Evlilik yıldönümünde çeyrek altın takacakmış.

Valla uyudu kendisi. Benim konuşacak pek mecalim yoktu bıraktım kendi haline. Tam da bunu anlatmak istedim işte. Madem yapabiliyorsun neden en başında yapmadın. Derdimin çiçek böcek olmadığını bildiği halde bir de gidip telafi etmek için çiçek alıyor. E alabiliyor isen en başta alsaydın madem.

Yemeğe gidince alacakmış bahane de bu. Ulan almayacaktın işte. Gel hediye Alah dedikten sonra ne yapsan boş zaten. Sıvama bari değil mi.

Beklentiyi zayıflık olarak görme hususunu ben de anlamıyorum. Minnetsiz ve Beklentisiz olmayı güçle bağdaştırıyorum nedense.

Kesinlikle sadece erkeğin yapması gerektiğini düşünmüyorum efem. Bilakis karşılıklı olmalı her şey. Lakin benim eşimin beklentisi hediye veya Sürpriz değil. O çok Hoşlanmaz bundan. O daha çok ona adım atmamı, sıcak davranmamı bekler. Bu durum hediyeden daha çok mutlu eder onu.

Ayni cocuklardan bende de var.
İnsan canlari sag olsun diyor ama elbette yoruluyor.
Ben esimin basinin etini yiyerek cozdum.
Delire delire bana gunde iki kere sen cok iyi cok sabirli bir annesin demeyi ogrettim :)

Cok tatli bir kadinsiniz ya hu.
Telefonun basinda arkadasimdan mesaj gelecekmis gibi bekliyorum alinti yapmanizi, hahahaha en son esimin attigi mesajlari boyle tek tek okumustum sanirim :)
Ay dur dur bi kere daha diyeyim
Cok tatli kadinsiniz ya hu

Kim hayır hoşlanmıyorum derki hediye ye yada güzel bir sürprize bence siz ona bi romantiklik yaşatın senin yapmadıgını ben yapıyorum beni örnek alırsın artık diyip kenara çekilin eminim durup bi düşünecektir ihmal ettiği şeyin farkına varacaktır

Emeğe saygı yazıp kaçasım var. Hani söyleyecek kelam bırakmadınız bana :) savunma mekanizmam çöktü okuyunca :)

Tüm cevapları tek tek okudum. Ciddi manada yardımcı owlcak öneriler yazılmış. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Özellikle neden böyleyiz kısmındaki açıklamaya katılıyorum. Bir akrabamın tacizine uğradığım için annemden azar işitmemin akabinde çok da sağlıklı ilişkiler kurmayı beklemem anormal olurdu zaten. Bunu da İlk Kez yazıyorum sanırım. İlk kez itiraf ediyor da olabilirim bilmiyorum. Kötü bir anı neticede. Ve ben yıllarca "bundan etkilenecek kadar zayıf biri değilim" diye avutmuş olabilirim de kendimi. En nihayetinde ben 12 yaşında hareketlerime dikkat etseydim niye tacize uğrayayım ki. Neyse geriliyorum bunu yazarken bile...

Ever aile pek etkili böyle olmamda. Ayıp, günah, yasak. O ne der, bu ne söyler. Zaten sevgili babacığım da pek gösterirdi sevgisini sağolsun. Böyle sevgiye boğardı beni. Ondan öğrenmiş olabilirim böylesine kalas olmayı. Bu da mümkün tabi.

Ben erkeklerin bu kadar komplike pasif agresiflik yapmayacağını düşünüyorum. Siz şu an öfkenize mutsuzluğunuza yakın bir hedef aradığınız için ne yapsa eşinize bileniyorsunuz hepimizde oluyor böyle kilitlenmeler. Bence eşiniz sizin tahmininden fazla etkilendiğinizi görünce yaptı bu jestleri cidden samimi olduğunu düşünüyorum bence seviliyorsunuz hala

İşte ben hiçbir şeyi salmıyorum. Her gün ev süpürüyorum, temizliyorum. Düzenli yemek yapıyorum. Her gün balkonu yıkıyorum vs. Aman faturalar unutulmasın, aman bir şey atlanmasın. Annem küsmesin, babam eşimi sevsin, kardeşim bana gelsin. Her şey mükemmel olsun ama insan ilişkileri bok gibi olsun. Çünkü öyle :)

Yanılmıyorsunuz, hep böyle değildi eşim. Duvara toslamaktan yoruldum evet. Çokça hataları da oldu ama telafi etmesini de bildi zamanında. Şimdilerde uğraşmıyor işte.

Çok çok üzgünümm ama mutlaka sizin için derttir sorununuz fakat bu platformda öldürülme ihtimali olan kadınlar da var. Son yorum yaptığım konuyu okuyun lütfen. Romantizm beklentiniz şu anda benim için..... yorum da bulamadım valla.

Ne mazur görmesi yahu, teşekkür ediyorum vakit ayırıp yazdığınız için :) ya ben işte o verdiğin uzun cevabı versem sorun kalmayacak aramızda. Ben daha çok "fesat düşüncelisin!" deyip susuyorum. Çok güzel susuyorum hatta :)

Tam da "ne bekliyorsun ki erkekler hep böyle" tepkisine uygun bir cevap bu. Altına imzamı atıyorum. Ben yorgun bir anne, kadınlığını unutmuş bir insanım. Anlaşılmaya ve şefkate ihtiyacım var. İnsan olduğumu hatırlamaya ihtiyacım var. Derdim bu, derdim hediye değil...

Geçen sene hiçbir şey yapmamıştık. Çünkü bu durumdan daha vahimdi halimiz. İnanılmaz bir öfke vardı aramızda. Ne o yaptı, ne ben bekledim. Bu yıl nispeten daha sakiniz. O yüzden kavga yerine kırgınlık oldu işte.

Evlilik yıldönümünde iltifat aldım çok şükür :) teşekkür ederim efem gülümsedim valla. Eşimin ağzının tadı bozulmuşsa demek, o fark etmiyor işte.

Ayrı yatma mevzusunu çözemiyorum bir türlü. Oğlana yer yatağı alırsak ancak mümkün olabilir. Bir de gerdeğe hazırlanacak taze gelin gibi hissediyorum kendimi bu konuda. Ciddi manada aynı yatakta yatmak bilmediğim bir şey gibi artık. Elimi ayağımı nereye koyarım bilemem gibi. Böyle değişik bir his anlatamıyorum :)

Hepsini okudum mevzunun. Benden de saygılar efem. Çeyrek ya da istediğiniz 100 dolarla mutluluklar..

100 dolar mı istemişim benim niye haberim yok :) istemişsem bile onu da vermemiş demek ki zalım adam. Bunlar yetmez efem, beşi bir yerde de isteyeceğim yarın. Mutluluk pahalı ne de olsa.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…