Evlilik

Yeni evliyiz sık sık tartışmamız normal bence
Yooo normal değil,önce bunu idrak edin.Yeni evlilikte,uzun süren evlilikte tartışmak normal, sık sık tartışmak sıkıntı......
Sürekli tartışıp dışarı çıkmak 1 gecede olsa eve gitmemek, adam dava açsa sizi zor durumda bırakır.
Evlilk terapisi alın,evlilik temeli sağlam olmazsa yıkılmaya mahkumdur.Sorunlari çözmeden çocuk düşünmeyin.....

Sokağa çıkmama izin vermiyor diyor? Bu mu normal? Tartıştığı için değil.

sokaga cikmaya mi izin vermiyormus? Ben tartisip gece cikmasi olarak anladim. Erkek ya da kadin hic farketmez tartisip onda bunda kalmasi, gece disari cikmasi benim evlilik anlayisima ters. E bu adama cok asikmis? Demek ki seviyor boyle bir hayati. Tartismayi da normallestirmis. Yeni evli olunca normalmis :) bize mutluluklar dilemek duser.

bence değil
neyi alip veremiyorsunuz?

ayrica hukuki karsiligi tabii ki yoktur ama çiftlerden birinin artik boşanmak istemesi bosanmaya yeterli. hiçbir hakim "sebebin sacma" deyip davayı dusurmez.
kavgaliyken hava almak yürümek hic benlik bir sey degil. kocam da bir anda ciksa gıcık olurum. ama bir iki üç boyle devam ederse, kendini saklinlestirip dönüyorsa ve sorunumuzu insan gibi çözüyorsak bir sure sonra "onun da huyu bu" derim.
bir arkadasim var çocukluktan beri. ozelikle ergenlik sonu, uni yillarinda falan ne zaman mesajda tartissak "mesajla yanlis anlasiliyor, mesajdan nefret ediyorum. konusmayin benle" derdi 😂 ilerleyen donemlerde bu whatsapp gruplarindan cikmaya evrildi. cok sacma bir huy ama bu kiz gerçekten konusmak istemediğinde kendini kapatiyor. huyu böyle. hiç ustune varmazsan sonra zaten normale dönüyor. ben de alistim. aynisini esine yaparmis kavga baslayinca ortami terkedip,adam da nefret etti. ama o da alisti. kizin kendini rahatlatma yontemi de bu demek ki.
kavga edip baskasinin evinde kalmanizsa fecaat. evli ciftler evi boyle terketmemeli, terkediyorsa da gittigi yerden donmemeli bence

Merhaba ben eşimi çok seviyorum ve ona aşığım yeni evliyim onunla tartıştığımızda çok kötü oluyorum soğuk davranması uzaklaşması bile yeterli bir sebep benim için yani bu sebepten ötürü bile çok yıpranıyorum.Tartıştıktan sonra hava almak istiyorum bazen yürüyüş yapıyorum (çoğunlukla akşam tartışıyoruz)belki toparlarım diye eşim akşam olduğu için hâliyle onay vermiyor bende o öfke ile çıkmak istediğimi, boğulduğumu hava alacağımı söylüyorum.Bir kere de çocukluk arkadaşım yani kız arkadaşımda kaldım (öğretmen evinde tek kalıyor)Velhasıl kelam arkadaşlar kötü birşey yapmıyorum sadece yürüyorum o öfkeyle 20 dk yarım saat gibi sizce bu yaptığım büyük bir hata mı.Sizce bu boşanma sebebi mi!?
Senin dışarı çıkma nedenin ,peşimden gelsin, beni merak etsin pişman olsun mu ? Sakinleşmek mi ? Bu kadar aşık bir evlilikte çok sık kavgalar olmamaliydi, sevgin tek taraflı olabilir ya da senin onu sevdigin kadar sevilmiyor olabilirsin. Evlilik denge demek her kavgada ev terkedilmez.

