Evlilik dışı çocuk için nafaka

Annemin sevgilileri dini nikahlı eşleri bazıları çay içer giderdi bazıları bizde kalırdı
Bu adamdan ümidi kesin öncelikle,bir halt olmaz.Mahkeme ne bağlıyorsa onu alacaksınız artık ama siz bir işe girip çalışmalısınız,belki de çalışıyorsunuz bilmiyorum.O detayı atlamış olabilirim ama o anneye güvenip nasıl yanında bırakacaksınız çocuğu?

Ruhsal durumunuz için yardım alma imkanınız var mı? Çocukluğunda tacize uğramış bir kadın olarak kızınızı büyütürken hem kendiniz için hem kızınız için yardım almalısınız. Çünkü yukarıda yazdığınız şey aslında çok sağlıklı bir durum değil.

Benimde baba kardeşim bebeken bende 2 yaşında iken ölmüş. Öldüğü için annemi mi suçlayayim?
Annemiz çalıştığı için ben ve kardeşlerimde her şeyi kendimiz yapmak zorunda kaldık.

Ne ilginçtir ki ne size koca olmak isteyen kişiyi nede size baba olmak isteyen kişide suç bulmuyorsunuz. Bütün suçu annenize yüklüyorsunuz. Çünkü diğer iki erkeğe zaafınız var.

Evet bırakamıyorum çok seviyor diye güvendim unuttum yaşlandı da artık dedim 2 gun ise gittim sonra 1 hafta çocuğumu kaçırdı madde bağımlısı eski sevgilisiyle o günden sonra hiç anneme vermedim hiç te yalnız bırakmadım simdi alıp gezdirmek istiyor ama kabul etmiyorum

Ya gerçekten babam olsaydı böyle olmazdı dramasını bıraksanız mı. Babasız büyüyen bir sürü çocuk var eşiyle hamileyken boşananlar vs gibi. Anneniz saçma sapan biri olduğu için bunları yaşamışsınız yetmemiş kızınızada benzer hayatı sunmuşsunuz. Bunlar görüp yaşadıktan sonra önce nikah diyecektiniz yada korunacaktınız aile olma hevesi bilmem ne bunlar çok boş laflar. 19 yaşta çok küçük bir yaş değil. Bu saatten sonra nafaka talebinde bulunup kazansanızda çok bir şey bağlanmaz adamda baba olma hevesi olsa zaten babalık yapar iş davalara kalmaz kimseyi zorla baba yapamazsınız. En iyisi siz çalışıp kimseye muhtaç olmayın ki kızınızda başkasına muhtaç kalmasın aynı hataları yapmasın. Yaşınız genç yeniden evlenirsiniz bu sefer kızınız elin adamının maddi bakımına kalır kendi maaşınız emekliliğiniz olsun

Çünkü hersey yolunda giderken başka bir adam için annem babamı boşadı çok düzenli bir hayattan birden bire cehenneme soktu bizi bunu kimse bilmiyordu babam da suçu hep kendinde aradı alkole başladı evini dükkanini sattı sokaklarda yatmış bizi babama bıraksaydı hem böyle durumlara düsmezdik hemde babama tutunacak dal olurduk

Ilgilenmedi, kotu davrandi derseniz ok ama maddiyat olarak her seyin en iyisiyle buyuten anne ben okumak istiyorum diyen ortaokul cocugunu niye okula göndermez? Bu kismi annenizden dinlemek isterdim dogrusu. Kotu aileler de duydum, gördüm ama o ailelerin icinde bile okula gonderiliyordu cocuklar. Bilemiyorum.

Siz bile güvende değilsiniz ki çocuk olsun,alınmayın ama böyle bir annenin yanına değil çocuk emanet etmek,kendiniz bile bir dk durmayın.

Kurduğunuz cümleler hiç hoş değil,burada uzmanla evli olan arkadaşlarada ciddi hakaret.
Her meslekte çürük elmalar vardır,bunu sakın unutmayın,kimsede kalkıp ipsiz sapsız diyemez.
Abla sen onları eski askerlerle bir tutma. Tabii ki içlerinde iyisi var ama çürük elma oranının da en fazla olduğu meslek grubu bu sanırım. İlk atandığım ilçede fazlasıyla tanıdım. Aynı binada yaşıyorduk. Artık ilçede birini gördüğümüzde uzman olup olmadığını anlardık. Mezun ve çok sevdiğim öğrencilerimden de uzman olan var. Hala da görüşürüz ama ne yazık ki böyle bir genelleme var.

