Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

Çeyrek ten de oldum onu da almadı valla :) "tabii ben mükemmel olmak zorundayım. Ne yapsam memnun olmazsın ki zaten. Benim amacım anwi mutlu etmek sen bir şey yapma ama" diye söylenerek uyudu. Ben de "seni çöpe atacağım poşete yazık" bakışı attım. Üç numaralı kibir bakışım bu. Zor anlarda kullanıyorum. En sevmediğinden. Valla hiç de bir şey almadım. İyi ki almamışım.

Güncel kutlamanızı şimdi okudum ve tam anlamıyla kendimi gördüm.
Zor bir çocuğa hem anneliğini layığıyla yapmaya çalışan hem kariyerine ket vurulan hem de bir şekilde evliliği için içinde bir tohum yeşeren kadının delirmesi.
Çok normal, ne bekliyorduk ki.
Aksine az bile söylenmiş ve kendinizi açmışsınsınız.
Çocuğunuzla alakalı tüm detayları yaşıyorum, o sebeple bugüne kadar nasıl duygularına ket vurabildiğinizi aklım almadı.
Bugün benim kutlanmayan ve ebedi kutlanmayacak olan evlilik yıldönümüm ve sabaha kavgayla başladım yine çocuk meselesi yüzünden.
Böyle annelere en güzel hediye ‘insan’lıktır.
Bizlerin de insan olduğu, en azından bedenen ve ruhen gösterdiğimiz insanüstü çaba için takdir, eş olduğumuz için şefkat ve dediğiniz gibi yedikçe mutlu eden idolümüz çikolatadır.
Yahu, bir teşekkür çok zor olmamalı.
Bunlara katlanıp bizi aile yapan temel direk olduğun için çok mutlu ve minnettarım sözü, 1 sene daha gaz verir insana.
İnsanız, kadınız ve anneyiz.
En ihtiyacımız olan şey 2 saatliğine tüm sorumluluklardan kurtulup sıradan bir insan olmak...
Çok mudur asla, ama anlayan var mıdır orası meçhul.

Çiçek aldı sağolsun. Üzerine de bana aşık olduğunda söylediği bir cümleyi yazdı. Lakin her şey bok olup, ben evden çıkıp gittikten sonra.

Şunları okudukça çocuk yapmaktan bir daha korkuyorum!
Çevremde 30 40 çocuk var, biri yaramazlıkta denktir oğluma, diğeri mızmızlıkta.
Aynı bünyede hem sürekli ağlayan, eli kolu durmayan, uyumayan, yemeyen, kendini boğarcasına saatlerce yerden yere atan, asla ama asla 1 dk yalnız kalmayanını daha görmedim.
Ama konu sahibinin çocuğu benimkinin 1 model üstü galiba.

İçinden geliyorsa ağla, her zaman güçlü olmak zorunda değiliz

Katıla katıla ağladım valla. Epeydir böyle ağlamamıştım. Garson peçete falan verdi ağlarken kadına diyorum ki, pilavı çok ısıtmayın yalnız oğlan yiyemiyor çok acıktı. Kadın da yazık, ne yapacağını bilemedi. Düşün ki etrafı yıkan oğluma anlayış gösterdi :)

Yaa öyle güzel anlatmissiniz ki evliliğiniz hiçte kötü gelmedi bana :)) nedense aslında ikinizinde birbirinizi sevdiğinizi hissettim ve bir ayrılık durumunda birbirinizi cok ozleyeceginizi.. :):)

Bilmiyorum ki ben genelde bir şeyleri kaybedince değerini anladığım için muhtemelen boşansam pişman olurum zaten. Sevgi var mı bilmiyorum ben de.

Saksıda çiçek almış solmuyor bu. Muhtemelen koparılmış çiçeğe tepkili olduğumu bildiği için böyle yapmış. Aa bak şimdi fark ettim söylediğim bir şey aklında kalmış çok ilginç. Bakayım, valla saksı çiçeği.

tabii ben mükemmel olmak zorundayım. Ne yapsam memnun olmazsın ki zaten. Benim amacım anwi mutlu etmek sen bir şey yapma ama" diye söylenerek uyudu.