Merhaba ben eşimi çok seviyorum ve ona aşığım yeni evliyim onunla tartıştığımızda çok kötü oluyorum soğuk davranması uzaklaşması bile yeterli bir sebep benim için yani bu sebepten ötürü bile çok yıpranıyorum.Tartıştıktan sonra hava almak istiyorum bazen yürüyüş yapıyorum (çoğunlukla akşam tartışıyoruz)belki toparlarım diye eşim akşam olduğu için hâliyle onay vermiyor bende o öfke ile çıkmak istediğimi, boğulduğumu hava alacağımı söylüyorum.Bir kere de çocukluk arkadaşım yani kız arkadaşımda kaldım (öğretmen evinde tek kalıyor)Velhasıl kelam arkadaşlar kötü birşey yapmıyorum sadece yürüyorum o öfkeyle 20 dk yarım saat gibi sizce bu yaptığım büyük bir hata mı.Sizce bu boşanma sebebi mi!?
Ne sebepten tartışıyorsunuz ki bu kadar boğuluyorsunuz?

Yengem de aynısını yapardı ama ilişkileri büyük yara aldı, gece yarıları yola düşerdi, saat 3 de bile yollara düşer eve gelmezdi, suanda evlilikleri eskisi gibi değil, bence bu huyunuzu törpüleyin. En azından gündüz yürüyüş yapın, eşinizle iletisim sorunu yaşıyorsanız mutlaka çift terapisi alın derim ...

Aldatma,şiddet tarzı evlilikte kesinlikle olmaması gereken durumlar dışında tartışma durumlarında evi terk etmek doğru değil bence. Hava almaktan bahsetmiyorum başka bir yerde kalmak arayı daha da soğutur.

Yeni evliyken çatışmalar çok olur özellikle aile meseleleri, evde beraber yaşamak ve uyum sağlayabilmek, tüm bunlar evliliği zorlastirabilir, ben de yeni evliyken eşimle çok tartıştım ailesi yüzünden ama zamanla düzeldi hersey , eşim cahil bir adam değildi orta yolu bulabildik şükür, akli selim olun güzelce sorunları konuşun ve de sınırlarınıza sahip çıkın ama bunu kavga anında evden giderek yapmayın...

Kudroya katiliyorum, evliliklerde 1 yillik deneme suresi olsun, basaramayanin ki iptal edilsin, hic evlenmemis gibi sifirlanalim.

Onun dışında evliligimim ilk 1 yilinda sadece 1 kere kavga ettim, ondan sonrada oturup sorunlari dogru duzgun tartisip cozduk ve neredeyse 2-3 sene bir daha kavgamiz olmadi.

Disari cikma konusu, evliligin temeli olan guven olgusunu zedeleyebilir bana kalirsa, dusunuyorum tartisiyoruz kocam basip gidiyor ve bir otelde kaliyor, neden? Her tartismada disari ciksa bir hayirdir derim, disari cikmak icin tartismami cikariyor bu, neden??? diye sorgularim.
Keşke ilk yıl ve her 5 yılda bir evlilikler güncellense de kimse mahkemelerde sürünmese, erkekler de kadına çantada keklik muamelesi yapamasa...

Tartışıp başkasının evinde kalmak muazzam büyük bir şey benim gözümde, asla kabul etmem. Ama çıkıp yürümek olabilir, ben de her şeyi illa çözelim diyen bir insan değilim. Kavga anında uzatmak istemezsem simdi konuşmayalım derim ya içeri geçerim ya başka bir şey yaparım.

Ama bu kadar kavga edecek ne buluyorsunuz hiç anlamıyorum ya🙄
Ya ne kadar guzel
Ben aksine uzatmak ıstıyorum kavga varsa benı kımse sakınlestıremez hıc olumlayamadım kendımı

Ya ne kadar guzel
Ben aksine uzatmak ıstıyorum kavga varsa benı kımse sakınlestıremez hıc olumlayamadım kendımı
Ya tartışma anında konuşarak çözdüğünüz herhangi bir şey var mı 😅 sanmıyorum yani. Bir de ben genel olarak kavga etmem, enerjim de hevesim de yoktur böyle şeylere. Yarım saat saçma sapan bir şeyin üstüne konusacagima oturur bir bölüm dizi izlerim ne bileyim gereksiz geliyor bana.
Ne oluyor da böyle sık sık tartışacak konu bulur insanlar eşleriyle onu da anlamış değilim🙄

