Evlilikte aile ilişkileri...

Benim eltimle kaynım da beş para etmez,işe yaramaz insanlar. Sizin yaşadığınız olayların mislini bize yaptılar ya da yapmadılar,engel oldular. Hiçbir şeyimize yardımları da olmadı. Ama benim asla bi beklentim söz konusu değil. Kv nin sürekli samimileştirme çabalarına da ben böyleyim,sevmiyorum samimiyeti,çok konuşmayı diyorum. Uzak duruyorum. Zaten insanın kanı ısınmayınca nasıl konuşsun,sohbet etsin. Havadan,sudan,işten,güçten takılın gitsin. Eşinize de daha fazla açmayın muhabbetlerini,boşverin

İlk evlerine gittiğim gün ben bi içtenlik bekledim sonuçta kardeşinin evleneceği kızım. hoş geldin deyip koltuğa yayıldı. bi hal hatır sorma yok. sonrasında da ne bize geldiklerinde ne de onlara gittiğimizde bi tatlı sohbetini görmedim. nikahıma gelmediler. (1 saat mesafe var aramızda) ardından nikah sonrası ailem yemeğe götürdü gelenleri. bizi neden yemeğe çağırmadılar diye utanmadan laf etmişler. nikah için hayırlı olsun gelemedik diye arayıp hayırlı olsun bile demediler. ev yerleştirirken eşim 10 parçaya bölünüp koştururken abisi koltuğa yayıldı. ben de eşime bir iş için sen bırak bak abin boş o yapsın sen bana başka iş için lazımsın dedim diye eşimle birbirimizi yedik. bütün bunlar birikti ve her gittiğimizde suratım istemsiz düşüyor. ben de en son eltim doğum yaptı ona gittik hayırlı olsun dedim neymiş geçmiş olsun dememişim. ama benim salak eşim bunları görmüyorrrrr. beni ezdiriyor. benim ailemin yanında çok mutluyduk çünkü annemler etrafında pır dönüyor. ben onun ailesinin yanında surat yapıyorum diye o da artık onların yanında değil ama evden çıkar çıkmaz bana surat yapıyor. evde yardım istediğimde söylenmeye başladı. kayınvalidem de ayrı salak diğer gelini avcunun içine almış utanmadan bana geçmiş olsun dememişsin, bir ara telefonla ara diyor. neymiş ben küçükmüşüm. ne küçüğü ya 30 yaşındayım eltim de 35. ikisini de bir kaşık suda boğasım var.

Unutun bunları

Hoş geldin denemiş de koltuğa tahılmış da

O da öyle birisi işte ne önemi var

Siz kendi hayatınıza bakın mesafeyi koyun

Elti ile görüşmezsiniz olur biter ki uzaklarmış zaten her hafta görüşecek haliniz yok ya

Eşinizle sürekli bir şeyleri ısıtıp ısıtıp tartışmayın

Kv geçmiş olsun dememişsin deyince de geçmiş olan bir şey yok aileye yeni bir kişi geldi hayırlı olsun dedim yeter o da bana doğurunca geçmiş olsun demez ödeşiriz deseydin

Kv ye "bir de bizim aramızda laf taşıma sen üzülürsün boşuna" der kapak yaparsın

Başkasına kızıp eşine sarma kiminle derdin varsa onla tartış

Beni anlasın deme o anlayamaz bu kadınlar arasındaki onu dedi bunu dedi şöyle baktı böyle süzdü olayını

merhaba, aslında uzun uzun yazasım var herşeyi ama işin özünde eşimin abi ve yengesiyle olan sıkıntım var. Ailesiyle ilk tanıştığım günden beri abisi ve yengesine ısınamadım. bir arada olmaktan, onlarla ilgili konuşulmasına bile tahammül edemiyorum. Abisi ilk tanıştığımız günden beri bana karşı saygısızdı ama eşim öyle saf ki ailesine karşı ne yaparsam yapayım görmüyor, kabul etmiyor. 10 aylık evliyiz ve tek kavga sebebimiz bu durum diyebilirim. kendimi yanlarında öyle rahatsız ve diken üstünde hissediyorum ki dakika sayıyorum. bu yüzden ne zaman onlara gidilecek olsa suratım düşüyor ve mutlaka eşimle kavga ediyoruz. İki tarafta da ipler gerilmiş durumda ve ne onlar ne de ben geri adım atmıyoruz. Kılıçlar çekilmiş durumda anlayacağınız. karekterimden dolayı çooookkk zor geri adım atarım hatta attığımı hiç hatırlamıyorum :KK43: böyle olmasından mutlu değilim ama eşimi yıllarca maddi manevi sömürmüşler ben müsade etmeyince de beni hazmedemediler. eşimi dolduruyorlar. huzurumuz kalmadı. akşamları 3-5dk havadan sudan bahsetmekten başka konuşmaz olduk. çünkü her sohbetin sonu kavgaya dönüyor. bazen doğru kişiyle mi evlendim diye düşünüyorum. ne yapmalıyım???

