Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

"Hacı ota çiçeğe para verme bana gelirken bir paket cigara al hayrına" diye başlayan bir ilişkinin maalesef tohumları bunlar… Peki, bunu hak ediyor musunuz? Bence, asla. Bu sizin mizah anlayışınız.

Ama diyorum yine de siz de ne istediğinizi bilmeden mi evlendiniz yine de?

Eşiniz nasıl anlayacak içinizdeki yangınları? Ona da yazık sanki…

Bence bunu bir aşama olarak görün. O geceyi kutlayın, altını da alın, zamanla o da alışacaktır.

Siz ona ne almayı planladınız?

Sizde de bir değişim görmeli sonuçta.

Bir şey almayı planlamadım demeyin sakın :)))

Çeyrek ten de oldum onu da almadı valla :) "tabii ben mükemmel olmak zorundayım. Ne yapsam memnun olmazsın ki zaten. Benim amacım anwi mutlu etmek sen bir şey yapma ama" diye söylenerek uyudu. Ben de "seni çöpe atacağım poşete yazık" bakışı attım. Üç numaralı kibir bakışım bu. Zor anlarda kullanıyorum. En sevmediğinden. Valla hiç de bir şey almadım. İyi ki almamışım.

Ohoo harika geçti süper oldu her şey. Eltim falan geldi hatta kutlamaya. Benim oğlan sinir krizi geçirdi üzerinize afiyet. Eltim de gelip "tövbe bismillah ne oluyor" diyerek gecemize renk kattı. Bugün herkes etrafımda pervane. Çocuk için destek oluyorlar nedense. Niye? Çünkü destek için delirmek lazım illa.
Güncel kutlamanızı şimdi okudum ve tam anlamıyla kendimi gördüm.
Zor bir çocuğa hem anneliğini layığıyla yapmaya çalışan hem kariyerine ket vurulan hem de bir şekilde evliliği için içinde bir tohum yeşeren kadının delirmesi.
Çok normal, ne bekliyorduk ki.
Aksine az bile söylenmiş ve kendinizi açmışsınsınız.
Çocuğunuzla alakalı tüm detayları yaşıyorum, o sebeple bugüne kadar nasıl duygularına ket vurabildiğinizi aklım almadı.
Bugün benim kutlanmayan ve ebedi kutlanmayacak olan evlilik yıldönümüm ve sabaha kavgayla başladım yine çocuk meselesi yüzünden.
Böyle annelere en güzel hediye ‘insan’lıktır.
Bizlerin de insan olduğu, en azından bedenen ve ruhen gösterdiğimiz insanüstü çaba için takdir, eş olduğumuz için şefkat ve dediğiniz gibi yedikçe mutlu eden idolümüz çikolatadır.
Yahu, bir teşekkür çok zor olmamalı.
Bunlara katlanıp bizi aile yapan temel direk olduğun için çok mutlu ve minnettarım sözü, 1 sene daha gaz verir insana.
İnsanız, kadınız ve anneyiz.
En ihtiyacımız olan şey 2 saatliğine tüm sorumluluklardan kurtulup sıradan bir insan olmak...
Çok mudur asla, ama anlayan var mıdır orası meçhul.

Gerçekten çok tatlısın.Belki gerçekti,belki şaka.Bu sefer bir akışına bırak bakalım.O iş patladı diye başka bir hediye alacak muhtemelen.Inşallah tekrar düzene girersiniz.Annenin de dediği gibi biraz uğraşsanız belki olur.

Çiçek aldı sağolsun. Üzerine de bana aşık olduğunda söylediği bir cümleyi yazdı. Lakin her şey bok olup, ben evden çıkıp gittikten sonra.

Şunları okudukça çocuk yapmaktan bir daha korkuyorum!
Çevremde 30 40 çocuk var, biri yaramazlıkta denktir oğluma, diğeri mızmızlıkta.
Aynı bünyede hem sürekli ağlayan, eli kolu durmayan, uyumayan, yemeyen, kendini boğarcasına saatlerce yerden yere atan, asla ama asla 1 dk yalnız kalmayanını daha görmedim.
Ama konu sahibinin çocuğu benimkinin 1 model üstü galiba.

İçinden geliyorsa ağla, her zaman güçlü olmak zorunda değiliz

Katıla katıla ağladım valla. Epeydir böyle ağlamamıştım. Garson peçete falan verdi ağlarken kadına diyorum ki, pilavı çok ısıtmayın yalnız oğlan yiyemiyor çok acıktı. Kadın da yazık, ne yapacağını bilemedi. Düşün ki etrafı yıkan oğluma anlayış gösterdi :)

Yaa öyle güzel anlatmissiniz ki evliliğiniz hiçte kötü gelmedi bana :)) nedense aslında ikinizinde birbirinizi sevdiğinizi hissettim ve bir ayrılık durumunda birbirinizi cok ozleyeceginizi.. :):)

Bilmiyorum ki ben genelde bir şeyleri kaybedince değerini anladığım için muhtemelen boşansam pişman olurum zaten. Sevgi var mı bilmiyorum ben de.

