizi yaktığı bir babam var. Ama işte mutsuzluğunuz yüzünden yanlış insanları suçlamayın. O iki kişi şu an hayatınızdan çıksa yarın başka biri olur. Eşiniz sizi ezdirdiği, siz kendinizi ezdirmediğiniz zaman kızdığı sürece bir şeyler düzelmez. Mutluluğunuz için eşinizin bir şeylerin farkına varması gerekiyor.

Ailesine karşı salak olan sömürülen size karşıda öyle olur değilse size karşıda öyle olmaz art niyetsiz olun aileniz yada etrafınızdakiler tarafından dolduruşa gelmeyin eğer size karşı bir yanlışları varsa bunu birebir sorunlu olduğunuz kişiyle halledin eşinizinde aklını küçümsemeyin sen safsın seni sömürüyorlar sen görmüyorsun gibi ithamlar sizin zararınıza olur araya nifak sokan kişi olarak görülürsünüz

Böyle adamlar ne değişir ne anlar kullanıldığını. Anca uzulduguyle kalıyor hanımlar.

İki seneye yakın evliyiz eşimle. Tanışmamızın 3.ayında nişanlandık,6.ayda evlendik. Kimseden yardım almadan, kimseyi karıştırmadan. Evliliğimizin ilk 3-4 ayı her gelmek isteyeni geri çevirmedik, saygısızlık etmedik ailelerimize. Yedirdik içirdik yatırdık. Sonra bi baktık benden birileri onu doldurmuş , ondan birileri beni. Sessizce sakince konuştuk ben onun görmesini o benim görmemi sağladı. Dedik biz yıpranırız böle, çnkü mutsuZlukla beslenen ailelere sahibiz, o günden sonra kapıları kapattık, saygısızlık yapmadan kimseyi üzmeden evde yokuzlara, işimiz varlara kadar uzattık olayı. Yavaş yavaş anladılar. Ve böle bi bucuk senedir daha hiç tartışmadık birbirimizle. eğer anlamıyolarsa ve huzurunuzu kasten bozan birileri varsa hayatınızda, bir an önce uzak durun.

Sen esine ne soylersen soyle batacaktir su durumda.. Yontem degistir.. Biraz zorla kendini.. Esine onlar hakkinda son ve sakin bi konusma yap; kotulemeden kirildigin noktalari anlat.. Sadece benim yanimda durmani bekliyorum 'esin' olarak, kimseyle kotu olma niyetim yok filan de.. Sonrasinda da lafini etme bi bakalim.. Esin bazi seylerin farkinda olsa bile, sen surekli söyledikce veya gundem yaptikca yansitip sana patlayacaktir.. Sonuçta abisi..

haklısınız güdülmeye alışkın bir adamı değiştiremem.
gittiğimizde zaten hiç konuşmuyorum. o da ayrı problem oluyor. :)
yoruldum hem de çok erken...
Yanlis anliyorsunuz onerileri.. Hic konusmamak veya tartismak cozum degil su durumda.. Sakin ve cool takilmani öneriyoruz.. Kendine dert edip icten ice kendini yemen sadece sana ve evliligine zarar verir, kimseye bisey olmaz..

Yanlis anliyorsunuz onerileri.. Hic konusmamak veya tartismak cozum degil su durumda.. Sakin ve cool takilmani öneriyoruz.. Kendine dert edip icten ice kendini yemen sadece sana ve evliligine zarar verir, kimseye bisey olmaz..
Aynayı kendine tutmayı bilmeyen birine anlatamazsın ona kim en iyi anlatır biliyormusun ZAMAN

Bazı aileler var ki ancak cocuklatirini somurebildikleri taktirde sevgilerini gösteriyorlar. Çocukluktan alisiyor. Şunu yaparsam sevilirim yoksa sevilmem. Böyle yetiştirme eşin karşılıklı sevgi gormediyse zor düzelir bence. Belki ona onlardan görmediği sevgiyi uzun süre versen bıkmadan usanmadan düzelir belki

Aynı sorun bende de var malesef eşim ailesini hep iyi olarak görüyor ben 4 yıldan beri kendimi kanitlayamadim artık yapcak bişey kalmadı birgün kendi anlasın ne olduklarini diye bekliyorum boşver muhatap olmayın

eşinize sevginizi,saygınızı gösterin.sahip çıkın sarıp sarmalayın.onun mutluluğu için fedakarlık yapın.o mutlu olunca sizde mutlu olun.onun üzüntülerini mutluluğunu içtenlikle paylaşın.bu kadar güzel bir sevgiyi kaybetmekten korksun.sonra zaten kendisini çıkarsızca seven bir kadınla menfaat gözeten yapmacık ilişkiler arasında ayrım yapmayı öğrenecektir...

Benimde aynı abisinin huyu var sadece belirli kişilere hoşgeldin der. Bana demez mesela ikinci evliliğinden olan eltimid hiç sevmedim oda beni. Ramazanları çağırırdık birbirimizi hoşgeldin demek bile yok sanki lokantada yemek yiyorum twk başına . Hoşlanmıyorsun madem çağırma gitmek istemiyorum ama eşim üzüzlüyor mecbur gidiyorum.

gülesim geldi.nikah yemeğini erkek tarafı karşılar birde utanmadan trıp atıyorlar. hocte altan almazdım. eşinde akılanmıyorsa boşan gitsin cekılmez

Önce siz sakin olun eşinizele her konuşma sonunda kavga ederseniz eşinizi diger tarafa itersiniz onları halkï bulur herzaman . Sakince bekleyin laf sokmayın sabır gösterin bir süre sonra kendisi şikayet etmeye başlar siz gene eleştirmeyin dinleyin. Abisine ve eltinize gelince onları görmezden gelin umursamaz davranın siz onların yanında surat asmayın o zaman kaybedersiniz çünkü . Siz sabırlı davranîn bir süre daha politik davranın .
Ve en önemlisi ne olur ne olmaz bilinmez biraz kenara para biriktirin eşinize söylemeyin tedbirinizi alın .

Bu arada aynı şeyleri bende yaşadım birde kaynım , eltim ve üç çocugu bana küsmüş ayyyy çok üzüldüm çok benim senden en büyük farkım eşim herşeyin farkında ve o onlara tavır koydu kapıyı kapattı . onlarda dügüne gelmediler tabrik bile etmediler , bir önceki mesajda yazdïm ne yapman gerektigini . Kavga çözüm degil emin ol sabırlı ol sakin ol .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…