allahım ne kadar da benim yaşadıklarımı yazmışsın. allah kolaylık ve sabır versin. hayaller ve gerçeklere örnek biziz işte :KK43:

merhabalar banada yardim edin akil verin lutfen esim ailesnden baska bisi dusunmuyor bunu nisanliyken sevgiliyken asla ama asla gostermezdi hep ben tekim derdi ama olr degilmis kaynanam ozellkle ondan izin almadan bir adim atmiyor surekli ailesne maddi manevi yardm yapio ama evine gelince yok bi sey eve aldrna kadar gozum cikiyor 15 aylik kizim var daha ona bir besik alamamisiz ki esim almiyor yapmior e bende de olmayinca olmuyot... gecen sene aralik ta rsimle tartosma yasadik esim bana ilk defat tokak atti esimin ailesi yani kaynanam ve 5 gorumcem annemin evine saldrdlar oraya neye gidiolar anlamadm ondalrn diyisiyle barstrmaya gitmisler ama hakaretleri ne ben solim ne siz soyleyin.. sonra barisyik tekrar olmuodu cunku esim evde kan kusturuodu mecburdum yani. daha sonra surekli gizli seyler yapmaya basladi gizli seylerde yani ailesine bisiler aliodu yapiodu ediodu gizli tutuodu ortaya coksa bile yalan soluodu en son dayanamadm yalan nie soyluyordn sana guvenmiom artik dememle tekme tokat ustume ustu beni vurdu hemde yavrumun onun de ben bunlari hakedecek ne yaptm onun yalananini soyledm die.. ne yapyim bosansam bi turlu bosanmassam bi turlu bi akil verin bana lutfen kendimi oldurmek istiyorum...

merhaba, aslında uzun uzun yazasım var herşeyi ama işin özünde eşimin abi ve yengesiyle olan sıkıntım var. Ailesiyle ilk tanıştığım günden beri abisi ve yengesine ısınamadım. bir arada olmaktan, onlarla ilgili konuşulmasına bile tahammül edemiyorum. Abisi ilk tanıştığımız günden beri bana karşı saygısızdı ama eşim öyle saf ki ailesine karşı ne yaparsam yapayım görmüyor, kabul etmiyor. 10 aylık evliyiz ve tek kavga sebebimiz bu durum diyebilirim. kendimi yanlarında öyle rahatsız ve diken üstünde hissediyorum ki dakika sayıyorum. bu yüzden ne zaman onlara gidilecek olsa suratım düşüyor ve mutlaka eşimle kavga ediyoruz. İki tarafta da ipler gerilmiş durumda ve ne onlar ne de ben geri adım atmıyoruz. Kılıçlar çekilmiş durumda anlayacağınız. karekterimden dolayı çooookkk zor geri adım atarım hatta attığımı hiç hatırlamıyorum :KK43: böyle olmasından mutlu değilim ama eşimi yıllarca maddi manevi sömürmüşler ben müsade etmeyince de beni hazmedemediler. eşimi dolduruyorlar. huzurumuz kalmadı. akşamları 3-5dk havadan sudan bahsetmekten başka konuşmaz olduk. çünkü her sohbetin sonu kavgaya dönüyor. bazen doğru kişiyle mi evlendim diye düşünüyorum. ne yapmalıyım???
Bence onlarla ilgili konuşmayı bırakın sorun çözülür.Bizimde tartışma sebebimiz hep ailesiydi şimdi onlat yokmuş gibi davranıyorum çok şükür huzurluyuz