Tam da istediğim tarz hediye! 11 yıllık evliyim. Eşim her zaman bir hediye (genellikle çok pahalı ama çok da gerekli olmayan bir kıyafet), çiçek, pasta, 1 şişe de şarap alır. Ben de her yıl bunların yerine bir tam altın almasının daha iyi olacağını söylerim. 11 yılda 11 tam altınım olurdu hiç olmazsa:KK45: Çiçek desen soluyor ve doğa katliamı bana göre. Pasta desen kilo aldırıyor. Kıyafet de her zaman beğendiğim bir şey olmuyor maalesef. Hiç olmazsa altınlarımla istediğim birçok şeyi alabilirdim.
Bence gayet makul bir hediye alıyormuş eşiniz. E bir de yemek, daha ne olsun!

Saksıda çiçek almış solmuyor bu. Muhtemelen koparılmış çiçeğe tepkili olduğumu bildiği için böyle yapmış. Aa bak şimdi fark ettim söylediğim bir şey aklında kalmış çok ilginç. Bakayım, valla saksı çiçeği.

tabii ben mükemmel olmak zorundayım. Ne yapsam memnun olmazsın ki zaten. Benim amacım anwi mutlu etmek sen bir şey yapma ama" diye söylenerek uyudu.

Valla ancak bu kadar olabilirdi.
Aynni tonlamayi kulagimla duydum sanki.
Bir de "gururlusun, kibirlisin" tonlamasini.
Ben de benimki gecen yil unuttugunda bir sakiz alsaydin bari dedigim icin sakiz almisti :))
Ama bakin bu benim anlattigim ilk ve son unutuşu.
Ben hep bundan bahsederim ama ben unutmusken onun hatirlayip getirdigi hediyelerden, sirf bir cikolata vermek icin isten cikip evin kapisinin onune birakip sonra tekrar ise gittiginden, mektubundan vb bahsetmem.
Bu yonden de benziyorsak, haksizlik etmeden esinize dusunun.
Ornegin gecen sene ne yapmistiniz?

Ah be canim ağla açılırsın birikim hepsi....
Çocuk daha doğrusu zor çocuk evliligi yıpratıyor bütün yük anne de olunca kayışımız kopuyor ve sinirli oluyoruz bende öyleyim çünkü...
Bugün benim minigi anneme bıraktık evde işim vardi inan esimle oturup kahve içtik ilk defa demem o ki minikler cok yoruyor..

InşAllah herşey düzelir ya aglaman bitsin içinde ne varsa anlat konuş kiyamam sana.

Siz nasıl samimi bir insansınız yahu. Söylemeden geçemedim :) çok teşekkür ederim içten yaklaşımınıza, merak etmenize.

Of ya ayni şeyleri yaşıyoruz inanki psikolojik destek alsan biraz iyi olur aslında çünkü sinirlerimiz yıpranıyor canim.

Bak minigi uyutunca bize yazdıklarını anlat açık ol erkekler inanki düşünemiyor kiyamam sana.

Uyuyor şu an kendisi. Şu an duvarda dolaşan örümceği alıp burun deliğine sokmayı planlıyorum aslında.

Kıyamam ya. Oğlunuz belli çok zor bir çocuk siz de evliliğiniz de inanın çok iyi idare ediyor kimse daha fazlasını yapamazdı diye düşünüyorum. Anlattıklarınızdan eşinizin sizi sevdiğini ve birşeyler yapmaya çalıştığını düşündüm çok sevimli geldi bana cafeye Çiçek’le gelmesi açsınız diye yemek almaya çıkması. Sinirinizi ondan çıkarmamaya çalışın.

Evet ben iyice delirince yaptı bunları. Geri zekalı olmadığını biliyorum. Gayet zeki bir adam. Neden bu hale gelmeden önce yazmadı ki o notu? Çünkü o zaman benden intikam alamazdı. Bak sen bana bunları yaşattın, ben de sana bunu yapıyorum diyemezdi. Bilmem seviyordur belki hala beni bilmiyorum. Eskiden severdi, çok severdi.

aynen bende boyleydim. cicege ne gerek var ölüp gidecek hic olmazsa saksida olmalı derdim.

bana etipuf ve bir poset sevdigim abur cuburlardan alirdi. elimi giysimi uzatarak kapattigim icim elim usudugu icin gidip parmaksiz eldiven alip gelmisti. ne kadar romantik ne kadar ince gelmisti.

evlenince bir iki basarisiz denemesi oldu. cok dar zamanlarimizda butcesini dusunmeden 1 e alinacak seylere 5 verdiğinden en son alma yada parasiz bisi yap demistim.