Kızımın babaannesi bile oğlumun parasının peşinde diyorda ondan öyle yazdım asker olmadan önce beraberliğimiz başladı bilmesine rağmen böyle diyor kendi yalanına kendi inanıyor o yüzden yazdım
Bu keko normal anneden aileden çıksa şaşardım zaten. Aç nefeslerinin kokusu burnumu kesti, hiçbi şey görmemişler.

Ne olursa olsun reşit olduktan sonra verdiğiniz kararlar hayatınızi etkilemiş annemiz değil.

Mesela bu yazdiginiza da anlam veremedim. Babaniz sizi almak, gormek isteseydi kimse engel olamazdi. Bildigim kadariyla 8 yasindan sonra velayet icin cocugun da fikri aliniyor ve bu cok etkili oluyormuş. Sizi zorla annenizde tutamazlardi bu sartlarda babaniz velayeti almak istese ve siz de isteniz.

Halecim elbette vardır aksini iddia etmiyorum zaten,benim tepkim kızdığım nokta söylemdi sadece.
Her meslekte var bunlardan,ama kalkıpta yerecek cümleler kurmam.

Ben bunu size mesajla ne kadar anlatabilirimki annemden ben dinledim yüzleşmek istedim ben herseyi sizin için yaptım diyor 8. Sınıf biter bitmez saçımı kapatip evdeki küçük kardeşime bakmami istedi

Onu belirtmemin sebebi ilk duyanlar hemen aaa asker diyemi diyorlar ama beni kaçırdığında böcekli bir gece konduya gitmiştik kızım 1 yaşındayken mesleğe başladı bu yüzden belirtmek istedim
Aman kuzum yaa asker dediğin nedir sanki general olmuş. Küçümsemek amaçlı söylemiyorum ama söz. er ,u. çavuş falandır. Yani gözünde büyütme canım adamın aldığı aile terbiyesi, kültür seviyesi ortada.
Sizi iyi niyetli buldum adam da sizi çok oyalamiş, hakkınızı almaya bakın, dava acmazsanız dahi kızı ile arasına girmeyin ama siz muhattap olmayın her izne geldiğinde umarım karı koca ilişkisi yaşamıyorsunuzdur. Çok cepte görünüyorsunuz.

Evet doğru söylüyorsunuz ama diyorum ya babam olanlardan habersiz olduğu için suçu kendinde aradı görüş günlerinde gelirdi annem geri gönderirdi sonra birdaha 5 yıl gelmemişti istese yapardı imkanları vardı ama o nasıl anlatsam yumuşak biriydi kimsenin kalbini kırmaz di annemi çok seviyordu

Yahu ikide bir aile diyorsunuz ama düzgün bir karakterli çocuklar yetiştirmek için baba tek şart değil. Elbette insan hayatında önemli bir eksiklik, hatta bir çocuk için büyük yaradır eminim. Ama benim en yakın arkadaşım, kardeşi boşanmış aile çocuğu. Gayet de düzgün çizgide hayatları. Adamla nikah yapıp aynı eve girince sihirli değnekle değişmeyecek hayatınız, huzurlu aile ortamına gireceğinizin garantisi yok. Eminim her fırsatta başınıza kakacak zorla evlendiğini. Çocuğunuzu bu adam tarafından sömürülmeden, düzgün şekilde yetiştirmek sizin elinizde. Kendi başınıza da yapabilirsiniz bunu.

Erkekleri aklama huyunuzdan acilen vazgeçmeniz lazım. Siz de bir kadınsınız ve kız çocuğu annesisiniz. Anneniz rezil bir insan olabilir ancak babanız da iyi biri kesinlikle değil. 5 yıl boyunca sizi görmeme nedeni yumuşak huylu olması değil kötü bir baba olması. Beraber olduğunuz adamın size davranışlarının nedeni de annesi değil kendisinin rezalet birisi olmasından kaynaklı.

Kafanızın içinde erkekleri kendi aklı fikri olmayan ve yaptıkları kötülükleri kadınların gazıyla yapan saf canlılar olarak kodlamışsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…