Ya tartışma anında konuşarak çözdüğünüz herhangi bir şey var mı 😅 sanmıyorum yani. Bir de ben genel olarak kavga etmem, enerjim de hevesim de yoktur böyle şeylere. Yarım saat saçma sapan bir şeyin üstüne konusacagima oturur bir bölüm dizi izlerim ne bileyim gereksiz geliyor bana.
Ne oluyor da böyle sık sık tartışacak konu bulur insanlar eşleriyle onu da anlamış değilim🙄
İşte kerkenes tartısma sonrasında da o konu hıc konusulmuyor
Barısmaya gelıyor mesela, ya hıc bısey olmamıs gıbı cıcek bocek almalar
Yani abi ben bunu ıstemıyorum, sen şu sorunu cozdun mu bana bu çiçeği bu kolyeyi bu bılmem neyı nıye alıyorsun? Bana sorunu çöz sorunu. Hadi konusunu aç su sorunun,ya otur konusalım üstünü örtme , de ki sen haklısın ya da ben haklıydım şöyle yapalım de ve oyle yapalım.
İşte Boyle bı konusma gırısımi olmayınca
artık her kavga anını uzatıyorsun 'bunun sonradan bu konuya degınecegı yok hıc bısey olmamıs gıbı davranıyor sonraya kalınca' dıyorsun.ki evet kavgayı uzatınca da çözülmüyor Dogruya dogru tam Bi bug.

Yani bana kalırsa karsıdaki degısırse hıc bısey olmamıs gıbı davranmayı bırakırsa bende kavgayı uzatmayacagım.
Hatta kavga etmeyeceğiz
Cunku kavga sebebi o cozulmeyen sorun oluyor, tekrarlıyor yani.
Masaya yatırmamış cunku.

Elhamdulıllah Esimden yana sıkayetım yok kavgalarımız hiç sık yaşanmadı beş yıllık evlıyım
Ama ayda yılda üç Kez oluyorsa üçünde de uzatırda uzatırım hep aynı seyi yapıyosun hıc cozmeye calısmadın al yine aynı sorun Bla Bla Bla fılan olurum

Sen sana cok dokunan veya sinir oldugun seylerı nasıl gormezden geliyorsun, nasıl kavgaya dönmuyor nasıl kinin olmuyor mesela 🤷 belkı bana yardımcı olabılır

Son düzenleme:
Dilinizde sürekli kadın olarak,kadınlık vurguları var. Merak ettim doğrusu bir kadın olarak ne yaşadınız zor?
Yine aynısını söyleyeceğim tartışmalarda ortamdan sürekli uzaklaşmak iyi olmaz.
Ben bir kere yaptım bunu,iyi değilim sana daha çok saracağım hava almam gerek dedim çıktım. Bir kere de eşim çıkmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Ama dahası yok.Olmamalı da. Yani mesele kadınların akşam çıkıp çıkmaması değil,aranızdaki sorunu artırabilecek olması.
Anlıyorum birkaç defa bende bu şekilde daha çok tartışacağız o nedenle hava almak istiyorum bu bana iyi gelecek diyorum arkadaşıma gelince çok büyük bir tartışma sonrası onun yaptığı bir hata hatta büyük bir hata bende arkadaşıma gitmek
Sokağa çıkmama izin vermiyor diyor? Bu mu normal? Tartıştığı için değil. Başka yerde falan kalıyorsa bilmem.ben yarım saat dolaşıp geliyor diye anladım.
Öyle

Keşke ilk yıl ve her 5 yılda bir evlilikler güncellense de kimse mahkemelerde sürünmese, erkekler de kadına çantada keklik muamelesi yapamasa...
Bu da muazzam bir fikir ama erkolar bunu da somurecek bir yol bulurlar. Adamlar sorumluluktan kacmak icin dunyayi yikacaklar neredeyse.
Ya ne kadar guzel
Bagimli kisilik yapisindan o, korkuyorsunuz ister istemez, ben de boyleyimdir, o tartismada aradigim cevabi alacagim bitecek, ama benim de şöyle kotu bir huyum var, tartismak istemezsem ne kadar kirilirsam kirilayim kapatirim kendimi odama bitti gitti, hic ugrasmam, karsimdaki kendini yerden yere vursa cozum olmaz.

