Evlilik

Aminee Kaya

Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2023
44
6
Merhaba ben eşimi çok seviyorum ve ona aşığım yeni evliyim onunla tartıştığımızda çok kötü oluyorum soğuk davranması uzaklaşması bile yeterli bir sebep benim için yani bu sebepten ötürü bile çok yıpranıyorum.Tartıştıktan sonra hava almak istiyorum bazen yürüyüş yapıyorum (çoğunlukla akşam tartışıyoruz)belki toparlarım diye eşim akşam olduğu için hâliyle onay vermiyor bende o öfke ile çıkmak istediğimi, boğulduğumu hava alacağımı söylüyorum.Bir kere de çocukluk arkadaşım yani kız arkadaşımda kaldım (öğretmen evinde tek kalıyor)Velhasıl kelam arkadaşlar kötü birşey yapmıyorum sadece yürüyorum o öfkeyle 20 dk yarım saat gibi sizce bu yaptığım büyük bir hata mı.Sizce bu boşanma sebebi mi!?

Merhaba ben eşimi çok seviyorum ve ona aşığım yeni evliyim onunla tartıştığımızda çok kötü oluyorum soğuk davranması uzaklaşması bile yeterli bir sebep benim için yani bu sebepten ötürü bile çok yıpranıyorum.Tartıştıktan sonra hava almak istiyorum bazen yürüyüş yapıyorum (çoğunlukla akşam tartışıyoruz)belki toparlarım diye eşim akşam olduğu için hâliyle onay vermiyor bende o öfke ile çıkmak istediğimi, boğulduğumu hava alacağımı söylüyorum.Bir kere de çocukluk arkadaşım yani kız arkadaşımda kaldım (öğretmen evinde tek kalıyor)Velhasıl kelam arkadaşlar kötü birşey yapmıyorum sadece yürüyorum o öfkeyle 20 dk yarım saat gibi sizce bu yaptığım büyük bir hata mı.Sizce bu boşanma sebebi mi!?
Eşiniz sizi boşamak mı istiyor bunu mu merak ediyorsunuz

Her tartışmada evden çıkma, arkadaşda kalmak hoş bir şey değil. Kalma işi bir kere de olsa doğru değil. Evlilik böyle bir şey değil.
Evet bunu savunmuyorum olmaması gereken birşey ama geri dönüşü olmayan büyük bir hata mı çünkü eşime karşı herhangi bir hatam olmadı karakterimi yaptığım herşeyi seviyor sadece tartıştığımızda o yaptığım şeyi büyük bir hata olarak görüyor.Tekrar yapacağım birşey değil.Farkındayım her ne kadar bu benim gözümde kötü bir davranış olmasa da o gitme dediği ve bende onu dinlemediğim için hiçe saymış oluyorum.O halde bunu düşünemiyor insan

Ergen manitalar gibi neden her tartışmada çıkıp yürümek istiyosunuz ki, bu çok sinir bozucu bi şey. Ne alaka yani iki yetişkin tartışıp bi noktaya varamıyosanız ilişkinizde sorun vardır. Sürekli tartışmak yerine çözümlerine bakın terapi alın, ayrıca evi terk edip arkadaşta kalmak falan çok falso hareketler. Böyle davranırsanız eşiniz sizi tabiki çekmez ben olsam tahammül edemem açıkcası.

Yeni evliyiz sık sık tartışmamız normal bence
Bence normallerinizi bir daha gözden geçirin. Eşim böyle bir tartışma sonrası evden çıkacak, arkadaşına gidip bir de onda kalacak ortalığı iyice bulandıracak, olmaz öyle şey. Her tartışmada havalanma ihtiyacı hissediyorsan geçmiş olsun.

Bunalınca yürümek hava almak vs çok normal ama ben olsam geceyi evimde geçirir ertesi gün yine hava alırım burda ki sorun neden sürekli kavga ediyorsunuz
Dediğim gibi yeni evliyiz anlaşmadığımız çok nokta olabiliyor.Bakış açısı karaterler vs uyum yakalamak zor.Elbetteki şuan bunlar olmuyor sadece eşimin affedilmecek kadar büyük gördüğü bu davranış benim için yaşanılabilir birşey çünkü olabilir bence o da yapıyor gidiyor geç geliyor çoğu zaman yalnız kalıyorum.Kadın olduğum için benim bunu yapmış olmam kötü onun gözünde

Bence normallerinizi bir daha gözden geçirin. Eşim böyle bir tartışma sonrası evden çıkacak, arkadaşına gidip bir de onda kalacak ortalığı iyice bulandıracak, olmaz öyle şey. Her tartışmada havalanma ihtiyacı hissediyorsan geçmiş olsun.
Her tartışmada değil elbette sık sık olan birşey de değil ama oluyor

X