5 tl lik tisort, bir iki kitap ve buna benzer denemeleri oldu.

ama mevzu aldiklari yada aldiklarinin degeri degil beni dusunmeden yapilislariydi. benim de ona hediye niyetine baklava almisligim var ama biliyorum ki baklava cok sever.

neyse oyle oyle hepten onunu kestim sanirim. 30 lu yaslarda beklentiye girdim ama. hemde oglum biraz buyumustu. onunla hazirlayacagi ortak supriz bir dogumgununu oyle cok istedim ki. ilk beklentimde olmadi. bak bekliyorum dedim. seneye yaparsin dedim. oglumun fikirleriyle bir doğumgünü arzu ettim. olmadi. seneye dedigim yildan hamile hamile sirf dogum gunum icin geldim. bir beklentiyle. cunku tatlis oglum zaten ben uzaktayim diye bana kase deterjan falan gibi hediyeler aldiriyordu cevresindekilere. anneannesine falan. 4 yasindaydi o zaman. insan onun aldigi kaseyi bir tane hazir kekin ustune mumu koysa yetecek ama yok. bahanesi parasi yokmus. hersey paraydi.

bu yil yapmaz nasilsa beklentiye sokmayayim kendimi dedim ama yine bekledim olmadi.

ki birde yeni ise basladim. dogum iznindeyken benle beraber baslayan herkesin esinden ailesinden arkadasindan aldigi hediyeleri cicekleri falan izledim instadan. ve agzimla dedim bak simdi soyleyip unutuyorum ama bekliyorum bu tarz bisi.

normalde asla soylemem ama bu iki seye cok heves etmistim. ilk is gunumle dogum gunumde ayni tarihti. eve geldim ses etmedim hala bisi bekliyorum. ama yok yok yok. o gun ayri bir sey koptu sanirim bende. kopan diger parcalara ek olarak

Çok ilginç ama bu akşam bir şey kopmadı benden ya. Çok ağladım, öyle böyle değil güzel ağladım ama öncekilere kıyasla çok fazla kırılmadım. Niye bilmiyorum ben de. Öfkem de yok esasında. Kendime kızgınım şu an sadece.

İdrak neden insani duyguları aptalca görerek kendini aşağılayıp daha da çok sorumluluk yüklüyorsun omuzlarına.
Neden ya?
Güçlü olmak zorunda mısın?

Öylesine kızıp bunalmış haldeyken çocuğu neden babasına bırakıp bi nefes almaya çıkmadın?
Kapat telefonunu al sigaranı git bir kahve iç gel daha niye birde yanında çıldıran çocuğu o halde alıp gidiyorsun?

O babası yahu? Olmadı halasına verirdi.
Neden herşeyi mükemmel yapmak zorunda görüyorsun?

Sen anlattıkça ben daralıyorum. Sal ya sal artık şu iplerini. 3 gün 5 günde sürse ağlaman bırak içindekileri.
Ya bi es ver ve diğer insanlar gibi yatak döşek güzsüzleş.
Yetmedi mi bunca güç gösterisi-kendine-???

Tamam ya kızma :) hakikaten ben niye çocuğu bırakıp çıkmadım ki. Neden ağlarken "babası sinirli şimdi çocuğa bağırır ben yanıma alayım hem karnı da aç zaten" diye düşündüm ki. Kötüydüm epey, salsam kimse bir şey demezdi. Deseydi bile önemli değildi.

Sahiden güç gösterisi mi bu. Ben anlam veremiyorum çünkü bu durumuma. Şimdi sen yazınca fark ettim neden bu seçeneği kullanmadığımı.

:bicak:

Eklentiler

• 2DBD2EF2-47D2-4FA3-BEDF-EC6504FBF6A9.jpeg
    2DBD2EF2-47D2-4FA3-BEDF-EC6504FBF6A9.jpeg
    63,3 KB · Görüntüleme: 110
Tamam ya kızma :) hakikaten ben niye çocuğu bırakıp çıkmadım ki. Neden ağlarken "babası sinirli şimdi çocuğa bağırır ben yanıma alayım hem karnı da aç zaten" diye düşündüm ki. Kötüydüm epey, salsam kimse bir şey demezdi. Deseydi bile önemli değildi.