Esimde benim gibi tartisma bitene kadar, iki tarafta tatmin olana kadar surdururuz, ama hep ayni perdede degil, birkac dk tuvalet / banyo molasi veririz, bi sigara icilir vs sonra tamam hadi sakince konusalim der oturur cozeriz.

İşte kerkenes tartısma sonrasında da o konu hıc konusulmuyor
Barısmaya gelıyor mesela, ya hıc bısey olmamıs gıbı cıcek bocek almalar
Yani abi ben bunu ıstemıyorum, sen şu sorunu cozdun mu bana bu çiçeği bu kolyeyi bu bılmem neyı nıye alıyorsun? Bana sorunu çöz sorunu. Hadi konusunu aç su sorunun,ya otur konusalım üstünü örtme , de ki sen haklısın ya da ben haklıydım şöyle yapalım de ve oyle yapalım.
İşte Boyle bı konusma gırısımi olmayınca
artık her kavga anını uzatıyorsun 'bunun sonradan bu konuya degınecegı yok hıc bısey olmamıs gıbı davranıyor sonraya kalınca' dıyorsun.ki evet kavgayı uzatınca da çözülmüyor Dogruya dogru tam Bi bug.

Yani bana kalırsa karsıdaki degısırse hıc bısey olmamıs gıbı davranmayı bırakırsa bende kavgayı uzatmayacagım.
Hatta kavga etmeyeceğiz
Cunku kavga sebebi o cozulmeyen sorun oluyor, tekrarlıyor yani.
Masaya yatırmamış cunku.

Elhamdulıllah Esimden yana sıkayetım yok kavgalarımız hiç sık yaşanmadı beş yıllık evlıyım
Ama üç. Kez oluyorsa üçünde de uzatırda uzatırım hep aynı seyi yapıyosun hıc cozmeye calısmadın al yine aynı sorun Bla Bla Bla fılan olurum

Sen sana cok dokunan veya sinir oldugun seylerı nasıl gormezden geliyorsun, nasıl kavgaya dönuyor nasıl kinin olmuyor mesela 🤷 belkı bana yardımcı olabılır
Ya benim şu şeyim, meseleleri mesele etmezsen mesele kalmaz😂 bana herhangi bir konu pek öyle üstüne konuşulması gerekli gibi gelmiyor. Yani kumarimiz, kari kız, anacilik gibi büyük dertlerimiz de yok tabi bu da bir etken. İstemediğim şeyleri yapmam ama karşılığında eşimden de kibarlık olsun diye bir şeyler yapmasını istemem. Öyle çözülmesi gereken bir tema olmuyor sanırım bizde🤔 hayat tarzı bana çok yakın biriyle evlendiğim için ve büyük beklentilerim olmadığı için kavga olsa bile sorun çözme sebepli değil anlık gerginlik, alttan alamama gibi bir şey olursa oluyor.

Bu da muazzam bir fikir ama erkolar bunu da somurecek bir yol bulurlar. Adamlar sorumluluktan kacmak icin dunyayi yikacaklar neredeyse.

Bagimli kisilik yapisindan o, korkuyorsunuz ister istemez, ben de boyleyimdir, o tartismada aradigim cevabi alacagim bitecek, ama benim de şöyle kotu bir huyum var, tartismak istemezsem ne kadar kirilirsam kirilayim kapatirim kendimi odama bitti gitti, hic ugrasmam, karsimdaki kendini yerden yere vursa cozum olmaz.

Esimde benim gibi tartisma bitene kadar, iki tarafta tatmin olana kadar surdururuz, ama hep ayni perdede degil, birkac dk tuvalet / banyo molasi veririz, bi sigara icilir vs sonra tamam hadi sakince konusalim der oturur cozeriz.
İşte bizde hadi sakince konusalım
Hadi bu konuyu konusalım ne o an ne sonrasında ne ıkı sonrasında yok
Nolmus ta sanki nolmus.
Sureklı mod bu.

Obsesyonum var evet ama saplantılı kısmı yok bende ya
Yani saplantı olmadıgınıda soyle yorumluyorum hayattaki kımseye anne baba kardes arkadas eş eskı sevgililer
Hanı hıc oy onlarsız yapamam olmadım saplantı bagımlı lık olsa bu sekılde bır 'ben kıymetlıyım o kım be' gıbı bır algı, egoya sahip olabılır mıydım?

X