merhabalar banada yardim edin akil verin lutfen esim ailesnden baska bisi dusunmuyor bunu nisanliyken sevgiliyken asla ama asla gostermezdi hep ben tekim derdi ama olr degilmis kaynanam ozellkle ondan izin almadan bir adim atmiyor surekli ailesne maddi manevi yardm yapio ama evine gelince yok bi sey eve aldrna kadar gozum cikiyor 15 aylik kizim var daha ona bir besik alamamisiz ki esim almiyor yapmior e bende de olmayinca olmuyot... gecen sene aralik ta rsimle tartosma yasadik esim bana ilk defat tokak atti esimin ailesi yani kaynanam ve 5 gorumcem annemin evine saldrdlar oraya neye gidiolar anlamadm ondalrn diyisiyle barstrmaya gitmisler ama hakaretleri ne ben solim ne siz soyleyin.. sonra barisyik tekrar olmuodu cunku esim evde kan kusturuodu mecburdum yani. daha sonra surekli gizli seyler yapmaya basladi gizli seylerde yani ailesine bisiler aliodu yapiodu ediodu gizli tutuodu ortaya coksa bile yalan soluodu en son dayanamadm yalan nie soyluyordn sana guvenmiom artik dememle tekme tokat ustume ustu beni vurdu hemde yavrumun onun de ben bunlari hakedecek ne yaptm onun yalananini soyledm die.. ne yapyim bosansam bi turlu bosanmassam bi turlu bi akil verin bana lutfen kendimi oldurmek istiyorum...
İnanın susan kazanıyor.Herşeyi zaten biliyorsunuz bilmiyormuş gibi davranın susun sadece kör olmanıza gerek yok inanın konuşmak neden böyle demek olayı büyütüyor.Birde benim anneannem hep dermiş bir erkek ailesine harcıyorsa yapıyorsa daha çok yapsın destekleyin al deyin bırakır o huyunu birde bunu deneyin isterseniz.

İnanın susan kazanıyor.Herşeyi zaten biliyorsunuz bilmiyormuş gibi davranın susun sadece kör olmanıza gerek yok inanın konuşmak neden böyle demek olayı büyütüyor.Birde benim anneannem hep dermiş bir erkek ailesine harcıyorsa yapıyorsa daha çok yapsın destekleyin al deyin bırakır o huyunu birde bunu deneyin isterseniz.
denedim inanin onu da denedim yap et boyle yapma soyle yap bu nu al et dedim ama baktm yok daha beter eve al diyince yoktur diyen adam annesine al deyince yaratio artik usandm onuda biraktm yap dedikce dahada cozuttu en zoruma gidende bunlarda degil ailesine gelince hos bes sohbet dedikodu ama eve gelince benimle tek kelime konusmuo her bakmdan ailesine asiri duskun gozumun icine baka baka dedi ben ailemden ayri kalamam yasayamam

Sen esini kardeşiyle olan ilişkisinde sakın ha yönlendirmeye çalışma.

Senin derdin abisini ve ailesinin sana karşı olan tutumu.

Burada yanlış yaparsın. Alan razı veren razı...
Katılıyorum. Benim abimle veya kardeşimle olan ilişkime eşimin müdahale etmesine izin vermem, kendim de yapmam.
Eşimden de ancak bana karşı bir saygısızlık varsa ona uygun bir tutum sergilemesini beklerim. Zamanında yaşadım yengesiyle arasına mesafesini koydu. İlk başlarda niyeti iyidir vs diyordu. Üç beş olup kendi de görünce laf sokmalarını bana hak verdi.

Erkekler bence bu tarz şeyleri pek kestiremiyolar. Yani kadınlar arası ilişki maalesef biraz çetrefilli. Ondan dolayı da yapmaz etmez modunda takılıyolar.

Kötülemeden ona yapılan ne varsa sizi rahatsız eden yeri geldiğinde dile getirebilirsiniz. Ama sevmiyorum etmiyorum vs derseniz antipatik gelip ters tepki oluşabilir.

ne kadar ayak işi varsa benim eşim koşuyor. eşim doktor. rapor ya da ilaç durumu olunca işleri düşünce hemen aranıyoruz. onda da sesi öküz gibi. bi incelik yok sanki yapmak zorundayız. doğum günü için 4 yaşında çocuk 200-250 liralık şeyler istetiliyor. işte eşim salak olduğu için onlar söyleyince haklı oluyorlar ama ben söyleyince suçlu oluyorum.
Eşiniz kendini saydıramamış ailesine. Eltinizin kvyi avucunun içine alması abisinden kaynaklı...Kardeşine saygısı olmayan bir abi haliyle sizede saygısı olmayacak..Gitmeyin mesafe koyun..çokta takmayın inşallh zamanla düzelir cnmm

X