Sahiden güç gösterisi mi bu. Ben anlam veremiyorum çünkü bu durumuma. Şimdi sen yazınca fark ettim neden bu seçeneği kullanmadığımı.
Çünkü aşırı mükemmeliyetçisin.
İlla kanıtlayacaksın herkese hem ağlarım hem giderim mottonu.
Uzaydan gelmedin sende dünyalısın sal biraz lütfen :KK25:

esimin itirafi bu, ben kizdigimda komple kafasi duruyomus. ama bana ben seni anliyorum diye de kafa tutar bi haltta anlamazdi. nato kafa nato mermer. ama allahim sinirden parcalamak gelirdi içimden, o beni anlamadikca nefret ederdim. su icmesi bile batardi bana.ne zaman itiraf etti ben rahatladim

benim de tersim terstir, sert konusurum agir konusurum.

ayni sayni seyleri yasadik asagi yukari gerçekten. anlamiyosun diye oturup agladikca ben seni anliyorum sen zorsun diye diretirdi. halbuki anlamanin a si yoktu ortada.

su an sifir beklenti sonsuz mutluluk. sizi cocuk cok yipratmis, hediyeyi falan birakip sizi bi gunlugune ortamdan uzaklastirsa o bile muhteşem olur

bide yanlis anlamayin ama hiperaktivite varsa diye diyorum, ozel egitime mi gonderseniz. belli ki ozel ilgi daha donanimli egitimci isteyen bir cocuk

kreste ayristirilmasindansa ozel egitimle belki normal davranislara yonlendirilir

iki gun ozel egitime uc gun krese gider siz de nefes alirsiniz

Doktor henüz gerek olmadığını söyledi özel eğitim için. Önce bir müddet kreşi deneyelim sonra duruma göre İlerleriz dedi.

Zaten sürekli bunu düşünüyorum. Oğlum kreşte çok zorluk çeker mi, neler yaşar alışır mı. Sırf bu yüzden şartları kötü olduğu halde onun gittiği okulda çalışmak istedim ama ne kadar zorlasam da mümkün olmadı. Hem maddiyat hem oğlum için epey çabaladım ama olmadı işte. Ve tam da şu anda oğlumun böyle olmasının suçlusu ben miyim ben nerede hata yaptım diye düşünmekteyim.

Sanmıyorum şu an bütün bellek herşeyi baştan yazıyordur idrakta cümlelerinden anladığım kadarıyla.

Yanımda olsa da bunları omzundan silkelerken bağıra bağıra söyleyip kendine getirsem keşke.

Şaka maka epey çözümlendim tarafından :) doğru tahmin konuşma falan olmadı. Ben zihnimi öfkeden arındırmaya çabalıyorum plan yapmamaya çalışıyorum. İyi düşünmeye çalışıyorum falan :)

+1
Keşke çocuğu eşinize bırakıp biraz hava alsaydınız.

Eşiniz de her erkek gibi düşünemiyor maalesef.
O anda çocukla evde dur, nefes alıp geliyorum deseydiniz.

Çocuğunuzun zor davranışları, iş hayatınızın ertelenmesi, eşinize patladınız.

Halada duruyorsa çocuğunuzu arada oraya yollayıp, kendinize zaman ayırmaya çalışın.

Durmadı maalesef. Kolonya şişesini yeni yapılmış kompostonun içine dökmüş. Hala isyanlarda idi :)

Sanırım biraz öyle oldu. Çok sıkıntılı birkaç gün geçirdim ve bugün de elimde patlayınca tüm öfkemi eşime yönelttim. Aslında böyle telafi etmek için çırpınması hoşuma gitmedi diyemem. Ama niye bile bile bu durumu yaşattı ki bize. Sebep ne.

Şaka maka epey çözümlendim tarafından :) doğru tahmin konuşma falan olmadı. Ben zihnimi öfkeden arındırmaya çabalıyorum plan yapmamaya çalışıyorum. İyi düşünmeye çalışıyorum falan :)
Keşke biraz gururuda bırakıp bir çift laf etsen. Yüzüne söylemek zor, mesaj at. Kağıdı cebine koy. Hissetmesende yapabilsen.

Neyse bu kreşten sonra herşey daha iyi olacak eminim :)

Cok tatli yazmissin konu sahibi:)) deli dolu dobra espirlisin anladigin kadariyla bu tarzinla yola getiremeyecegin kimse yok bence kendiliginden olmucak bazi seyler belli ki.... Sizin yaramaz germis sizi fazlasiyla bi tanede bende var gecen anneme birakip dugune gittik dondugumuzde son 2 saattir kavga etmedigimizi farkettik:)))) sizin evliliginiz bir sansi daha hakediyor bence sabirli olun cabuk buyuyorlar:)))

X