Valla ancak bu kadar olabilirdi.
Aynni tonlamayi kulagimla duydum sanki.
Bir de "gururlusun, kibirlisin" tonlamasini.
Ben de benimki gecen yil unuttugunda bir sakiz alsaydin bari dedigim icin sakiz almisti :))
Ama bakin bu benim anlattigim ilk ve son unutuşu.
Ben hep bundan bahsederim ama ben unutmusken onun hatirlayip getirdigi hediyelerden, sirf bir cikolata vermek icin isten cikip evin kapisinin onune birakip sonra tekrar ise gittiginden, mektubundan vb bahsetmem.
Bu yonden de benziyorsak, haksizlik etmeden esinize dusunun.
Ornegin gecen sene ne yapmistiniz?

Siz nasıl samimi bir insansınız yahu. Söylemeden geçemedim :) çok teşekkür ederim içten yaklaşımınıza, merak etmenize.

Uyuyor şu an kendisi. Şu an duvarda dolaşan örümceği alıp burun deliğine sokmayı planlıyorum aslında.

Evet ben iyice delirince yaptı bunları. Geri zekalı olmadığını biliyorum. Gayet zeki bir adam. Neden bu hale gelmeden önce yazmadı ki o notu? Çünkü o zaman benden intikam alamazdı. Bak sen bana bunları yaşattın, ben de sana bunu yapıyorum diyemezdi. Bilmem seviyordur belki hala beni bilmiyorum. Eskiden severdi, çok severdi.

Çok ilginç ama bu akşam bir şey kopmadı benden ya. Çok ağladım, öyle böyle değil güzel ağladım ama öncekilere kıyasla çok fazla kırılmadım. Niye bilmiyorum ben de. Öfkem de yok esasında. Kendime kızgınım şu an sadece.

Tamam ya kızma :) hakikaten ben niye çocuğu bırakıp çıkmadım ki. Neden ağlarken "babası sinirli şimdi çocuğa bağırır ben yanıma alayım hem karnı da aç zaten" diye düşündüm ki. Kötüydüm epey, salsam kimse bir şey demezdi. Deseydi bile önemli değildi.

Sahiden güç gösterisi mi bu. Ben anlam veremiyorum çünkü bu durumuma. Şimdi sen yazınca fark ettim neden bu seçeneği kullanmadığımı.

Çünkü aşırı mükemmeliyetçisin.
İlla kanıtlayacaksın herkese hem ağlarım hem giderim mottonu.
Uzaydan gelmedin sende dünyalısın sal biraz lütfen

Doktor henüz gerek olmadığını söyledi özel eğitim için. Önce bir müddet kreşi deneyelim sonra duruma göre İlerleriz dedi.

Zaten sürekli bunu düşünüyorum. Oğlum kreşte çok zorluk çeker mi, neler yaşar alışır mı. Sırf bu yüzden şartları kötü olduğu halde onun gittiği okulda çalışmak istedim ama ne kadar zorlasam da mümkün olmadı. Hem maddiyat hem oğlum için epey çabaladım ama olmadı işte. Ve tam da şu anda oğlumun böyle olmasının suçlusu ben miyim ben nerede hata yaptım diye düşünmekteyim.

Şaka maka epey çözümlendim tarafından :) doğru tahmin konuşma falan olmadı. Ben zihnimi öfkeden arındırmaya çabalıyorum plan yapmamaya çalışıyorum. İyi düşünmeye çalışıyorum falan :)

Durmadı maalesef. Kolonya şişesini yeni yapılmış kompostonun içine dökmüş. Hala isyanlarda idi :)

Sanırım biraz öyle oldu. Çok sıkıntılı birkaç gün geçirdim ve bugün de elimde patlayınca tüm öfkemi eşime yönelttim. Aslında böyle telafi etmek için çırpınması hoşuma gitmedi diyemem. Ama niye bile bile bu durumu yaşattı ki bize. Sebep ne.

Keşke biraz gururuda bırakıp bir çift laf etsen. Yüzüne söylemek zor, mesaj at. Kağıdı cebine koy. Hissetmesende yapabilsen.

Neyse bu kreşten sonra herşey daha iyi olacak eminim :)

Cok tatli yazmissin konu sahibi:)) deli dolu dobra espirlisin anladigin kadariyla bu tarzinla yola getiremeyecegin kimse yok bence kendiliginden olmucak bazi seyler belli ki.... Sizin yaramaz germis sizi fazlasiyla bi tanede bende var gecen anneme birakip dugune gittik dondugumuzde son 2 saattir kavga etmedigimizi farkettik:)))) sizin evliliginiz bir sansi daha hakediyor bence sabirli olun cabuk buyuyorlar:)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…